Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lutego 26, 2024, 18:59:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231690 wiadomości w 6621 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pedalstwo w natarciu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 50 Drukuj
Autor Wątek: Pedalstwo w natarciu  (Przeczytany 194858 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3603


« Odpowiedz #405 dnia: Maja 24, 2013, 21:46:59 pm »

Za to mnie to wyglada na celowe przejmowanie róznych organizacji i grup przez pedalstwo.

Marsz przez instytucje, tak sie to nazywa. To dobrze sprawdzona strategia nowoczesnych radykałów. Rewolucje są już passé, teraz wygrywa się metodą małych kroczków.

Nie pozostaje nic innego, jak przejąć ich metody i robić to samo.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #406 dnia: Maja 28, 2013, 20:00:17 pm »

W przeddzień pierwszego we Francji ślubu pary homoseksualnej francuski rząd, obawiając się przemocy, apeluje o spokój i zmniejsza liczbę przedstawicieli władz, którzy będą uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu - pisze agencja AFP. Pierwotnie w środowej ceremonii w Montpellier na południu kraju miało wziąć udział dwóch ministrów. We wtorek rano minister ds. rodziny Dominique Bertinotti ogłosiła, że jednak zmieniła decyzję w tej sprawie.

- Ustawa była długo dyskutowana w parlamencie, została przegłosowana, zatwierdził ją Trybunał Konstytucyjny. Obecnie jest ona stosowana - mówiła minister w radiu RTL, apelując o spokój po miesiącach wielkich demonstracji przeciwko "małżeństwom dla wszystkich", podczas których dochodziło do starć.

Rzeczniczka rządu i minister ds. praw kobiet Najat Vallaud-Belkacem, która we wrześniu ub.r. ogłosiła chęć udziału w pierwszym ślubie pary homoseksualnej, potwierdziła, że przyjedzie do Montpellier. Na ślub swoich przyjaciół, 40-letniego Vincenta Autina i 30-letniego Bruno Boileau, uda się jednak prywatnie, a nie w ramach obowiązków służbowych, na co zgodę wyraził premier - poinformowało biuro pani minister.
Po zamieszkach, do których doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Paryżu między przeciwnikami małżeństw homoseksualnych a policją, pojawiły się obawy, że podczas środowej, głośnej ceremonii także może dojść do wybuchu przemocy.

Ustawa o małżeństwach homoseksualnych została ogłoszona po czterech miesiącach zaciętej batalii parlamentarnej 18 maja. Głosowało za nią 331 deputowanych, przeciwko - 225 członków Zgromadzenia Narodowego.

Po wejściu w życie nowej ustawy Francja stała się 14. państwem na świecie, które dopuszcza zawieranie związków małżeńskich przez pary tej samej płci. Wcześniej na taki krok zdecydowały się m.in.: Kanada, Dania, Szwecja, Nowa Zelandia i Urugwaj.

(bart)


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Mniej-przedstawicieli-wladz-na-slubie-pary-homoseksualnej,wid,15688928,wiadomosc.html?ticaid=110ab3&_ticrsn=3
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #407 dnia: Czerwca 14, 2013, 09:07:12 am »

