Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:42:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Profanacja podczas Juwenaliów - powiatowi radni oburzeni przebraniami studentów
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Profanacja podczas Juwenaliów - powiatowi radni oburzeni przebraniami studentów  (Przeczytany 2528 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Czerwca 16, 2019, 11:33:44 am »

Studenci! to przyszłość narodu, ale rozum zszedł poniżej pleców, gdzie już tracą swą szlachetną nazwę.

Profanacja podczas Juwenaliów - powiatowi radni oburzeni przebraniami studentów



Kuso ubrane zakonnice, przebieraniec parodiujący papieża z krzyżem z rolek po papierze a obok wicestarosta – radni powiatowi są oburzeni.
- Nie mam ani ja, ani starosta wpływu na to co sobie student do gaci wsadzi. Czy będzie to pióropusz, czy co innego – zaznacza radny Krzystof Kurańda. - 17 maja w obecności wicestarosty studenci obrażali katolików – podsumowuje.

Oburzenie radnego wywołały ostatnie juwenalia zorganizowane przez Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę zawodową na Rynku nowotarskim. Podczas otwarcia imprezy na scenie pojawili się przedstawiciele lokalnych władz między innymi - wicestarosta Bogusław Waksmundzki i burmistrz Grzegorz Watycha. Obok notabli stały ubrane skąpo studentki przebrane za zakonnice a także student parodiujący papieża, dzierżący w ręce krzyż wykonany z rolek po papierze. Zdaniem radnego Kurańdy takie zachowanie można interpretować jedynie jako: profanację i wyszydzania kościoła. Radni mają za złe szczególnie przedstawicielowi władz powiatowych, że widząc prowokacyjne zachowanie studentów pozostał na scenie i nie reagował. - Milczenie w tym wypadku jest oznaką zgody. A czy jest zgoda? Ja jako radny mówię - na to zgody nie ma – grzmi Krzysztof Kurańda.

Starosta Krzysztof Faber przyznaje, że o incydencie na Juwenaliach dowiedział się dopiero z interpelacji radnych. Zapowiada też, że powiat wycofa się z finansowania imprezy w przyszłym roku. Rada Powiatu wystąpi też z oficjalnym pismem protestacyjnym do rektora uczelni. - Skąd mógłbym przypuszczać, że takie rzeczy mogą się zdarzyć na uczelni, której rektorem jest ksiądz – zachodzi w głowę starosta Faber.

http://www.24tp.pl/n/58640
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 16, 2019, 12:11:17 pm »

A co na to pobożni Górale? Wyginęli?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 16, 2019, 12:55:28 pm »

Może się odezwą.



https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/64015/Studenci_PPWSZ_oskarzeni_o_obrazanie_uczuc_religijnych_katolikow.html

"Studentki wyraziły skruchę i zapewniły, że nie chciały nikogo obrazić"



https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/64038/quotStudentki_wyrazily_skruche_i_zapewnily_ze_nie_chcialy_nikogo_obrazicquot.html


Ci ze swoją tęczą i całe LGBT też krzyczą, że nikogo nie chcą obrażać.
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 16, 2019, 13:43:21 pm »

A co na to pobożni Górale? Wyginęli?
Nie wyginęli 😂
Ustawili się uśmiechnięci obok przebierańców i to w osobach najwyższych dostojników Powiatu i Miasta 🤔
Nie wspomnę o ukazanych na fotkach rozradowanych Paniach 70+ 🙃
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 16, 2019, 13:49:30 pm »

Jeden pobożny Góral mi napisał:

"Pobożni górale" odcinają się od profanacji robionych przez ceprów studiujących na Podhalu i pobierających stypendia od fundacji Sorosa... a tak na poważnie to pisałem o tym niejednokrotnie już 10 lat temu wtedy moje słowa były lekceważone dziś zbieramy tego owoce! w szkole w której studiują ci studenci od lat rządzi masoneria z rycerzami kolumba wespół"


Zapisane
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 16, 2019, 14:11:10 pm »

Studenci na juwenaliach od lat się przebierają za różne osoby - i od kiedy pamiętam na wrocławskich juwenaliach są poprzebierani za księży, zakonnice itd. Nie uważam, że to dobrze. Ale ich motywacja nie jest antyreligijna. Po prostu przebierają się za wszystkich i ze wszystkich się trochę nabijają - i robią to proporcjonalnie. Gdyby nagle przebrania za duchownych były "nadreprezentowane" - byłby to powód do zmartwień.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 16, 2019, 21:55:12 pm »

Uważam, że w obecnych czasach gdzie widzimy niesamowitą nagonkę na Kościół, na księży, tyle różnych profanacji przez rożne inne środowiska, to studenci mogą takie przebieranie sobie odpuścić.
Zapisane
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 17, 2019, 00:11:50 am »

Uważam, że w obecnych czasach gdzie widzimy niesamowitą nagonkę na Kościół, na księży, tyle różnych profanacji przez rożne inne środowiska, to studenci mogą takie przebieranie sobie odpuścić.

Proszę mi odpowiedzieć jak wygląda sytuacja z pani braćmi z Egiptu zwanymi Koptami? Używają jeszcze symbolu Ankh?
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 17, 2019, 08:48:03 am »

Uważam, że w obecnych czasach gdzie widzimy niesamowitą nagonkę na Kościół, na księży, tyle różnych profanacji przez rożne inne środowiska, to studenci mogą takie przebieranie sobie odpuścić.
Proszę mi odpowiedzieć jak wygląda sytuacja z pani braćmi z Egiptu zwanymi Koptami? Używają jeszcze symbolu Ankh?
A Kawaler to pyta, czy egzaminuje?


