Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 17, 2024, 00:59:11 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pedalstwo w natarciu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 50 Drukuj
Autor Wątek: Pedalstwo w natarciu  (Przeczytany 198552 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #675 dnia: Sierpnia 26, 2022, 10:16:45 am »

Cytuj
36-letni Włoch po powrocie z wakacji w Hiszpanii narzekał na złe samopoczucie. Po wykonaniu badań w szpitalu zdiagnozowano u niego jednocześnie zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, HIV oraz małpią ospą. Naukowcy z Uniwersytetu w Katanii poinformowali, że jest to pierwszy tego typu przypadek na świecie.
Czasopismo medyczne ""Journal of Infection", powołując się na informacje przekazane przez włoskich naukowców, opisało szokującą historię 36-letniego Włocha, który uzyskał jednocześnie pozytywny wynik na COVID-19, HIV i małpią ospę. Wszystkie patogeny zdiagnozowano u niego po powrocie z wakacji w Madrycie.
Mieszkaniec Katanii, który wypoczywał w Hiszpanii od 16 do 20 czerwca, zaczął skarżyć się na swoje zdrowie po dziewięciu dniach od powrotu do domu. Wśród najpoważniejszych objawów wymieniał wówczas gorączkę, zmęczenie oraz ból gardła.
2 lipca mężczyzna wykonał test na koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Tego samego dnia na swoim ciele zauważył małe pęcherzyki otoczone wysypką, które w ciągu kilku dni przekształciły się w krosty. Lekarze postanowili wykonać dodatkowe badania, po których okazało się, że 36-latek choruje także na małpią ospę.
Gdy po rozmowie ze specjalistami pacjent przyznał się, że podczas wakacji uprawiał seks z mężczyznami, postanowiono przebadać go również pod kątem wirusa HIV. Obawy się potwierdziły, w tym wypadku wynik też okazał się pozytywny.

Pierwszy taki przypadek w historii
Naukowcy z Uniwersytetu w Katanii zgodnie przyznali, że jednoczesne zakażenie wirusami małpiej ospy, SARS-CoV-2 i HIV jest pierwszym tego typu przypadkiem w historii. Dodali także, że ta kombinacja nie miała wpływu na pogorszenie się stanu 36-letniego pacjenta.
Wiadomo, że Włoch przyjął wcześniej dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19. Pierwszy raz koronawirusa zdiagnozowano u niego w styczniu tego roku.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-08-26/wlochy-covid-19-malpia-ospa-i-hiv-u-jednego-pacjenta-pierwszy-taki-przypadek-na-swiecie/?ref=slider ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #676 dnia: Września 08, 2022, 12:39:07 pm »

Pan James Martin, pseudonim estradowy "KSIONC", duszpaser pederastów i innych zboków, ulubieniec Francika, pseudonim estradowy "PAPIEŻ" w swojej pysze i manii wielkości postuluje korektę Pisma Świętego:
Cytuj
Ojciec James Martin SJ, który jest znany ze swojej prohomoseksualnej działalności i wypowiedzi promujących agendę LGBT, w jednym z najnowszych tweetów wyraził uznanie dla artykułu „jednego z najbardziej znanych biblistów świata” – jak to określił, czyli progresywnego i protestanckiego uczonego Waltera Brueggemanna. Brueggemann opublikował na portalu „Outreach” tekst pt. „Jak czytać Biblię o homoseksualizmie?”, w którym pisze m.in., że „pełna akceptacja i przyjęcie osób LGBT jest następstwem wyraźnego nakazu Ewangelii w naszych czasach. Twierdzenie czegoś przeciwnego przeczy prawdzie Ewangelii”.
„Dla wielu osób LGBTQ Biblia może być bardzo przerażającą rzeczą i nie jest w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę potępienie przez nią homoseksualizmu” – mówi o. James Martin w wideo towarzyszącym tweetowi. I zaraz dodaje, że z tego powodu cieszy się z publikacji Brueggemanna na stronie dla „katolików LGBTQ” o nazwie „Outreach”. W wideo o. Martin zwraca uwagę na to, że według Bruegemanna Biblia „rzadko mówi jednym głosem na jakikolwiek temat”.

Zaraz potem dodaje, iż według protestanckiego biblisty „jednym z powodów, dla których słyszymy częściej o tekstach rygoru – jak je [Bruegemann] nazywa – jest to, że głoszą je tak głośno osoby anty-LGBTQ”. Tymczasem protestancki uczony przeciwstawia im „teksty powitania, które są równie dominujące, jeśli nie bardziej dominujące w Biblii, [teksty] o przyjmowaniu tych, którzy są na marginesie”.

Bruegemann w swoim artykule pisze m.in. o tym, że biblijne passusy współistnieją „w głębokim napięciu, jeśli nie w sprzeczności ze sobą nawzajem”. Jednocześnie, przeciwstawiając sobie „teksty powitania” i „teksty rygoru”, skreśla te ostatnie, gdyż uważa, że są one akcentowane z powodu „naszych osobistych interesów, naszych lęków i naszych zranień”.

