Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:31:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pedalstwo w natarciu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 50 Drukuj
Autor Wątek: Pedalstwo w natarciu  (Przeczytany 197316 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #555 dnia: Maja 11, 2019, 17:14:57 pm »

Mało było Płock, Warszawa, przyszła kolej na Wrocław.

W poniedziałek "nieznani sprawcy" oblepili Ostrów Tumski plakatami Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą. I chyba dla wielu nic się nie stało.
(...)






https://wroclaw.gosc.pl/doc/5540209.Naprawde-nie-widzicie-w-teczowej-Maryi-nic-zlego
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #556 dnia: Maja 25, 2019, 20:19:40 pm »

Do skandalu doszło podczas piątego Trójmiejskiego Marszu Równości, w którym wzięła udział i objęła patronatem prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. Uczestnicy przygotowali prowokacyjną planszę, na której rysunek waginy zastąpił Najświętszy Sakrament.



https://www.tvp.info/42794012/gdansk-v-trojmiejski-marsz-rownosci

Sam diabeł w tym marszu tam szedł!
:( :( :(
Zapisane
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #557 dnia: Maja 25, 2019, 21:00:02 pm »

Gdyby nie artykuł nigdy bym nie pomyślał, że ta wagina w kształcie serca jest parodią Najświętszego Sakramentu.  :o :o :o

Komuś głodnemu z tvp, najpewniej chleb na myśli.  ::) ::) ::)
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #558 dnia: Maja 25, 2019, 23:29:22 pm »

Najlepiej spytać Pana Bartyzela, on jest ekspertem w sprawach tęczowych.
Pozdrawiam serdecznie.
Może Pan bardziej rozwinąć swoją bezcenną myśl? O sprecyzowanie, o którego z Panów Bartyzelów chodzi nawet nie śmiem prosić.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2019, 23:35:41 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
exfavilla
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #559 dnia: Maja 26, 2019, 10:32:24 am »

Moje pierwsze skojarzenie to - oko Saurona (z Władcy Pierścieni). Byłem wielce zaskoczy seksualnymi odniesieniami.
Zapisane
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #560 dnia: Maja 28, 2019, 18:16:08 pm »

Cytuj
Rusza śledztwo ws. skandalu na Marszu Równości w Gdańsku. Dulkiewicz oburzona oszustwem ze strony organizatorów.

"Dopuściliście się przemocy symbolicznej. Wasze działanie cofnęło debatę równościową o kilkanaście kroków" – napisała Dulkiewicz do organizatorów parady. "Czuję się urażona jako osoba wierząca. A jako prezydent miasta obejmująca patronatem marsz, czuję się oszukana" – skomentowała Dulkiewicz.


Szybka ta prokuratura.  ;)

https://natemat.pl/274221,obraza-uczuc-religijnych-na-marszu-rownosci-w-gdansku-wkracza-prokuratura
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2019, 18:19:37 pm wysłana przez Mesenti » Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #561 dnia: Maja 28, 2019, 19:32:31 pm »

Bydło na ulicach... Za chwilę znów domagać się będą "tolerancji" i "zrozumienia". Ni jednego, ni drugiego - wobec takich zachowań zaproponować można jedynie pogardę.

Marsz Równości w Gdańsku symbolem braku szacunku i tolerancji

Marsz w Gdańsku stał się symbolem braku szacunku i tolerancji wobec osób o innych poglądach – napisał w komunikacie rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik. Duchowny odnosi się do wydarzeń z 25 maja, kiedy ulicami Gdańska przeszedł Trójmiejski Marsz Równości.
(...)
https://ekai.pl/marsz-rownosci-w-gdansku-symbolem-braku-szacunku-i-tolerancji/



Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #562 dnia: Maja 28, 2019, 20:55:40 pm »

"zobaczyłam, jacy ludzie są naprawdę. W ciągu kilku minut runął cały mój świat i wartości"

https://wiadomosci.wp.pl/wiosna-specjalistka-ds-social-mediow-wyrzucona-przez-telefon-6385880519735425a

Oczywiście autor tekstu odnotowuje, że to nie car, a bojarzy...
Ale czego można spodziewać się po Wolandzie?
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #563 dnia: Maja 28, 2019, 22:26:09 pm »

Uważa pan, że w partiach gdzie liderami są osoby heteroseksualne nie zwalnia się specjalistów?
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #564 dnia: Maja 28, 2019, 22:45:04 pm »

Uważa pan, że w partiach gdzie liderami są osoby heteroseksualne nie zwalnia się specjalistów?

