Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 23, 2024, 10:43:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232291 wiadomości w 6636 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pedalstwo w natarciu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 51 Drukuj
Autor Wątek: Pedalstwo w natarciu  (Przeczytany 208264 razy)
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #240 dnia: Czerwca 09, 2011, 13:22:03 pm »

List otwarty SKCh do premiera Tuska
Kraków, 2 czerwca 2011 r.


Szanowny Pan
Donald Tusk
Premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej

Aleje Ujazdowskie 1/3
00 – 583 Warszawa

 
 Szanowny Panie Premierze,

Dnia 1 czerwca na łamach Gazety Wyborczej ukazał się tekst pt. „Związki po wyborach?” (min.http://wyborcza.pl/1,75478,9702626,Zwiazki_po_wyborach_.html), w którym cytowane są Pana wypowiedzi na temat możliwości wprowadzenie w Polsce tzw. związków osób tej samej płci.

Nie możemy zaakceptować Pańskiej wypowiedzi: „zbliżamy się do momentu, kiedy związki partnerskie byłyby do zaakceptowania przez większość w przyszłym Sejmie, jak i przez Polaków (...) Sam w sobie nie mam za grosz tolerancji wobec homofobów, również we własnej partii” .Po tych słowach odnosi się wrażenie, że oficjalnie popiera Pan legalizację tzw. związków partnerskich.

Czy oznacza to, że będzie Pan, jako urzędujący Premier, podejmował działania zmierzające do prześladowania tych (homofobów), którzy zgodnie ze swoim sumieniem nie godzą się na akceptowanie tzw. homoseksualnego stylu życia i zamierzają głośno o tym publicznie mówić?

Czy oznacza to, że wyciągnie Pan konsekwencje wobec tych polityków Pańskiego ugrupowania, którzy ze względu na przynależność do Kościoła Katolickiego będą głosować przeciw wspomnianej ustawie, zgodnie ze swoim sumieniem?

Niepokojąca jest również dalsza część Pana wypowiedzi, w której pada stwierdzenie, że „wraz z przepisami trzeba budować kulturę tolerancji dla odmienności, także jeśli chodzi o preferencje seksualne”.(.http://wyborcza.pl/1,75478,9702626,Zwiazki_po_wyborach_.html).

Na czym według Pana miałoby polegać takie budowanie kultury tolerancji dla ludzi o odmiennych (jakich?) preferencjach seksualnych? Może na realizacji w szkołach specjalnych programów edukacyjnych z tolerancji  pisanych i wdrażanych wzorem niektórych państw przez liderów organizacji LGBT (lesbijek, pederastów, biseksualistów, transseksualistów) oraz na obowiązkowej pro - homoseksualnej edukacji najmłodszych. Może na prześladowaniu rodziców , którzy zgodnie z wyznawanym światopoglądem i przekonaniami religijnymi uważają związki homoseksualne za zło, wobec którego mają obowiązek w swoim sumieniu się przeciwstawić i w takim duchu wychowują swoje dzieci.

Bardzo dziwi nas Pana postawa, ponieważ jeszcze do niedawna Pan i władze Platformy Obywatelskiej były przeciwne inicjatywie legalizującej związki osób tej samej płci. Cóż więc takiego się stało, że zmienił Pan zadanie? Można odnieść wrażenie, że zamiast stać na straży porządku konstytucyjnego RP, który w szczególny sposób chroni małżeństwo i rodzinę (Konstytucja RP, w Art. 18. wyraźnie stwierdza: Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, rodzina i macierzyństwo znajdują się pod opieką Rzeczypospolitej Polskiej) ulega Pan naciskom prohomoseksualnego lobby i mediom liberalnym z Gazetą Wyborczą na czele, które od lat próbują na wiele sposobów niszczyć polską rodzinę, dążą do ograniczenia wolności i swobód obywatelskich oraz wzniecają niepokoje społeczne.

Panie Premierze,

Równo miesiąc temu świętowaliśmy beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II, który wielokrotnie wypowiadał się z dezaprobatą o możliwości legalizowania związków osób tej samej płaci. Dnia 21 stycznia 1999r r. Jan Paweł II w przemówieniu do Roty Rzymskiej wyraźnie podkreślił, że "(...) bezzasadne jest roszczenie, aby przyznać status małżeński także związkom między osobami tej samej płci".

Natomiast pięć lat wcześniej Ojciec Święty w Liście do Rodzin pisał: "Mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury do dobra małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa. Tylko taki związek może być uznany i potwierdzony społecznie jako małżeństwo. Nie mogą być uznane społecznie jako małżeństwo inne związki międzyludzkie, które tym warunkom nie odpowiadają, choć dzisiaj istnieją takie tendencje, bardzo groźne dla przyszłości ludzkiej rodziny i społeczeństw".

Również stanowisko Parlamentu Europejskiego, nadające sankcje prawne homoseksualizmowi zostało oficjalnie potępione przez Jana Pawła II w przemówieniu w dniu 20.02.1994 r. Papież stwierdził wówczas , że "(...) rezolucja Parlamentu Europejskiego domaga się prawnego uznania nieładu moralnego. Parlament w sposób nieuprawniony nadał walor prawny zachowaniom dewiacyjnym, niezgodnym z zamysłem Bożym: wiemy, że człowiek ulega słabościom, ale Parlament w ten sposób poparł ludzkie słabości".

