Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 24, 2024, 21:06:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232301 wiadomości w 6636 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Polski Alfie odłączony od aparatury! Skutecki, Socha i Tetela o sprawie Szymonka
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Drukuj
Autor Wątek: Polski Alfie odłączony od aparatury! Skutecki, Socha i Tetela o sprawie Szymonka  (Przeczytany 13274 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #60 dnia: Czerwca 26, 2019, 20:26:34 pm »

z dedykacją dla P.Anny, która chyba powołuje się na autorytet (moim zdaniem słusznie) kapłana prowadzącego Duszpasterstwo Tradycji.
Konferencja Pani Dr n.med nt szczepień z zaproszeniem z tegoż duszpasterstwa http://bialystok.tradycjakatolicka.pl/2017/03/.
Nie słuchałem i nie znam konkluzji. 
Ale trochę w ciemno zakładam, że może przyjąć to jako obiektywny, katolicki głos w tej sprawie , zamiast np. wynurzeń jakieś Matki Kurki...

https://youtu.be/bw_IvgMZj2s

może Państwo p.Anna/P.Andris skomentujecie w wolnej chwili?Nie za bardzo mam ochotę z panem podejmować jakąkolwiek dyskusję bo nie widzę sensu i takiej potrzeby, ale jak ciągle mnie pan wywołuje i przyczepił się jak rzep psiego ogona to co nieco napiszę. Jaki jest tu związek szczepionek do tego że podaję tu nie raz kazania ks. Śniadocha? Ja słucham kazania księdza. Jest ogłoszenie na stronie to jest, może i ksiądz zamieścił, tego nie wiem.  Proszę w ciemno nic nie zakładać tylko słuchać i snuć konkluzje.  To jeszcze z 2017 roku i aż dziw że pan jeszcze nie wysłuchał.  Mnie jak coś interesuje to potrafię znaleźć i słucham. Nie mam co tu komentować
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #61 dnia: Czerwca 26, 2019, 20:27:52 pm »

Oj mają ludzie problemy.
Powyżej kolejny nieuczciwy zabieg erystyczny, ale skomentuję

Oj mają. Mają ludzie nie tylko problemy ale życiowe dramaty
np zdrowe dziecko 3 dni po podaniu szczepionki ma udar mózgu i umiera.
Wakcynofila nawet nie można zapytać czy jest tu związek przyczynowo-skutkowy, bo zaraz eksploduje szyderstwem.

Cz pobożna p. Anna, już tu ponad 6 tyś wpisów wyprodukowała w obronie wiary i prawdy , odpowie na proste pytanie:
czy można pod przymusem albo bez przymusu aplikować dzieciom substancje pozyskane z abortowanych dzieci?
Tak?
Nie?

Tylko proszę nie wklejać kolejnego linku/ screenu z wątpliwym autorytetem, tylko odimpregnować umysł i zacząć mysleć.Żaden kolejny nieuczciwy zabieg erystyczny, bo mnie to dało do myślenia. Dziecko jednak nie szczepione, chyba wszystkie możliwe suplementy od pana Zięby zastosowane i zero poprawy i zamiast znów w moją stronę pisać kolejną tyradę, może mógł się pan pochylić na tym problemem, poradzić coś?

Idąc dalej do pana wypowiedzi w moją stronę, "pobożna p. Anna" --> wara panu od mojej pobożności, bo ani mnie pan nie zna ani mojej pobożności. Ja również śmiało mogłabym tu użyć określenie dla pana, ale ... lepiej przemilczeć.

Idąc dalej pisze pan w moją stronę: "już tu ponad 6 tyś wpisów wyprodukowała w obronie wiary i prawdy" --> to już z tym problemem należy się zwrócić do administracji i złożyć swój sprzeciw czy co tam pasuje. To kolejne takie bajdurzenie, potok słów bez treści związanej z tematem. Mnie osobiście nie interesuje pana bytność na FK.

