Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:42:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Działaczka KOD ostro po wyborach. "Nie wytrzymam. Jestem wściekła"
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Działaczka KOD ostro po wyborach. "Nie wytrzymam. Jestem wściekła"  (Przeczytany 667 razy)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« dnia: Maja 29, 2019, 12:18:10 pm »


Jednak nie wytrzymam. Tego się nie da wytrzymać. Jestem wściekła.

Dwa dni od wyborów i doznaję większego szoku, niż w dniu wyborów. Może moment wstrząsu sprawia, że ludzie pokazują prawdziwą twarz- jak my to pięknie nazywamy po „naszej stronie” – hipokryzja.
Oglądam memy, które z ludzi robią klęczące bydło i mapy, które dzielą Polskę na lepsza i gorszą.

Czytam o ciemnocie, sprzedawczykach, kołtunach, tępocie. Czytam o ludziach, którzy chodzą na pasku proboszcza. Czytam straszne rzeczy.
To jest dopiero tragedia. I piszą to zdaje się Ci mądrzejsi, wykształceni i oświeceni.

Wy zupełnie nie znacie tych ludzi. Nic nie rozumiecie. Nie znacie tej wsi i tych gmin i tych miast. Nie znacie najwyraźniej zwyczajnych problemów, zwyczajnych ludzi w zwyczajnym świecie. W świecie, w którym najczęściej wypłacana pensja w tym kraju, to 2000 zł.
Tak pięknie mówicie o godności, o wykluczonych, o mniejszościach. Słucham od kilku lat tych aktywistów społecznych, tych walczących o prawa kobiet. I mam wrażenie, że to jest jakiś cholerny teatr. Jakby rzeczywiście wcale nie chodziło o człowieka. A gdzie są prawa kobiet, kiedy mówimy o Halinie z czwórką dzieci, dla której 2000 zł to jest właśnie godność, to są właśnie prawa kobiet !!!


Całość Magdalena Filiks - Jednak nie wytrzymam. Tego się nie da wytrzymać. Jestem wściekła.

Na ile to szczere? Ale w tym przypadku może tak.

Jakiś wysyp "nawróceń" się pojawia. Nagle pani prezydent Gdańska się odcina...
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1 dnia: Maja 29, 2019, 12:54:53 pm »

Myślałem nawet, żeby to wkleić jak czynią co poniektórzy ale tak wystarczy. Co ciekawe autorka jest działaczką KOD! --- ze Szczecina.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #2 dnia: Maja 29, 2019, 13:27:26 pm »

Jakiś czas temu w olsztyńskim dodatku GW ukazał się wywiad z Walterem Chełstowskim (jednym z ważnych w KODzie, współtwórcą WOŚP), który przeprowadził się na warmińską wieś i ją zachwala i zachwala życie tamtejszych ludzi i podziwia, że oni tak żyją swoimi aktualnymi problemami i nie mają czasu na krzyczenie za konstytucją itd. Poza tym oczywiście narzeka na PiS.
W każdym razie niewykluczone, że po latach pewnej mentalnej pogardy wobec wsi następuje coś w rodzaju "chłopomanii". Bo ludzie orientują się, że wieś nie jest taka zła, bo wielu ludzi z miasta wyprowadza się na wieś (najczęściej podmiejską, ale jednak) i się okazuje, że nie jest tak źle jak to czytali w artykułach o Lepperze z lat 90.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #3 dnia: Maja 29, 2019, 13:32:29 pm »

Najgłębszy sens dramatu przeżywanego przez Postępową Część Ludzkości z Koalicji Europejskiej wyraził Grzegorz Schetyna, z charakterystyczną dla siebie głębią intelektualną,  już parę godzin po wyborach:

Pomysł na pokonanie PiS? Uważam, że ten pomysł jest. Tylko trzeba go dobrze znaleźć i wiedzieć, z kim go szukać.

https://www.rp.pl/Platforma-Obywatelska/190529469-Schetyna-Pomysl-na-pokonanie-PiS-Jest-Tylko-trzeba-go-znalezc.html

W prostych, leninowskich i żołnierskich słowach myśl Schetyny można by wyrazić równie zwięźle: Chłopaki, kurde, co robić? Jesienią też przegramy. Jak znaleźć sponsora przynajmniej do 2013 roku?

