Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:08:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory do PE. Mój kandydat.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: Wybory do PE. Mój kandydat.  (Przeczytany 12955 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #60 dnia: Maja 26, 2019, 23:41:46 pm »

Jako warszawiakowi, którego przodkowie żyją w Warszawie od 200 - 250 lat, jest mi po prostu wstyd. Czas wracać do Turgieli pod Wilnem, na białoruską stronę, skąd mój czcigodny przodek przyjechał to tego nieszczęsnego miasta. Cimoszewicz, Saryusz Wolski, Biedroń, Hubner - to jest gorsze i głupsze od powstania warszawskiego.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #61 dnia: Maja 26, 2019, 23:53:21 pm »

Cytuj
.   prezydentowi zachciało się być "wszystkich Polaków" a ekonomii nie czuje. To co?

https://youtu.be/CUW6Z3oOqV4

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #62 dnia: Maja 27, 2019, 02:37:17 am »

Jako warszawiakowi, którego przodkowie żyją w Warszawie od 200 - 250 lat, jest mi po prostu wstyd. Czas wracać do Turgieli pod Wilnem, na białoruską stronę, skąd mój czcigodny przodek przyjechał to tego nieszczęsnego miasta. Cimoszewicz, Saryusz Wolski, Biedroń, Hubner - to jest gorsze i głupsze od powstania warszawskiego.

Z deszczu pod rynnę.


Cytuj
Sondaż late poll Ipsos z godz. 2 w nocy:
PiS 44,7 proc., KE 38,2, Wiosna 6,4, Konfederacja 5,1
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #63 dnia: Maja 27, 2019, 03:21:10 am »

Czyli, aby spojrzeć nieco poza polskie podwórko, szampana otwierali dzisiaj:
Nigel Farage
Marina LePen
Matteo Salvini
Viktor Orbán

Tzw. "skajna prawica" będzie miała ponad 80 mandatow (nie licząc partii Nigela Farage, wyniki z UK nie są jeszcze znane kiedy to pisżę). Z tego można się (umiarkowanie) cieszyć.

Mniej radosna wiadomość jest taka, że zieloni bardzo zyskali, będą mieli 68 mandatów.

Wyników z Polski nie komentuję, można je tylko określić jako godne pożałowania.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #64 dnia: Maja 27, 2019, 06:06:35 am »

Co z monarchistami? Weszli jacyś?
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #65 dnia: Maja 27, 2019, 07:40:10 am »

Wolę być naiwna, niż głupia,
Ja Pani nie obrażałem.
Prawda boli? 

bo jak nazwać kogoś kto po raz kolejny daje się wodzić za nos i wierzy w obietnice składane przed wyborami?
Chyba myli Pani PO z PiS. Wnuczka 500+ nie dostała? Że dopiero teraz? To tylko się cieszyć, że rodzicom nieźle się powodzi. Panie wykonujące ciężkie prace mogą 7 lat wcześniej odpocząć albo zająć się rodziną.

Nie mylę, bo ich nie da się pomylić, to jedna drużyna, tylko na pokaz starają się różnić. 500 wolałabym, żeby zostawili w portfelach, a nie wyciągali 700, co do odpoczynku także wolałabym, żeby decyzję zostawili paniom, które lepiej wiedzą od POPISU,czy pracować,czy nie.

PIS w tej kadencji mógł zrobić wszystko co chciał, ( póki jeszcze cokolwiek bez zgody UE może ) ma większość, ma prezydenta i co?
Ale co konkretnie? Przez rok miał Rzeplińskiego, prezydentowi zachciało się być "wszystkich Polaków" a ekonomii nie czuje. To co? Rozpętać wojnę religijną? Pójść na wojnę ze światowym żydostwem?
Jak nie wiedzą jak, to po co prą do władzy?

Łupią tylko Polaków bez opamiętania i nie mogę się nadziwić, że ci łupieni nadal na nich głosują.
No to chyba żyje Pani w jakiejś równoległej (nie)rzeczywistości. Ma Pani na to jakieś dowody?
Każdy dzień, kiedy idę do sklepu i za 100 zł co raz mniej mogę kupić.
A o inflacji Pani słyszała?
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #66 dnia: Maja 27, 2019, 09:07:26 am »

Cytuj
.  A o inflacji Pani słyszała?

No właśnie, nie odróżnia pan zjawisk:

Wzrost cen spowodowany czynnikami racjonalnymi- np wzrost ceł na skladniki produktu.
Czym innym jest wzrost cen spowodowany czynnikami nie zwiazanymi z naukami scislymi - np panika, brak zaufania do ekipy rzadzacej etc.

Zjawisko, o ktorym pisze pani ececylia - ktore jest faktem - jest zwiazane ze zwiekszeniem popytu spowodowanego 500+.
Pieniadze trafily do ludzi mniej zamoznych i wrocily na wewnetrzny rynek produktow podstawowych, np. Spożywczych. Do tej pory byly wykorzystywane na zakup samochodow lub innych uslug i dobr zagranicznych.