Idąc dalej do pana wypowiedzi w moją stronę: "odpowie na proste pytanie: czy można pod przymusem albo bez przymusu aplikować dzieciom substancje pozyskane z abortowanych dzieci
Tak?
Nie?"
--> doskonale znam naukę Kościoła co w tym temacie mówi, raczej pan ma z tym problem.

Kościół się wypowiada na temat moralnych konsekwencji stosowania niektórych szczepionek. Nie jest żadną tajemnicą, że wiele najpowszechniejszych szczepionek przeciwko odrze, różyczce i ospie wietrznej przygotowuje się z linii komórkowych, które pierwotnie zostały opracowane z płodu żeńskiego przerwanego w 1964 r., A płód męski został przerwany w 1966 r. Jeśli chodzi o kwestię szczepionek, które w ich przygotowaniu wykorzystywały lub mogły wykorzystywać komórki pochodzące z dobrowolnie przerwanych płodów, należy określić, że „zło” w sensie moralnym leży w działaniach, a nie w szczepionkach lub samym materiale. Wiele pan doczyta w materiałach, które podaję poniżej.

WATYKAN (CNS) - rodzice katoliccy powinni zaszczepić swoje dzieci dla dobra swoich dzieci i społeczności, i mogą to zrobić z „czystym sumieniem”, że „stosowanie takich szczepionek nie oznacza jakiejś współpracy w dobrowolnej aborcji - powiedziała Papieska Akademia Życia.

W lipcu 2017 r. Akademia związana z Watykanem wydała zaktualizowane rozważania moralne na temat szczepień:
(...)
http://catholicphilly.com/2019/03/news/world-news/academy-for-life-encourages-parents-to-vaccinate-children/

Pierwszym od powyższego było Oświadczenie Papieskiej Akademii Życia wydane w 2005 r. Utrzymuje, że można używać tych produktów, pomimo ich odległego związku z aborcją, przynajmniej do czasu, gdy nowe szczepionki staną się dostępne.
Tu skrótowo stosowne pytania i odpowiedzi do tego:

https://www.ncbcenter.org/resources/frequently-asked-questions/use-vaccines/


Nowy dokument Papieskiej Akademii z marca 2017 r. - poniżej treść:

http://www.academyforlife.va/content/pav/en/the-academy/activity-academy/note-vaccini.html


I tu ciekawe informacje:

https://www.ncbcenter.org/resources-and-statements-cms/faq-on-the-use-of-vaccines


Idąc dalej napisał pan: "Tylko proszę nie wklejać kolejnego linku/ screenu z wątpliwym autorytetem, tylko odimpregnować umysł i zacząć mysleć." --> ja nie muszę odimpregnować swojego umysłu, bo od zawsze myślę. Pan zna tylko jeden autorytet i nie jest to Stolica Apostolska. Życie mnie zaimpregnowało do myślenia, a nie powtarzania rożnych opinii. Moja najmłodsza córka ma już 32 lata i córka  z bardzo poważną chorobą genetyczną,  masę klinik i szpitali zaliczyłam i nie będzie mnie pan tu pouczał i czepiał się jak rzep psiego ogona. I tyle w temacie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2020, 21:15:54 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #62 dnia: Czerwca 26, 2019, 23:15:55 pm »


Cytuj
p. Anna
 Dziecko jednak nie szczepione, chyba wszystkie możliwe suplementy od pana Zięby zastosowane i zero poprawy i zamiast znów w moją stronę pisać kolejną tyradę, może mógł się pan pochylić na tym problemem, poradzić coś?
prosze nie podkręcać tematu, nie szczepione od roku, co może oznaczać , że wcześniej było szczepione. Czy p. Zięba jest dla Pani autorytetem? Bo dla mnie nie. Czyli nie ma co roztrząsać, to żaden argument. Mamy wyciągnąć steki tysięcy ciężkich chorób i powikłań u dzieci szczepionych?Mamy ich całe szpitale i hospicja.
Ludzie od początku wygnania z raju chorowali, umierali , będą chorować i umierać do końca świata.
Kwestią moralną jest czy można przymusowo szczepić dzieci? Uważam , że nie. Co więcej, nie jestem przeciwnikiem szczepień zawsze i w ogóle. Jestem przeciwny przymusowi, który rodzi gigantyczna korupcję i nadużycia. Podobnie jest z edukacją. Administracyjny przymus jest głęboko degenerujący i chyba nie musimy tego udowadniać.  Jak mówi znane porównanie ma się tak, jak krzesło do krzesła elektrycznego.
Ale może nie rozumiemy się.
Czy Pani popiera administracyjny przymus szczepienia, szczególnie małych dzieci i ubezwłasnowolnienie w tej kwestii rodziców w Polsce? Uważa, że jest to moralne?

