Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:47:48 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory do PE. Mój kandydat.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: Wybory do PE. Mój kandydat.  (Przeczytany 12952 razy)
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #90 dnia: Maja 29, 2019, 11:07:01 am »

<szczerze>Brak poczucia humoru i dystansu do samego siebie musi być bolesny.</szczerze>

Jeśli Pan tak ma, to współczuję.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #91 dnia: Maja 29, 2019, 16:26:24 pm »

https://twitter.com/TomaszSakiewicz/status/1133353601919799297

Fajne te prawicowe media, takie mało niezależne.  :D  ;)
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #92 dnia: Maja 29, 2019, 17:41:48 pm »

https://twitter.com/TomaszSakiewicz/status/1133353601919799297
Fajne te prawicowe media, takie mało niezależne:D  ;)
Przejawia Pan brak zdolności czytania ze zrozumieniem:
Cytuj
29 kwietnia portal Niezalezna.pl ujawnił, że Lilia Moshechkova, kandydatka Konfederacji do Parlamentu Europejskiego, ma niepokojące powiązania z Rosjanami. Jak pisaliśmy - gościła m.in.na okupowanym przez Rosjan Krymie, gdzie towarzyszyła Januszowi Korwin-Mikkemu, który spotykał się z samozwańczymi władzami półwyspu, a w kwietniu 2016 r. zamieściła serię zdjęć z bazy rosyjskiej grupy motocyklowej "Nocne Wilki", gdzie widzimy jej fotografie m.in. z liderem klubu, Aleksandrem Załdostanowem "Chirurgiem".
Cytuj
Od końca kwietnia pisaliśmy też o rosyjskich koneksjach zawodowych brata Krzysztofa Bosaka oraz o innych prorosyjskich ekscesach kandydatów Konfederacji, m.in. Grzegorza Brauna. Demaskowaliśmy posunięcia, które przedstawiano jako walkę o polskie interesy i suwerenność, choć de facto sprowadzały się one do starań o nadszarpnięcie sojuszu polsko-amerykańskiego.
Cytuj
Jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak uważa, że Polska powinna mieć poprawne relacje z Rosją. Bosak powiedział tak w wywiadzie dla prokremlowskiego "Sputnika", w dodatku w rozmowie z Leonidem Swiridowem - podejrzewanym w przeszłości o szpiegostwo.
Krzysztof Bosak zdradził, jaki jest program Konfederacji w kontekście stosunków z Rosją, jako krajem sąsiadującym z Polską.

"Nie artykułujemy żadnego szczegółowego programu, jeżeli chodzi o Rosję. Raczej zdajemy sobie sprawę z różnic interesów. Pomimo tych różnic interesów powinniśmy starać się mieć poprawne relacje"

- powiedział w rozmowie ze Sputnikiem.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2019, 17:43:56 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #93 dnia: Maja 29, 2019, 18:33:31 pm »

Nigdy nie broniłem Konfederacji. Chodzi o zwyczajną sprawiedliwość i bezstronność.  ;)

[...]

Cytuj
Jednak autorem artykułu jest dziennikarz śledczy Radosław Gruca, który nie publikuje zmyślonych informacji. Sprawą rosyjskich powiązań Macierewicza redaktor Gruca zajmuje się dłużej niż ja - co najmniej od dwóch lat. W jego artykule czytamy: „Antoni Macierewicz, szef MON-u i były szef SKW, wydał zgodę na dostęp do tajemnic państwowych prezesowi spółki, której właściciel miał bliskie związki z KGB [...]. Kim jest i skąd się wziął w MON-ie «rosyjski łącznik»? Chodzi o historię z 2007 r., gdy premierem był Jarosław Kaczyński, a Jacek Kotas był wiceministrem obrony w jego rządzie [pogrubienie T.P.]. To właśnie Kotas został nazwany «rosyjskim łącznikiem» w prezentacji stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, które ujawniało, kto w Warszawie robi interesy na nieruchomościach i korzysta na reprywatyzacji. Dlaczego? Wszystko przez to, że udziałowcami spółek grupy Radius byli ludzie związani ze światem przestępczym oraz rosyjskimi biznesmenami z przeszłością w KGB. A Kotas był prezesem spółki Radius i pracował z nimi z przerwami od 2002 r. O kogo chodzi? Wśród udziałowców spółek z grupy Radius byli między innymi Jan L., związany z mafią wołomińską, a także Robert Sz., mieszkający w Polsce biznesmen, który już 20 lat temu prowadził interesy z czołowymi oficerami KGB, bliskimi samemu prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi.

