Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 15, 2024, 23:22:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232134 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pedalstwo w natarciu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 51 Drukuj
Autor Wątek: Pedalstwo w natarciu  (Przeczytany 205119 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #390 dnia: Kwietnia 23, 2013, 20:26:43 pm »

Tu sporo więcej pisze, jak to się zaczynało od związków partnerskich ....

Homomałżeństwa w sercu Europy

http://www.pch24.pl/homomalzenstwa-w-sercu-europy,14320,i.html
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #391 dnia: Kwietnia 25, 2013, 19:50:42 pm »

Dobra wiadomość z Kolumbii:

Kolumbia nie będzie 15. krajem świata uznającym związki homoseksualne. Większością 51 do 17 głosów tamtejszy senat odrzucił projekt odnośnej ustawy zaproponowany przez Socjalną Partię Jedności Narodowej. Była to druga debata na temat legalizacji „małżeństw” między osobami tej samej płci.
Głosowaniu towarzyszyły przed siedzibą parlamentu manifestacje zwolenników i przeciwników ustawy. Do głębokiej i pełnej szacunku debaty wezwał z kolei senatorów tamtejszy episkopat.

Radio Watykańskie
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5792


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #392 dnia: Kwietnia 25, 2013, 20:31:42 pm »

Deo Gratias +
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3625


« Odpowiedz #393 dnia: Kwietnia 25, 2013, 20:38:43 pm »

Dobra wiadomość, ale trzeba pamiętać, że to nie koniec - raczej początek.

"Biblią" homo-działaczy z całego świata jest książka rosyjskiego Żyda Saula Alinskiego, "Rules for Radicals" - "Zasady dla radykałów". Zasada numer 8 w tej książce jest prosta:
"keep the pressure on" - bezustannie wywieraj presję.

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #394 dnia: Maja 01, 2013, 00:12:10 am »

Parlament Irlandii Północnej udaremnił próbę legalizacji tak zwanych małżeństw homoseksualnych. Spośród 95 parlamentarzystów za redefinicją małżeństwa opowiedziało się jedynie 42. Tym samym Irlandia Północna pozostaje jedyną częścią Zjednoczonego Królestwa, która oparła się progejowskim reformom.
Co ciekawe, głosowanie pokazało, jak mało katolickie jest ugrupowanie polityczne utożsamiane powszechnie z katolicyzmem. To bowiem właśnie tak zwani nacjonaliści z ugrupowania Sinn Féinn głosowali za homo-małżeństwami, a unioniści, utożsamiani z protestantyzmem, głosowali przeciw.

Radio Watykańskie
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3625


« Odpowiedz #395 dnia: Maja 01, 2013, 01:31:56 am »

Co ciekawe, głosowanie pokazało, jak mało katolickie jest ugrupowanie polityczne utożsamiane powszechnie z katolicyzmem.

Jak i gdzie indziej.  W USA poparcie dla "homomałżeństw" jest następujące (procent wyznawców popierających):
żydzi: 76%
katolicy: 53%
protestanci: 34%

Jak widać katolicy są w awangardzie, ustępują tylko starszym braciom.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #396 dnia: Maja 05, 2013, 23:28:46 pm »


 


Liturgiczny liberalizm idzie w parze z akceptacją związków homoseksualnych?