Ponadto pozwalamy sobie przypomnieć Panu, jako katolikowi, fragment ważnego dokumentu pt. „Uwagi dotyczące projektów legalizacji związków między osobami tej samej płci” wydanego przez Kongregację Nauki Wiary w dniu 3 czerwca 2003 r. i podpisanego przez Kard. Józefa Ratzingera, ówczesnego prefekta tejże Kongregacji: „W wypadku prawnego zalegalizowania związków homoseksualnych bądź zrównania prawnego związków homoseksualnych i małżeństw wraz z przyznaniem im praw, które są właściwe temu ostatniemu, konieczne jest przeciwstawienie się w sposób jasny i wyrazisty.
Należy wstrzymać się od jakiejkolwiek formalnej współpracy w promowaniu i wprowadzaniu w życie praw tak wyraźnie niesprawiedliwych, a także, jeśli to możliwe, od działania na poziomie wykonawczym. W tej materii każdy może odwołać się do prawa odmowy posłuszeństwa z pobudek sumienia”  i dalej w paragrafie dziesiątym czytamy: „Jeśli wszyscy wierni mają obowiązek przeciwstawienia się zalegalizowaniu prawnemu związków homoseksualnych, to politycy katoliccy zobowiązani są do tego w sposób szczególny, na płaszczyźnie im właściwej. Wobec projektów ustaw sprzyjających związkom homoseksualnym trzeba mieć na uwadze następujące wskazania etyczne. W przypadku gdy po raz pierwszy zostaje przedłożony Zgromadzeniu ustawodawczemu projekt prawa przychylny zalegalizowaniu związków homoseksualnych, parlamentarzysta katolicki ma obowiązek moralny wyrazić jasno i publicznie swój sprzeciw i głosować przeciw projektowi ustawy. Oddanie głosu na rzecz tekstu ustawy tak szkodliwej dla dobra wspólnego społeczności jest czynem poważnie niemoralnym”.

Mamy nadzieję, że biorąc pod uwagę nauczanie moralne Kościoła Katolickiego, którego jest Pan przecież członkiem oraz ład konstytucyjny i fakt, że przytłaczająca większość społeczeństwa sprzeciwia się każdej formie legalizacji związków jednopłciowych nie będzie Pan wspierał swoimi działaniami projektów prawnych uderzających w rodzinę, która jest fundamentem naszego społeczeństwa.

Z poważaniem

Zarząd Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi

Sławomir Skiba
Wiceprezes Zarządu

Arkadiusz Stelmach
Członek Zarządu

Do wiadomości:
Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Józef Kowalczyk, Prymas Polski
Jego Eminencja Ks. Kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski
Jego Eminencja Ks. Kard. Stanisław Dziwisz, Arcybiskup Metropolita Krakowski
Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Józef Michalik, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

http://www.piotrskarga.pl/ps,7326,2,0,1,I,informacje.html
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1410

« Odpowiedz #241 dnia: Czerwca 17, 2011, 08:41:47 am »

Mediolan: sposób na homofobię
20-osobowa bojówka gejowska napadła w niedzielę na kościół św. Józefa w Mediolanie. W świątyni odprawiano właśnie Eucharystię z okazji peregrynacji Matki Bożej Fatimskiej. Liturgii przewodniczył mediolański biskup pomocniczy Marco Ferrari. Aktywiści wznosili progejowskie hasła, oskarżając proboszcza w homofobię. W jednej z homilii powiedział on bowiem, że z homoseksualizmu można się wyleczyć przy pomocy psychologa. Bp Ferrari przerwał Mszę. Świątynia stała się miejscem pikiety. Z czasem parafianom udało się wygonić intruzów z kościoła.
http://www.radiovaticana.org/pol/Articolo.asp?c=494180

Jak się okazuje -  incydent ten nie wzbudził zainteresowania miejscowej prokuratury, choć wcześniej wykazała ona wyjątkową wrażliwość na zakłócanie imprez muzułmańskich...
http://www.rp.pl/artykul/33,675187_Geje_w_medilanskim_kosciele.html
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #242 dnia: Lipca 31, 2011, 22:30:01 pm »

http://uwazamrze.pl/2011/07/sprostowanie/
A jednak pedalstwo odniosło sukces. Pan Jan Pospieszalski przegrał. O zgrozo Szymon Niemiec jest księdzem(!!???)
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #243 dnia: Lipca 31, 2011, 22:51:17 pm »

A jak niby "pedalstwo odniosło sukces" ? Kto podpisał to "sprostowanie" ? "Ksiądz" z jakiegoś "Zjednoczonego Kościoła" ? Doszukiwanie się u tego typa ważności "święceń" jest co najmniej chore.
Po pierwsze - nie "kościół" - tylko sekta.
Po drugie - skoro nie Kościół, to i nie ksiądz. Pedał. Sodomita. I tyle.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #244 dnia: Lipca 31, 2011, 23:10:24 pm »

