Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:19:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory do PE. Mój kandydat.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 Drukuj
Autor Wątek: Wybory do PE. Mój kandydat.  (Przeczytany 12960 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #120 dnia: Maja 30, 2019, 23:33:13 pm »

Panie @jwk na litość boską!

W tekstach, które Pan przytoczył dokonajmy prostego zabiegu - zamieńmy "rosyjski" na "amerykański", a "amerykański" na "radziecki". Co otrzymamy? Otrzymamy coś, co do złudzenia przypomina tekst z "Trybuny Ludu" z czasów stanu wojennego. A tamten język jeszcze trochę pamiętam.

PS Dopiero teraz zauważyłem post powyżej. Panie @Mesenti, kogo Pan cytuje? Jakiegoś Tomasza Piątka? A kto zacz?

Przepraszam, dopiero teraz odpowiadam, cytowane fragmenty pochodzą z pier.ół które tak namiętnie zamieszcza tu niejaki @Mesenti, chciałem zwrócić na to uwagę, poszedłem za bardzo na skróty. O p.Sakiewiczu pisałem w innym miejscu. Pomysł, że Konfederacja może posłużyć dla naprawy PiS jest dla mnie zbyt makiaweliczny. "Rekonstrukcja" Rządu Pani Szydło też nie wzbudziła mego entuzjazmu. Nie ma tu jednak warunków by to omówić, sporo tu osób pokroju Krzyśka, którego nie piekło. Czekam na obecną rekonstrukcję po odejściu szeregu osób do UE, w którą stronę to pójdzie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #121 dnia: Maja 30, 2019, 23:34:43 pm »

Każdy powinien znać swoje miejsce i się nie wywyższać ponad swój urząd.
Pana to zapewne nie dotyczy?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #122 dnia: Maja 30, 2019, 23:43:09 pm »

Jakiego cesarza? Canossa (zgodnie z zasadą a fructibus eorum) przyniosła triumf Henrykowi IV, który w ten sposób uniknął sądu feudałów w samej Rzeszy, po którym byłby skończony. Już niewiele później to Grzegorz VII był tym ściganym i bitym, a Henryk osadził w Rzymie antypapieża Klemensa III i dopiero od tegoż uzyskał koronę cesarską.

Zapomniał pan jak to Jego Cesarska Mość Henryk IV musiał się upokorzyć boso i w worze pokutnym, klęcząc w śniegu bo Grzegorz VII sobie uroił, że może strącać z tronu Cezarów?

Tutaj można wymieniać bez końca permanentne oraz perfidne działania papiestwa w celu osłabienia instytucji Świętego Imperium Rzymskiego. Hohenstaufowie coś o tym wiedzą.
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #123 dnia: Maja 30, 2019, 23:48:23 pm »

Każdy powinien znać swoje miejsce i się nie wywyższać ponad swój urząd.
Pana to zapewne nie dotyczy?

Jeśli Miecz Duchowy występuje przeciwko Mieczowi Cesarza, Imperium musi się bronić. Skutkiem tamtych wydarzeń jest kompletna dezintegracja Europy i narodziny lewicowej ideologii zwanej nacjonalizmem. Tradycyjna Europa to Europa zjednoczona pod berłem Cesarza z Królami jako Jego wasalami. Do tego ideału powinniśmy dążyć.
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #124 dnia: Maja 31, 2019, 00:04:34 am »

Cimoszewicz, Saryusz Wolski, Biedroń, Hubner - to jest gorsze i głupsze od powstania warszawskiego.
Nieee, od tego nie ma szans być głupsze
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #125 dnia: Maja 31, 2019, 00:04:58 am »

narodziny lewicowej ideologii zwanej nacjonalizmem
W XI wieku? Niech Pan mnie nie rozśmiesza. A tak wogóle, to żyjemy w realnym świecie a nie w grze komputerowej.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #126 dnia: Maja 31, 2019, 00:08:03 am »

Cimoszewicz, Saryusz Wolski, Biedroń, Hubner - to jest gorsze i głupsze od powstania warszawskiego.
Nieee, od tego nie ma szans być głupsze
Panowie! Nie przesadzajcie! Grzanie przez sto lat tych samych fobii partyjnych nic dobrego nie przyniosło.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #127 dnia: Maja 31, 2019, 00:11:46 am »

narodziny lewicowej ideologii zwanej nacjonalizmem
W XI wieku? Niech Pan mnie nie rozśmiesza. A tak wogóle, to żyjemy w realnym świecie a nie w grze komputerowej.

Nacjonalizm zniszczył Austro-Węgry.
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #128 dnia: Maja 31, 2019, 00:16:54 am »

Niemiecki nacjonalizm.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #129 dnia: Maja 31, 2019, 00:17:20 am »

narodziny lewicowej ideologii zwanej nacjonalizmem
W XI wieku? Niech Pan mnie nie rozśmiesza. A tak wogóle, to żyjemy w realnym świecie a nie w grze komputerowej.

Nacjonalizm zniszczył Austro-Węgry.
W XX wieku nie XI, jeśli w ogóle był decydujący. To zapewne twierdzi Pan także, że powstanie Państwa Polskiego w 1918 roku było krzywdą wyrządzoną "świętemu przymierzu"?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #130 dnia: Maja 31, 2019, 00:20:55 am »

Każda Republika jest krzywdą legitymizmu.

Niemiecki nacjonalizm.


Słowiański.
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #131 dnia: Maja 31, 2019, 00:24:02 am »


Jeśli Miecz Duchowy występuje przeciwko Mieczowi Cesarza, Imperium musi się bronić. Skutkiem tamtych wydarzeń jest kompletna dezintegracja Europy i narodziny lewicowej ideologii zwanej nacjonalizmem. Tradycyjna Europa to Europa zjednoczona pod berłem Cesarza z Królami jako Jego wasalami. Do tego ideału powinniśmy dążyć.

Rozumiem, że jest Pan zwolennikiem superpaństwa, do którego właśnie zdąża UE. Nawet narodowość cesarza się zgadza.

Ja jednak wolałbym coś na kształt Stanów Chrześcijańskich Europy Innocentego III, z duchowym zwierzchnictwem biskupa Rzymu.

Noctem quietam et finem perfectum...
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #132 dnia: Maja 31, 2019, 00:24:59 am »

Każda Republika jest krzywdą legitymizmu.

Niemiecki nacjonalizm.


Słowiański.
Tja ... Węgrzy to Naród wybitnie słowiański.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #133 dnia: Maja 31, 2019, 00:26:18 am »


Jeśli Miecz Duchowy występuje przeciwko Mieczowi Cesarza, Imperium musi się bronić. Skutkiem tamtych wydarzeń jest kompletna dezintegracja Europy i narodziny lewicowej ideologii zwanej nacjonalizmem. Tradycyjna Europa to Europa zjednoczona pod berłem Cesarza z Królami jako Jego wasalami. Do tego ideału powinniśmy dążyć.

Rozumiem, że jest Pan zwolennikiem superpaństwa, do którego właśnie zdąża UE. Nawet narodowość cesarza się zgadza.

Ja jednak wolałbym coś na kształt Stanów Chrześcijańskich Europy Innocentego III, z duchowym zwierzchnictwem biskupa Rzymu.

Noctem quietam et finem perfectum...
Amen, amen, amen.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #134 dnia: Maja 31, 2019, 00:27:50 am »

Red. Sakiewicz był mocno widoczny na Karolkowej, chrzcił swoich Bliźniaków, o. Krzysztof nawet poświęcił studio Republiki.
O! to bliźniaków już pan pisze wielką literą.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory do PE. Mój kandydat. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!