Ponadto producenci polscy musieli podniesc wynagrodzenia (placa minimalna), podwykonawcy stwierdzili, ze dosyc budowania "skoku cywilizacyjnego" kosztem ich pracy 24x24 i niskich zarobkow... Slowem PiS ruszyl lawinę. Tymczasem polska gospodarka nie ma przewagi konkurencyjnej. Konsumpcja wewnetrzna towarow i uslug zostanie zahamowana wlasnie przez wzrost cen i żądań placowych. O tym pisze pani ececylia.

Nie twierdzę, ze jest jakies jedno wyjscie z sytuacji. Ale kres "karnawału pis" jest juz dostrzegalny np. w zamowieniach publicznych. Robót zaplanowanych nie mozna czesto zrealizowac bo oferty przewyzszaja zabezpieczone kwoty na inwestycje.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #67 dnia: Maja 27, 2019, 09:25:06 am »

Cytuj
A o inflacji Pani słyszała?
Tak, tak. Ona nie bierze się z księżyca i nie da się nią wielu rzeczy usprawiedliwić. Smutno mi dzisiaj, bo niestety nie będzie w eurokołchozie nikogo z Polski, kto ceni sobie wolność więcej niż 500+ podstępem wyciągnięte z portfeli społeczeństwa, no ale będzie kolejne pięć lat na przykrą naukę, do czego ten eurokołchoz nas doprowadzi. Z drugiej strony mówią: chcącemu nie dzieje się krzywda.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #68 dnia: Maja 27, 2019, 10:09:06 am »

Ciekawe, całą ostatnią kadencję był niejaki R. J. Iwaszkiewicz. I co on zrobił? Ano zrobił wielkie NIC. Nawet podobno nie płacił  tym, których zatrudniał.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2019, 10:14:08 am wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #69 dnia: Maja 27, 2019, 10:15:56 am »

Ciekawe, całą ostatnią kadencję był niejaki R. J. Iwaszkiewicz. I co on zrobił? Ano zrobił wielkie NIC. Nawet podobno nie płacił  tym, których zatrudniał.
Skoro nie płacił to do sądu z nim, a jak nie ma wyroku to są pomówienia.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #70 dnia: Maja 27, 2019, 10:23:29 am »

Panie szkielet, Panu to dziwię się podwójnie, raz że głosuje pan na partie socjalistyczną, dwa to pamiętam, jak długo szukał pan pracy w kopalni. Nie wiem, jak się to skończyło, ale powinie pan mieć świadomość, że kolejne kopalnie w Polsce przez POPIS będą zamykane, bo UE to nam nakaże. Będzie identyczna sytuacja jak z cukrowniami, bo UE chroni interesy Niemiec. Oni muszą działać bez konkurencji, to ich węgiel ma się dobrze sprzedawać, nie polski i swoim głosem pan ten stan popiera.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #71 dnia: Maja 27, 2019, 10:35:46 am »

Ciekawe, całą ostatnią kadencję był niejaki R. J. Iwaszkiewicz. I co on zrobił? Ano zrobił wielkie NIC. Nawet podobno nie płacił  tym, których zatrudniał.

Jedyny który się przebił do tzw. świadomości społecznej jako e-poseł to Dobromir Sośnierz ( Tam, gdzie rosną dyrektywy — raport z obłąkanego miasta). O innych nic nie wiem i jak przypuszczam poza tzw. twardym elektoratem prawicy nikt nie wie.

PS W/g wyników ogłoszonych dziś rano Konfederacja poza PE. Dopiero teraz prawdziwy test przed nimi! Czy dotrwają do wyborów jesiennych.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #72 dnia: Maja 27, 2019, 10:37:00 am »

Moich kopalń nikt nie zamknie. Właśnie budują dwie nowe. 😊
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #73 dnia: Maja 27, 2019, 11:18:18 am »

Moich kopalń nikt nie zamknie. Właśnie budują dwie nowe. 😊
Smutny ten pana katolicyzm. Moich nikt nie zamknie i to się liczy, a że zamkną inne, gdzie tysiące może straci pracę to nie mój interes.
Takie mam jeszcze spostrzeżenie na temat wiary głosujących na PIS. Czy wam do okazywania pomocy słabszym, mniej zaradnym potrzebne są instytucje państwowe, bicz w postaci przymusu podatkowego? Czy bez tego przymusu nie jesteście zdolni potrzebującym nieść pomoc, jak nakazuje nasza wiara i miłość do Pana Boga? Zaznaczam, że istnienie wszelkich organizacji powstających na zasadzie dobrowolności, tworzonych i wspieranych przez ludzi, którzy nie tylko słowem ale i  czynem okazują swoją wiarę, to jest, co powinno zastąpić przymus państwowy.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #74 dnia: Maja 27, 2019, 15:55:37 pm »


W/g wyników ogłoszonych dziś rano Konfederacja poza PE. Dopiero teraz prawdziwy test przed nimi! Czy dotrwają do wyborów jesiennych.

Moim zdaniem trzeba te listy przebudować, ratować co się da. Ale z eksponowania takich osób jak p. Braun czy p. Godek nic dobrego nie może wyniknąć. Niezależnie od tego, że p. Kaja zdaje się mieć całkiem rozsądne poglądy na wiele spraw.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory do PE. Mój kandydat. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!