Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:10:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: [WROCŁAW] Ks. Ireneusz Bakalarczyk dźgnięty nożem
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: [WROCŁAW] Ks. Ireneusz Bakalarczyk dźgnięty nożem  (Przeczytany 5929 razy)
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 12, 2019, 18:15:44 pm »

Mnie tylko zastanawia gdzie taki bezdomny ten film oglądał. Może w kinie?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 12, 2019, 20:21:12 pm »

Może  w jakiejś noclegowni dla bezdomnych żywoci, a tam najgorzej nie mają, a film w telewizorni też leciał.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 13, 2019, 09:53:23 am »

Ciekawa swoją drogą sprawa, że tylu we Wrocławiu księży a akurat trafił na jednego z ekstremalnie nielicznych odprawiających "po staremu".
Jakby Panu Bogu nie dość było Kościół doświadczać.
Zastanawiające.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 13, 2019, 10:33:34 am »

Dlaczego milczycie?

Sprawa wrocławskiego księdza dźgniętego nożem w drodze na Mszę św. porusza tylko niektórych?

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, podczas wyprowadzania z posiedzenia sądu nożownik, 56-letni Zygmunt W., powiedział dziennikarzom, że nie żałuje tego, co zrobił i że nie znał ranionego księdza. Na pytanie jednego z dziennikarzy, czy jego czyn miał związek z filmem "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego, napastnik powiedział, że "to dobry trop".

A więc jak na dłoni widać, że brutalny atak na ks. Ireneusza zdarzył się z powodu faktu, że napastnik miał do czynienia z duchownym w sutannie. Klasyczna nienawiść na tle religijnym.

I moje pytanie jest takie: gdzie znajdę oficjalną, publiczną reakcję prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, potępiającą okrutną napaść na kapłana? Włodarz miasta tak żarliwie dba o to, by Wrocław był ośrodkiem bez nienawiści. Na sztandarach swojego programu umieszcza otwartość, tolerancję, wolność.

Moje drugie pytanie: czym zajmuje się Bartłomiej Ciążyński, któremu powierzono (stworzono) funkcję doradcy prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii?

Czy to nie jest idealny moment, by pokazać, że stoją Panowie po stronie akceptacji, tolerancji, bezpieczeństwa, wolności bezwzględnie wszystkich obywateli miasta, a nie tylko wybranych?


via - https://twitter.com/dkowalczyk63/status/1139086185408712705
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 13, 2019, 10:52:39 am »

Ciekawa swoją drogą sprawa, że tylu we Wrocławiu księży a akurat trafił na jednego z ekstremalnie nielicznych odprawiających "po staremu".
Jakby Panu Bogu nie dość było Kościół doświadczać.
Zastanawiające.
Po prostu x. Ireneusz chodzi w sutannie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 13, 2019, 12:04:52 pm »

Cytuj
.  Dlaczego milczycie? 

To pytanie GN zadaje wladzom Wroclawia.
Pytanie to jednak nalezy postawic katolikom, ktorzy jak wielokrotnie powtarzalem, zostali przez posoborowie wykastrowani. Dupowatosc zostala podniesiona do rangi cnoty i ubrana w hasla typu "powsciagliwosc" itp.

O agresji na kaplana milczy UVP, NRL itp,  mozna i tak. Zapewne chodzi o 'nieeskalowanie' napiecia. Nalezy zachowac 'powsciagliwosc'.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 13, 2019, 12:15:23 pm »

My się pytamy o to, co zrobił prezydent. A popatrzcie co zrobili miejscowi biskupi? Arcybiskup w całej  sprawie umieścił jedną czy dwie wiadomości na Twitterze. I to jest wszystko. Biskupi pomocniczy milczą. Jakby w tej diecezji było normalnie sede vacante. Nieróbstwo arcybiskupa i unikanie wiernych są tajemnicą Poliszynela od dawna. Wiele diecezji ma np. kalendarze zajęć biskupów jawne - ta nie ma. Zmiany księży też nie są upubliczniane. Aby tego wszystkiego nie było widać.