Cytuj
http://catholicphilly.com/2019/03/news/world-news/academy-for-life-encourages-parents-to-vaccinate-children/

Pierwszym od powyższego było Oświadczenie Papieskiej Akademii Życia wydane w 2005 r. Utrzymuje, że można używać tych produktów, pomimo ich odległego związku z aborcją, przynajmniej do czasu, gdy nowe szczepionki staną się dostępne.
Tu skrótowo stosowne pytania i odpowiedzi do tego:

https://www.ncbcenter.org/resources/frequently-asked-questions/use-vaccines/


Nowy dokument Papieskiej Akademii z marca 2017 r. - poniżej treść:

http://www.academyforlife.va/content/pav/en/the-academy/activity-academy/note-vaccini.html
dziękuję za te linki.
powoływanie się dziś na instytucję związaną z Watykanem, wobec jawnego demontażu katolicyzmu jest w obecnej sytuacji bardzo ryzykowne.
Bliższe spojrzenie to potwierdza

wypunktuję:
1/ po pierwsze , najistotniejsze - nie jest to nauczanie excathedra, czyli nie obowiązuje
2/to tylko to wskazówki instytucji powołanej przez Papieża, w której dokonano czystki w r 2017 powołując min. zwolennika aborcji do 18 tyg życia
https://onepeterfive.com/papal-critics-missing-among-new-members-pontifical-academy-life/
https://dorzeczy.pl/swiat/32543/Popiera-aborcje-i-eutanazje-Franciszek-powolal-go-do-Papieskiej-Akademii-Zycia.html
zwolenników antykoncepcji
http://www.ncregister.com/blog/edward-pentin/academy-for-life-member-uses-amoris-to-justify-contraceptive-use
to obecnie kosmopolityczna grupa ludzi, wśród których są członkowie o poglądach antynatalnych, wspierający dewiacje, eutanazję
 https://www.pch24.pl/otwartosc-na-sodomie-i-eutanazje--skandaliczne-nominacje-do-papieskiej-akademii-zycia,52473,i.html

3/ podane szczegóły stanowiska Akademii są nie do przyjęcia, moim zdaniem kompromitujące tę instytucję
nota bene aktualizacja stanowiska ws szczepionek jest tuż po zmianach członków w 2017 r
w podanym przez Panią tekście jako argument wielokrotnie podaje się , że aborcja była bardzo dawno (very distant) i była dobrowolna (voluntarily aborted fetuses). Co to zmienia?
Ale nawet na stronie PZH jest inna informacja cyt: "Linia WI-38 to linia diploidalna komórek zarodka ludzkiego uzyskana w 1964 roku kiedy to decyzją sądu amerykańskiego przeprowadzono aborcję" Czyli nie dobrowolna.

idźmy dalej,
żeby nie męczyć czytelników wklejam tłumaczenie google, bardzo charakterystycznego fragmentu, z linku który Pani podaje
 https://www.ncbcenter.org/resources/frequently-asked-questions/use-vaccines/#refuseVacc