A przecież problem Schetyny jest najprostszy z możliwych: brak mądrych doradców. A wystarczyłoby tylko np. mnie :-)  odpalić kilkaset tysięcy i  zyskałby bezcenną radę, która  rozwiąże wszystkie jego dylematy: Grzesiek, zapisz się do PiSu! Tylko szybko, dopóki Petru albo Dulkiewicz na to nie wpadną.



« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2019, 13:56:30 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 29, 2019, 14:10:54 pm »

Jakiś czas temu w olsztyńskim dodatku GW ukazał się wywiad z Walterem Chełstowskim (jednym z ważnych w KODzie, współtwórcą WOŚP), który przeprowadził się na warmińską wieś i ją zachwala i zachwala życie tamtejszych ludzi i podziwia, że oni tak żyją swoimi aktualnymi problemami i nie mają czasu na krzyczenie za konstytucją itd. Poza tym oczywiście narzeka na PiS.

Sporo się mister WCH nauczył na tej wsi, proszę X.

Nerwy napięte do niedzieli.
I do jesieni.
Tsunami prawdy o PiS, rządzie i Premierze.
O sojuszniczym kościele też.
Biomasa nie czyta, nie słucha.
Normalna Polska czy biomasy ?
Wcześniej czy poźniej biomasa też zacznie pojmować.
Albo nie.
Wystarczy pisać i rachować.
Na kolanach.


https://twitter.com/jjwWalter/status/1130821770041339906
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #5 dnia: Maja 29, 2019, 14:26:39 pm »

Jeszcze raz się odezwę. Tragedię Koalicji Europejskiej ilustruje mapka (jak to wkleić?):
https://6img.dorzeczy.pl/_thumb/64/64/1de0365e2679ea295467323f425a.jpeg

Skończyły się opowieści o Polsce "przepołowionej": na wschodzie PiS, na zachodzie - Europa. Gdy wyniki przełoży się powiaty i województwa - to jeszcze jest prawie fifty-fifty. Gdy zejdzie się na gminy - "Europa" to samotne wyspy (mniejszości narodowe i wyznaniowe: Opolszczyzna, Hajnówka i większe miasta). Chyba nawet większość Kaszub "spisiała".

 
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 29, 2019, 15:27:54 pm »

Jakiś czas temu w olsztyńskim dodatku GW ukazał się wywiad z Walterem Chełstowskim (jednym z ważnych w KODzie, współtwórcą WOŚP), który przeprowadził się na warmińską wieś i ją zachwala i zachwala życie tamtejszych ludzi i podziwia, że oni tak żyją swoimi aktualnymi problemami i nie mają czasu na krzyczenie za konstytucją itd. Poza tym oczywiście narzeka na PiS.

Sporo się mister WCH nauczył na tej wsi, proszę X.

Nerwy napięte do niedzieli.
I do jesieni.
Tsunami prawdy o PiS, rządzie i Premierze.
O sojuszniczym kościele też.
Biomasa nie czyta, nie słucha.
Normalna Polska czy biomasy ?
Wcześniej czy poźniej biomasa też zacznie pojmować.
Albo nie.
Wystarczy pisać i rachować.
Na kolanach.


https://twitter.com/jjwWalter/status/1130821770041339906

No faktycznie. Nie śledziłem jego działalności twitterowej, a wspomniany wywiad był już parę miesięcy temu jak nie rok albo wcześniej. Sam nie pamiętam po co do niego sięgałem (jak już mi się zdarza sięgać do czegoś z GW to raczej w jakimś celu, tak to unikam).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Działaczka KOD ostro po wyborach. "Nie wytrzymam. Jestem wściekła" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!