Nie.
Natomiast zinstytucjonalizowane zło manifestuje się się publicznym wyrzeczeniem Chrystusa i sponiewieraniem Jego Obrazu w człowieku.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #565 dnia: Maja 28, 2019, 22:48:37 pm »

Tak długo jak Kościół będzie błądził zamiast oficjalnie poprzeć legitymizm oraz monarchię, ręce są związane i nic z tym nie można zrobić.
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #566 dnia: Maja 28, 2019, 23:01:41 pm »

Tak długo jak Kościół będzie błądził zamiast oficjalnie poprzeć legitymizm oraz monarchię, ręce są związane i nic z tym nie można zrobić.

"Kościół będzie błądził"

Myślę, że nie wykaże Pan błędu Kościołowi w dokumentach do 1961 roku.
A potem Lolek, Ratzinger, Baum i inni w garniturkach poczuli Wiosnę...
Błądzą ludzie.
Poza tym... Oczywiście Królestwo Niebieskie jest docelowo wzorem, ale mnie np. podobają się rządy starszyzny... nieprzekupnej i zorientowanej na uratowanie dusz własnych i im powierzonych...
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #567 dnia: Maja 28, 2019, 23:59:37 pm »

https://www.karmel.pl/historyczne-uwarunkowania-zycia-i-duchowosci-teresy-z-lisieux/

Cytuj
Coraz silniejsze były dążenia do rozdziału Kościoła i państwa oraz żądanie zniesienia konkordatu. Tych ostatnich postulatów na razie nie zrealizowano ze względu na niesprzyjającą w kraju sytuację oraz biorąc pod uwagę, że część wyborców nie popierała tych planów. Rząd uznał konieczność łagodzenia narastających napięć; temu zaś sprzyjała pojednawcza polityka Leona XIII. Papież zachęcał katolików francuskich, by zrezygnowali z zamiaru wznowienia monarchii i zaangażowali się czynnie w życie polityczne Republiki. Uczynił to w encyklikach “Nobilissima Gallorum” (1884) i “Au milieu des sollicitudes” (1892). Linię papieża reprezentowali nuncjusz apostolski w Paryżu abp Włodzimierz Czacki (1834-88) oraz arcybiskup Algieru Charles Lavigerie (1825-92). Katolicy wprawdzie rozbudowali swe organizacje, ale politycznie nie zdołali się zjednoczyć. Część z nich przyjęła wskazania papieża, inni, nastawieni zdecydowanie konserwatywnie, skrycie je zwalczali, popierali zaś skrajnie nacjonalistyczną organizację polityczną Action Française.

http://www.legitymizm.org/ebp-legitymizm-francuski

Cytuj
W monarchii lipcowej (1830-1848). Czystki w parlamencie, administracji, samorządach, szkolnictwie, wojsku i dyplomacji uczyniły z legitymistów „partię wydziedziczonych”; 165 parów Francji (w tym Bonald i Chateaubriand) odmówiło złożenia przysięgi uzurpatorowi, tracąc tym samym parostwo; przysięgę złożyli wprawdzie: potomek syna naturalnego Jakuba II Stuarta — Édouard II, 3 diuk de fitz-james (1776-1838) i Wielki Mistrz Ceremonii obu Burbonów — Scipion markiz de dreux-brézé (1793-1845) ale po to, by uczynić z Izby Parów trybunę dla głoszenia zasad l.; wierny prawowitym władcom pozostał także (acz bardziej dyskrecjonalnie) Kościół: arcybiskup Paryża, Hyacinthe-Louis hrabia de quelén (1778-1839), przysięgę Ludwikowi-Filipowi złożył dopiero na wyraźne polecenie papieża; w odwecie za odprawienie przez niego mszy żałobnej w 11 rocznicę (14 II 1831) zamordowania diuka de Berry, „nieznani sprawcy” splądrowali katedrę Notre-Dame i pałac arcybiskupi.


