Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:22:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: [WROCŁAW] Ks. Ireneusz Bakalarczyk dźgnięty nożem
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: [WROCŁAW] Ks. Ireneusz Bakalarczyk dźgnięty nożem  (Przeczytany 5923 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #30 dnia: Czerwca 17, 2019, 12:18:50 pm »

Panie @gnome, rozumiem Pana, ale...

Drogi Panie, Pan mnie z kimś pomylił!
Z kimś kto mataczy, kruczy, oszukuje, zdradza,... lub może dobrym słowem czyniących tak obdarować.
Tłumaczenie dlaczego warto zabić kilkuset małych i chorych dzieci Pan zostawi komuś innemu bo u mnie włosy dęba stają na takie dywagacje.
Arkana tej zdrady mnie nie obchodzą, tłumaczyć się będą przed Bogiem.
@ Gnome
pełna zgoda.
Dywagacje czy nie lepiej pozwolić na "legalne" rozrywanie bezbronnych dzieci aby coś ugrać w polityce są obrzydliwe.
Jest wielu katolików a co gorsza są księża , którzy bredzą o "kompromisie aborcyjnym", którego lepiej nie ruszać.
Tu nie ma wiary.

Ja wtedy mam takie pytanie:
czy gdyby państwowe paragrafy pozwalały np.  sfrustrowanym diecezjanom na zlecanie wyspecjalizowanym państwowym służbom, opłacanym z podatków, na rozerwanie na strzępy biskupa z jakichśtam "uzasadnionych " powodów. I takich sytuacji byłoby np. w Polsce ponad 100 rocznie. To czy również wtedy hierarchowie z rzadka, półgębkiem wypowiadaliby się na ten temat albo milczeli?
Czy torpedowaliby lub zamilczali projekty ustaw znoszących takie bezprawie, np. ogłaszając zastrzeżenie do projektu, że diecezjan, którzy jednak dopuściliby się zbrodni nie wolno karać, bo i tak już przeżyli traumę podejmując taką decyzję.
Czym najmniejsi zasłużyli sobie na takie traktowanie? Są mniej wartościowi?

Tak, należało by to rozważyć. Każdy przypadek jednostkowo, z wrażliwością i delikatnością, towarzysząc w tej drodze zarówno wściekłemu parafianinowi jak i biskupowi.
Sytuacja przecież nie jest tak oczywista i zależy za każdym razem o kontekstu konkretnego przypadku:
- od stanu zdrowia biskupa,
- od wieku biskupa,
- od wagi biskupa tudzież wzrostu,
- od stanu psychicznego parafianina,
- od poziomu zamożności parafianina w kontekście wydatków na biskupa (ofiara),
...
... no i oczywiście, gdyby rozwścieczeni parafianie mieli pozabijać 2 razy więcej biskupów w złości i nielegalnie, to może lepiej pójść na kompromis i stracić tylko połowę legalnie?

W ostateczności jestem zdania, że tak jak płatnego mordercę, który by tę zbrodnie dokonywał można karać (czy rozważać karę) to nigdy bym się nie zgodził na karanie podżegacza, parafianina, który tegoż mordercę wynajął!
Nigdy.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #31 dnia: Czerwca 20, 2019, 13:34:22 pm »

Wzmianka o x. Ireneuszu w "Oświadczeniu w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce":
https://archpoznan.pl/pl/web/homilia/view/id/oswiadczenie-w-sprawie-aktow-nienawisci-wobec-katolikow-w-polsce
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #32 dnia: Czerwca 20, 2019, 18:48:43 pm »

Wzmianka o x. Ireneuszu w "Oświadczeniu w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce":
https://archpoznan.pl/pl/web/homilia/view/id/oswiadczenie-w-sprawie-aktow-nienawisci-wobec-katolikow-w-polsce


To z początku bardzo ciekawe i ta końcówka: „Na szczęście to barbarzyństwo jeszcze do nas nie dotarło”.

"1. Gdy w lipcu 2016 r. zamordowano w Normandii księdza Jacques’a Hamela podczas sprawowania Mszy św. wydawało się nam, że w Polsce takie rzeczy nie mogą się zdarzyć, przede wszystkim dlatego, że wciąż żywa jest w naszym narodzie pamięć o ks. Jerzym Popiełuszce, Stefanie Niedzielaku, Stanisławie Suchowolcu, Sylwestrze Zychu i tylu innych duchownych – ofiarach komunistycznego reżimu. Gdy w Bretanii próbowano usunąć krzyż z pomnika św. Jana Pawła II, wydawało się nam, że takie akty wandalizmu są nie do pomyślenia w kraju tak silnie jak nasz związanym z chrześcijaństwem. Gdy pokazano mi zdjęcie z Brukseli, na którym widniał wizerunek Serca Jezusowego i Serca Maryi zawieszone na drzwiach toalety, pomyślałem sobie: „Na szczęście to barbarzyństwo jeszcze do nas nie dotarło”.