Nie doczekałem się odpowiedzi:


P.S. Tak przy okazji, ile wiosen Kawaler sobie liczy?
 


Co do Koptów, to mógłby Kawaler sobie poszukać w sieci:
https://www.learnreligions.com/ankh-ancient-symbol-of-life-96010
Cytuj
Starożytni koptyjscy chrześcijanie używali crux ansata. Nowożytni koptowie stosują krzyż o równych ramionach.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2019, 08:54:20 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 17, 2019, 08:57:56 am »

A co na to pobożni Górale? Wyginęli?


W sobotę rano, w Pr I PR nadano ciekawą audycję, którą polecam panu i wszystkim zwolennikom obecnej władzy.
Zaproszono do studia bardzo mądrych naukowców socjologów popierających obecną ekipę, rzecz jasna. Wyjaśnili oni dlaczego PO nie wygrała eurowyborów i raczej nie wygra wyborów na jesieni.
Przy okazji wyjaśnili "kim są współcześni Polacy" i "czego chcą".

Znajdzie pan tam odpowiedź na postawione przez siebie pytanie.
Słuchając audycji byłem zdziwiony otwartością i szczerością przekazu. Właściwie mówili to samo co i ja mówię. Ubrali tylko wszystko w język fachowy; polecam.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 17, 2019, 09:23:59 am »

@W sobotę rano, w Pr I PR

Mógłby Pan przybliżyć namiary?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 17, 2019, 12:39:18 pm »

Uważam, że w obecnych czasach gdzie widzimy niesamowitą nagonkę na Kościół, na księży, tyle różnych profanacji przez rożne inne środowiska, to studenci mogą takie przebieranie sobie odpuścić.

Proszę mi odpowiedzieć jak wygląda sytuacja z pani braćmi z Egiptu zwanymi Koptami? Używają jeszcze symbolu Ankh?

Jaki związek ma moja wypowiedź z tym pana pytaniem?  Nie widzę związku tego pytania do mojej wypowiedzi. No i tak jak już pisałam, rozstrzał od lasa do sasa.  I ja też przychylam się do pytania Pana jwk; "ile wiosen Kawaler sobie liczy?"
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 17, 2019, 13:29:45 pm »

@W sobotę rano, w Pr I PR

Mógłby Pan przybliżyć namiary?


Znalazlem cos takiego ale nie jestem pewien czy to byla ta audycja:

https://www.polskieradio.pl/7/7627/Artykul/2318449,Spory-i-kontrowersje-Zwyciestwo-PiS-w-wyborach-do-Parlamentu-Europejskiego

Raczej ta, tak wynika z ramowki:
Cytuj
.  08:05 Spory i kontrowersje
Informacje o audycji:
GOŚCIE:

prof. Waldemar Paruch,
dr Artur Wróblewski,
prof. Henryk Domański 

Tyle, ze nie ma jej w archiwum...

Tu jest cala ramowka z kalendarzem i mozna cofac sie:
https://www.polskieradio.pl/Portal/Schedule/Schedule.aspx

Polskie spoleczenstwo popiera spokoj, co bardziej pobozni sw. Spokój.
Nie jestesmy spoleczenstwem jednostek czy grup niezaleznie myslacych. Zaakceptujemy wszystko, nawet pedalstwo, byle wprowadzane bylo stopniowo - tak jak robią to rządzący. Chcemy miec "tatusia" ktory za nas zadecyduje, tak jest lepiej. Nie chcemy wolnosci bo zwiazana jest ona z odpowiedzialnoscią.
PiS to wie i ma poparcie. PO stracilo rozum i uwierzylo w swoj wlasny rewolucyjny belkot.


Pamietam 1984 rok i okragla rocznice PRL. Pamietajmy ze byl to stan wojenny, moze nie formalnie ale faktycznie. Tym niemniej spoleczenstwo bylo zmeczone i poparcie dla hasel panny S bylo coraz slabsze.
Polski lud, 22 lipca powszechnie ogladal w tv capstrzyk z Jaruzelem na stadionie dziesieciolecia. Okna latem  byly pootwierane a z okien lecialy hity LWP. Tak bylo w Gdańsku.
Teraz lud chce spokoju i chodzi na defilady ogladac Rosomaki i Pantery.

Gdy spoleczenstwo spacyfikowane zostanie np. tak jak w 1982r. to pozniej pokolen trzeba by podnioslo glowe. Tak bylo nie tylko w Polsce czy na Węgrzech. Zbrodnie kolonizatorow angielskich i francuskich byly tak silne, ze skolonizowani potrzebowali nawet 50 lat by sie otrzasnac.


Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 17, 2019, 13:36:58 pm »

Odnosnie samego tematu:

Uwazam, za poprzednikiem, ze studenci maja prawo robic sobie jaja. Nie wiem czy robili sobie jaja ze Schetyny, rabina, Kaczynskiego i biskupa. Czy tez wytresowani zostali tak, ze juz mozna sobie robic jaja tylko z biskupa.
Znamienne jest to, ze nie ma w Polsce kabaretu, ktory odwazylby sobie kpic z roszczen.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 17, 2019, 14:32:33 pm »

Tu jest:
https://www.polskieradio.pl/7/7627/Artykul/2325319,Spory-i-kontrowersje-Eksperci-oceniaja-znaczenie-umow-polskoamerykanskich
W lewej kolumnie jest napis audio 1 plik poniżej czerwone kółko z białym trójkątem --- grotem strzałki w prawo   --- służy do "odpalenia".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Profanacja podczas Juwenaliów - powiatowi radni oburzeni przebraniami studentów « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!