Trzech kardynałów, dwóch arcybiskupów oraz rzecznik Watykanu to grupa wpływowych duchownych wyrażających poparcie dla instytucjonalizacji związków osób tej samej płci. Jeszcze dziesięć lat temu żaden przedstawiciel Kościoła nie odważył się publicznie pochwalać projektów sprzecznych z prawem naturalnym i Bożym, niosących tak poważne konsekwencje społeczne.
„Kościół naucza, że szacunek dla osób homoseksualnych nie może w żadnym wypadku prowadzić do aprobowania zachowania homoseksualnego albo do zalegalizowania związków homoseksualnych” – tak Kongregacja Doktryny Wiary podkreślało 10 lat temu stanowisko Kościoła. „Wspólne dobro wymaga, aby prawa uznawały, popierały i chroniły związki małżeńskie jako podstawę rodziny, pierwszej komórki społeczeństwa. Prawne uznanie związków homoseksualnych albo zrównanie ich z małżeństwem oznaczałoby nie tylko aprobatę zachowania wewnętrznie nieuporządkowanego i w konsekwencji uczynienie go modelem dla aktualnego społeczeństwa, ale też zagubienie podstawowych wartości, należących do wspólnego dziedzictwa ludzkości. Kościół nie może nie bronić tych wartości ze względu na dobro ludzi i całej społeczności”. Dokument zatytułowany „Uwagi dotyczące projektów legalizacji związków między osobami homoseksualnymi” wydany został przez Kongregację Nauki Wiary 3 czerwca 2003 roku. „Uwagi” zostały zatwierdzone przez Jana Pawła II, dokument podpisał wówczas kardynał Joseph Ratzinger oraz Angelo Amato SDB, który obecnie jest prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
Daty publikacji nie wybrano przypadkowo. W rzeczywistości przypomniano, że św. Karol Lwanga i Towarzysze, którzy są wspominani w kalendarzu liturgicznym właśnie 3 czerwca byli neofitami i żarliwymi zwolennikami wiary katolickiej. Należeli do dworu króla Mwanga. Za to, że nie ulegli władcy-homoseksualiście zostali spaleni żywcem na wzgórzu Namugongow Ugandzie.
Od publikacji dokumentu minęło dziesięć lat, treść cytowanych powyżej „Uwag…” wydaje się już należeć do innej epoki kościelnej. Świadczą o tym skandaliczne wypowiedzi niektórych hierarchów. Jednym z nich jest kard. Godfried Danneels, emerytowany arcybiskup Mechelen-Brukseli, który w przeddzień swoich osiemdziesiątych urodzin, przypadających także na 4 czerwca, udzielił wywiadu belgijskim mediom. Kardynał - który nie ukrywał rozczarowania w związku z wyborem na papieża Benedykta XVI, a w tym roku był jednym z głównych elektorów papieża Franciszka - stwierdził, że Kościół „nigdy nie sprzeciwiał się czemuś w rodzaju „małżeństwa” między homoseksualistami”.
Dodał, że celowo używa się określenia „czegoś w rodzaju małżeństwa” ponieważ nie rozumie się go w sensie prawdziwego małżeństwa między mężczyzną i kobietą. Przekonywał, że w związku z tym konieczne jest znalezienie innego, bardziej odpowiedniego określenia dla tego typu relacji. Stwierdził także że, „powinny one być legalne, że powinny być uznawane przez prawo, Kościół nie ma nic do powiedzenia”. Belgijska gazeta „Le Soir” przekazując słowa Danneelsa dodała, że „stanowisko kardynała podziela jego następca, abp André-Joseph Leonard”. Rzecznik abp Leonarda zaprzeczył, jakoby była to prawda.
W ostatnich miesiącach swoje poparcie dla prawnego uznania związków homoseksualnych wyrazili także arcybiskup Piero Marini, przewodniczący Papieskiego Komitetu ds. Kongresów Eucharystycznych i mistrz papieskich ceremonii Jana Pawła II; arcybiskup Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny, który potem wycofał się z wcześniejszych twierdzeń; austriacki kardynał i arcybiskup Wiednia Christoph Schönborn; kolumbijski kardynał Rubén Salazar Gómez (arcybiskup Bogoty). Ten ostatni wycofał się z tego zanim otrzymał w roku 2012 kardynalski biret.

W kwietniu br. w tej sprawie wypowiedział się rzecznik Watykanu, ks. Federico Lombardi. Komentując kwestię projektu francuskiej ustawy dot. legalizacji „małżeństw homoseksualnych” stwierdził, że trzeba „jasno podkreślić, iż małżeństwo między mężczyzną i kobietą jest szczególną i podstawową instytucją w historii ludzkości. Nie zmienia to jednak faktu, że może się pojawić pewne uznanie innych form jedności między dwiema osobami”.

Jak dotąd papież Franciszek nie wypowiedział się w sprawie kontrowersyjnej decyzji francuskiego parlamentu. Dla Papieża priorytetem nauczania pozostają kwestie społeczne dotyczące ucisku biednych i oszukiwanie pracowników, pozbawianych godziwego wynagrodzenia. Pominięta została kwestia grzechu sodomskiego, który także należy do grupy grzechów wołających o pomstę do nieba.


