Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:12:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''  (Przeczytany 56972 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #345 dnia: Czerwca 05, 2020, 08:40:24 am »

Z tymi podpisami to też takie szukanie alibi troche. Jak tak dalej pójdzie, to bedziemy podpisy zbierać za tym aby 2x2 równało sie cztery w dalszym ciągu. Też mam doswiadczenia w tym zakresie. Też nam pewien proboszcz poradził aby podpisy zbierać za powrotem Trydentu do parafii. Ja go zapytałem ile zostało zebranych podpisów pod petycją o wprowadzenie NOM, 50 lat temu. Tak sobie pogadaliśmy i od tej pory udaje, że mnie nie zna. Jestem wrogiem, obsrywa mnie za plecami, zebrał sobie grupe popleczników, co im sie wydaje, że jak im trumne pokropi to w Niebie będą i tyle. Kontrewolucje w Kosciele mogą przeprowadzic tylko świeccy. Księża niektórzy beda nam pomagać ale dyskretnie bez wychylania się. Są w słuzbie mundurowej i zgnoić ich jest łatwiej niz nas. Mnie też straszono, że mi pogrzebu odmówią. Możecie mnie do bakutilu oddać i nie strasz chłopie dziada worem, bo za stary jestem. Proboszcz mój rówiesnik więc zahamowań kulturowch nie miałem, bo chamstwu w zyciu nalezy sie sprzeciwiać itd. Hierarchia swoim postepowaniem sama się zdymisjonowała mocą samego prawa i do lojalnosci żadnej sie nie poczuwam. Jak pisałem wczesniej, należy uznac techniczną infrastrukture widzialnego Koscioła, ale przyjmowanie do wiadomości poleceń, instrukcji czy nakazów moze nam tylko zaszkodzić. Czytałem dzisiaj wywiad z ks. Zaleskim. On dokładnie to robi i nie pęka. Konserwatysta rzekomy z Krakowa juz go wezwał na dywanik i tez straszył i szantazował. Zapomniał, że ks. Zaleski nie z takim szpecem juz sobie poradził i raczej o siebie niech sie martwi, nie o ks. Zaleskiego.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2020, 10:44:40 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #346 dnia: Czerwca 05, 2020, 09:16:23 am »

Z tymi podpisami to też takie szukanie alibi troche. Jak tak dalej pójdzie, to bedziemy podpisy zbierać za tym aby 2x2 równało sie cztery w dalszym ciągu. Też mam mam doswiadczenia w tym zakresie. Też nam pewien proboszcz poradził aby podpisy zbierać za powrotem Trydentu do parafii. Ja go zapytałem ile zostało zebranych podpisów pod petycją o wprowadzenie NOM, 50 lat temu. Tak sobie pogadaliśmy i od tej pory udaje, że mnie nie zna. Jestem wrogiem, obsrywa mnie za plecami, zebrał sobie grupe popleczników, co im sie wydaje, że jak im trumne pokropi to w Niebie będą i tyle. Kontrewolucje w Kosciele mogą przeprowadzic tylko świeccy. Księża niektórzy beda nam pomagać ale dyskretnie bez wychylania się. Są w słuzbie mundurowej i zgnoić ich jest łatwiej niz nas. Mnie też straszono, że mi pogrzebu odmówią. Możecie mnie do bakutilu oddać i nie strasz chłopie dziada worem, bo za stary jestem. Proboszcz mój rówiesnik więc zahamowań kulturowch nie miałem, bo chamstwu w zyciu nalezy sie sprzeciwiać itd. Hierarchia swoim postepowaniem sama się zdymisjonowała mocą samego prawa i do lojalnosci żadnej sie nie poczuwam. Jak pisałem wczesniej, należy uznac techniczną infrastrukture widzialnego Koscioła, ale przyjmowanie do wiadomości poleceń, instrukcji czy nakazów moze nam tylko zaszkodzić. Czytałem dzisiaj wywiad z ks. Zaleskim. On dokładnie to robi i nie pęka. Konserwatysta rzekomy z Krakowa juz go wezwał na dywanik i tez straszył i szantazował. Zapomniał, że ks. Zaleski nie z takim szpecem juz sobie poradził i raczej o siebie niech sie martwi, nie o ks. Zaleskiego.
Celne uwagi Panie Sławek.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #347 dnia: Czerwca 05, 2020, 10:11:42 am »

Panie Sławku, nie pisałem o zbieraniu podpisów za powrotem Tridentiny. Zbieranie podpisów w jakiejkolwiek sprawie społecznej ujawnia poziom odwagi cywilnej w "rycerzach zakonu JPll".

