Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 21, 2024, 12:10:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232165 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pedalstwo w natarciu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 51 Drukuj
Autor Wątek: Pedalstwo w natarciu  (Przeczytany 205640 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #420 dnia: Października 17, 2013, 21:47:03 pm »

Wygląda na to, że Anna Grodzka (59 l.), posłanka Twojego Ruchu, to kobieta instytucja. - Zaczęliśmy już te szkolenia. Edukujemy kobiety, że mają pełne prawo być podmiotem w relacjach seksualnych z partnerami, a nie tylko przedmiotem - tłumaczy nam Anna Grodzka.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/anna-grodzka-bedzie-uczya-polki-seksu_360486.html

Ciekawe, gdzie leży granica szaleństwa?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3631


« Odpowiedz #421 dnia: Października 18, 2013, 03:59:24 am »

Quaero:
Jaki jest szczyt abmicji?

Responsum:

Chcieć uczyć kobiety seksu mając obcię...[samocenzura].
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #422 dnia: Października 18, 2013, 07:59:54 am »

... Zaczęliśmy już te szkolenia. Edukujemy kobiety, że mają pełne prawo być podmiotem w relacjach seksualnych z partnerami, a nie tylko przedmiotem - tłumaczy nam "Anna Grodzka" ...
Ten homunculus może co najwyżej wpędzić jednostki słabsze psychicznie w oziębłość seksualną ...
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2013, 08:04:19 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 330

« Odpowiedz #423 dnia: Października 18, 2013, 13:06:41 pm »

Pamiętam sprzed lat wypowiedź jakiegoś polskiego biskupa (przy okazji dyskusji o finansowaniu zmiany płci), który twierdził, że transseksualiści są "dowodem na istnienie duszy, gdyż widać tu wyraźnie, że jest to dusza kobiety, która przez pomyłkę trafiła do ciała mężczyzny (lub odwrotnie)". Pan Bóg się pomylił?


Zastanawiam się nad sprawą "pani posła" A.G. i przypomniałem sobie pewną sprawę z Francji sprzed kilkunastu lat. Mam więc pytania do znawców:

1 - Czy, teoretycznie, z katolickiego punktu widzenia jakiś pan (zakładając, że zdolny psychicznie do czynności prawnych) mógłby poślubić taką "panią"?

2 - Czy stosunki przedmałżeńskie z taką "kobietą" (brrrrr...) to byłby po prostu grzech nieczystości czy też grzech sodomii?


Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #424 dnia: Października 18, 2013, 14:41:54 pm »

ad 1. Ni huhu. Płeć jest człowiekowi dana raz. Transseksualista to człowiek okaleczony. Małżeństwo jest nieważne, jeśli wiadomo, że nie mogą mieć potomstwa.
ad 2. Mężczyzna z kobietą też mogą popełnić sodomię.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #425 dnia: Października 19, 2013, 11:15:35 am »

Francja: za odmowę udzielenia homoślubu 5 lat więzienia i 75 tys. euro

Francuscy merowie nie mogą się powoływać na sprzeciw sumienia, by odmówić udziału w zawarciu małżeństwa osób tej samej płci – orzekła dziś Rada Konstytucyjna, a zatem najwyższa instancja sądowa we Francji. W ten sposób ustosunkowała się ona do wniosku podpisanego przez 20 tys. merów, którzy domagali się przyznania im klauzuli sumienia. Przypomnieli oni, że we Francji korzysta z niej wiele kategorii zawodowych, między innymi lekarze, adwokaci, a nawet sami sędziowie.

Co więcej, w listopadzie ubiegłego roku prezydent François Hollande, który przeforsował homomałżeństwa w parlamencie, obiecał merom, że nikt nie będzie ich zmuszał do udziału w homoślubach. Ostatecznie klauzula sumienia nie pojawiła się w ustawie, a minister spraw wewnętrznych ostrzegł merów, że za odmowę udzielenia ślubu homoseksualistom grozi im 5 lat więzienia i 75 tys. euro kary.

Po dzisiejszym werdykcie Rady Konstytucyjnej merowie nie dają za wygraną. Zapowiadają, że będą się sądzić przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Jak wykazały ostatnie badania, popiera ich w tym większość francuskiego społeczeństwa.

