Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maja 23, 2024, 01:13:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232033 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pedalstwo w natarciu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 50 Drukuj
Autor Wątek: Pedalstwo w natarciu  (Przeczytany 202505 razy)
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #285 dnia: Listopada 18, 2011, 19:02:30 pm »

UAM wypiera się parady równości

Dziś w południe na stronie Uniwersytetu Adama Mickiewicza opublikowano oświadczenie rektora:

 

Szanowni Państwo,

w związku z licznie napływającymi do Biura Rektora listami elektronicznymi, pisanymi według zamieszczonej w internecie instrukcji (akcje_spoleczne.pl/tag/uam), dotyczącymi domniemanego udziału UAM w Dniach Równości i Tolerancji w Poznaniu, uprzejmie informujemy, że Uniwersytet nie organizuje i nie patronuje temu przedsięwzięciu.

Logo UAM użyto bez wiedzy władz Uniwersytetu.

Biuro Rektora UAM


http://absolwenci.amu.edu.pl/aktualnosci/wszystkie-aktualnosci
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #286 dnia: Listopada 26, 2011, 18:16:56 pm »

pedalskie klimaty pojawiły na na Tezuszu.Wiele mówi wpis redaktor naczelnej Tezeusza
http://nowy.tezeusz.pl/blog/202184.html

"Czy wybierają swoje homoseksualne skłonności? Czy mogą je leczyć? Co do tego wciąż toczą się spory, w których chyba tylko Kościół katolicki w tak bardzo jednoznaczny sposób ma odwagę odpowiadać na te pytania twierdząco. Wielu gejów ma jednak poczucie, że nie wybierają swojej orientacji. Nie wybierali też na ogół Kościoła katolickiego, do którego zostali po prostu wprowadzeni przez swoich katolickich rodziców lub dziadków. Zakorzenieni w katolickiej duchowości, pamiętają słowa Jezusa: „Nie wyście mnie wybrali, ale ja was wybrałem”. I słyszą słowa swojego katolickiego bliźniego: „Nie każdy może być w Kościele, bo tak mu się podoba i już wolno mu. Chce być w Kościele Chrystusa, więc niech przestrzega jego nauki. Nie podoba się ta nauka, to po co mu Kościół?” (to cytat z facebookowej dyskusji).

Homoseksualiści oczekują od Kościoła rozgrzeszenia i dopuszczenia do sakramentu Eucharystii, ale nie przychodzą z pustymi rękoma. Powołują się na to, że ze swoimi partnerami budują związki oparte na przyjaźni, wzajemnej odpowiedzialności, wierności i że te związki wnoszą ostatecznie do świata wiele dobra. Trudno odmówić im pod tym względem racji, gdy wokół nas coraz powszechniej dochodzi do głosu indywidualizm i atomizacja społeczeństwa. Może Kościół powinien zastanowić się, czy w naszym zmaterializowanym świecie takie duchowe wartości nie są jednak ważniejsze od sposobu zaspokajania seksualnych potrzeb…
„Gdyby jeszcze nie obnosili się ze swoim czynnym homoseksualizmem” – wzdycha jeden z facebookowych dyskutantów. Tymczasem współcześni młodzi geje przyznają otwarcie, że dla nich niemożność dokonania coming outu i konieczność życia w zakłamaniu są większym problemem niż same homoseksualne skłonności. Moim zdaniem to bardzo dobry objaw zdrowienia społecznych zachowań. Prawda nie tylko wyzwala samych gejów z zaklętego kręgu lęków, ale także pomaga innym osobom lepiej zrozumieć ich sytuację i mówiąc po prostu – zobaczyć w nich ludzi.

Katolikom heteroseksualnym (albo przynajmniej popierających nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu) nie można odmówić pewnej racji. Bronią oni obowiązującego w Kościele poglądu, który ma za sobą wielowiekową tradycję i chociaż nie jest dogmatem, dla wielu stanowi tak ważny element katolickiej tożsamości, że dyscyplinowanie bliźnich w jego imię uważają za wysoce uzasadnione. Lecz jak pisze Artur Sporniak w eseju Niezdany test Turinga: „Urząd Nauczycielski Kościoła w pewnym sensie poświęcił dla doktryny trudną drogę homoseksualistów. Przyjął postawę walki z homoseksualistami i z ich orientacją seksualną, zamiast walki o homoseksualistów”.