... a jednak bardzo wiele dotarło.

I o ks. Ireneuszu Bakalarczyku:

"Myślę także o konkretnych aktach fizycznej napaści na kościoły i samych kapłanów. Szczególnie dotknęło to osobę ks. Ireneusza Bakalarczyka. To prawda, że każdy ksiądz winien być świadkiem Chrystusa aż po męczeństwo. „Dzisiaj – pisze Benedykt XVI, papież – emeryt – Bóg także ma swoich świadków (martyres) na świecie. Musimy tylko być czujni, by ich zobaczyć i usłyszeć. […] W procesie przeciwko diabłu Jezus Chrystus jest pierwszym i rzeczywistym świadkiem Boga, pierwszym męczennikiem, za którym poszła niezliczona rzesza innych” (Benedykt XVI, Kościół a skandal wykorzystywania seksualnego). Męczeństwo Chrystusa było potrzebne, aby dokonało się nasze zbawienie, a jednak Jezus mówi „biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany” (Mk 14,21). Świadomi tego, modlimy się w szczególny sposób za nieprzyjaciół Kościoła."
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #33 dnia: Czerwca 20, 2019, 18:50:21 pm »

A swoją drogą są jakieś informacje o zdrowiu ks. Bakalarczyka? Jeszcze jest w szpitalu, czy już wyszedł?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #34 dnia: Czerwca 21, 2019, 23:27:48 pm »

Odpowiem sobie sama :) bo wyczytałam:

"x. Ireneusz Bakalarczyk celebrował dzisiaj pierwszą Mszę św. od czasu ataku nożownika (10 czerwca). Dziękuje wszystkim za modlitwę.

Ksiądz Ireneusz odprawia msze w rycie trydenckim w Kościele NMP na Piasku we Wrocławiu. Padł ofiarą nożownika, który przyznał, że motywacją dla jego ataku był film Sekielskiego. Ciosy uszkodziły płuca, ale została przeprowadzona błyskawiczna interwencja. Niecałe dwa tygodnie po wydarzeniach wrócił do sprawowania posługi. Na dzisiejszym kazaniu podziękował za modlitwę."
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #35 dnia: Czerwca 21, 2019, 23:41:11 pm »

+Deo gratias!+
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #36 dnia: Czerwca 24, 2019, 09:16:45 am »

Panie @gnome, rozumiem Pana, ale...

Drogi Panie, Pan mnie z kimś pomylił!
Z kimś kto mataczy, kruczy, oszukuje, zdradza,... lub może dobrym słowem czyniących tak obdarować.
Tłumaczenie dlaczego warto zabić kilkuset małych i chorych dzieci Pan zostawi komuś innemu bo u mnie włosy dęba stają na takie dywagacje.
Arkana tej zdrady mnie nie obchodzą, tłumaczyć się będą przed Bogiem.
@ Gnome
pełna zgoda.
Dywagacje czy nie lepiej pozwolić na "legalne" rozrywanie bezbronnych dzieci aby coś ugrać w polityce są obrzydliwe.
Jest wielu katolików a co gorsza są księża , którzy bredzą o "kompromisie aborcyjnym", którego lepiej nie ruszać.
Tu nie ma wiary.
----------------------
W ostateczności jestem zdania, że tak jak płatnego mordercę, który by tę zbrodnie dokonywał można karać (czy rozważać karę) to nigdy bym się nie zgodził na karanie podżegacza, parafianina, który tegoż mordercę wynajął!
Nigdy.

a po co w ogóle karać?
Dążymy do całkowitej eliminacji karania na tym łez padole. Egzegeci wskażą uzasadniające to treści w Piśmie Św.
Oczywiście z niekarania wyłączamy zbrodnie celno-skarbowe, nietolerancji oraz brak szczepień i edukację domową bez państwowych pisemnych zezwoleń, zgód i nadzoru.

Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #37 dnia: Czerwca 24, 2019, 11:09:13 am »


a po co w ogóle karać?
Dążymy do całkowitej eliminacji karania na tym łez padole. Egzegeci wskażą uzasadniające to treści w Piśmie Św.
Oczywiście z niekarania wyłączamy zbrodnie celno-skarbowe, nietolerancji oraz brak szczepień i edukację domową bez państwowych pisemnych zezwoleń, zgód i nadzoru.

Edukacja domowa, mimo starań p. Zalewskiej z "dobrej zmiany" wciąż jest jeszcze legalna (choć "prawicową dobrą zmianą" utrudniona).
Brak tego prawa jest jedną z bardzo nielicznych przesłanek do natychmiastowej emigracji.

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #38 dnia: Czerwca 24, 2019, 11:58:45 am »


Edukacja domowa, mimo starań p. Zalewskiej z "dobrej zmiany" wciąż jest jeszcze legalna (choć "prawicową dobrą zmianą" utrudniona).
Brak tego prawa jest jedną z bardzo nielicznych przesłanek do natychmiastowej emigracji.

tak, ale...
aktualne warunki edukacji domowej to tylko wydłużona smycz państwowej kontroli rodziny, z upokarzającymi badaniami psychologicznymi, wymogiem egzaminów itd.
Dla katolika, czyli człowieka wolnego jest to bezprawie. Tylko, pokaż mi Pan katolika nie zarażonego marksizmem, wiedzącego co oznacza wolność dana człowiekowi od Boga.. Nie ma takich.
Forum K to kliniczny przykład:
jeden chce nadal składać ofiary z dzieci nienarodzonych Bogini Demokracji, drugi przymusowo truć noworodki "szczepionkami", a w ogóle to państwowi specjaliści powinni totalnie kontrolować "zdrową tkankę społeczeństwa" i eliminować ludzi jej zagrażających (w ich mniemaniu oczywiście), ksiądz popierający kompromis aborcyjny. To tylko rzut oka na FK.
 
Niewątpliwie edukacja domowa nawet w tych warunkach jest o niebo lepsza niż przymusowe tłamszenie i demoralizacja dzieci w kołchozach szkolnych i produkcja niewolników mentalnych ( jak np. osobnik z którym z zmagam się w innym wątku).
Niestety kościół skwapliwie wpisał się w system i ogromna większość księży nie rozumie, że przymus edukacyjny jest wprost przeciwny prawu Bożemu i autonomii rodziny. Trwa to (przymus) raptem kilkadziesiąt lat i podobnie do VAT II wszystkim się wydaje, że tak było zawsze a wcześniej tylko czerń i ciemnota.
Zawsze twierdzę, że sprawy liturgii tradycyjnej i nauczania dzieci w domu a szerzej tradycyjnej rodziny to są sprawy bliźniacze. Zmagają się z tą samą tępą, niewolniczą, światową mentalnością oportunistów. Mają podobna historię walki, którą po ludzku przegrywamy. Trwanie w tym to nadzieja oparta wyłącznie o łaskę Bożą, wbrew agresywnemu światu.

W kwestii ED lewacy zawsze wyciągają argument patologii w rodzinie i konieczności przymusu dla wszystkich na zasadzie, że jeżeli wśród ludzi są złodzieje to wszyscy powinni siedzieć w więzieniu, profilaktycznie. Do tego świat przecież dąży. Dlatego trzeba bronić rodziny, to ostatni bastion. Kościół w liturgii i kulcie Bożym praktycznie już poległ.

Ma Pan rację "dobra zmiana" tylko przebiera nogami, żeby zlikwidować ED.
Trochę wiem na ten temat, jestem "w tym" ponad 15 lat a przede mną kolejne naście lat. Pan Bóg jeden wie, czy starczy sił.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2019, 12:01:53 pm wysłana przez Parafianin MM » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #39 dnia: Czerwca 25, 2019, 13:22:34 pm »


Edukacja domowa, mimo starań p. Zalewskiej z "dobrej zmiany" wciąż jest jeszcze legalna (choć "prawicową dobrą zmianą" utrudniona).
Brak tego prawa jest jedną z bardzo nielicznych przesłanek do natychmiastowej emigracji.

tak, ale...
aktualne warunki edukacji domowej to tylko wydłużona smycz państwowej kontroli rodziny, z upokarzającymi badaniami psychologicznymi, wymogiem egzaminów itd.
Wcześniej dzieci badał nam człowiek kompetentny, ceniony, który ze względu na odległość prowadził po prostu 2h rozmowy przez ... skype!
Bardzo fajne recenzje, dokładne opisy wraz z instrukcjami co jest ok a co jest do poprawy... bardzo dobrze to ocenialiśmy choć płaciliśmy za to słusznie.