Radio Watykańskie
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 860


« Odpowiedz #426 dnia: Października 19, 2013, 20:03:45 pm »

ad 1. Ni huhu. Płeć jest człowiekowi dana raz. Transseksualista to człowiek okaleczony. Małżeństwo jest nieważne, jeśli wiadomo, że nie mogą mieć potomstwa.
ad 2. Mężczyzna z kobietą też mogą popełnić sodomię.

Moim zdaniem odpowiedź negatywna na pierwsze pytanie (w czym zgadzam się z p. AI) wynika z innej przesłanki: nieważność małżeństwa ze względu na osoby:
obie osoby są tej samej płci, ponieważ 'zmiana płci' środkami medycznymi (operacja, hormonoterapia, etc.) nie zmienia płci danej człowiekowi z urodzenia,
natomiast (generalnie: zarówno w tym jak i innych przypadkach) przyczyną nie jest niemożność posiadania potomstwa: byłaby nią niemożność dokonania stosunku małżeńskiego [KPK => kan. 1084 par. 1]

Z powyższego wynika także inna odpowiedź na drugie pytanie: każdy stosunek między takimi osobami, jako jednej płci (obiektywnie, chociaż nie wg prawa cywilnego), jest grzechem sodomii.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1410

« Odpowiedz #427 dnia: Października 22, 2013, 10:53:24 am »

Cytuj
Pod auspicjami Włoskiego Związku Dziennikarzy wydano instrukcję wyjaśniającą, jakich słów i terminów nie należy używać, by nie godzić we wrażliwość gejów i lesbijek.

http://www.rp.pl/artykul/33,1058619-Wloski-regulamin-antyhomofobiczny.html
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #428 dnia: Października 23, 2013, 18:25:10 pm »

Dr Cameron zaatakowany przez bojówki LGBT

http://gosc.pl/doc/1751516.Dr-Cameron-zaatakowany-przez-bojowki-LGBT

Posunęli się już do przemocy fizycznej.Co będzie dalej?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #429 dnia: Października 25, 2013, 16:50:02 pm »

A tu szczyt bluźnierstwa -  modlitwa różańcowa w intencji legalizacji tzw. homomałżeństw w stanie Illinois. Biskup temu zapobiegł.

Biskup zapobiegł bluźnierczej modlitwie

http://ekai.pl/wydarzenia/ostatnia_chwila/x71862/biskup-zapobiegl-bluznierczej-modlitwie/
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #430 dnia: Listopada 18, 2013, 09:20:51 am »

Dziś na portalu  "Rzeczpospolitej" możemy przeczytać, jak to Państwo edukuje gejów za pieniądze podatników.

Cytuj
- Wulgarne opisy seksu analnego i instruktaż zażywania narkotyków – to elementy akcji przeciw AIDS za pieniądze podatników.

http://www.rp.pl/artykul/17,1065439-Panstwo-edukuje-gejow.html
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #431 dnia: Listopada 22, 2013, 18:53:53 pm »

Szkocki parlament przyjął w pierwszym czytaniu ustawę legalizującą tak zwane małżeństwa homoseksualne. Intrygujący jest w tym fakt, że za homomałżeństwami opowiedziała się zdecydowana większość parlamentarzystów (98 za, 15 przeciw, 5 wstrzymało się od głosu), podczas, gdy szkockie społeczeństwo jest przeciwne zmianom definicji małżeństwa. Głosowanie poprzedziły bowiem największe w historii tego kraju konsultacje społeczne. O zdanie zapytano 77 tys. obywateli. Dwie trzecie badanych opowiedziało się przeciw rozszerzaniu definicji małżeństwa na homozwiązki.
Zdaniem Elaine Smith, parlamentarzystki z Partii Pracy, politycy boją się, że zostaną posądzeni o homofobię. „Ja sama, odkąd oświadczyłam, że nie zamierzam popierać redefinicji małżeństwa, zostałam zaliczona do homofobów i bigotów, porównuje się mnie do Ku Klux Klan i sugeruje, że powinnam zostać spalona na stosie jak czarownica” – powiedziała Smith.