Źródło: chiessa.espresso.repubblica.it, AS.

 http://www.pch24.pl/dlaczego-szesciu-katolickich-hierarchow-popiera-homo-zwiazki-,15574,i.html#ixzz2WAZnKtpF
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #408 dnia: Czerwca 14, 2013, 09:11:40 am »

Papież Franciszek po raz pierwszy przyznał, że na najwyższych szczeblach Kurii Rzymskiej ulokowało się homoseksualne lobby.

Przemawiając podczas audiencji z udziałem przedstawicieli latynoamerykańskich kongregacji zakonnych (CLAR), Ojciec św. powiedział, że w Kurii Rzymskiej jest problem z zepsuciem i od dłuższego czasu działa tam „lobby gejowskie”.
Papież zapowiedział, że podejmie działania w tej kwestii. Papież mówił: - W Kurii są święci… naprawdę niektórzy to święci ludzie, ale jest tam też prąd zepsucia. Mowa tutaj o lobby gejowskim. To prawda, że ono istnieje. Zapowiedział też reakcję: - Będziemy musieli zobaczyć, co da się zrobić. Jego słowa opublikowała chilijska strona „Reflexion y Liberación”.
Papież zaznaczył, że sam nie może oczyścić Kurii i przeprowadzić reformy. Sprawą ma się zająć specjalna komisja złożona z ośmiu kardynałów z całego świata, powołana w kwietniu tego roku. Ma ona pomagać papieżowi w administrowaniu sprawami Kościoła. Kardynałowie wraz z Ojcem św. spotkają się w październiku. Wtedy też zostaną omówione szczegóły raportu o wewnętrznej sytuacji Kościoła, z którym zapoznał się już papież Benedykt XVI i który przekazał swemu następcy.

Rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi nie potwierdził słów papieża. Stwierdził, że rozmowa miała charakter prywatny, nie ma nigdzie jej zapisu, a podana informacja jest odtworzeniem jej przebiegu przez przedstawicieli CLAR. Nie powiedział, czy podana przez zakonników informacja jest prawdziwa.

 
Źródło: The Daily Mail,RorateCaeli, AS.

 
 http://www.pch24.pl/papiez-mowi-o-lobby-homoseksualnym-w-kosciele,15542,i.html#ixzz2W1LECpGU
 


 
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #409 dnia: Czerwca 14, 2013, 09:14:09 am »


Estonia przeciwko homolobby
 
http://youtu.be/VO35xlYQh-g
 
Aktywiści homoseksualni to nie jest grupa sympatycznych ludzi, którym w społecznej działalności chodzi o tolerancję. W rzeczywistości jest to radykalna grupa próbująca zrealizować własne cele pozbawiając innych obywateli podstawowych praw i wolności - mówi w rozmowie z PChTV Varro Vooglaid z estońskiej Fundacji Obrony Tradycji i Rodziny. Fundacja działająca w maleńkiej Estonii zorganizowała wysyłkę aż 40 tys. listów z protestem przeciwko planom legalizacji homozwiązków!
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #410 dnia: Czerwca 20, 2013, 15:14:13 pm »To przecież nie jest zabawa, to zamach na dusze. Pamiętajmy: zaczęło się od żądań wobec nas, by nie prześladowań pedałów, którzy i tak nie byli prześladowani. Teraz wdzierają się ze skrajną deprawacją na nasze ulice i do dusz dzieci. Pora zadziałać!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=597973810234479&set=a.120095564688975.11920.100000655976645&type=1&theater&notif_t=photo_reply
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #411 dnia: Czerwca 20, 2013, 20:19:55 pm »