A jak niby "pedalstwo odniosło sukces" ? Kto podpisał to "sprostowanie" ? "Ksiądz" z jakiegoś "Zjednoczonego Kościoła" ? Doszukiwanie się u tego typa ważności "święceń" jest co najmniej chore.
Po pierwsze - nie "kościół" - tylko sekta.
Po drugie - skoro nie Kościół, to i nie ksiądz. Pedał. Sodomita. I tyle.
To sąd cywilny ma decydować kto ma sukcesję apostolską, a kto nie? Nie dajmy się zwariować.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #245 dnia: Lipca 31, 2011, 23:30:13 pm »

No ok, ale to tak naprawdę ma te ważne święcenia, czy nie? Bo gdzieś czytałem, że dostał je od ważnie wyświęconego biskupa.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #246 dnia: Sierpnia 01, 2011, 22:00:24 pm »

No ok, ale to tak naprawdę ma te ważne święcenia, czy nie? Bo gdzieś czytałem, że dostał je od ważnie wyświęconego biskupa.
Tu jest odpowiedź:
http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/06/jan-pospieszalski-narazi-sie-czesciom.html
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1410

« Odpowiedz #247 dnia: Września 01, 2011, 09:16:53 am »

W Poznaniu wiadome środowiska protestują przeciwko planowanej konferencji nt. leczenia homoseksualizmu:
http://www.rp.pl/artykul/17,710001-Konferencja-o-leczeniu-homoseksualizmu---geje-protestuja.html
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #248 dnia: Września 01, 2011, 10:36:00 am »

O kilku lat "wiadome środowiska" organizują promocje sodomii homoseksualnej pod szyldem tzw. "Żywej Biblioteki".
We Wrocławiu odbyła się w czerwcu b.r już...piąta edycja!!!
http://www.zywabiblioteka.pl/
w Gdańsku podobnie w tym samym terminie..
http://zywabibliotekatrojmiasto.pl/
"Wiadomi organizatorzy" szczycą się swoją operatywnością:
"W Polsce pierwsza odsłona Żywej Biblioteki miała miejsce w Warszawie w 2007. Porozmawiać z Żywą Książką mogli dotychczas mieszkańcy takich miast jak Warszawa, Wrocław, Bydgoszcz, Opole, Rzeszów, Ruda Śląska, Toruń, Poznań czy Grudziądz."

Czy zna ktoś jakieś inicjatywy środowisk katolickich w tych miastach mające na celu zablokowanie promocji sodomii homoseksualnej pod szyldem "Żywej Biblioteki"?
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #249 dnia: Września 04, 2011, 22:09:30 pm »

Pedalstwo zaatakowało tym razem skutecznie:

http://www.info.wiara.pl/doc/935118.Poznanska-uczelnia-ulegla-szantazystom
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #250 dnia: Września 08, 2011, 16:36:02 pm »

Dzisiaj nasza pani od polskiego powiedziała, że pedalstwo rodzi się w okresie prenatalnym, kiedy to płodowi, po zmianie bądź nie płci z kobiecej na męską (każdy z nas był kobietą) kształtuje się w mózgu orientacja seksualna. Tak mówią dzisiaj naukowcy, dodała. Jakiś kontrargument?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #251 dnia: Września 08, 2011, 16:59:01 pm »

Jakiś kontrargument?
"pilnuj szewcze kopyta" - niech owa pani doskonali się w swojej dziedzinie a nie powtarza teorii "na zamówienie".

P.S. Współczuję Panu, tacy "pedagodzy" to prawdziwa plaga. U nas była "towarzyszka" od historii, co tylko interesowała ją "historia ruchu robotniczego".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 344

« Odpowiedz #252 dnia: Września 08, 2011, 17:02:31 pm »

Dzisiaj nasza pani od polskiego powiedziała, że pedalstwo rodzi się w okresie prenatalnym, kiedy to płodowi, po zmianie bądź nie płci z kobiecej na męską (każdy z nas był kobietą) kształtuje się w mózgu orientacja seksualna. Tak mówią dzisiaj naukowcy, dodała. Jakiś kontrargument?
Jeśli mężczyzna rozwinął się w okresie prenatalnym z czegoś, co było kobietą, to znaczy,  że pani nauczycielka jest istotą niedorozwiniętą.
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
ant
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #253 dnia: Września 08, 2011, 17:32:08 pm »

Kobiecość nie jest równoznaczna z niedorozwojem...
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5804


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #254 dnia: Września 08, 2011, 17:50:35 pm »

Dzisiaj nasza pani od polskiego powiedziała, że pedalstwo rodzi się w okresie prenatalnym, kiedy to płodowi, po zmianie bądź nie płci z kobiecej na męską (każdy z nas był kobietą) kształtuje się w mózgu orientacja seksualna. Tak mówią dzisiaj naukowcy, dodała. Jakiś kontrargument?
Jeśli mężczyzna rozwinął się w okresie prenatalnym z czegoś, co było kobietą, to znaczy,  że pani nauczycielka jest istotą niedorozwiniętą.

oto kontrargument ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 51 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pedalstwo w natarciu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!