Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Listopada 28, 2022, 11:54:24 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
228091 wiadomości w 6568 wątkach, wysłana przez 1670 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pedalstwo w natarciu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 44 45 [46] Drukuj
Autor Wątek: Pedalstwo w natarciu  (Przeczytany 164450 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5441


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #675 dnia: Sierpnia 26, 2022, 10:16:45 am »

Cytuj
36-letni Włoch po powrocie z wakacji w Hiszpanii narzekał na złe samopoczucie. Po wykonaniu badań w szpitalu zdiagnozowano u niego jednocześnie zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, HIV oraz małpią ospą. Naukowcy z Uniwersytetu w Katanii poinformowali, że jest to pierwszy tego typu przypadek na świecie.
Czasopismo medyczne ""Journal of Infection", powołując się na informacje przekazane przez włoskich naukowców, opisało szokującą historię 36-letniego Włocha, który uzyskał jednocześnie pozytywny wynik na COVID-19, HIV i małpią ospę. Wszystkie patogeny zdiagnozowano u niego po powrocie z wakacji w Madrycie.
Mieszkaniec Katanii, który wypoczywał w Hiszpanii od 16 do 20 czerwca, zaczął skarżyć się na swoje zdrowie po dziewięciu dniach od powrotu do domu. Wśród najpoważniejszych objawów wymieniał wówczas gorączkę, zmęczenie oraz ból gardła.
2 lipca mężczyzna wykonał test na koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Tego samego dnia na swoim ciele zauważył małe pęcherzyki otoczone wysypką, które w ciągu kilku dni przekształciły się w krosty. Lekarze postanowili wykonać dodatkowe badania, po których okazało się, że 36-latek choruje także na małpią ospę.
Gdy po rozmowie ze specjalistami pacjent przyznał się, że podczas wakacji uprawiał seks z mężczyznami, postanowiono przebadać go również pod kątem wirusa HIV. Obawy się potwierdziły, w tym wypadku wynik też okazał się pozytywny.

Pierwszy taki przypadek w historii
Naukowcy z Uniwersytetu w Katanii zgodnie przyznali, że jednoczesne zakażenie wirusami małpiej ospy, SARS-CoV-2 i HIV jest pierwszym tego typu przypadkiem w historii. Dodali także, że ta kombinacja nie miała wpływu na pogorszenie się stanu 36-letniego pacjenta.
Wiadomo, że Włoch przyjął wcześniej dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19. Pierwszy raz koronawirusa zdiagnozowano u niego w styczniu tego roku.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-08-26/wlochy-covid-19-malpia-ospa-i-hiv-u-jednego-pacjenta-pierwszy-taki-przypadek-na-swiecie/?ref=slider ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5441


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #676 dnia: Września 08, 2022, 12:39:07 pm »

Pan James Martin, pseudonim estradowy "KSIONC", duszpaser pederastów i innych zboków, ulubieniec Francika, pseudonim estradowy "PAPIEŻ" w swojej pysze i manii wielkości postuluje korektę Pisma Świętego:
Cytuj
Ojciec James Martin SJ, który jest znany ze swojej prohomoseksualnej działalności i wypowiedzi promujących agendę LGBT, w jednym z najnowszych tweetów wyraził uznanie dla artykułu „jednego z najbardziej znanych biblistów świata” – jak to określił, czyli progresywnego i protestanckiego uczonego Waltera Brueggemanna. Brueggemann opublikował na portalu „Outreach” tekst pt. „Jak czytać Biblię o homoseksualizmie?”, w którym pisze m.in., że „pełna akceptacja i przyjęcie osób LGBT jest następstwem wyraźnego nakazu Ewangelii w naszych czasach. Twierdzenie czegoś przeciwnego przeczy prawdzie Ewangelii”.
„Dla wielu osób LGBTQ Biblia może być bardzo przerażającą rzeczą i nie jest w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę potępienie przez nią homoseksualizmu” – mówi o. James Martin w wideo towarzyszącym tweetowi. I zaraz dodaje, że z tego powodu cieszy się z publikacji Brueggemanna na stronie dla „katolików LGBTQ” o nazwie „Outreach”. W wideo o. Martin zwraca uwagę na to, że według Bruegemanna Biblia „rzadko mówi jednym głosem na jakikolwiek temat”.

Zaraz potem dodaje, iż według protestanckiego biblisty „jednym z powodów, dla których słyszymy częściej o tekstach rygoru – jak je [Bruegemann] nazywa – jest to, że głoszą je tak głośno osoby anty-LGBTQ”. Tymczasem protestancki uczony przeciwstawia im „teksty powitania, które są równie dominujące, jeśli nie bardziej dominujące w Biblii, [teksty] o przyjmowaniu tych, którzy są na marginesie”.

Bruegemann w swoim artykule pisze m.in. o tym, że biblijne passusy współistnieją „w głębokim napięciu, jeśli nie w sprzeczności ze sobą nawzajem”. Jednocześnie, przeciwstawiając sobie „teksty powitania” i „teksty rygoru”, skreśla te ostatnie, gdyż uważa, że są one akcentowane z powodu „naszych osobistych interesów, naszych lęków i naszych zranień”.

Ojciec Martin podkreśla w wideo, że według uczonego oznacza to, że przesłaniem Ewangelii jest „włączenie osób LGBTQ”, a jednocześnie nazywa artykuł „przełomowym”. Amerykański jezuita zachęca do czytania artykułu, dzielenia się nim i medytacji nad nim. Jego zdaniem pomoże on wielu „osobom LGBTQ”.