W zakładce "Przyjazne strony" znajdujemy link do sodomickiej strony "Wiara i Tecza"
http://tezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=474

Założyciel strony Andrzej Miszk po święceniach diakonatu został usunięty z Zakonu Jezuitów w okolicznościach w których uwypuklano "antylustracyjną nagonkę" władz zakonu..
Czy był to jedyny argument? Można w to chyba zwątpić widząc przyjazne sodomitom tendencje na tym portalu..
W Radzie Fundacji Tezeusz zasiadają: ks.Isakowicz-Zaleski, Tomasz Terlikowski,Zbigniew Nosowski.
 


Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #287 dnia: Listopada 26, 2011, 18:40:13 pm »

Ej, wysłać to na frondę szybko, Terlik napisze artykuł - może się wycofa.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #288 dnia: Listopada 26, 2011, 18:55:37 pm »

Już wiem dlaczego na Frondzie dostałem bana za wypowiedz krytykującą homoseksualizm.

Ps. Zresztą dla Frondy charakterystyczny jest dzisiejszy tekst:
 http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/eucharystia_jako_walka_duchowa_17152
Autor radzi osobom niepotrafiącym się modlić w skupieniu na Mszy, by więcej się ruszali i więcej mówili.  Twierdzi ze Liturgia przychodzi z pomocą wiernemu, bombardując go koniecznością aktywności zewnętrznej. Faktycznie wykonując tyle działań raczej nie ma czasu na roztargnienia, ale nie ma go też na modlitewne skupienie.
Same zaś rozproszenia na modlitwie są podobno dobre (czyli trzeba się z nich cieszyć?).
Możliwe, że ta pokrętna argumentacja ma zastosowanie do homoseksualizmu, który też pewnego dnia stanie się dobry, chciany, szlachetny itd.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2011, 19:28:07 pm wysłana przez adaltare » Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #289 dnia: Listopada 27, 2011, 09:23:13 am »

dzieki za te informacje o "tezeuszu".
W naszych czasach latwo wpasc w pulapke. Kolorowe obrazki, mnostwo o milosci, pokoju, usmiechnieci aktywisci, a pozniej okazuje sie, ze to agentura komunistow.
:)
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #290 dnia: Listopada 27, 2011, 18:50:46 pm »

"Koszula na lewą stronę" to kolejny "ciekawy" tekst z Tezeusza:
Autor, niejaki Tomasz Szóstek tak się przedstawia:pedagog, z urodzenia Pasłęczanin, kulturowo Warszawiak. Od półtora roku mieszkam w Montrealu ze względu na karierę naukową partnera, gdzie założyłem przedszkole.

"Nie zamierzam rezygnować z pedałowania. Nawet wtedy jeśli polski sąd rejestruje jego szyderczy symbol jednej z partii politycznych w Polsce. Jest mi przykro ale to wcale nie oznacza, że się wstydzę. W taki dzień jak dziś zdaje mi się, że moje pedałowanie jest czymś więcej niż tylko zaznaczaniem potrzeby posiadania własnych praw."

http://nowy.tezeusz.pl/blog/202683.html

Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #291 dnia: Grudnia 11, 2011, 09:35:13 am »

Szturm perwersji na szkoły
Pacewicz z Gazety Wyborczej szkoli Wasze dzieci

Pełnymi wulgaryzmów opisami związków sadomasochistycznych i innych perwersji seksualnych „edukowano” uczniów Liceum i Gimnazjum im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie. W budynku tej szkoły zorganizowano spotkanie otwarte z Martą Konarzewską, która wspólnie z dziennikarzem „Gazety Wyborczej” napisała książkę „Zakazane miłości…”.

Już sama okładka budzi kontrowersje: widnieje na niej dziennikarz „Gazety Wyborczej” Piotr Pacewicz ubrany w damską kwiecistą tunikę. Obok współautorka Marta Konarzewska, która zadeklarowała publicznie, że jest nauczycielką lesbijką. Książka napisana knajackim, wulgarnym językiem jest rozdawana za darmo uczniom. Zapytaliśmy przedstawicieli szkoły, czy rodzice byli powiadomieni o spotkaniu.