Po ustawie Zalewskiej "dobrej zmiany" jeden syn przechodził nową procedurę (a właściwie, choć minęło już KILKA MIESIĘCY powinienem powiedzieć, że przechodzi procedurę) czyli badania w państwowej przychodni i ... nikt kto tego nie przeszedł albo kto przeszedł wcześniej po prostu 2h badanie nie byłby uwierzył mi w ten opis. Po wizytach w kilku państwowych poradniach (nie, nie dlatego, że szukaliśmy konkurencji a dlatego, że w poszukiwaniu jakichś wyimaginowanych dokumentów nas odsyłano), po wielu badaniach, po wyjazdach kilkaset kilometrów po papiery, których z jakichś nieznanych nikomu powodów nie można było przesłać pocztą,.... itd itp jesteśmy już prawie u celu. Oczywiście od każdej takiej idiotki w każdej partaczej państwowej przychodni musieliśmy wysłuchać obraźliwe teksty i znieść w milczeniu jawne chamstwo względem nas i naszych dzieci. Z wielką estymą i szacunkiem myślę o Zalewskiej oraz całym ministerstwu pod rządami "dobrej zmiany".

Cytuj

Niewątpliwie edukacja domowa nawet w tych warunkach jest o niebo lepsza niż przymusowe tłamszenie i demoralizacja dzieci w kołchozach szkolnych i produkcja niewolników mentalnych ( jak np. osobnik z którym z zmagam się w innym wątku).
Niestety kościół skwapliwie wpisał się w system i ogromna większość księży nie rozumie, że przymus edukacyjny jest wprost przeciwny prawu Bożemu i autonomii rodziny. Trwa to (przymus) raptem kilkadziesiąt lat i podobnie do VAT II wszystkim się wydaje, że tak było zawsze a wcześniej tylko czerń i ciemnota.
O tak jest i dlatego najchętniej by jej zakazano. Wszystko co może nadawać choćby pozór wolności jednostki lub chociażby mgliste wrażenie wolności sumienia MUSI być usunięte. "Porzućcie nadzieję, którzy tu wchodzicie". To powinno być wyryte nad drzwiami  wszystkich porodówek.
"Witaj trybiku" - takim pozdrowieniem powinien z ustawy każdy lekarz witać nowo narodzone pachole. 

Cytuj
Kościół w liturgii i kulcie Bożym praktycznie już poległ.
Kościół? To jest dopiero pesymistyczna opcja. Ich zdrada boli najbardziej. Co tam "dobra zmiana", co tam Biedroń, co tam Trump, Żydzi, masoni i jakie tam jeszcze plagi.  Co tam edukacja, służba zdrowia, podatki, nakazy i zakazy.
Człowiek zniesie wszystko, naprawdę wszystko prócz TEJ jednej zdrady.

Cytuj
Pan Bóg jeden wie, czy starczy sił.
Co ma nie starczyć, negocjować z cywilizacją śmierci?

Pierścień rybaka str. 286 - "Wierność nie jest, być może, celem samym w sobie i odmawiając paktowania, traci się po drodze wielu ludzi, ale po co się targować, gdy ma się prawdę."
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #40 dnia: Czerwca 26, 2019, 10:53:31 am »

@Gnome
bardzo dziękuję za ten wpis.

Mam pytanie do moderacji,
czy mozna przenieść do wątku np: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8650.msg190135.html#msg190135
bo nie związany z tematem bieżącego.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2019, 10:59:46 am wysłana przez Parafianin MM » Zapisane
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #41 dnia: Czerwca 26, 2019, 10:58:22 am »

Cytuj
@Gnome
Po ustawie Zalewskiej "dobrej zmiany" jeden syn przechodził nową procedurę (a właściwie, choć minęło już KILKA MIESIĘCY powinienem powiedzieć, że przechodzi procedurę) czyli badania w państwowej przychodni i ... nikt kto tego nie przeszedł albo kto przeszedł wcześniej po prostu 2h badanie nie byłby uwierzył mi w ten opis. Po wizytach w kilku państwowych poradniach (nie, nie dlatego, że szukaliśmy konkurencji a dlatego, że w poszukiwaniu jakichś wyimaginowanych dokumentów nas odsyłano), po wielu badaniach, po wyjazdach kilkaset kilometrów po papiery, których z jakichś nieznanych nikomu powodów nie można było przesłać pocztą,.... itd itp jesteśmy już prawie u celu. Oczywiście od każdej takiej idiotki w każdej partaczej państwowej przychodni musieliśmy wysłuchać obraźliwe teksty i znieść w milczeniu jawne chamstwo względem nas i naszych dzieci. Z wielką estymą i szacunkiem myślę o Zalewskiej oraz całym ministerstwu pod rządami "dobrej zmiany".