Proste konkretne pytanie: Czy mogę odmówić szczepienia siebie lub moich dzieci z powodu sumienia?
Odpowiedź  - bełkot tylko w minimalnym stopniu jest powodowany translatorem, to typowa mowa trawa delear szczepionek, który naciska na klientelę mająca jakies " moralne obiekcje."
Trzeba postępować zgodnie z pewnym sumieniem, nawet jeśli popełni błąd, ale istnieje obowiązek właściwego poinformowania swojego sumienia. Pytanie o szczepienie jest wieloaspektowe, gdzie trudność w uzyskaniu dokładnych, bezstronnych, wiarygodnych i wiarygodnych informacji może prowadzić do różnych wniosków w dobrej wierze. W każdym razie muszą istnieć poważne powody odmowy szczepienia przeciwko niebezpiecznym chorobom zakaźnym, na przykład różyczce, zwłaszcza w świetle właściwej chrześcijańskiej troski o zdrowie osobiste, zdrowie dzieci i innych osób narażonych, zdrowie publiczne i wspólne dobry.

ach ta chrześcijanska troska o zdrowie u dealerów szczepionek, wzruszające

reasumując
wg. specjalistów powołanych przez Stolicę Apostolska, szczepionki  z abortowanych dzieci można spokojnie stosować cyt. " the cell lines currently used are very distant from the original abortions and no longer imply that bond of moral cooperation indispensable for an ethically negative evaluation of their use."

No longer.. czyli wczesniej były jakieś obiekcje. Typowy modernistyczny, alogiczny bełkot.


Pani Anno, powołuje się Pani na argumenty chyba jakiegoś innego kościoła, zaprzyjaźnionego z cywilizacją śmierci.

Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #63 dnia: Czerwca 27, 2019, 13:12:49 pm »

Potwierdza się „skuteczność" szczepień: https://tirol.orf.at/v2/news/stories/2983541/?fbclid=IwAR0bOK_0FYMrzJWXSYb0fvtsxBtvlhxQGHzl4WUZOlbQxXJMd2LdzHPe5N4
Pracownica szpitala w Austrii zachorowała na odrę, była szczepiona 2-krotnie szczepionką MMR!
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #64 dnia: Lipca 01, 2019, 16:26:22 pm »

Poniższa polemika jest bocznym wątkiem. Co do głównégo wątku, to uważam, że państwo nié ma prawa wprowadzać obowiązku szczepień na absolutnie całym terytorjum — powinny być obszary (wsie), gdzie ludzie mogą żyć jak zawsze. Uważam téż, że z kolei dużé miasta (Warszawa na przykład) mają prawo wprowadzić obowiązek szczepień, ponieważ nié ma obowiązku mieszkania w Warszawie.w podanym przez Panią tekście jako argument wielokrotnie podaje się , że aborcja była bardzo dawno (very distant) i była dobrowolna (voluntarily aborted fetuses).

Nie, że była bardzo dawno, tylko że związek pomiędzy nią a szczepionką jest odległy. Rozumiém to tak: jeśli złodziej ratuje tonącégo podając mu kradzioné grabie, to tonący — wiedząc o kradzieży — nie powinien mieć żadnych wątpliwości, tylko się za té grabie złapać, niezależnie od odległégo związku narzędzia ratunku z kradzieżą. Więcéj, podając té kradzioné grabie tonącému, złodziej robi dobry uczynek (który i tak nie będzie mu policzony).
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #65 dnia: Lipca 01, 2019, 16:39:00 pm »

Poniższa polemika jest bocznym wątkiem. Co do głównégo wątku, to uważam, że państwo nié ma prawa wprowadzać obowiązku szczepień na absolutnie całym terytorjum — powinny być obszary (wsie), gdzie ludzie mogą żyć jak zawsze. Uważam téż, że z kolei dużé miasta (Warszawa na przykład) mają prawo wprowadzić obowiązek szczepień, ponieważ nié ma obowiązku mieszkania w Warszawie.
Na przykładzie Austrii widać, że nawet wielokrotne szczepienie tej samej osoby nie daje gwarancji zdrowia. Po co więc truć się dodatkowo, kiedy życie w dużej aglomeracji jest już i tak bardzo niezdrowe.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #66 dnia: Lipca 11, 2019, 12:39:21 pm »

kolejna ofiara cywilizacji śmierci - Vincent Lambert, zmarł dzisiaj rano. RIP.