Piszę pan, że tylko świeccy mogą dokonać zmian. Ale chyba nie ci z dorzecza Wisły, Odry i Nysy Łuzyckiej.
Zbieranie podpisów to wymagający najmniejszej odwagi akt. Jeżeli tego Polacy - katolicy boją się uczynić, to co z nimi można zrobić?

PS
X Zaleski na dywaniku u abp Jędraszewskiego.. Następna akcja tygodnika Idziemy i pisu: #muremzapaetzem!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2020, 10:13:14 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #348 dnia: Czerwca 05, 2020, 10:40:15 am »

To że nie ci z łuku Wisły, to już ustalilismy jakis czas temu. Problem pojawil sie w dorzeczu Renu i stamtad przyjdzie rozwiązanie. Mieszkańcy łuku Wisły są 1000 lat za Chrzescijaństwem i nawet byłoby to niegrzeczne wychodzic przed szereg. Poza tym z czym do ludzi?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2020, 10:41:54 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #349 dnia: Czerwca 05, 2020, 12:09:02 pm »

Chyba sie szanowni państwo nie zrozumieliśmy. Nie kard. Wyszyńskiego miałem na myśli w kontekscie Zawieyskiego, tylko sytuacje, stan upadku i abdykacji środowiska. Kardynał zachowywał bezpieczny dystans wobec koła Znak, wiedział po co zostali powołani i wiedział o donosach pisanych na niego do Watykanu przez to towarzystwo+ Tygodnik Powszechny. Honorowym wyjsciem, byłoby ogłoszenie rozwiązania geszeftu, wyjazd w Bieszczady i hodowla kóz. Pamiętajmy, że podczas uwięzienia kardynała epidiaskop już sie dogadał z komuną i Wyszyński im był potrzebny jak księdzu dzieci. To Gomułka własciwie reaktywował Wyszyńskiego, a nie jego bracia w biskupstwie. Wyszyński pracował z takim materiałem ludzkim jaki miał. Banda zdrajców, pedałów, hipokrytów i pijaków. To że to jeszcze jakoś działa to cud od Boga.

Leszek Misiak w swojej książce Tracimy Kościół czyli zawał Polski
https://capitalbook.com.pl/pl/p/Tracimy-Kosciol-czyli-zawal-Polski-Leszek-Misiak/3712

zarzuca Prymasowi Wyszyńskiemu, że nie zgodził się na wytworzenie z namaszczeniem Kościoła katolickiej partii opozycyjnej a po prostu pozwolił by samopas poszli KOR'owcy.
Ta nowa partia opozycyjna miała niby powstać z działaczy środowisk KIK itp.
Zarzut ten wydawał mi się słuszny, ale po lekturze wyczynów Zawieyskiego (i pośrednio jak to świadczyło o całym tym środowisku) myślę, że po prostu Prymas wiedział, że nie ma z czego czerpać i na kim budować.

PS. Oczywiście cała książka ostro jedzie po układzie magdalenkowskim żyrowanym przez KK, po kulcie św. spokoju, po walce o zachowaniu status quo itd. - POLECAM
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #350 dnia: Czerwca 05, 2020, 12:39:38 pm »

No właśnie, partia katolicka bardzo chetnie, tylko skąd wziąć katolików? Potem powstał ZCHN i wiemy jak to sie skończyło. W czasach kard. Wyszyńskiego najpobozniejszym katolikiem był Jan Dobraczyński. W/g Kisiela codziennie przyjmował Komunie Świetą i 3X razy w tygodniu się spowiadał. Kisiel nie wspomina czy tylko u ksiedza. Tak nawiązując do Zawieyskiego, to jego ostatnia wielka miłosć, Bogusław Wyrostkiewicz, zazyczył sobie testamentowo Mszy Trydenckiej na pogrzebie. Takie to pokrecone towarzystwo.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #351 dnia: Czerwca 05, 2020, 13:32:30 pm »

To że nie ci z łuku Wisły, to już ustalilismy jakis czas temu. Problem pojawil sie w dorzeczu Renu i stamtad przyjdzie rozwiązanie. Mieszkańcy łuku Wisły są 1000 lat za Chrzescijaństwem i nawet byłoby to niegrzeczne wychodzic przed szereg. Poza tym z czym do ludzi?
Całkowita zgoda.
No chyba, że w ABW podejmą inną decyzję i kogoś namaszczą.