Mistrz Ceremonii Liturgicznych papieża Jana Pawła II, abp Piero Marini, należy do tej grupy hierarchów, którzy są zwolennikami nie tylko zmian liturgicznych, ale także uznania związków osób tej samej płci. W wywiadzie udzielonym gazecie „La Nacion” na Kostaryce hierarcha mówił, że wiele takich par „cierpi z powodu nieuznawania ich praw obywatelskich”.
Duchowny pozytywnie wypowiedział się także na temat państwa świeckiego. Na pytanie o to, co sądzi o lokalnym sporze dot. państwa świeckiego, Marini powiedział: - To jest już rzeczywistością w Europie. Świeckie państwo jest dobre, złe natomiast jest wtedy, gdy staje się sekularystyczne. Takie państwo walczy z Kościołem katolickim. Hierarcha wyjaśnił, że Kościół i państwo nie powinny być postrzegane jako wrogie instytucje. Dodał, że w obecnie toczonej dyskusji konieczne staje się np. uznanie związków osób tej samej płci, ponieważ wiele par „cierpi z powodu nieuznawania ich praw obywatelskich”. Duchowny dodawał, że nie można natomiast godzić się na uznanie „homo-małżeństw”.
Abp Marini - niestety - jest kolejnym wpływowym watykańskim hierarchą, który prezentuje stanowisko przychylne wobec oczekiwań homoseksualistów, postrzegając prawo do zawarcia związku cywilnego przez osoby tej samej płci jako „prawo obywatelskie”. A jest to stanowisko, które wciąż pozostaje w sprzeczności z Magisterium Kościoła katolickiego. W 2003 roku przewodniczący Kongregacji Nauki Wiary kard. Joseph Ratzinger opublikował dokument wykluczający akceptację „związków partnerskich” osób tej samej płci.

W dokumencie zatytułowanym „Uwagi dotyczące projektów legalizacji związków między osobami homoseksualnymi” można przeczytać: „Ustawodawstwa przychylne związkom homoseksualnym są sprzeczne z prawym rozumem, ponieważ udzielają gwarancji prawnych analogicznych do tych, jakie przysługują instytucji małżeństwa, związkom między dwoma osobami tej samej płci. Biorąc pod uwagę wartości, które się z tym wiążą, państwo nie może zalegalizować takich związków bez uchybienia swemu obowiązkowi promowania i ochrony zasadniczej instytucji dla dobra wspólnego jaką jest małżeństwo”. I dalej: „W wypadku prawnego zalegalizowania związków homoseksualnych bądź zrównania prawnego związków homoseksualnych i małżeństw wraz z przyznaniem im praw, które są właściwe temu ostatniemu, konieczne jest przeciwstawienie się w sposób jasny i wyrazisty. Należy wstrzymać się od jakiejkolwiek formalnej współpracy w promowaniu i wprowadzaniu w życie praw tak wyraźnie niesprawiedliwych, a także, jeśli to możliwe, od działania na poziomie wykonawczym. W tej materii każdy może odwołać się do prawa odmowy posłuszeństwa z pobudek sumienia”.

Abp Marini, który przez 18 lat pełnił funkcję Mistrza Ceremonii Papieskich, często był krytykowany za „udziwnienia liturgiczne”, na które zezwalał podczas dużych międzynarodowych celebracji w trakcie takich imprez jak np. Światowy Dzień Młodzieży. Także inni wpływowi duchowni coraz śmielej wypowiadają się na temat konieczności uznania homozwiązków. Na początku kwietnia, kardynał Christoph Schönborn, arcybiskup Wiednia - który znany jest również z akceptacji „rock and rollowych” Mszy dla młodzieży - powiedział w Londynie, że partnerskie związki osób tej samej płci wymagają ochrony prawnej. Dodał przy tym, że nie jest możliwe, by Kościół zaakceptował „małżeństwa jednopłciowe”, ponieważ „małżeństwo to stabilny związek między mężczyzną a kobietą, otwarty na życie”. Pomimo ostrej krytyki własnych parafian i Watykanu, kard. Schönborn zezwolił w swojej katedrze na „ceremonie błogosławieństwa” wszystkich, także homoseksualnych par. Hierarcha tłumaczył, że trzeba być otwartym na potrzeby ludzi żyjących wróżnych związkach. Dwóch innych kardynałów, Kolumbijczyk Ruben Salazar i Theodore McCarrick, emerytowany arcybiskup Waszyngtonu, również niedawno zasugerowali, że Kościół nie powinien sprzeciwiać się cywilnym związkom osób homoseksualnych.