Pojęcia nie mam – usłyszeliśmy od przedstawicielki dyrekcji liceum.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji „Szturm na szkoły” prowadzonej przez Krytykę Polityczną. Nieletni uczniowie byli pouczani, że wszystkie rodzaje upodobań seksualnych, od sadomasochistycznych po homo- i biseksualne, są równie dobre. Sama autorka przyznała, że książka to zbiór dziwnych przypadków. Są tam relacje osób mówiących o swojej seksualności. Wśród nich opis randki biseksualisty „Igora”. „Para lesb się jarała sobą, a hetero gadała tylko ze mną, co się w efekcie okazało najlepszym rozwiązaniem, bo koleś był zje…ny maksymalnie na żywo, stękał, popisywał się i miał ch…ową gadkę. Za to heteryczka okazała się zaje…sta. Cycuszki pierwsza klasa. Dupeczka elegancka. Nóżki do wylizania (…)”.

Dyrektor zespołu szkół Joanna Chrapkowska w rozmowie z nami o afirmowaniu perwersji w szkole zaczęła od zarzutu.

– To mylenie pojęć. Nie była to afirmacja, lecz informacja – upierała się dyrektor, której nie było na spotkaniu. – Przez wiele lat ukrywano, że takie rzeczy istnieją. Penalizowano je – mówiła o dewiacjach Chrapkowska. Nie przeszkadzało jej, że książkę rozdawano uczniom na spotkaniu za darmo.

– Deklarowanym przez autorów książki celem jest dążenie do zatarcia pojęcia heteroseksualności. Podczas spotkania z autorką młodzież zebraną w auli szkoły przekonywano, że każde upodobanie seksualne jest dobre, o ile nie wiąże się z przemocą. Najwięcej przemocy jest w heteroseksualnych rodzinach. Dlatego heteroseksualność trzeba znieść – przekonywała Konarzewska.

W dyskusji wychowawca klasy II liceum Ewa Drobek sugerowała, że Polacy mogą nie być gotowi na treści zawarte w książce. Przypomniała śmiech, którym posłowie zareagowali na przemówienie Roberta Biedronia w Sejmie. – To było straszne. Wyłączyłam telewizor. Żałowałam, że poszłam na wybory i wybrałam takich posłów – mówiła Drobek.

W książce Pacewicza i Konarzewskiej znajdują się opisy związków seksualnych z osobami duchownymi. Relacja osoby zakochanej w księdzu, nazywanej przez Pacewicza „żoną księdza”, została nadesłana autorom. Imiona postaci występujących w książce są zmyślone.

Autorzy powołują się na przypadek kobiety, która szuka partnerek heteroseksualnych. Seks z lesbijkami nie daje jej takiej satysfakcji. Marta Konarzewska organizuje manify, marsze, konferencje oraz współredaguje lesbijsko-feministyczne pismo „Furia”.

Autorka zareklamowała też młodzieży kolejną swoją książkę poświęconą związkom poliamorycznym, związanym z relacjami seksualnymi z wieloma osobami naraz.

Poprosiliśmy Kuratorium Oświaty o komentarz. Poinformowano nas, że zapoznaje się z okolicznościami spotkania w warszawskiej szkole. Natomiast Ministerstwo Edukacji Narodowej uchyliło się od komentarza w tej sprawie, odsyłając do… burmistrza dzielnicy.

Maciej Marosz

Za: Publikacje "Gazety Polskiej" (10.12.2011)
Zapisane
abu josef
adept
*
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #292 dnia: Grudnia 11, 2011, 09:57:22 am »

:( takie rzeczy w mojej szkole..wstyd !:(  az chcialoby sie ostentacyjnie spalic swiadectwo maturalne przed wejsciem do szkoly..
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #293 dnia: Grudnia 12, 2011, 20:05:08 pm »Spenser Hughes

SPISEK TĘCZOWEJ KOALICJI

Tytuł oryginału: The Lambda Conspiracy

ISBN: 978-83-60335-08-6
wyd.: Wydawnictwo Fronda 2008

Wybrane fragmenty:
Rozdział I
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/B/BB/spisek_00.html#1
Rozdział II
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/B/BB/spisek_01.html
Rozdział III
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/B/BB/spisek_02.html
Posłowie
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/B/BB/spisek_03.html
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #294 dnia: Grudnia 29, 2011, 13:29:15 pm »