[...]

Cytuj
W 2007 r. Macierewicz jako szef kontrwywiadu wojskowego udostępnił tajne dokumenty polskiej armii człowiekowi, który przez 14 lat pracował dla firm związanych z sołncewską mafią i rosyjskimi służbami, najprawdopodobniej wojskowymi. Dodatkowo, z wypowiedzi byłego ministra Biernackiego wynika, że Macierewicz udostępnił te dokumenty Kotasowi bezprawnie. Czemu Antoni Macierewicz i jego ludzie nagięli przepisy dla Kotasa? Aż tak bardzo chcieli dać wgląd w tajne papiery komuś, przed kim raczej powinni je chować?

[...]

Cytuj
Wiele osób pyta mnie wprost: „Czy Antoni Macierewicz jest rosyjskim szpiegiem?”. Nie mogę jeszcze odpowiedzieć na to pytanie. Wiem, że:
- działania Macierewicza osłabiają Polskę, polską armię i NATO, co jest korzystne dla Rosji;
- niektóre działania Macierewicza upodobniają Polskę do Rosji (jak np. lansowanie paramilitarnych organizacji nacjonalistycznych);
- w otoczeniu Macierewicza od lat były i są osoby związane z rosyjską mafią i rosyjskim wywiadem wojskowym GRU;
- Macierewicz obdarza te osoby zaufaniem i je chroni.
W tej sytuacji nie da się uniknąć hipotez. Ale pamiętajmy, że są to tylko hipotezy robocze, nie tezy.
Osoba, która przez lata współpracowała z Macierewiczem w antykomunistycznej opozycji i konspiracji, mówi tak: „Antek na pewno nie zgodził się świadomie, żeby być ruskim agentem! Gdy czytam o tym całym D’Amato, to myślę, że ruscy przyszli do niego jako Amerykanie. W tym sensie, że przyszli do niego Amerykanie działający na ruskiej smyczy. I on na początku myślał, że współpracuje z Amerykanami. A teraz już jest za późno, bo go wciągnęli i uwikłali”.
Inna osoba, która też zna Macierewicza z konspiracji, skomentowała sprawę Luśni w ten sposób: „Zawsze chciał wszystkich rozgrywać. Możliwe, że chciał rozegrać esbecję przy pomocy gości takich jak Luśnia. A to oni rozegrali jego”.
W mojej ocenie sprawa Macierewicza może być częścią większego zjawiska. Podejrzewam, że wiatach 70. i 80. najbardziej twardogłowi sowieccy komuniści i najbardziej prawicowi amerykańscy republikanie zorientowali się, że mają wspólne interesy. Jedni i drudzy chcieli trzymać swoje ludy w posłuszeństwie, a także wyciskać z nich pieniądze na zbrojenia. Jedni i drudzy mieli wspólnego wroga, którym była globalna demokratyzacja i rozbrojenie. W ZSRR zagrażała im tzw. pieriestrojka, w USA - antywojenne nastroje po klęsce w Wietnamie.

[...]