Ojciec Martin podkreśla w wideo, że według uczonego oznacza to, że przesłaniem Ewangelii jest „włączenie osób LGBTQ”, a jednocześnie nazywa artykuł „przełomowym”. Amerykański jezuita zachęca do czytania artykułu, dzielenia się nim i medytacji nad nim. Jego zdaniem pomoże on wielu „osobom LGBTQ”.

Jak przypomina Rodney Pelletier z „Church Militant”, promujący koncepcje protestanckiego biblisty jezuita został powołany w roku 2017 jako konsultant do watykańskiej Dykasterii ds. Komunikacji przez papieża Franciszka. Jego stanowisko w dykasterii zostało przedłużone na kolejną kadencję. Tweet o. Martina został „polubiony” przez Papieską Akademię Życia.
https://www.fronda.pl/a/O-Martin-postuluje-wygumkowanie-fragmentow-Biblii-potepiajacych-sodomie,204397.html
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2022, 12:40:40 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 972


« Odpowiedz #677 dnia: Września 08, 2022, 14:00:36 pm »

Wynurzenia o. Martina są logicznym następstwami ekumenizmu (powoływanie się na protestanckiego teologa) i magisterializmu czyli przekonania katolików posoborowych że hierarchia kościelna ma nieograniczoną władzę zmieniania Tradycji oraz słów Pisma Świętego, w tym przypadku w odniesieniu do homoseksualizmu.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #678 dnia: Września 20, 2022, 09:45:04 am »

krótka recenzja książki "ŻEGNAJCIE, dobrzy ludzie"

http://przedsoborowy.blogspot.com/2022/09/zegnajcie-dobrzy-ludzie-recenzja.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 972


« Odpowiedz #679 dnia: Września 23, 2022, 14:45:14 pm »

Cytuj
Od soboty w Charkowie trwa „tydzień równości” zorganizowany przez ukraińskie środowiska mniejszości seksualnych. Dzisiaj w jego ramach odbyły się uroczystości upamiętniające „osoby LGBTQI+”, które miały zginąć z rąk rosyjskiego wojska. Na Pomniku Obrońców Ukrainy pojawiły się przy tej okazji tęczowe flagi. Organizacja „KharkivPride” kilkanaście dni temu zapowiedziała, że już czwarty rok z rzędu zorganizuje obchody „tygodnia równości”, zwieńczone marszem mniejszości seksualnych. W ten sposób chciała nie tylko promować postulaty legalizacji związków osób tej samej płci, lecz również zwrócić uwagę na „homofobię jako część ideologii Rosji”. W ubiegłą sobotę „tydzień równości” rozpoczęła pikieta solidarnościowa z zakazanym przez władzę Serbii marszem „EuroPride”. Aktywiści LGBTQERTY z tej okazji wywiesili transparenty z hasłami „Ukraina to Europa”, przypominając o podjętej przez burmistrza Charkowa próbie zakazania w 2019 roku ich pierwszej demonstracji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj tęczowi aktywiści postanowili upamiętnić „osoby LGBTQI+”, które zginęły w trakcie trwającej inwazji Rosji na Ukrainę. Z tej okazji na Pomniku Obrońców Ukrainy pojawiły się tęczowe flagi i znicze, a także obraz upamiętniający lesbijkę będącą ofiary marcowych bombardowań Charkowa.
http://autonom.pl/w-charkowie-uczczono-osoby-lgbtqi-zabite-przez-rosjan/
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #680 dnia: Listopada 24, 2022, 11:35:46 am »

Rosja zakazuje propagandy pedalskiej i innych zboczeń.
Cytuj
Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej zaakceptowała w drugim czytaniu projekt ustawy zakazujący „propagowania nietradycyjnych stosunków seksualnych”. Rozpowszechnianie treści związanych z ruchem mniejszości seksualnych będzie więc niemal całkowicie nielegalne. Decyzja rosyjskich parlamentarzystów została skrytykowana przez Stany Zjednoczone, wzywające Rosję do wycofania się z tego pomysłu.

Projekt ustawy o „zakazie propagowania nietradycyjnych stosunków seksualnych” został zgłoszony w parlamencie w ubiegłym miesiącu, a podpisało się pod nim ponad 400 deputowanych. Pod koniec października został on przyjęty w pierwszym czytaniu, natomiast teraz rosyjscy posłowie poparli go również w drugim czytaniu.

Nowe prawo rozszerza regulacje przyjęte przez Dumę Państwową w 2013 roku. Wówczas przegłosowano zakaz propagowania LGBT wśród osób nieletnich, zaś teraz nie można byłoby rozpowszechniać podobnych materiałów także wśród dorosłych. Dodatkowo niezgodne z prawem miałoby być samo informowanie o zmianie płci przez osoby poniżej 18. roku życia.

Ogółem rozwiązania zaproponowane przez rosyjskich posłów prowadzą do zakazu reklam, informacji medialnych, książek, filmów i spektakli teatralnych mogących propagować poglądy ruchów mniejszości seksualnych. Za złamanie prawa grozić będą grzywny w wysokości od 100 tys. do nawet 2 mln rubli, czyli w przeliczeniu od 1660 do nawet 33 tys. dolarów amerykańskich.