Radio Watykańskie
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #432 dnia: Listopada 30, 2013, 17:08:46 pm »

Opętany przez aktywistów aborcyjnych i homoseksualnych motłoch atakuje katedrę w Buenos Aires. Świątyni murem bronią młodzi katolicy; z zamkniętymi oczyma - by nie patrzeć na ogrom zdziczenia - odmawiają modlitwę różańcową. Są opluwani, prowokowani, wykonuje się przed nimi perwersyjne gesty. W pewnej chwili słychać wśród nich okrzyk "Viva Cristo Rey" (Niech żyje Chrystus Król!).

Krzyżowcy XXI wieku.

Film dla ludzi o mocnych nerwach.

http://videos.religionenlibertad.com/video/sraPgaNniV/Espantoso-ataque-a-unos-catolicos

Matko Boża Fatimska - módl się za nami.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5794


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #433 dnia: Grudnia 01, 2013, 17:12:40 pm »

Cytuj
Peter i Halzemary Bull, chrześcijańscy właściciele hotelu, muszą zamknąć swój biznes. Odmówili pokoju homoseksualnej parze i zostali skazani na wysoką grzywnę; sąd ostatecznie odrzucił ich apelację.

Para odmówiła pokoju homoseksualistom w roku 2008. W sądzie udowodniła, że nie wynajmowała pokoi po prostu żadnym parom, które nie były małżeństwem, a nie wyłącznie homoseksualistom. Pomimo tego sąd uznał, że dopuścili się dyskryminacji na tle orientacji seksualnej. Apelacja państwa Bull została odrzucona.

Starsza para mówi, że jest „głęboko rozczarowana i zasmucona” decyzją, która „umacnia pogląd, że prawa gejów muszą tryufmować wszędzie”.

Hotelarze powiedzieli też, że byli ofiarami całej kampanii nienawiści. Otrzymywali pogróżki, nękano ich przez telefon, maile, niszczono ich dom i samochód. Ostatnio do ich płotu przybito martwego królika, a w samochodzie uszkodzono koła. Strona internetowa przedsiębiorstwa została zaatakowana przez hakerów; zawartość reklamową podmieniono na pornografię.

Pani Bull powiedziała Instytuowi Chrześcijańskiemu, że nie mieli już wyboru i musieli sprzedać swój biznes – w związku z tytm w ciągu ostatniej zimy nie mieli pieniędzy na ogrzewanie ani na wystarczającą ilość jedzenia.

„Wielka Brytania była krajem wolności i tolerancji, ale zdaje się, że wierzenia religijne muszą ustąpić przed nową ortodoksją politycznej poprawności” – powiedziała kobieta.

Z kolei sąd uznał, że państwo Bull mają prawo „manifestować swoją religię”, ale poprzez odmowę pokoju z podwójnym łóżkiem parze homoseksualnej złamali prawo.

Hotelarze przegrali wszystkie sprawy w sądach od roku 2011. W jednym z wyroków sąd powiedział, że nie ma różnicy prawnej między związkiem cywilnym a małżeństwem. To orzeczenie wspomogło później w legalizacji „małżeństw” homoseksualnych we Wielkiej Brytanii.

Państwo Bull zostali skazani na grzywnę 3,600 funtów oraz na pokrycie kosztów procesów. Dodatkowo ich hotel został skreślony z listy oficjalnie zatwierdzonych miejsc noclegowych, a środowiska homoseksualne rozpoczęły głośny bojkot przedsiębiorstwa. Z powodu coraz mniejszych wpływów oraz licznych trudności, jakie napotykali w prowadzeniu biznesu, państwo Bull byli zmuszeni sprzedać swój hotel. Był on również ich domem.

http://www.fronda.pl/a/brytyjczycy-stracili-hotel-bo-odmowili-pokoju-homoseksualistom,32377.html

Nawet nie chce mi się tego komentować, bo musiałbym wypluś z siebie same bluzgi.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #434 dnia: Grudnia 02, 2013, 09:14:19 am »

Tytuł artykułu rozbraja: "Takich gejów wy jeszcze nie widzieli"!

http://teh-nomad.livejournal.com/1933084.html

Podobno za udział w tej "prounijnej manifestacji" uczestnikom zapłacono po 50 hrywien.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 51 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pedalstwo w natarciu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!