Cytuj
W 2015 r. renomowany portal Politico uznał Rohrabachera za jednego z najważniejszych ludzi Putina w Waszyngtonie. Rok później nazwał go „ulubionym kongresmenem Putina”. Stało się tak, ponieważ Rohrabacher publicznie bronił Rosji podczas jej agresji na Ukrainę - i pośmiertnie oczerniał jedną z ofiar Putina, prawnika Siergieja Magnitskiego zamęczonego na śmierć w rosyjskim areszcie. „New York Times” i „Newsweek” podają, że w 2012 r. Federalne Biuro Śledcze (FBI) ostrzegło Rohrabachera przed kontaktami z Rosjanami. Zdaniem FBI groziło mu zwerbowanie lub wykorzystanie przez rosyjskie służby. W 2013 r. na antenie radia KPCC kongresmen wychwalał siłę fizyczną Putina. Opowiadał, że w latach 90. „siłował się na ręce” z rosyjskim liderem i przegrał... Z jakichś przyczyn w listopadzie 2010 r. - siedem miesięcy po katastrofie smoleńskiej - Antoni Macierewicz poleciał do Stanów Zjednoczonych, aby się spotkać z Rohrabacherem i rozmawiać z nim o tej tragedii. Spotkanie omawiały m.in. Wirtualna Polska, „Gazeta Wyborcza”, RMF, Polskie Radio i TVN24. Gdy w 2015 r. PiS przejęło władzę, Rohrabacher przyleciał do Polski wraz z kilkoma innymi kongresmenami. Spotkał się nie tylko z Macierewiczem, lecz także z Jarosławem Kaczyńskim.

[...]

Tomasz Piątek, Macierewicz i jego tajemnice.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2019, 18:40:43 pm wysłana przez Mesenti » Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #94 dnia: Maja 29, 2019, 18:49:54 pm »

Panie @jwk na litość boską!

W tekstach, które Pan przytoczył dokonajmy prostego zabiegu - zamieńmy "rosyjski" na "amerykański", a "amerykański" na "radziecki". Co otrzymamy? Otrzymamy coś, co do złudzenia przypomina tekst z "Trybuny Ludu" z czasów stanu wojennego. A tamten język jeszcze trochę pamiętam.

Proszę sobie darować obronę p. Sakiewicza. Rozumiem, że można być propisowskim, ale od takich obrońców jak p. S. zachowaj nas Panie! Nie zdziwiłbym się, gdyby właśnie akcji Sakiewiczów Konfederacja nie zawdzięczała nieomalże pokonania progu wyborczego.

W tym wątku napisałem, kogo zastąpili dzisiaj "agenci Putina", "ruskie szpiony" etc. I nadal to podtrzymuję.

Banalną prawdę, że kto wszędzie tropi szpiegów ten żadnego nie wytropi warto przypominać nieustannie.

Łatwo sprawdzić, że do Konfederacji odnosiłem się z, powiedzmy, chłodną rezerwą. I było tak zanim dowiedziałem się o czymś naprawdę bulwersującym w jej łonie:

Nieczysta gra kandydata nr jeden na śląskiej liście do PE. Próba zablokowania występu kontrkandydata w debacie TVP

Chciano uwalić jedynego sensownego e-posła od Korwina. Znacznie lepszego niż sam Korwin, który poza paroma wygłupami czym tam zabłysnął? Trzeba więcej dowodów na to, po co naprawdę chcieli się tam dostać pewni ludkowie pod szyldem Konfederacji?

PS Dopiero teraz zauważyłem post powyżej. Panie @Mesenti, kogo Pan cytuje? Jakiegoś Tomasza Piątka? A kto zacz?
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2019, 19:10:50 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #95 dnia: Maja 29, 2019, 19:22:13 pm »

Pisarz i dziennikarz. Jestem świadom, że dla wielu jego teksty nie są rzetelne albowiem jest zwolennikiem lewicy, mimo wszystko warto się zapoznać.  ;)
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #96 dnia: Maja 29, 2019, 19:45:06 pm »

Tomasz Piątek, Macierewicz i jego tajemnice.
Ale se Pan ałtoryteta zacytował ... I co mam cytaty 14-punktową czcionką pisać, żeby Pan odpowiedział 16-to?
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2019, 19:48:25 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #97 dnia: Maja 29, 2019, 19:46:55 pm »

Jakie czasy takie autorytety.  ;) Przyjemniej się go słucha niż Koraba.  :D
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #98 dnia: Maja 29, 2019, 19:49:36 pm »

Jakie czasy takie autorytety.  ;) Przyjemniej się go słucha niż Koraba.  :D
???
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #99 dnia: Maja 29, 2019, 20:26:33 pm »

https://oko.press/lech-kaczynski-wygumkowany-z-okraglego-stolu-historyk-o-propagandzie-wiadomosci-tvp/

[...]