A po ludziach już krążą komentarze, że arcyjózef się dlatego tak zachowuje, bo jest promil szansy (oczywiście wiemy, że to bzdura), że x Ireneusz ma coś na sumieniu, i wtedy mógłby biskup tez oberwać, więc martwi się o swój kuper i marzy o kapeluszu kardynalskim za nic nie robienie. Wysyła rzecznika prasowego i jest po wszystkim.

Wybaczcie - ale k****, ulało mi się...
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 13, 2019, 13:31:43 pm »

Pytanie to jednak nalezy postawic katolikom, ktorzy jak wielokrotnie powtarzalem, zostali przez posoborowie wykastrowani.
To niech Pan mówi tylko za siebie, innym nie zaglądał Pan (chyba?) do portek?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 13, 2019, 13:48:54 pm »

Cytuj
.  martwi się o swój kuper i marzy o kapeluszu kardynalskim za nic nie robienie

Jeden z warszawskich proboszczow dostal prosbe o odprawianie starej mszy. A czekał chlopak na zostanie biskupem. Zatem do czasu rozstrzygniecia sprawy zapadł się pod ziemię. Chciał przeczekac. Samo zlozenie prosby bylo dla niego groźne - znaczy, ze nie kontroluje owieczek. A zawistnych kolegow jest dużo i mogą gdzie trzebas zadzwonić.
Piękna jest ta nasza Korpo.

@ jwk
Czy ktos ma jaja to widać i nomen omen - słychać.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 13, 2019, 15:08:33 pm »

My się pytamy o to, co zrobił prezydent. A popatrzcie co zrobili miejscowi biskupi? Arcybiskup w całej  sprawie umieścił jedną czy dwie wiadomości na Twitterze. I to jest wszystko. Biskupi pomocniczy milczą. Jakby w tej diecezji było normalnie sede vacante. Nieróbstwo arcybiskupa i unikanie wiernych są tajemnicą Poliszynela od dawna. Wiele diecezji ma np. kalendarze zajęć biskupów jawne - ta nie ma. Zmiany księży też nie są upubliczniane. Aby tego wszystkiego nie było widać.

A po ludziach już krążą komentarze, że arcyjózef się dlatego tak zachowuje, bo jest promil szansy (oczywiście wiemy, że to bzdura), że x Ireneusz ma coś na sumieniu, i wtedy mógłby biskup tez oberwać, więc martwi się o swój kuper i marzy o kapeluszu kardynalskim za nic nie robienie. Wysyła rzecznika prasowego i jest po wszystkim.

Wybaczcie - ale k****, ulało mi się...
O tych zdrajcach szkoda w ogóle dyskutować.
Mam ekstremalne zdanie na ich temat od czasu kiedy dali Jarkowi "wymóweczkę", żeby nie zmieniał prawa zezwalającego na mordowanie chorych dzieci.

Od tego momentu coś we mnie pękło - naprawdę. Są kwestie liturgiczne, ekumeniczne i tysiące innych ale żeby tak otwarcie stanąć po stronie szatana to już jest za dużo, za dużo, za dużo!

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 13, 2019, 22:30:45 pm »

My się pytamy o to, co zrobił prezydent. A popatrzcie co zrobili miejscowi biskupi? Arcybiskup w całej  sprawie umieścił jedną czy dwie wiadomości na Twitterze. I to jest wszystko. Biskupi pomocniczy milczą. Jakby w tej diecezji było normalnie sede vacante. Nieróbstwo arcybiskupa i unikanie wiernych są tajemnicą Poliszynela od dawna. Wiele diecezji ma np. kalendarze zajęć biskupów jawne - ta nie ma. Zmiany księży też nie są upubliczniane. Aby tego wszystkiego nie było widać.