Cytuj
.  zarzuca Prymasowi Wyszyńskiemu, że nie zgodził się na wytworzenie z namaszczeniem Kościoła katolickiej partii opozycyjnej a po prostu pozwolił by samopas poszli KOR'owcy. 

Proszę zwrócić uwagę na semantykę autora; katolicy czekają aż Wyszyński im coś nakaże zrobić lub zrobi za nich. Sami z siebie, bez pozwolenia, nawet siusiu ... Zresztą na co jakaś partia skoro Episkopat miał kontakty z rządem?

O Korowcach pisze, "poszli samopas". Wiadomo, warchoły  ;D
Podobnie będzie z walką z pedofilią i jej kryciem w Kościele. Inicjatywę przejmą "korowcy". Roztropni Polakokatolicy będą czekać aż inicjatywa wyjdzie od Jędraszewskiego _ w sprawie Paetza  ;D


Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #352 dnia: Czerwca 05, 2020, 13:55:23 pm »

Panie rysiu, to już Mrożek dawno temu napisał...a może byśmy coś zasiali....iiiiii tam
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #353 dnia: Czerwca 05, 2020, 14:22:35 pm »

Cytuj
.  zarzuca Prymasowi Wyszyńskiemu, że nie zgodził się na wytworzenie z namaszczeniem Kościoła katolickiej partii opozycyjnej a po prostu pozwolił by samopas poszli KOR'owcy. 

Proszę zwrócić uwagę na semantykę autora; katolicy czekają aż Wyszyński im coś nakaże zrobić lub zrobi za nich. Sami z siebie, bez pozwolenia, nawet siusiu ... Zresztą na co jakaś partia skoro Episkopat miał kontakty z rządem?

O Korowcach pisze, "poszli samopas". Wiadomo, warchoły  ;D
Podobnie będzie z walką z pedofilią i jej kryciem w Kościele. Inicjatywę przejmą "korowcy". Roztropni Polakokatolicy będą czekać aż inicjatywa wyjdzie od Jędraszewskiego _ w sprawie Paetza  ;D

No to że katole sami z siebie też coś mogli to oczywiste. Autor zarzuca Kardynałowi, że niejako dał się zwieść KORowi i w pewien sposób jednak to firmował. Zrzuca więc brak roztropności i nienależyte rozpoznanie co to za żydomasoneria w tym KOR siedzi.
To jest tylko jeden z wątków książki (raczej poboczny) bo głównie się obrywa późniejszej hierarchii.

PS. To że KORowcy "poszli samopas" to ja napisałem a nie autor książki. Inicjatywę "walki z pedofilią w KK" już przejęli "KOR'owcy/siekielskowcy"- najpierw zaczęli od odstrzału z listy TW a teraz jadą dalej wgłąb.
Roztropni Polakokatolicy czekają na roztropne poczynania wierchuszki i roztropnie zasłaniają uszka gdy mówi ks. Isakowicz. Czego jak czego, ale roztropku to im (nam?) nie brakuje.
Smuteczek  :)
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #354 dnia: Czerwca 05, 2020, 16:09:19 pm »

Cytuj
.   Inicjatywę "walki z pedofilią w KK" już przejęli "KOR'owcy/siekielskowcy"- najpierw zaczęli od odstrzału z listy TW a teraz jadą dalej wgłąb. 

Z tym "jadą dalej w głąb" to bym nie przesadzał. Dostali Sekielscy po łapach z każdej strony: służb/tvpis i LGBT.
A propos korowcow, ze źródeł całkowicie posoborowo- postępowych usłyszałem, że w kuriach warszawskich dopuszczane /obsadzane są stanowiska nazwijmy je okolokoscielne (np media/fundacje/szkolnictwo) dziećmi dygnitarzy, którzy opuścili kraj w 68. Są to osoby wierzące (chrześcijanie) lub deklarujące przywiązanie do "ideałów Sierpnia" i Janopawlowych. Prawdopodobnie to jest/będzie ta nowa wiosna Kościoła. Chodzi podobno o uniknięcie dryfowania Kościoła niezgodnie z linią pro usraelską.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #355 dnia: Czerwca 06, 2020, 19:53:08 pm »

Cytuj
.   Inicjatywę "walki z pedofilią w KK" już przejęli "KOR'owcy/siekielskowcy"- najpierw zaczęli od odstrzału z listy TW a teraz jadą dalej wgłąb. 