Wysiłki dyplomacji watykańskiej i papieża poskutkowały spektakularnymi działaniami w obronie tej i innych ofiar - czyli... wpisami na Twitterze.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6652


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #67 dnia: Lipca 11, 2019, 20:26:47 pm »

Co do linii WI-38 to jej historia jest zupełnie inna. I myślę, że to ja odwołuję się do prawdziwej historii
https://slate.com/technology/2017/03/the-woman-whose-aborted-fetus-helped-create-the-rubella-vaccine.html

In my new book, The Vaccine Race: Science, Politics, and the Human Costs of Defeating Disease, I call her Mrs. X. In 1962, Mrs. X, a mother of several young children, was married to an immature alcoholic who was often out of town for his blue-collar job—and who wasn’t much help when he was around. She couldn’t face another baby.

In Sweden, where Mrs. X lived, abortion was legal. But most doctors refused to offer the procedure. By the time she found a sympathetic, female gynecologist, Mrs. X was four months pregnant.

After the abortion, her 8-inch-long, female fetus was taken without her knowledge and its lungs dissected at the famous Karolinska Institute in Stockholm. The tiny purplish organs were packed on ice and flown to the Wistar Institute in Philadelphia, where a biologist named Leonard Hayflick cut them into innumerable pieces the size of match heads. Several lab-flask steps later, Hayflick had created the WI-38 cell line: a replicating group of normal human cells that, unlike other human cells then grown in the lab, did not become cancerous. That made them perfect vehicles for making vaccines against viruses like measles, rabies, and rubella.

Podsumowując: szwedzka matka zleciła zamordować swoje dziecko a inżynier genetyczny wykorzystał jego zwłoki do produkcji szczepionek. To były wszakoż działania niezależne.

Wyobraźmy sobie taką sytuację: ktoś z naszych bliskich miał groźny wypadek. W szpitalu mówią że umrze, jeśli mu nie przeszczepimy organów. A akurat godzinę temu miał wypadek motocyklista i pozyskano jego serce, wątrobę itp itd. Pasują. Ów człowiek nie został pokrojony, by uratować naszego bliskiego. To były wszakoż zdarzenia niezależne. Czy zatem ma sens sprzeciw przed przeszczepem ww organów, nawet jeśli prywatnie jesteśmy przeciwnikami nowoczesnej transplantologii ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #68 dnia: Lipca 17, 2019, 22:25:59 pm »

U dzieci też się trafia,  informacja z wczoraj:
14-latek zachorował na odrę. Teraz ma zapalenie mózgu
(...)
http://gizycko.wm.pl/591588,14-latek-zachorowal-na-odre-Teraz-ma-zapalenie-mozgu.html[/size]
To akurat powikłanie po odrze.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #69 dnia: Lipca 17, 2019, 22:27:20 pm »

Nawet nie chce mi sie dyskutowac. Zero zgonow spowodowanych odra... No jasne, ze tak. Bo wieszkosc jest zaszczepiona. I przypadkow odry rocznie mamy niewiele, wiec stosunkowo latwo jest nad tym panowac...
Skoro się Panu nie chce dyskutować - to proszę nie nadwyrężać klawiatury. Miał być ban - poszło ostrzeżenie. Ostateczne.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #70 dnia: Lipca 17, 2019, 22:49:45 pm »

U dzieci też się trafia,  informacja z wczoraj:
14-latek zachorował na odrę. Teraz ma zapalenie mózgu
(...)
http://gizycko.wm.pl/591588,14-latek-zachorowal-na-odre-Teraz-ma-zapalenie-mozgu.html

To akurat powikłanie po odrze.