Grupa hiszpańskich księży w związku ze zmianą u władzy pochyla się z troską nad ludźmi realizującymi "inne modele rodziny":
http://www.rp.pl/artykul/305909,781102-Bunt-w-hiszpanskim-Kosciele.html
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #295 dnia: Stycznia 08, 2012, 13:09:01 pm »

"Na celowniku homolobbystów"
rozmowa z ks.dr Dariuszem Oko duszpasterzem lekarzy Archidiecezji Krakowskiej. za: "FRONDA" nr 51, 2009 rok.
 
http://www.tyniec.benedyktyni.pl/pspo/art/nacelowniku.pdf
 
ks.Dariusz Oko (1960) dr filozofii i dr teologii, adiunkt Wydziału Filozofii PAT w Krakowie, duszpasterz lekarzy w Archidiecezji 
Krakowskiej. Przez wiele lat publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym” i „Znaku”. Wydał m.in. takie książki, jak The 
Transcendental Way to God according do Bernard Lonergan (Frankfurt am Main 1991), Wolność i łaska. Łaska w Biblii, 
nauczaniu Kościoła i teologii współczesnej (Kraków 1997); Przełom – wyzwanie i szansa (Kraków 1998). Mieszka w Krakowie.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5785


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #296 dnia: Stycznia 08, 2012, 14:37:33 pm »

Bardzo dobry artykuł.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #297 dnia: Stycznia 08, 2012, 16:05:50 pm »

Super tekst.
Zapisane
SemperFidelis
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #298 dnia: Stycznia 08, 2012, 16:06:09 pm »

Maksymalnie obiektywne obnażenie tego wszystkiego co nam sodomici fundują...
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #299 dnia: Stycznia 16, 2012, 18:50:02 pm »

Praktyczne zastosowania terapii reparatywnej - materiały konferencyjne

https://edukacja-zdrowotna.pl/index.php/konferencja/105-praktyczne-zastosowania-terapii-reparatywnej-materialy-konferencyjne

Prezentujemy Państwu w formie e-booka komplet materiałów konferencyjnych z wystąpienia Josepha Nicolosiego w roku 20011 w Poznaniu.

Spis treści:

1) Homoseksualizm, fakty i mity
2) Geneza i rozwój homoseksualizmu
3) Sesja pytań i odpowiedzi
4) Przebieg terapii reparatywnej
5) Studium przypadku
6) Sesja pytań i odpowiedzi 2.
ANEKS: Zalecenia praktyki klinicznej w leczeniu niechcianych skłonności i zachowań homoseksualnych

Prawa autorskie:
© Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii (2011) www.edukacja-zdrowotna.pl ,
dr Joseph Nicolosi www.josephnicolosi.com

UWAGA! E-BOOK BEZPŁATNY

Żadna z części e-booka nie może być rozpowszechniana odpłatnie.

E-book może być rozpowszechniany bezpłatnie pod warunkiem, że żadna z jego części (a zwłaszcza informacje o prawach autorskich)  nie zostanie zmodyfikowana ani usunięta.
https://edukacja-zdrowotna.pl/images/pdf/Wstyd-i-utrata-przywiazania-joseph-nicolosi-konferencja.pdf


Jeżeli zamieszczone tu materiały okazały się przydatne, uprzejmie prosimy o wsparcie Fundacji datkiem dowolnej wysokości.
Bogna Białecka, prezes FEZIP

Datki prosimy wpłacać na konto Fundacji  z dopiskiem
"darowizna na działania statutowe Fundacji":

Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii
ul. Konarskiego 6/4
61-114 Poznań
BZ WBK 38 1090 1476 0000 0001 1625 0228

Zamieszczamy także komplet slajdów, wykorzystanych podczas konferencji, aby je pobrać, prosimy kliknąć poniżej:
https://edukacja-zdrowotna.pl/images/pdf/joseph-nicolosi-slajdy.pdf
Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 50 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pedalstwo w natarciu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!