Grzegorz XVI popełnił olbrzymi błąd popierając Orleańczyków tak jak Leon XIII błądził sankcjonując udział w życiu politycznym republiki.



Ja do budowy republiki ręki nie przyłożę.
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #568 dnia: Maja 29, 2019, 00:16:19 am »

https://www.karmel.pl/historyczne-uwarunkowania-zycia-i-duchowosci-teresy-z-lisieux/

Cytuj
Coraz silniejsze były dążenia do rozdziału Kościoła i państwa oraz żądanie zniesienia konkordatu. Tych ostatnich postulatów na razie nie zrealizowano ze względu na niesprzyjającą w kraju sytuację oraz biorąc pod uwagę, że część wyborców nie popierała tych planów. Rząd uznał konieczność łagodzenia narastających napięć; temu zaś sprzyjała pojednawcza polityka Leona XIII. Papież zachęcał katolików francuskich, by zrezygnowali z zamiaru wznowienia monarchii i zaangażowali się czynnie w życie polityczne Republiki. Uczynił to w encyklikach “Nobilissima Gallorum” (1884) i “Au milieu des sollicitudes” (1892). Linię papieża reprezentowali nuncjusz apostolski w Paryżu abp Włodzimierz Czacki (1834-88) oraz arcybiskup Algieru Charles Lavigerie (1825-92). Katolicy wprawdzie rozbudowali swe organizacje, ale politycznie nie zdołali się zjednoczyć. Część z nich przyjęła wskazania papieża, inni, nastawieni zdecydowanie konserwatywnie, skrycie je zwalczali, popierali zaś skrajnie nacjonalistyczną organizację polityczną Action Française.

http://www.legitymizm.org/ebp-legitymizm-francuski

Cytuj
W monarchii lipcowej (1830-1848). Czystki w parlamencie, administracji, samorządach, szkolnictwie, wojsku i dyplomacji uczyniły z legitymistów „partię wydziedziczonych”; 165 parów Francji (w tym Bonald i Chateaubriand) odmówiło złożenia przysięgi uzurpatorowi, tracąc tym samym parostwo; przysięgę złożyli wprawdzie: potomek syna naturalnego Jakuba II Stuarta — Édouard II, 3 diuk de fitz-james (1776-1838) i Wielki Mistrz Ceremonii obu Burbonów — Scipion markiz de dreux-brézé (1793-1845) ale po to, by uczynić z Izby Parów trybunę dla głoszenia zasad l.; wierny prawowitym władcom pozostał także (acz bardziej dyskrecjonalnie) Kościół: arcybiskup Paryża, Hyacinthe-Louis hrabia de quelén (1778-1839), przysięgę Ludwikowi-Filipowi złożył dopiero na wyraźne polecenie papieża; w odwecie za odprawienie przez niego mszy żałobnej w 11 rocznicę (14 II 1831) zamordowania diuka de Berry, „nieznani sprawcy” splądrowali katedrę Notre-Dame i pałac arcybiskupi.


Grzegorz XVI popełnił olbrzymi błąd popierając Orleańczyków tak jak Leon XIII błądził sankcjonując udział w życiu politycznym republiki.



Ja do budowy republiki ręki nie przyłożę.


Rozumiem, wskazuje Pan na uwarunkowania i współudział w procesach historycznych.
Czy wiąże się to wg Pana jakkolwiek z doktryną teologiczną i ortodoksją?
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #569 dnia: Maja 29, 2019, 00:24:16 am »

Ja bym to nazwał współudziałem w zniszczeniu Tradycyjnej Europy.
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 50 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pedalstwo w natarciu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!