Cytuj
Autor materiału, nieoceniony w takich sprawach Jan Korab, dołożył starań, żeby ani jeden składnik czarnej legendy Okrągłego Stołu nie został pominięty.


[...]


Cytuj
Licznie prezentowane ujęcia filmowe z „potajemnych rozmów z komunistycznym generałem Czesławem Kiszczakiem” zostały dobrane tak, by na żadnym nie mignął nawet Lech Kaczyński. A był on aktywnym uczestnikiem wszystkich obrad w Magdalence.


[...]

Cytuj
Kolejny fałsz w felietonie Koraba to sposób potraktowania rządu Tadeusza Mazowieckiego. Oczywiście w tym miejscu pada nieśmiertelne kłamstwo, że nowy premier zapowiedział „grubą kreskę, czyli nierozliczanie komunizmu”. W rzeczywistości sformułowanie to brzmiało inaczej i dotyczyło kwestii reform gospodarczych. „Rząd, który utworzę, nie ponosi odpowiedzialności za hipotekę, którą dziedziczy. Ma jednak ona wpływ na okoliczności, w których przychodzi nam działać. Przeszłość odkreślamy grubą linią. Odpowiadać będziemy jedynie za to, co uczyniliśmy, by wydobyć Polskę z obecnego stanu załamania” – mówił Mazowiecki
Dziennikarze TVP nie zawracają sobie jednak głowy takimi szczegółami. „Rząd Tadeusza Mazowieckiego nie był rządem niekomunistycznym” – demaskuje Robert Derewenda, historyk z KUL, który w całym swoim dorobku ma tylko jedną książkę i to poświęconą historii ruchu oazowego.

[...]


 ;)
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #100 dnia: Maja 29, 2019, 23:13:32 pm »

<szczerze>Brak poczucia humoru i dystansu do samego siebie musi być bolesny.</szczerze>
Jeśli Pan tak ma, to współczuję.
Z Pańskiego wpisu sądzić mogę raczej że Pana dotknąłem tymczasem wszelkie podobieństwa do osób i zdarzeń rzeczywistych są całkowicie przypadkowe. Przynajmniej tak twierdzą niektórzy scenarzyści itp.  ;)

@Mesenti dzięki ale tego Korab(i)a zupełnie nie kojarzę. "oko.press" to z kolei odnoga od GW
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2019, 23:19:27 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #101 dnia: Maja 29, 2019, 23:47:20 pm »

Jan Korab do 2016 roku prowadził pewien program w TV Republika był także reporterem i korespondentem. Później dostał posadę w TVP jako reporter Wiadomości.

Lubię czerpać informacje z wielu źródeł. Nigdy nie należy ufać jednej stronie w stu procentach. Tej zasady zawsze trzymał się Ludwik XIV;)
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #102 dnia: Maja 30, 2019, 12:44:38 pm »

Tymczasem w Konfederacji bawią się wesoło:

     

Jasny...!! Naprawdę wiązałem z nimi pewne nadzieje! Nikt poważny nie może wszak odebrać im zasługi w zmuszeniu PISu do zajęcia się na serio problemem związanym z osławionym Just 447. Mają jeszcze trochę czasu. Ale jeśli wolą bawić się w swojej piaskownicy 2% to >:(
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #103 dnia: Maja 30, 2019, 12:44:48 pm »

Berkowicz... hm... jakoś tak pejsiasto brzmi...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #104 dnia: Maja 30, 2019, 13:23:38 pm »

Berkowicz... hm... jakoś tak pejsiasto brzmi...

Popierać partię prowadzącą skrajnie pro-żydowską politykę i tropić Żydów w innych środowiskach to dość częsta przypadłość wyborców PiS.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory do PE. Mój kandydat. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!