Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:38:24 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''  (Przeczytany 56929 razy)
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #315 dnia: Maja 29, 2020, 10:53:17 am »

Cytuj
@Wesołowski
Cytuj
Właśnie pochowano go w szatach kapłańskich i to jeszcze z pompą. Na dobrą sprawę powinno być pokropienie trumny i pochówek, następnie Msza celebrowana przez jednego kapłana z udziałem jedynie najbliżej rodziny.....

To normalne zachowanie korporacyjne. W Gdańsku głośna była sprawa księdza opiekuna młodzieży, który po robocie wstawiał swoje nagie zdjęcia na portale "pakerów" szukając kontaktów do zabawy. Pewnego razu przyjechał kochaś do księdza i po zakrapianej kolacji doszło do kłótni i zabójstwa - zabity został ksiądz.
Policji wystarczyło zajrzeć do kompa księdza by zobaczyć co wyprawiał i kto go zabił. Oskarżony przyznał się do winy. Wybuchł skandal, zgłosiły się ofiary księdza.

Na pogrzebie pojawili się wszyscy biskupi i cały skład z kurii. Opisywały to gazety. Nie ważne, że ksiądz d...ał chłopców. Nie ważne, że wszyscy wiedzą. #murem za naszym.
Pamiętam pogrzeb ex jezuity ks Kiersztyna nie pozwolono przybyłym księżom na Koncelebrę Mszy pogrzebowej bo abp Stanisław kard. Dziwisz nie przykazał. Też okrojono obrzędy bo nie było Homilii, Modlitwy powszechnej, nie było okadzenia trumny. A jezuitom zakazano uczestnictwa w pogrzebie w sukni zakonnej. A x. Kiersztyn opuścił TJ w ogóle się nie starając o zwolnienie ze ślubów zakonnych, ani nie  starając o inkardynację gdzie indziej - dlatego był suspendowanym tułaczem. Dlatego sensowne było nie stawianie na jego trumnie kielicha i stuły
niezalezna.pl/32425-pozegnanie-ks-kiersztyna-bez-koncelebry
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2020, 11:17:10 am wysłana przez michal260189 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #316 dnia: Maja 29, 2020, 14:40:17 pm »

Głęboko poruszające kazanie o. Hizyckiego z Tyńca - po emisji filmu Sekielskich a także w kontekście tego, że jeden z benedyktynów został oskarżony o molestowanie nieletniej na poczatku tego roku:
https://m.youtube.com/watch?v=lyP_Xg1nraY
Czy nie tak powinno wyglądać staniecie w prawdzie? Czy dyskusja zawsze musi toczyć się wokół "nie wiedzieliśmy", "został przeniesiony, to nie nasza działka", "to co pisze ten a tamten to atak na Kościół"? Pod tym względem najróżniejsze grupy kościelne mówią jednym głosem. Dobrze że są jeszcze tacy duchowni jak o. Hiżycki. Pedofile to Judasze Kościoła, polscy biskupi nie są w stanie nic zrobić, aby zapobiec złu, a co dopiero mówić o naprawieniu krzywd.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #317 dnia: Maja 30, 2020, 19:04:48 pm »

Cytat: author_ks_Isakowicz-Zalewski
Cenzura w prasie katolickiej. Dziś Tygodnik Katolicki Niedziela Niedziela wrocławska osunęła mój wywiad pt. "Kościół musi być przeźroczysty", w którym na jej prośbę opisałem sprawy homolobby i pedofilii. Wywiad zastąpiono artykułem o kaplicy w Ogrodach Watykańskich. Cenzura to samobójstwo wizerunkowe, bo oznacza, że Kościół jednak nie chce być przeźroczysty. Poniżej screen i tekst spisany. Kościół musi być przeźroczysty
Z ks. Tadeuszem Isakowiczem – Zaleskim rozmawia Agnieszka Bugała
- Agnieszka Bugała: Księże, poprosiłam o tę rozmowę, bo po premierze drugiego filmu Sekielskich my, świeccy wierni, jesteśmy zdezorientowani. Z jednej strony słyszymy o zatrważającym procederze przenoszenia kapłanów-pedofili do innych parafii, z drugiej słyszymy, że samo mówienie o tym i wskazywanie winnych procederu jest szkodzeniem, szkalowaniem i atakiem na Kościół. Nie jestem dziennikarką śledczą, ale jako katolicki dziennikarz mam prawo zapytać katolickiego księdza, który zdecydował się wziąć udział w tym filmie o powód.

https://www.facebook.com/Odbudujmy.wspolnie.dom.bozy/photos/a.1119214041591060/1486390531540074/?type=3&theater
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #318 dnia: Maja 31, 2020, 00:19:31 am »

"Niedziela" spartaczyła nawet usunięcie tego wywiadu: klika się link z pięknym tytułem:

https://m.niedziela.pl/artykul/53890/Kosciol-musi-byc-przezroczysty

I z lodówki wychodzi wiadomo - rozmodlony Franciszek przy grocie...

« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2020, 00:22:05 am wysłana przez casimirus » Zapisane
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #319 dnia: Maja 31, 2020, 18:51:38 pm »

Wywiad z księdzem Tadeuszem niesie potężny ciężar faktograficzny. Nie dziwię się że taka grzeczna bądź co bądź gazeta jak Niedziela nie zdecydowała się na publikację. Ciekawe tylko czego oczekiwali redaktorzy pisma? Że ksiądz pokaja się za to co powiedział w filmie i przyłączy się do oblężonej twierdzy biskupów? Bo przeciež Sekielscy nakrecili dokument o pedofilii w Kościele, a powinni o branży rozrywkowej. Nazwiska Dziwisz, Kowalczyk, Gulbinowicz i in. nigdy nie padły w tej gazecie w kontekście innym niż "nasi umiłowani pasterze" i "przyjaciele Ojca sw". Dla wielu zwykłych wiernych byłoby tak nie do zniesienia, na szczęście redakcja pomyślała za nich.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #320 dnia: Maja 31, 2020, 20:14:23 pm »

Minęły 2 tygodnie i już wszystko jest tak jak było.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #321 dnia: Maja 31, 2020, 21:21:22 pm »

Minęły 2 tygodnie i już wszystko jest tak jak było.
Rozejdzie sie po kościach, a Polska jest nadal jednym z dwóch krajów europejskich, które pozwalają na adopcje sierot za granice.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #322 dnia: Maja 31, 2020, 22:07:10 pm »

Polska jest nadal jednym z dwóch krajów europejskich, które pozwalają na adopcje sierot za granice.

Jak to?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #323 dnia: Maja 31, 2020, 22:26:25 pm »

Polska jest nadal jednym z dwóch krajów europejskich, które pozwalają na adopcje sierot za granice.

Jak to?
A no tak to     http://przeczywistosc.pl/adopcje-zagraniczne-przemilczany-skandal/
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #324 dnia: Czerwca 02, 2020, 08:14:22 am »

Rozejdzie się rozejdzie.
Pierwszy film złamał tabu, księża pedofile oczywiście tak, bomba atomowa.
Teraz to już mogą zrobić z tego serial i nikogo to nie przejmie.
Nie przejmie a nie nie zainteresuje!
W kilka dni na YT były miliony odsłon tego nowego filmu, widzieli to pewnie znowu prawie wszyscy dorośli w kraju ale nic z tego nie będzie a już na pewno nie w Kościele.

W Kościele teraz zapanują dwa uczucia:
1. ależ jesteśmy mocni, nic nas nie ruszy
2. pis na wyratuje z każdej opresji

Pychy więc spodziewam się jeszcze więcej zobaczyć (choć wydawało się to trudne) i jeszcze większej służalczości względem pis (walić aborcje, kaczor nowym świętym "reformowanego kościoła polskiego katolickiego").
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #325 dnia: Czerwca 02, 2020, 08:45:16 am »

Głęboko poruszające kazanie o. Hizyckiego z Tyńca

???
Bardzo to słabe. Spojler kłamał, kliknąłem tylko dlatego, że spodziewałem się, ze będzie faktycznie "głęboko poruszające"....
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #326 dnia: Czerwca 02, 2020, 08:53:38 am »

Cytat: author_ks_Isakowicz-Zalewski
Cenzura w prasie katolickiej. Dziś Tygodnik Katolicki Niedziela Niedziela wrocławska osunęła mój wywiad pt. "Kościół musi być przeźroczysty", w którym na jej prośbę opisałem sprawy homolobby i pedofilii. Wywiad zastąpiono artykułem o kaplicy w Ogrodach Watykańskich. Cenzura to samobójstwo wizerunkowe, bo oznacza, że Kościół jednak nie chce być przeźroczysty. Poniżej screen i tekst spisany. Kościół musi być przeźroczysty
Z ks. Tadeuszem Isakowiczem – Zaleskim rozmawia Agnieszka Bugała
- Agnieszka Bugała: Księże, poprosiłam o tę rozmowę, bo po premierze drugiego filmu Sekielskich my, świeccy wierni, jesteśmy zdezorientowani. Z jednej strony słyszymy o zatrważającym procederze przenoszenia kapłanów-pedofili do innych parafii, z drugiej słyszymy, że samo mówienie o tym i wskazywanie winnych procederu jest szkodzeniem, szkalowaniem i atakiem na Kościół. Nie jestem dziennikarką śledczą, ale jako katolicki dziennikarz mam prawo zapytać katolickiego księdza, który zdecydował się wziąć udział w tym filmie o powód.