Rada ds. Rodziny i Społeczeństwa Konferencji Episkopatu Francji opublikowała tekst zatytułowany „Kontynuujmy dialog”. W czasie, gdy Francuzi masowo protestują przeciwko skandalicznemu projektowi lewicy instytucjonalizującej „małżeństwa” tej samej płci, jeden z organów francuskiego episkopatu proponuje „dialog” i refleksję nad sytuacją rodziny w aktualnej sytuacji. Katoliccy świeccy jak i duchowni nie kryją oburzenia – rada episkopatu bije w obrońców tradycyjnych wartości z rodziną na czele.
W skład Rady ds. Rodziny i Społeczeństwo Episkopatu wchodzi 9 osób w tym 6 francuskich biskupów. Jak zauważają autorzy tekstu, projekt „małżeństw” osób tej samej płci podzielił społeczeństwo, prowadząc do „radykalizacji”. W tej sytuacji biskupi wolą stać na gruncie prawa i antropologii, co pozwala na jak najszerszy dialog ze wszystkimi zainteresowanymi tym ważnym społecznym problemem. Równocześnie członkowie rady postanowili dostrzec „złożoność sądu etycznego w sytuacji pluralistycznej”, jak i pożytki płynące z „debaty” nad homomałżeństwami. Debaty społecznej, której lewica starannie unikała.

Podkreślając zasadnicze znaczenie interesu dzieci przedstawiciele francuskiego Kościoła starannie zapewniali, że nie ma mowy nawet o śladach homofobii. „Każda osoba, niezależnie od drogi jej życia, jest przede wszystkim bratem lub siostrą w Chrystusie, dzieckiem Bożym”. W tym kontekście członkowie Rady wezwali do odkrycia chrześcijańskiej wizji człowieczeństwa, roli czystości i przyjaźni w jego życiu.
Jak się jednak okazuje, dokument wywołał negatywne reakcje ze strony francuskich katolików i przedstawicieli organizacji zaangażowanych w protest przeciwko niemoralnemu, niewiążącemu w sumieniu prawu o „małżeństwach” osób tej samej płci. Sprzeciw wywołuje sytuacja, w której niesprawiedliwe, uderzające w porządek naturalny i prawo Boże prawo jest legitymowane wskazaniami na „złożoność sądu etycznego” w realiach pluralistycznego społeczeństwa. Członkowie Rady przedstawili wyrównane argument „za” i „przeciw” projektowi prawnemu, który jest zasadniczo niedopuszczalny dla katolików. Co podkreśla tak Katechizm jak i wskazania Kongregacji Doktryny Wiary.
 Biskupi, wydając taki dokument, otwarcie zignorowali społeczne protesty, jakie wstrząsały Francją, starając się pogodzić dwie sprzeczne perspektywy na małżeństwo. Tym samym Rada ds. Rodziny i Społeczeństwo Episkopatu Francji wsparła medialne kampania środowisk LGBT. Nie przeszkodziła im w tym przemoc fizyczna jak i liczne ataki werbalne, z jakimi spotykali się obrońcy rodziny. A ma to miejsce w chwili, w której dzieciom Francuzów narzuca się model edukacji seksualnej negującej różnice płciowe.

Dodatkowo, w przedstawionym stanowisku członkowie Rady zignorowali dotychczasowe oficjalne wskazania dotyczące oceny projektów prawnych wprowadzających związki partnerskie i „małżeństwa” osób tej samej płci. Mijając się przy tym z głosem sumienia i stanowiskiem większości wiernych.


źródło: eglise.catholique.fr

mat

Więcej : http://www.pch24.pl/homomalzenstwa--francuscy-biskupi-sa-za-a-nawet-przeciw,15682,i.html#ixzz2WfrMqPuC
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #412 dnia: Czerwca 21, 2013, 01:09:44 am »

Trzech kardynałów, dwóch arcybiskupów oraz rzecznik Watykanu to grupa wpływowych duchownych wyrażających poparcie dla instytucjonalizacji związków osób tej samej płci.

Dobrze, że chociaż kard. Burke daje jasne świadectwo:
Kościół katolicki nigdy nie zaakceptuje związków homoseksualnych – oświadczył kard. Raymond Burke, prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej. Przypomniał on, że nauczenie Kościoła w tej kwestii jest jasne. W 2003 r. nota Kongregacji Nauki Wiary, podpisana przez ówczesnego prefekta dykasterii kard. Josepha Ratzingera, jednoznacznie potępiła jakąkolwiek formę legalizację związków jednopłciowych.
Kard. Burke mówi o tym w wywiadzie dla francuskiego tygodnika Famille chrétienne. Zachęcił on Francuzów, by nadal protestowali, jeśli trzeba również na ulicy, przeciwko niesprawiedliwemu i niemoralnemu prawu, które rozszerzyło pojęcie małżeństwa na związki homoseksualne. Watykański hierarcha zaapelował do biskupów i kapłanów, aby wspierali w tej walce swych wiernych. Przypomniał, że Jan Paweł II zachęcał, aby w takich sytuacjach stosować prawo do nieposłuszeństwa obywatelskiego.
Radio Watykańskie

Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #413 dnia: Czerwca 27, 2013, 10:26:51 am »

Dzisiejsza decyzja Sądu Najwyższego USA, zrównująca w prawie „małżeństwa” homoseksualne z małżeństwami kobiety i mężczyzny oznacza tragedię dla małżeństwa i naszego narodu - stwierdzili przewodniczący episkopatu USA, kard. Timothy Dolan oraz przewodniczący Komisji ds. Rodziny, abp Salvatore Cordileone. Trybunał odrzucił część Ustawy Broniącej Małżeństwa z 1996 roku oraz odmówił orzekania na podstawie kalifornijskiej propozycji 8. Orzeczenie zapadło stosunkiem głosów 5 do 4, a przeciwny był przewodniczący Trybunału, John G. Roberts.
W oświadczeniu episkopatu stwierdzono, że Sąd Najwyższy dopuścił się głębokiej niesprawiedliwości wobec narodu amerykańskiego, odrzucając Federalną Ustawę o Obronie Małżeństwa. Sąd nie miał racji. Rząd federalny powinien respektować prawdę, że małżeństwo to związek jednego mężczyzny i jednej kobiety, nawet wówczas, gdy nie potrafią jej obronić poszczególne stany. Ochrona wolności i sprawiedliwości wymaga, aby wszystkie przepisy, federalne i stanowe, respektowały prawdę, w tym prawdę o małżeństwie.

http://gosc.pl/doc/1611032.Biskupi-USA-przeciw-decyzji-Sadu-Najwyzszego
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5760


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #414 dnia: Lipca 17, 2013, 17:02:13 pm »

Wiadomośc z GWna:

Cytuj
Ustawa zezwalająca na małżeństwa homoseksualne w Anglii i Walii pomyślnie przeszła wczoraj przez ostatni etap procedury parlamentarnej. Królowa zaaprobowała ją ekspresowo.
W poniedziałek projekt ustawy, przyjętej wcześniej przez Izbę Gmin, zatwierdziła Izba Lordów. We wtorek ostatnie słowo znów należało do Izby Gmin i ustawę poparli konserwatyści, laburzyści i Liberalni Demokraci, postanawiając nie kwestionować drobnych poprawek wprowadzonych przez Izbę Lordów. Jedną z tych poprawek był zapis o ochronie par transseksualnych, zezwalający na pozostanie w związku małżeńskim osobom, które zmienią płeć. Królowa Elżbieta II, która była ostatnim "ogniwem" procesu legislacji, podpisała dziś dokument.

Oczekuje się, że pierwsze małżeństwa osób tej samej płci zostaną zawarte w Anglii i Walii latem przyszłego roku.

Ustawa przewiduje m.in., że pary homoseksualne, które chcą usankcjonować prawnie swój związek, będą miały wybór między partnerstwem cywilnym (funkcjonującym od 2005 roku) i małżeństwem.

Ustawa nie ma zastosowania do Kościołów, chyba że zdecydują, iż chcą ją stosować, i konkretnie wyłącza państwowy Kościół anglikański. Brytyjska opinia publiczna jest raczej przychylna małżeństwom homoseksualnym.

Zatem z dniem dzisiejszym królowa przestałą być królową.

Cytuj
Zalegalizowanie małżeństw homoseksualnych może zmusić głowę państwa Elżbietę II do złamania przysięgi koronacyjnej - ostrzegł anglikański biskup Michael Nazir-Ali, który w przeszłości kierował diecezją Rochester.