Komisje Dumy Państwowej wciąż przyjmują poprawki do nowego prawa. Dyskusje w rosyjskim parlamencie dotyczą między innymi wątpliwości dotyczących przekazów medialnych, a także gier komputerowych. Najprawdopodobniej w tym ostatnim przypadku przygotowane zostaną odrębne regulacje.

Procedowanie zakazu propagandy LGBT przez Rosję potępiły Stany Zjednoczone. Sekretarz stanu USA Anthony Blinken wezwał rosyjskich posłów do wycofania się z tej propozycji, uznając je za „cios w wolność słowa i prawa LGBTQI+ w Rosji”.

https://wolnemedia.net/ameryka-potepia-rosje-za-projekt-ustawy-o-zakazie-propagandy-lgbt/
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3936


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #681 dnia: Listopada 24, 2022, 15:00:15 pm »

Rycerze w lśniących zbrojach.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 972


« Odpowiedz #682 dnia: Grudnia 01, 2022, 20:58:47 pm »

Sąd w Tokio: Zakaz małżeństw jednopłciowych zgodny z konstytucją:
https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art37521541-sad-w-tokio-zakaz-malzenstw-jednoplciowych-zgodny-z-konstytucja
Wyrok dotyczył wcześniejszej sprawy z czerwca:
Cytuj
Japoński sąd orzekł, że zakaz zawierania „małżeństw” przez osoby tej samej płci nie narusza konstytucji. W wyroku zdefiniowano małżeństwo jako związek dwóch osób płci przeciwnej. Sąd w Osace odrzucił roszczenia aktywistów LGBT o uznanie „małżeństw” osób tej samej płci – podaje Deutsche Welle. Japoński sąd orzekł w poniedziałek, że zakaz zawierania „małżeństw” osób tej samej płci nie narusza konstytucji kraju.
https://kresy.pl/wydarzenia/japonski-sad-przeciw-malzenstwom-homoseksualnym/
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 972


« Odpowiedz #683 dnia: Grudnia 23, 2022, 00:39:02 am »

Katechoniczny Święty Mikołaj (czy raczej Dziadek Mróz?) prosto z Rosji ratuje dzieci przed rowerowcami:
https://www.dailyveracity.com/wp-content/uploads/2022/12/IMG_9534-1.mp4
https://www.dailyveracity.com/2022/12/22/russian-ad-depicts-santa-putin-visiting-houses-of-gay-kids-to-make-them-straight-by-removing-lgbt-propaganda/
Na pch24.pl ani tym bardziej w TV Trwam tego nie obejrzymy.  ::) :D
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #684 dnia: Grudnia 23, 2022, 08:30:15 am »

Na pch24.pl ani tym bardziej w TV Trwam tego nie obejrzymy.  ::) :D

Czego się Pan czepia tych mediów? Pucin niby taki "katechon" a ilość mordów nienarodzonych (tzw. aborcji) na głowę mieszkańca chyba większa niż w Chinach!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2022, 08:47:17 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 972


« Odpowiedz #685 dnia: Grudnia 23, 2022, 12:36:33 pm »

Czego się Pan czepia tych mediów? Pucin niby taki "katechon" a ilość mordów nienarodzonych (tzw. aborcji) na głowę mieszkańca chyba większa niż w Chinach!
Niemniej jednak spot sam w sobie jest bardzo OK i zasługuje na publiczny props, życzmy sobie nakręcenia podobnych, zwłaszcza w Polsce. 
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3936


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #686 dnia: Grudnia 23, 2022, 16:01:47 pm »

Pan żartuje?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #687 dnia: Grudnia 23, 2022, 20:54:32 pm »

Dobry film!
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #688 dnia: Grudnia 23, 2022, 22:50:23 pm »

Dobre  :)

Żądamy polskiej wersji z Naczelnikiem Państwa w roli Mikołaja!
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #689 dnia: Stycznia 06, 2023, 18:59:44 pm »

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/8627972,kontrowersyjne-kazanie-lgbt-kosciol-niemcy.html 
Kontrowersyjne kazanie o LGBT. Kościół dystansuje się od słów duchownego z Niemiec

Kazanie, wygłoszone w Saksonii w wigilię Bożego Narodzenia, wywołało ogólnokrajowe poruszenie – opisuje portal dziennika "Spiegel". Zdaniem duchownego z Kraju Saary, który gościnnie wygłosił homilię, LGBTQ+ i różnorodność "nie są w harmonii z boskim porządkiem". Od jego wypowiedzi zdystansował się Kościół katolicki.
Położone w Kraju Saary opactwo benedyktynów St. Mauritius zu Tholey jest najstarszym klasztorem na ziemiach niemieckich, a jego motto głosi "Fides cum benignitate – wiara i człowieczeństwo" – pisze "Spiegel", dodając, że dla tamtejszych mnichów "podstawowymi wartościami są pokora, wytrwałość, a przede wszystkim tolerancja"....

Czyli są jeszcze niemcy co mają jaja.Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 50 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pedalstwo w natarciu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!