doskonale Pana rozumiem. Unikaliśmy tego jak ognia, ale teraz system zacisnął pętlę i nie wiemy co robić. Modlę się o rozwiązanie, bo mnie szlag jasny trafi jak jakaś certyfikowana idiotka będzie próbować nas pouczać. Jestem już na etapie, że kiedyś z trudem wytrzymałem jak pewna p. dyrektor szkoły państwowej szkoły... chwaliła naszą córkę. W głowie od razu mam myśl, że jestem tu z dzieckiem tylko dlatego, że za  p. dyrektor stoi opresyjny system z sądem, prokuratura i policją. Inaczej by mnie tu nie było i nie życzę sobie żadnych komentarzy, także pozytywnych. Gdyby kobita znała moje myśli .. :)

Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #42 dnia: Czerwca 26, 2019, 10:59:36 am »

jeden chce nadal składać ofiary z dzieci nienarodzonych Bogini Demokracji, drugi przymusowo truć noworodki "szczepionkami", a w ogóle to państwowi specjaliści powinni totalnie kontrolować "zdrową tkankę społeczeństwa" i eliminować ludzi jej zagrażających (w ich mniemaniu oczywiście), ksiądz popierający kompromis aborcyjny. To tylko rzut oka na FK.

Ksiądz popierający kompromis aborcyjny? Który ksiądz?
Zwolennicy zabijania nienarodzonych? Kto?
Na pewno czytamy te same wpisy?
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #43 dnia: Czerwca 27, 2019, 00:14:20 am »


jeden chce nadal składać ofiary z dzieci nienarodzonych Bogini Demokracji, drugi przymusowo truć noworodki "szczepionkami", a w ogóle to państwowi specjaliści powinni totalnie kontrolować "zdrową tkankę społeczeństwa" i eliminować ludzi jej zagrażających (w ich mniemaniu oczywiście), ksiądz popierający kompromis aborcyjny. To tylko rzut oka na FK.
--------------
@conservative revolutionary
Ksiądz popierający kompromis aborcyjny? Który ksiądz?

cyt. "Co do kompromisu - trudno jednoznacznie się zgodzić ani nie zgodzić - nie jest doskonały.... Z jednej strony się nie dziwię, że można się bać o stracenie nawet tego."
to dotyczy aborcji.

Cytuj
@conservative revolutionary
Zwolennicy zabijania nienarodzonych? Kto?
to juz nadinterpretacja.
napisałem o składaniu ( w znaczeniu utrzymaniu) ofiar z dzieci nienarodzonych bogini Demokracji, powyżej zacytowałem wypowiedź księdza , że nie dziwi się obawom stracenia nawet tego (kompromisu). Jakiego? ano "legalnego" zabijania gromadki dzieci, który to proceder ma rzekomo powstrzymywać bardziej masowe mordowanie. Innymi słowy jest tu zabobonna wiara w procedury demokratyczne przeciw jasnemu, bezwzględnemu przykazaniu Bożemu obrony najmniejszych.
inny aktywista nazywa monstrualną masową zbrodnię na niewinnych tematem zastępczym albo aborcyjnym pier**lcem
Po co Panu personalia?
 
Cytuj
@conservative revolutionary
Na pewno czytamy te same wpisy?
te same, ale może mamy inną wrażliwość w tej sprawie
Zapisane
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #44 dnia: Czerwca 27, 2019, 00:20:32 am »

Cytuj
Pan Bóg jeden wie, czy starczy sił.
--------------
@Gnome
Co ma nie starczyć, negocjować z cywilizacją śmierci?

Pierścień rybaka str. 286 - "Wierność nie jest, być może, celem samym w sobie i odmawiając paktowania, traci się po drodze wielu ludzi, ale po co się targować, gdy ma się prawdę."

ma Pan rację. łaski Bożej zawsze wystarcza, w każdej najtrudniejszych sytuacji. Możemy polec wyłącznie z własnej woli przez zaniechanie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2019, 00:22:18 am wysłana przez Parafianin MM » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: [WROCŁAW] Ks. Ireneusz Bakalarczyk dźgnięty nożem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!