Cytowany przez portal "Daily Mail" Nazir-Ali przypomina, że przysięga składana przez koronowanego monarchę nakłada na niego zobowiązanie "podtrzymywania praw boskich". Tym samym podpisując ustawę o zrównaniu praw małżeństw hetero i homoseksualnych, Elżbieta II musiałaby tę przysięgę złamać.

- Idea monarchii konstytucyjnej wywodzi się z Biblii, nakazującej chrześcijanom posłuszeństwo wobec władcy - chyba że mówi im, by zrobili coś, czego Bóg zakazuje - stwierdził.

Dylemat królowej

Nazir-Ali sądzi, że ustawa o małżeństwach homoseksualnych stawia Elżbietę II przed dylematem: z jednej strony ma ona obowiązek podtrzymywania boskich praw, a z drugiej postępowania zgodnie z zaleceniami ministrów jej rządu. Hierarcha uważa w związku z tym, że szef rządu David Cameron powinien zdjąć z niej ten dylemat.

Dwaj członkowie Izby Lordów, laburzysta lord Ali i wicehrabia Astor, ojczym żony premiera Camerona Samanthy, wyrazili obawy, że ustawa o małżeństwach gejów wywoła konstytucyjny kryzys w stosunkach Izby Gmin z Izbą Lordów.

Lord Ali będący zwolennikiem przyjęcia ustawy nie wyklucza, że w przypadku odrzucenia jej w Izbie Lordów będzie  przyjęta na mocy rzadko stosowanej ustawy o parlamencie (dającej Izbie Gmin możliwość odrzucenia obiekcji Izby Lordów), co wywoła konstytucyjny impas.

Z kolei Astor obawia się, że odrzucenie ustawy o małżeństwach homoseksualnych przez Izbę Lordów może zagrozić statusowi Izby w przyszłości. Nad ustawą pod nazwą "The Marriage (Same Sex Couples) Bill", przyjętą w maju mimo sprzeciwu 133 posłów konserwatywnej partii Camerona, obradowała w poniedziałek w pierwszym czytaniu Izba Lordów. Lord Dear zgłosił wniosek o zablokowanie drugiego czytania, argumentując, iż ustawa jest "źle pomyślana i sprzeczna z odwieczną tradycją". Ostrzegł, żeskutkiem jej przyjęcia będą "niezamierzone konsekwencje", a homoseksualiści są nieliczną mniejszością i nie są dyskryminowani.

Słabsze małżeństwo

Abp Canterbury Justin Welby ocenił, że proponowane prawo osłabi instytucję małżeństwa, a jego zwolennicy mylą równość z uniformizacją. Z kolei lord Anderson uważa, że w sprawie małżeństw gejów należy rozpisać referendum.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/przez-malzenstwa-homoseksualne-elzbieta-ii-zlamie-przysiege,330323.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5760


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #415 dnia: Sierpnia 08, 2013, 19:12:14 pm »

Cytuj
Wielka Brytania: Molestowana 13-latka nazwana w sądzie "seksualnym drapieżnikiem"

Falę oburzenia w Wielkiej Brytanii wywołał łagodny wyrok w sprawie 41-latka, który zwabił do mieszkania i wykorzystał seksualnie 13-letnią dziewczynkę. W trakcie postępowania sądowego ofiarę nazwano m. in. "seksualnym drapieżnikiem".

41-latek przyznał się przed sądem w londyńskim Snaresbrook do tego, że odbył stosunek seksualny z 13-latką w swoim mieszkaniu. Następnie przez dwa tygodnie napastował ją telefonicznie, aż ofiara zwierzyła się koledze, który poinformował o wszystkim policję.

 Mężczyzna został skazany na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata mimo, że w jego mieszkaniu odkryto dziecięcą pornografię, a także materiały pornograficzne z udziałem zwierząt.

 Oburzenie opinii publicznej wywołał jednak nie sam wyrok, ale przede wszystkim sposób, w jaki nastolatka była traktowana przed sądem.

Jeden z adwokatów stwierdził, że jest "seksualnym drapieżnikiem", zwracał uwagę na jej prowokujące zachowanie i podkreślał, że jest "doświadczona seksualnie". Sąd uznał to za okoliczności łagodzące.