https://www.facebook.com/Odbudujmy.wspolnie.dom.bozy/photos/a.1119214041591060/1486390531540074/?type=3&theater

No i tu już pięknie. Mądry i odważny kapłan. Nie zawsze się z ks. Isakowiczem-Zalewskim zgadzam ale tutaj bardzo rozsądnie mówi.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #327 dnia: Czerwca 02, 2020, 09:55:12 am »

Głęboko poruszające kazanie o. Hizyckiego z Tyńca

???
Bardzo to słabe. Spojler kłamał, kliknąłem tylko dlatego, że spodziewałem się, ze będzie faktycznie "głęboko poruszające"....
Nie chcę dyskutować co kogo porusza, a co nie. Na mnie całość zrobiła olbrzymie wrażenie. Te wezwania do oczyszczenia, nazywanie zdrajców Judaszami, konieczność naprawy zła które wyrządził ktoś że wspolnoty. Jakże to wszystko inne jakościowo od komunikatów polskich biskupów, sspx i in.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #328 dnia: Czerwca 02, 2020, 10:16:01 am »

Rozejdzie się rozejdzie.
Pierwszy film złamał tabu, księża pedofile oczywiście tak, bomba atomowa.
Teraz to już mogą zrobić z tego serial i nikogo to nie przejmie.
Nie przejmie a nie nie zainteresuje!
W kilka dni na YT były miliony odsłon tego nowego filmu, widzieli to pewnie znowu prawie wszyscy dorośli w kraju ale nic z tego nie będzie a już na pewno nie w Kościele.

W Kościele teraz zapanują dwa uczucia:
1. ależ jesteśmy mocni, nic nas nie ruszy
2. pis na wyratuje z każdej opresji

Pychy więc spodziewam się jeszcze więcej zobaczyć (choć wydawało się to trudne) i jeszcze większej służalczości względem pis (walić aborcje, kaczor nowym świętym "reformowanego kościoła polskiego katolickiego").

Najwazniejsze w tej sytuacji to zrozumieć co się stało.
Bardzo trafnie pan opisuje sytuację "po filmie", ale proszę napisać: dlaczego nic się nie dzieje?

Moim zdaniem (tak na gorąco) rezultat jest wynikiem postawy wiernych.

Wierni, wszystkie ich segmenty, nie są przygotowani do samodzielnosci myslenia i dzialania. Tzw elity katolickie ( zaangazowani w ruchy - takze tradsowskie - dziennikarze mediow chrzescijanskich - od GN, PCh24 do tradsowskich portali ) nie rozumieją sytuacji i nie umieją niczego zorganizować.

Na zlaicyzowanym zachodzie, myslacy katolicy potrafią organizować protesty w przestrzeni publicznej ( takze omijajac sprytnie przepisy).
Różnica pomiędzy elitą polską a zachodnią jest fundamentalna - w uproszczeniu - rozumieją świat i czują się wladni go zmieniać.

Pamiętamy, jak po skandalicznych wypowiedziach abp Michalika frontmeni tradycji (posoborowej) jedyne co potrafili zrobic to pojechac do bp-a i wyrazic swoje 'poparcie'.
Ławka w Polsce jest bardzo krótka - tak to się mówi w sporcie. X Isakowicz jest sam. "Elita" swieckich katolikow, nie udzieli mu poparcia ...bo udzielila go juz Michalikowi i Wielkiemu Budowniczemu wiezowcow.
W takiej sytuacji pedofilia musi sie rozwijac.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #329 dnia: Czerwca 02, 2020, 10:33:18 am »

Pan rysio dotyka sedna rzeczy. W wypowiedziach ks. Zaleskiego czy innych zatroskanych sczerzerze przebija przekonanie, że mamy do czynienia z jakąś awarią systemową, błedami i wypaczeniami czy występkami. Z jednej strony może to byc niezrozumienie wynikające z dobroduszności ale są tez z pewnością tacy, którzy łżą jak psy idąc tym samym tropem. Nie ma żadnej awarii ani błędu. Jest konsekwencja i planowe działanie, zarówno w sferze swieckiej jak i koscielnej. Synagoga szatana przejeła nasz Kosciół i takie są efekty. Pan rysio pisze, że polscy katolicy nie wykazują aktywnosci jak ci na tzw. zachodzie. Polscy katolicy są obezwładnieni cieniem najwiekszego z rodu Słowian i nic pan nie zrobisz, dopóki ten temat nie będzie rozwiązany. Inaczej nadal bedziemy mieli nieznane listy i nieznane ofiary.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2020, 11:12:10 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu'' « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!