Z tym "jadą dalej w głąb" to bym nie przesadzał. Dostali Sekielscy po łapach z każdej strony: służb/tvpis i LGBT.
A propos korowcow, ze źródeł całkowicie posoborowo- postępowych usłyszałem, że w kuriach warszawskich dopuszczane /obsadzane są stanowiska nazwijmy je okolokoscielne (np media/fundacje/szkolnictwo) dziećmi dygnitarzy, którzy opuścili kraj w 68. Są to osoby wierzące (chrześcijanie) lub deklarujące przywiązanie do "ideałów Sierpnia" i Janopawlowych. Prawdopodobnie to jest/będzie ta nowa wiosna Kościoła. Chodzi podobno o uniknięcie dryfowania Kościoła niezgodnie z linią pro usraelską.

Czyli Straszni Bracia w wierze trzymają cugle. Judeochrześcijaństwo Dudy to też jedynie słuszna linia.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #356 dnia: Czerwca 07, 2020, 22:15:27 pm »

@Sindarin
https://myslkonserwatywna.pl/prof-bartyzel-jerzus-zawieyski-czyli-sodomskie-goracosci-moralisty-katolickiego/

Dziękuję!
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #357 dnia: Czerwca 18, 2020, 14:06:56 pm »

Bp Janiak kontratakuje; list Janiaka:

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zabawa-w-chowanego-biskup-janiak-atakuje-prymasa/h9ex3xg

List Janiaka ujawnia rozklad sił w KEPie. Kawałki wyszarpniętego mięsa wypadają spod dywanu.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #358 dnia: Czerwca 18, 2020, 15:20:26 pm »

List Janiaka ujawnia rozklad sił w KEPie. Kawałki wyszarpniętego mięsa wypadają spod dywanu.
Powinno być: list Janiaka ujawnia rozkład KEPu.

Abp Wojciech Polak zagrał propagandowo, ale chyba nie przewidział że bp Janiak poczuje się tym (aż) tak bardzo obrażony. Może Janiaka trzeba rzucić na pożarcie TVNom i pozbyć się problemu? Wówczas Isakowicz przestanie wzywać do bratniej pomocy z Watykanu. Tylko że w wtedy biskupi zobaczą jak to się kończy i zakonczą migracje pedofilii z diecezji do diecezji. Jakkolwiek by nie było, to ani jeden, ani drugi duszpasterz nie czuje się pewnie w temacie i nie wie w który ton uderzyć ("zera tolerancji i kamienia młyńskiego u szyi" czy "atakują nas, zwierajmy szeregi").
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2020, 15:22:18 pm wysłana przez Licht » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #359 dnia: Czerwca 18, 2020, 17:31:06 pm »

KEP ma silną alergię na "wtrącanie się" do ichniego ogródka. Należy powiedzieć, że jest to alergia niezgodna z "duchem soboru", którego czasami wywołują na różnych seansach. Podobnie proboszczowie bronią swojego ogródka i trzymają świeckich na bezpieczny dystans. Rady Parafialne, przejrzystość, aktywność świeckich....została na soborowych świstkach.

Stąd też wściekłość i rebelia wobec Benedykta XVI-go, który zachęcił "łobuzów" do domagania się Tridentiny. Dlatego też koncesjonowani tradsi, lizusy i wszelkiej masci kapusie  ;) na rzęsach chodzili aby ograniczyć wysyłane prośby, które "naszym" Janiakom, Jareckim i innym psuły humor przed weekendem.

Politycy szanują tę przypadlość. Ale gdy sprawa jest natury kryminalnej? Molestowanie?
Polak, Gądecki robią krok w tył. Większość KEPu, jak dowiadujemy się z listu Janiaka, twardo opowiada się przeciw fundacji.

Pomyślmy:
skoro w sprawach kryminalnych KEP jest podzielony to jak wygladala sytuacja wobec Motu Proprio i Benedykta XVI-go? Co taki "siwy Szwab" mógł im zrobić? - nic. Więc wszyscy murem byli przeciw.
Prokuratora, Sekielskich, TVN-u można się bać. Ale Benedykta?

Teraz dopiero widzimy do kogo my te suplikacje w sprawie Mszy Trydenckich pisaliśmy! Np do takiego Janiaka.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu'' « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!