Jak przypomina Rodney Pelletier z „Church Militant”, promujący koncepcje protestanckiego biblisty jezuita został powołany w roku 2017 jako konsultant do watykańskiej Dykasterii ds. Komunikacji przez papieża Franciszka. Jego stanowisko w dykasterii zostało przedłużone na kolejną kadencję. Tweet o. Martina został „polubiony” przez Papieską Akademię Życia.
https://www.fronda.pl/a/O-Martin-postuluje-wygumkowanie-fragmentow-Biblii-potepiajacych-sodomie,204397.html
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2022, 12:40:40 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 593

« Odpowiedz #677 dnia: Września 08, 2022, 14:00:36 pm »

Wynurzenia o. Martina są logicznym następstwami ekumenizmu (powoływanie się na protestanckiego teologa) i magisterializmu czyli przekonania katolików posoborowych że hierarchia kościelna ma nieograniczoną władzę zmieniania Tradycji oraz słów Pisma Świętego, w tym przypadku w odniesieniu do homoseksualizmu.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6597


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #678 dnia: Września 20, 2022, 09:45:04 am »

krótka recenzja książki "ŻEGNAJCIE, dobrzy ludzie"

http://przedsoborowy.blogspot.com/2022/09/zegnajcie-dobrzy-ludzie-recenzja.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 593

« Odpowiedz #679 dnia: Września 23, 2022, 14:45:14 pm »

Cytuj
Od soboty w Charkowie trwa „tydzień równości” zorganizowany przez ukraińskie środowiska mniejszości seksualnych. Dzisiaj w jego ramach odbyły się uroczystości upamiętniające „osoby LGBTQI+”, które miały zginąć z rąk rosyjskiego wojska. Na Pomniku Obrońców Ukrainy pojawiły się przy tej okazji tęczowe flagi. Organizacja „KharkivPride” kilkanaście dni temu zapowiedziała, że już czwarty rok z rzędu zorganizuje obchody „tygodnia równości”, zwieńczone marszem mniejszości seksualnych. W ten sposób chciała nie tylko promować postulaty legalizacji związków osób tej samej płci, lecz również zwrócić uwagę na „homofobię jako część ideologii Rosji”. W ubiegłą sobotę „tydzień równości” rozpoczęła pikieta solidarnościowa z zakazanym przez władzę Serbii marszem „EuroPride”. Aktywiści LGBTQERTY z tej okazji wywiesili transparenty z hasłami „Ukraina to Europa”, przypominając o podjętej przez burmistrza Charkowa próbie zakazania w 2019 roku ich pierwszej demonstracji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj tęczowi aktywiści postanowili upamiętnić „osoby LGBTQI+”, które zginęły w trakcie trwającej inwazji Rosji na Ukrainę. Z tej okazji na Pomniku Obrońców Ukrainy pojawiły się tęczowe flagi i znicze, a także obraz upamiętniający lesbijkę będącą ofiary marcowych bombardowań Charkowa.
http://autonom.pl/w-charkowie-uczczono-osoby-lgbtqi-zabite-przez-rosjan/
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5441


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #680 dnia: Listopada 24, 2022, 11:35:46 am »

Rosja zakazuje propagandy pedalskiej i innych zboczeń.
Cytuj
Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej zaakceptowała w drugim czytaniu projekt ustawy zakazujący „propagowania nietradycyjnych stosunków seksualnych”. Rozpowszechnianie treści związanych z ruchem mniejszości seksualnych będzie więc niemal całkowicie nielegalne. Decyzja rosyjskich parlamentarzystów została skrytykowana przez Stany Zjednoczone, wzywające Rosję do wycofania się z tego pomysłu.

Projekt ustawy o „zakazie propagowania nietradycyjnych stosunków seksualnych” został zgłoszony w parlamencie w ubiegłym miesiącu, a podpisało się pod nim ponad 400 deputowanych. Pod koniec października został on przyjęty w pierwszym czytaniu, natomiast teraz rosyjscy posłowie poparli go również w drugim czytaniu.

Nowe prawo rozszerza regulacje przyjęte przez Dumę Państwową w 2013 roku. Wówczas przegłosowano zakaz propagowania LGBT wśród osób nieletnich, zaś teraz nie można byłoby rozpowszechniać podobnych materiałów także wśród dorosłych. Dodatkowo niezgodne z prawem miałoby być samo informowanie o zmianie płci przez osoby poniżej 18. roku życia.

Ogółem rozwiązania zaproponowane przez rosyjskich posłów prowadzą do zakazu reklam, informacji medialnych, książek, filmów i spektakli teatralnych mogących propagować poglądy ruchów mniejszości seksualnych. Za złamanie prawa grozić będą grzywny w wysokości od 100 tys. do nawet 2 mln rubli, czyli w przeliczeniu od 1660 do nawet 33 tys. dolarów amerykańskich.

Komisje Dumy Państwowej wciąż przyjmują poprawki do nowego prawa. Dyskusje w rosyjskim parlamencie dotyczą między innymi wątpliwości dotyczących przekazów medialnych, a także gier komputerowych. Najprawdopodobniej w tym ostatnim przypadku przygotowane zostaną odrębne regulacje.

Procedowanie zakazu propagandy LGBT przez Rosję potępiły Stany Zjednoczone. Sekretarz stanu USA Anthony Blinken wezwał rosyjskich posłów do wycofania się z tej propozycji, uznając je za „cios w wolność słowa i prawa LGBTQI+ w Rosji”.

https://wolnemedia.net/ameryka-potepia-rosje-za-projekt-ustawy-o-zakazie-propagandy-lgbt/
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3439


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #681 dnia: Listopada 24, 2022, 15:00:15 pm »

Rycerze w lśniących zbrojach.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 44 45 [46] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pedalstwo w natarciu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!