W kilka dni na stronie change.org pod petycją, która wyraża oburzenie sposobem traktowania ofiar molestowania seksualnego przez wymiar sprawiedliwości w kontekście tego konkretnego przypadku, podpisało się ponad 30 tys. osób. Protestowało też wiele pozarządowych organizacji broniących praw ofiar gwałtów.

 Powszechne zainteresowanie sprawą spowodowało, że autor słów o "seksualnym drapieżniku" został zawieszony. Czeka go teraz postępowanie dyscyplinarne. Rozpatrzone zostaną również oficjalne skargi na sędziego - informuje brytyjski "Independent", który pierwszy pisał o zaniedbaniach w trakcie procesu.

Teraz znów zaczyna się gotowanie żaby, ale ws. pedofilii  >:(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #416 dnia: Sierpnia 09, 2013, 20:59:08 pm »

Londyn: gejowscy milionerzy będą nękać Kościół przed sądem, chcą ślubu

Potwierdzają się przewidywania brytyjskich chrześcijan, którzy obawiali się, że po oficjalnym rozszerzeniu definicji małżeństwa na związki homoseksualne geje będą się domagać od Kościołów błogosławienia swych relacji. Dwaj milionerzy, Berrie Drewitt-Barlow i jego partner Tony, ogłosili, że będą się procesować w tej sprawie z Kościołem anglikańskim. Zapowiedzieli, że łatwo się nie poddadzą. Użyją wszystkich możliwych środków, z odwołaniem do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka włącznie. „Choć małżeństwa jednopłciowe są już legalne, wciąż nie otrzymałem tego, czego chcę” – oświadczył brytyjski milioner, wyznając, że marzy mu się ślub kościelny z wielką oprawą.

Twórcy brytyjskiego prawa o tak zwanych małżeństwach homoseksualnych obiecywali, że będzie ono skutecznie chronić grupy wyznaniowe nie tolerujące związków jednopłciowych. Katoliccy prawnicy ostrzegali jednak, że zastosowane w ustawie środki są niewystarczające i że skończy się na samych obietnicach. Tym bardziej, że w Wielkiej Brytanii istnieją w tym względzie przykre precedensy. Kiedy kilka lat temu Tony Blair forsował prawo o równouprawnieniu, również obiecywał, że w niczym nie naruszy ono działalności katolickich agencji adopcyjnych. W rzeczywistości wszystkie takie agencje zostały zamknięte, ponieważ nie godziły się na pośrednictwo w adopcjach dla gejów.

Radio Watykańskie
Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #417 dnia: Sierpnia 29, 2013, 09:07:57 am »

Wszedłem rano na Frondę, chociaż nie lubię tam zaglądać, gdyż w kółko przewijają się tematy homo/hetero rozpusty, sodomy itp. I dowiaduję się, że w Austrii już wolno adoptować dzieci przez pary homo. Trzynasty kraj w Europie. Myślę sobie - czy 3/4 ludzi na świecie wybiera świadomie/nieświadomie piekło po śmierci (i za życia)? :/
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1407

« Odpowiedz #418 dnia: Września 28, 2013, 17:37:46 pm »

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wlochy-burza-po-slowach-producenta-zywnosci-o-homoseksualistach/h92vm

Włochy: burza po słowach producenta żywności o homoseksualistach

Apele o boj­kot, ostra kry­ty­ka i sze­ro­ka dys­ku­sja na ła­mach prasy - tak we Wło­szech za­re­ago­wa­no na słowa wła­ści­cie­la fa­bry­ki ma­ka­ro­nu i in­nych pro­duk­tów spo­żyw­czych Guido Ba­ril­li, który oświad­czył, że w re­kla­mach jego pro­duk­tów nigdy nie po­ja­wią się geje. - Wo­li­my tra­dy­cyj­ną ro­dzi­nę - stwier­dził Ba­ril­la.

Gdy po­ja­wi­ły się na­wo­ły­wa­nia, by nie ku­po­wać ar­ty­ku­łów jego firmy: ma­ka­ro­nów, mąki, sosów i her­bat­ni­ków ofi­cjal­nie prze­pro­sił wszyst­kich, któ­rzy po­czu­li się ura­że­ni jego wy­po­wie­dzią we wło­skim radiu.