Pod koniec 1990 r. okazało się, że jeden z najwybitniejszych liturgistów z początku lat 80., promotor „tańca liturgicznego”, był odpowiedzialny za seksualne wykorzystywanie nieletnich. Ks. Barry Glendinning, kapłan z diecezji London w Ontario, był ulubieńcem świata liturgicznego po roku 1970. Jego idee są nadal propagowane za pośrednictwem książek. Kard. Roger Mahony, były arcybiskup Los Angeles i jeden z bardziej znanych liturgicznych „liberałów” również przychylnie odnosi się do związków partnerskich osób tej samej płci.

Źródło: LSN, AS.
Komentarz pch24.pl:

Niestety, to kolejne doniesienia potwierdzające, że prominentni hierarchowie w Kościele katolickim coraz śmielej pochwalają prawną legalizację związków jednopłciowych. Jest niepokojące, bo ewidentnie sprzeczne z katolicką moralnością. Kościół oficjalnie potępił jakąkolwiek legalizację związków jednopłciowych we wspomnianym wyżej dokumencie. Prośmy zatem Ojca św. Franciszka, aby z całą mocą głosił prawdę moralną na temat małżeństwa i czystości, a także by dyscyplinował tych, którzy wprowadzają zamęt. http://www.pch24.pl/liturgiczny-liberalizm-idzie-w-parze-z-akceptacja-zwiazkow-homoseksualnych-,14563,i.html#ixzz2SOvTzcTb
 
 
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #397 dnia: Maja 06, 2013, 21:43:24 pm »

Sodoma w kościele protestanckim http://www.youtube.com/watch?v=HcLQD-wtTA0   >:(
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #398 dnia: Maja 08, 2013, 17:51:56 pm »

Trzeba uważać, co i gdzie się mówi:

Tymoteusz Demski ma 24 lata. Z wykształcenia jest anglistą. Wraz z żoną, również anglistką, wyjechał do Szkocji za pracą. Znalazł ją w największym z tamtejszych banków. Szło mu chyba nieźle, skoro - jak mówi - wyrabiał 300 procent normy, podczas gdy niektórzy spośród jego współpracowników mieli problemy, żeby osiągnąć wymagane od nich minimum. A jednak to on został zwolniony. Dlaczego?
W przerwie na lunch, która formalnie nie należy do czasu pracy, bo też nie jest przez pracodawcę opłacana, rozmawiał z grupą kolegów i koleżanek z tego samego banku. Pytali go, jak mu się podoba w Szkocji. Odparł szczerze, że niektóre rzeczy mu się podobają, a inne nie. Wyraził przy tym obawę, że pedofilia zostanie uznana za jedną z orientacji seksualnych i zacytował przeczytaną na stronie „Gościa Niedzielnego” wypowiedź ks. prof. Dariusza Oko, który stwierdził, że na 1000 pedofilów, 400 to homoseksualiści, a tylko jeden to ksiądz. (Cytowaliśmy też publikacje naukowe podające różne liczby, ale generalnie potwierdzające, że odsetek homoseksualistów wśród pedofilów jest stosunkowo wysoki). Wypowiedź Demskiego wzburzyła jego koleżankę, która - jak się okazało - jest biseksualistką. Krótko potem Polak dostał do szefostwa telefoniczną informację o zawieszeniu w obowiązkach. Potem były dwie rozmowy z przełożonym. Okazało się, że na Demskiego poskarżył się także inny kolega - muzułmanin. Nie spodobała mu się wyrażona przed Polaka krytyka postulatu utworzenia w Wielkiej Brytanii trzech stref rządzących się muzułmańskim prawem szariatu. W sumie skutek był taki, że Demski został wyrzucony z pracy dyscyplinarnie. Oficjalny powód: poważna niesubordynacja.

http://gosc.pl/doc/1547843.Gender-Wyrzucili-go-z-pracy-bo-cytowal-Goscia
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #399 dnia: Maja 10, 2013, 17:30:24 pm »

Dopiero co była dobra wiadomość ze stanu Delaware http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,444.msg166918.html#msg166918, a zaraz pojawiła się zła:

Delaware jako jedenasty stan USA zmienił definicję małżeństwa i zalegalizował tzw. homomałżeństwa. Projekt ustawy przegłosowanej przez stanowych senatorów, w stosunku głosów 12 do 9, podpisał chwilę później gubernator Jack Markell.
W stanie Delaware dotychczas obowiązywała ustawa dająca homoseksualistom prawo zawierania związków partnerskich. Choć nowe regulacje praktycznie nie dodają parom gejów i lesbijkom żadnych nowych przywilejów, to jednak środowiska homoseksualne domagały się, by związki jednopłciowe definiować jako małżeństwa, gdyż, jak tłumaczyły, osoby takie zasługują na szacunek i poczucie godności. Na razie, dopóki Sąd Najwyższy USA, nie zniesie ustawy o obronie małżeństwa (DOMA), „homomałżeństwa” nie mogą otrzymywać pomocy socjalnej od państwa.

http://ekai.pl/wydarzenia/swiat/x66662/zmiana-definicji-malzenstwa/
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #400 dnia: Maja 22, 2013, 17:01:02 pm »

Izba niższa brytyjskiego parlamentu przyjęła wczoraj ostatecznie projekt prawa o tak zwanych małżeństwach homoseksualnych. Głosowanie stanowi ewenement w historii demokracji. David Cameron przeforsował ustawę głosami opozycji, wbrew woli parlamentarzystów swej partii i wbrew opinii swego elektoratu, co może się na nim zemścić w następnych wyborach.
Kontrowersyjne prawo o mały włos nie zostałoby wczoraj zablokowane przez konserwatystów, którzy chcieli do niego wprowadzić poprawkę o równouprawnieniu heteroseksualistów, aby również oni, a nie tylko homoseksualiści, mogli zawierać związki cywilne. Poprawka ta wiązałaby się z wielkimi wydatkami dla budżetu oraz odroczyłaby głosowanie do przyszłej kadencji Izby Gmin. Cameron jednak sprzymierzył się z opozycją i nie dopuścił do wprowadzenia poprawki.

Radio Watykańskie
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #401 dnia: Maja 23, 2013, 14:20:27 pm »

Tym razem pedalstwo jest w odwrocie.
Mnisi gruzińscy rozpędzili manifestację gejów.
http://wirtualnapolonia.com/2013/05/19/gruzja-mnisi-brutalnie-rozgonili-parade-zboczencow/#more-26691
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #402 dnia: Maja 24, 2013, 14:41:08 pm »

2 różne wiadomości z Frondy:

Sąd w Kijowie zakazał gejowskiej parady w czasie dni stolicy Ukrainy. Wniosek w tej sprawie wystosowała rada miasta oraz lokalna milicja i wiele religijnych organizacji. To pokazuje, że władze miasta mogą blokować wszelkie przejawy dewiacji. Niech Prezydent miasta Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz bierze od nich przykład.
http://www.fronda.pl/a/kijow-zakazuje-homoparady,28361.html

We wczorajszym głosowaniu Boy Scouts of America dopuściła gejów do uczestnictwa w skautingu. Nie pomogła petycja, o której informowaliśmy wczoraj. Nowe rozwiązanie jest połowiczne - tzn.: dopuszcza w szeregi skautów mężczyzn otwarcie homoseksualnych, ale nie pozwala im na piastowanie pozycji druhów.
http://www.fronda.pl/a/geje-wsrod-skautow-furtka-zostala-otwarta,28364.html
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5792


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #403 dnia: Maja 24, 2013, 14:45:25 pm »

I normalni skauci oleją skauting. Proste.

Za to mnie to wyglada na celowe przejmowanie róznych organizacji i grup przez pedalstwo. Normalnie myślący odchodzą, a ci co zostają to są już urobieni do dalszych działań propedalskich.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #404 dnia: Maja 24, 2013, 19:59:23 pm »

I normalni skauci oleją skauting. Proste.

Za to mnie to wyglada na celowe przejmowanie róznych organizacji i grup przez pedalstwo. Normalnie myślący odchodzą, a ci co zostają to są już urobieni do dalszych działań propedalskich.
to juz wiadomo, dlaczego w Kościele wygrali modernisci.
Zapisane
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 51 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pedalstwo w natarciu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!