Tak, powikłanie, ale moja wypowiedź i ten przykład była do tej pana wypowiedzi: (pogrubiłam w cytacie)


Po trzecie - w przypadku Odry sporo zachorowań w ostatnich latach to personel medyczny.
https://www.politykazdrowotna.com/40480,odra-w-szpitalu-mswia-w-szczecinie
http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,24384170,juz-30-osob-moze-miec-odre-wiekszosc-chorych-w-szczecinie.htmlU dzieci też się trafia,  informacja z wczoraj:

14-letni chłopiec z Giżycka trafił do szpitala w Olsztynie, u którego w wyniku odry doszło do zapalenia mózgu- informuje Wojewódzka Stacja Sanepidarno-Epidemiologiczna w Olsztynie. Dziecko nie było zaszczepione. - Dziecko nie było szczepione, bo miało przeciwskazania. 14-latek miał kontakt z osobą zakażoną, czyli z siostrą (...), doszło do zakażenia. Pojawiły się objawy, a potem komplikacje.

https://www.politykazdrowotna.com/46306,14-latek-trafil-do-szpitala-z-zapaleniem-mozgu-dziecko-nie-bylo-szczepione-przeciw-odrze
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2019, 14:38:47 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #71 dnia: Lipca 18, 2019, 00:31:31 am »

Cytuj
14-letni chłopiec z Giżycka trafił do szpitala w Olsztynie, u którego w wyniku odry doszło do zapalenia mózgu- informuje Wojewódzka Stacja Sanepidarno-Epidemiologiczna w Olsztynie. Dziecko nie było zaszczepione. - Dziecko nie było szczepione, bo miało przeciwskazania. 14-latek miał kontakt z osobą zakażoną, czyli z siostrą (...), doszło do zakażenia. Pojawiły się objawy, a potem komplikacje.

https://www.politykazdrowotna.com/46306,14-latek-trafil-do-szpitala-z-zapaleniem-mozgu-dziecko-nie-bylo-szczepione-przeciw-odrze

Ciekawe czy siostra, od której się zaraził także nie była szczepiona, czy może zachorowała pomimo szczepienia?
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #72 dnia: Lipca 18, 2019, 08:46:06 am »

Ciekawe czy siostra, od której się zaraził także nie była szczepiona, czy może zachorowała pomimo szczepienia?
Przecież można zachorować po szczepionce. I przebieg choroby może być łagodniejszy.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #73 dnia: Lipca 18, 2019, 10:55:33 am »

Ciekawe czy siostra, od której się zaraził także nie była szczepiona, czy może zachorowała pomimo szczepienia?
Przecież można zachorować po szczepionce. I przebieg choroby może być łagodniejszy.
Może też być tragiczny w skutkach. Nie ma więc żadnej pewności, że szczepionki są super, och i ach, a szczepieni są „bezpieczni" dla otoczenia.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #74 dnia: Lipca 18, 2019, 21:00:08 pm »

Ciekawe czy siostra, od której się zaraził także nie była szczepiona, czy może zachorowała pomimo szczepienia?
Przecież można zachorować po szczepionce. I przebieg choroby może być łagodniejszy.
Czasem bywa łagodny do tego stopnia - że choruje się bez widocznych (specyficznych) objawów ("przebieg pronny choroby"). TYm samym taka osoba jest wielokroć niebezpieczniejsza dla otoczenia - zakaża nawet o tym nie wiedząc.

Tak, powikłanie, ale moja wypowiedź i ten przykład była do tej pana wypowiedzi: (pogrubiłam w cytacie)
Tylko, że moje twierdzenie było-  że spora cześć (ok. połowy) przypadków we Wrocławiu to był personel medyczny. Nie twierdzę, że dzieci nie chorują (bo chorują). Na marginesie 14-latek to już młodzież. Chyba, że chodzi o powikłanie do jakiego dochodzi po 6-8 latach po odrze.

A ciekawe jest to, że "Jak informuje Sanepid, to pierwszy tak poważny przypadek od bardzo wielu lat." - podczas gdy powikłania poszczepienne których skutkiem jest zapalenie mózgu pojawiają się co roku kilka. A na marginesie mam znajomego pracującego w szpitalu o wysokiej referencyjności w przypadkach pediatrycznych - mówi, że duża cześć jego pacjentów w stanie ciężkim to NOPy...
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2019, 20:26:35 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Polski Alfie odłączony od aparatury! Skutecki, Socha i Tetela o sprawie Szymonka « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!