A po ludziach już krążą komentarze, że arcyjózef się dlatego tak zachowuje, bo jest promil szansy (oczywiście wiemy, że to bzdura), że x Ireneusz ma coś na sumieniu, i wtedy mógłby biskup tez oberwać, więc martwi się o swój kuper i marzy o kapeluszu kardynalskim za nic nie robienie. Wysyła rzecznika prasowego i jest po wszystkim.

Wybaczcie - ale k****, ulało mi się...
O tych zdrajcach szkoda w ogóle dyskutować.
Mam ekstremalne zdanie na ich temat od czasu kiedy dali Jarkowi "wymóweczkę", żeby nie zmieniał prawa zezwalającego na mordowanie chorych dzieci.

Od tego momentu coś we mnie pękło - naprawdę. Są kwestie liturgiczne, ekumeniczne i tysiące innych ale żeby tak otwarcie stanąć po stronie szatana to już jest za dużo, za dużo, za dużo!
Zgadzam się z Panem. Ale pożyteczni idioci i tak będą dowodzić, że lepszego wyjścia nie ma, bo trzeba głosować na wielkich i mocnych, a nie na słabych i małych. Jakby to nie głos kreował wielkość lub małość danego ugrupowania.

A propos - sprawę wydarzeń na Piasku relacjonowały różne media. Najlepiej wiadomości Polsatu - powiedziały obiektywnie o tym co się stało, podały jako drugą wiadomość, powiedziału dobrym słowem o tradycji i starej mszy. TVN nie był wiele gorszy, choć podał tę wiadomość na końcu wiadomości - jakby podał "bo musiał". TVP zrobiła ze sprawy politpropoagandową okazję do ponarzekania na tęczowe grupki. Księdza właściwie olewając. Ale hitem jest Radio Maryja i Nasz Dziennik oraz TV TRWAM. Tam zrobiono wszystko, aby temat tego, czym się ksiądz zajmuje został "wyciszony". Bo to taka "prawica", że prędzej neoni przyjdą na trydenty, niż Ojciec biznesmen Rydzyk z rzeszą swoich adoratorów i darczyńców...
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 13, 2019, 23:35:34 pm »

Bardzo dziękuję Panom za odpowiedzi w/s mojego postu. Wynika z tego, że "niesłusznemu" biada z każdej strony. Smutne naprawdę...

Panie @gnome, rozumiem Pana, ale rozumiem coś jeszcze. Oczywiście oburza trzymanie przez PIS w sejmowej zamrażarce projektu ustawy antyaborcyjnej. Nie robili by tego bez wyraźnego polecenia JK. Czym się kieruje polityk czujący się odpowiedzialnym za całe państwo? A takim p. JK niewątpliwie się czuje. Możliwości widzę dwie:

1. JK uznał, że ta kwestia dla większości jego elektoratu nie jest najważniejsza, ergo niewiele straci robiąc z tą ustawą to, co robi. Natomiast zaostrzając ustawę mógłby ponieść większe straty na elektoracie bardziej liberalnym. Tak! Nie jesteśmy pępkiem świata. Prawdopodobnie z badań socjologicznych wyszło, że Polacy nie życzą sobie zmiany tego tzw. kompromisu aborcyjnego. I tyle, przykre ale prawdziwe.

2. JK to zwykły drań, farbowany pseudo-katolik, udający wiernego (a ostatnio nawet obrońcę Kościoła!) z powodu politycznego koniunkturalizmu. Przepraszam, ale rozumujący w ten sposób nie wie, co to jest myślenie polityczne.