W ra­dio­wym stu­diu po­wie­dział mię­dzy in­ny­mi: "Jeśli geje nie zga­dza­ją się ze mną, mogą za­wsze jeść ma­ka­ron innej firmy".

Wła­ści­ciel jed­nej z naj­więk­szych wło­skich firm spo­żyw­czych, pra­wnuk jej za­ło­ży­cie­la dodał: "My wy­zna­je­my tro­chę inną kul­tu­rę. Dla nas po­ję­cie sa­kra­men­tal­nej ro­dzi­ny po­zo­sta­je jedną z fun­da­men­tal­nych war­to­ści firmy".

- Nie zro­bię re­kla­my z ro­dzi­ną ho­mo­sek­su­al­ną nie z po­wo­du braku sza­cun­ku dla tych osób, które mają prawo robić to, co chcą nie prze­szka­dza­jąc innym, ale dla­te­go, że nie myślę tak, jak ci lu­dzie. Sądzę, że ro­dzi­na, do któ­rej się zwra­ca­my, jest tra­dy­cyj­na - oświad­czył Ba­ril­la.

Po­par­ły go mię­dzy in­ny­mi Sto­wa­rzy­sze­nie Wło­skich Ro­dzi­ców i śro­do­wi­ska pra­wi­cy oraz ka­to­lic­kie media, przy­po­mi­na­jąc mię­dzy in­ny­mi o pra­wie do wol­no­ści słowa, obro­ny ro­dzi­ny i wła­snej fi­lo­zo­fii firmy.

Bar­dzo ostro skry­ty­ko­wa­ła tę wy­po­wiedź więk­szość po­li­ty­ków le­wi­cy, licz­ne or­ga­ni­za­cje ge­jow­skie i te dzia­ła­ją­ce pod ha­sła­mi rów­no­ści i walki z ho­mo­fo­bią. Po­li­tycz­na awan­tu­ra o słowa pro­du­cen­ta ma­ka­ro­nu do­tar­ła do par­la­men­tu.

Głos za­brał też lau­re­at li­te­rac­kiej na­gro­dy Nobla, dra­ma­turg Dario Fo, który wy­stą­pił nie­gdyś w re­kla­mie tej firmy. Teraz zaś wy­sto­so­wał pe­ty­cję do jej wła­ści­cie­la, aby na­stęp­ną kam­pa­nię re­kla­mo­wą za­de­dy­ko­wał krze­wie­niu war­to­ści in­te­gra­cji. Fo przy­po­mniał, że nie można ni­ko­go dys­kry­mi­no­wać.

Forum ma­so­wych pro­te­stów prze­ciw­ko wy­po­wie­dzi pro­du­cen­ta stały się na­tych­miast por­ta­le spo­łecz­no­ścio­we, gdzie po­ja­wi­ły się licz­ne apele o boj­kot jego do­mi­nu­ją­cej na wło­skim rynku żyw­no­ści.

Te głosy ka­to­lic­ki dzien­nik "Avve­ni­re" uznał za prze­jaw "szału ho­mo­sek­su­al­ne­go lobby".

W ob­li­czu fali kry­ty­ki na stro­nie kon­cer­nu za­miesz­czo­no zdję­cie Guido Ba­ril­li wraz ze sło­wem "Prze­pra­szam". Wydał on też oświad­cze­nie, w któ­rym przy­znał, że jego wy­po­wiedź była "nie­sto­sow­na".

- Pra­gnę prze­pro­sić wszyst­kich, któ­rzy po­czu­li się ura­że­ni - stwier­dził. Słowa prze­pro­sin skie­ro­wał też do wszyst­kich swych pra­cow­ni­ków.

- Zdaję sobie spra­wę z tego, że moje słowa ura­zi­ły wraż­li­wość wielu osób - przy­znał wło­ski przed­się­bior­ca. Za­pew­nił o swym naj­wyż­szym sza­cun­ku dla ho­mo­sek­su­ali­stów i dla "wszyst­kich ro­dza­jów związ­ków i ro­dzin".
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5760


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #419 dnia: Października 05, 2013, 19:23:14 pm »

Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 50 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pedalstwo w natarciu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!