Proszę zauważyć, że długo trzymany w ukryciu p. Kaczyński od dłuższego czasu wygłasza publiczne oświadczenia i PIS na tym zyskuje! Proszę porównać z czasami przed 2015r.! W buty obrońcy wiary i Kościoła w PL wskoczył po mistrzowsku. Podobnie po mistrzowsku rozszerzył kwestię pedofilii w Kościele na kwestię pedofilii w ogóle. Można tego człowieka wręcz nie znosić, ale politycznego zmysłu nie da się mu odmówić. Być może postawił na to, że jeszcze nigdy (a przynajmniej po wojnie) nikt atakujący Kościół w PL nie wygrał. Więc atakujcie dalej, tym wyraźniej lud będzie widział we mnie obrońcę wiary i Kościoła! Nie zdziwiłbym się, gdyby p. Kaczyński rozumował w taki sposób.

Zgadzam się - tak, to jest cynizm. Ale w polityce tak to jest. Gdzie jest "niezłomny" Marek Jurek? Albo zapomniany już Jan Łopuszański?

Nie jestem wielbicielem p. JK i nigdy nie byłem. Ale pytam - kto w zamian?? Tzw. totalsów wykluczam a'priori. Kukiz już prawdopodobnie przepadł(?). Konfederacja? Jak na razie rozczarowanie (kto z liderów Konf. jest politykiem?)

Wszędzie musi wedrzeć się polityka. Nadal podtrzymuję swoją tezę - ten konflikt jest sztuczny, podsycany z zewnątrz, tzn. za obce pieniądze.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 13, 2019, 23:47:29 pm »

@ jwk
Czy ktos ma jaja to widać i nomen omen - słychać.
Aaaaa... to może stąd te "dzwony"?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 14, 2019, 09:31:11 am »

Panie @gnome, rozumiem Pana, ale...

Drogi Panie, Pan mnie z kimś pomylił!
Z kimś kto mataczy, kruczy, oszukuje, zdradza,... lub może dobrym słowem czyniących tak obdarować.
Tłumaczenie dlaczego warto zabić kilkuset małych i chorych dzieci Pan zostawi komuś innemu bo u mnie włosy dęba stają na takie dywagacje.
Arkana tej zdrady mnie nie obchodzą, tłumaczyć się będą przed Bogiem.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 15, 2019, 23:15:26 pm »

Panie @gnome, rozumiem Pana, ale...

Drogi Panie, Pan mnie z kimś pomylił!
Z kimś kto mataczy, kruczy, oszukuje, zdradza,... lub może dobrym słowem czyniących tak obdarować.
Tłumaczenie dlaczego warto zabić kilkuset małych i chorych dzieci Pan zostawi komuś innemu bo u mnie włosy dęba stają na takie dywagacje.
Arkana tej zdrady mnie nie obchodzą, tłumaczyć się będą przed Bogiem.
@ Gnome
pełna zgoda.
Dywagacje czy nie lepiej pozwolić na "legalne" rozrywanie bezbronnych dzieci aby coś ugrać w polityce są obrzydliwe.
Jest wielu katolików a co gorsza są księża , którzy bredzą o "kompromisie aborcyjnym", którego lepiej nie ruszać.
Tu nie ma wiary.

Ja wtedy mam takie pytanie:
czy gdyby państwowe paragrafy pozwalały np.  sfrustrowanym diecezjanom na zlecanie wyspecjalizowanym państwowym służbom, opłacanym z podatków, na rozerwanie na strzępy biskupa z jakichśtam "uzasadnionych " powodów. I takich sytuacji byłoby np. w Polsce ponad 100 rocznie. To czy również wtedy hierarchowie z rzadka, półgębkiem wypowiadaliby się na ten temat albo milczeli?
Czy torpedowaliby lub zamilczali projekty ustaw znoszących takie bezprawie, np. ogłaszając zastrzeżenie do projektu, że diecezjan, którzy jednak dopuściliby się zbrodni nie wolno karać, bo i tak już przeżyli traumę podejmując taką decyzję.
Czym najmniejsi zasłużyli sobie na takie traktowanie? Są mniej wartościowi?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: [WROCŁAW] Ks. Ireneusz Bakalarczyk dźgnięty nożem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!