Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:56:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''  (Przeczytany 56859 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #225 dnia: Maja 16, 2020, 19:34:10 pm »

Ciagle mowimy o homoseksualistach, a niedawno zmarly ksiopan Jan Aniol, 'bohater' pierwszego filmu Sekielskich gwalcil dziewczynki, a nie chlopcow.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #226 dnia: Maja 16, 2020, 20:01:48 pm »

Naturalnie. Ci też co molestują i gwałcą dziewczynki, nastolatki i kobiety powinni być wydalani do stanu świeckiego.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Natanael
uczestnik
***
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #227 dnia: Maja 16, 2020, 20:42:28 pm »

Moim zdaniem powinno się wykonać korektę Prawa Kanonicznego. To smutne, że księża molestujący dzieci są przez Kościół karani najwyżej nałożeniem suspensy czy przeniesieniem do stanu świeckiego. To drugie zresztą nie zawsze jest karą. To raczej dobre rozwiązanie dla tych księży co "wpadli" z gosposią w ułożeniu sobie życia na nowo.

Natomiast księża molestujący dzieci powinni być natychmiast ekskomunikowani. I to w trybie latae sententiae. Zbrodnia molestowania dziecka woła o pomstę do nieba. Wiąże się ze zniszczeniem psychiki i wiary u młodego człowieka. Tego najsłabszego, który zwykle nie ma nawet możliwości obrony. Jest to pogwałcenie nie tylko szóstego przykazania, ale może przede wszystkim piątego. I to przez kogo? Przez osobę, która ma czelność w swoich rękach trzyma Najświętsze Ciało i Krew Pańską! Przez osobę, która odpuszcza grzechy w konfesjonale i ma w sposób szczególny prowadzić innych do Boga. Wskazywać drogę wiernym. Dlatego skutki tej zbrodni rozciągają się tez na cały Kosciół - nie tylko lokalny. Lepiej dla takiego księdza byłoby uwiązać kamień młyński u szyi, niż pozwalać na jakąkolwiek pracę duszpasterską. Ewentualną możliwość do powrotu na łono Kościoła dla takich kanalii widziałbym dopiero po świeckim procesie, odbyciu kary w więzieniu i wieloletniej pokucie. Takie działania choć trochę ukażą, jak ogromne zło jest popełnione.
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2020, 20:47:00 pm wysłana przez Natanael » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #228 dnia: Maja 16, 2020, 21:00:04 pm »

Cytuj
.  Jesli kuria została zainfekowana przez biskupa sodomite innymi sodomitami na najwazniejszych posadach, to o jakiej kontroli pan mówi?

Jeżeli tak jest ( a jest), nie chcieli tradi-kola ratunkowego rzucanego przez Benedykta, to niech ich lewacy zjedzą żywcem. Gdy przyjdzie wyplacać odszkodowania, Polacy nie polożą grosza na tacę wiedząc, że pójdzie wszystko na ofiary zbokow, ktorych krył biskup.

Wrog mojego wroga jest...mam do niego stosunek chlodno obojetny. Sekielscy homosi nie zwalczają bezpośrednio ale pośrednio owszem. Kazdy biskup wie, kto z kim itd. Skoro katolicy są współuzależnieni od struktury i nie potrafią nic uczynić to zrobi za nich to Sekielski i s-ka.
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2020, 21:01:41 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #229 dnia: Maja 16, 2020, 21:20:20 pm »

Podzielę się wspomnieniem. Lat temu 25 około byl u mnie ksiądz z wizytą duszpasterska. Miła rozmowa, gdzie pan pracuje itd. . . . "O! to mi pan pomoże. na pana kierunek zdaje w tym roku zdaje moja krewna." Byłem wtedy egzaminatorem i pomogłem choć dziewczę było całkiem przytomne i samo by zdało. Od tego czasu bywałem często na plebanii, na suto zakrapianych kolacyjkach. Coś zaczęło zgrzytać. Sam za kołnierz nie wylewam, ale . . . .żeby ksiądz?
Pewnego razu wprowadza mnie duchowna osoba do swego mieszkania, a tu problem - ciemnica, w korytarzy przepaliła się żarówka. Ksiądz mocuje się z zamkiem i nagle słyszę; "Choler . . gdyby były włoski to bym jakoś w te dziurkę trafił". Zareagowałem wymuszonym śmiechem na takie specyficzne poczucie humorku.
Kwestia;
Jak to jest z tą formacją w seminariach? Rozumiem, że po latach ksiądz się "laikuje" i odreagowuje, ale są pewne granice takiej luzackości.  No, pewnych rzeczy osobie duchownej  nie przystoi.
(Nie obgaduję. Wymieniony kapłan już od lat jest "po tamtej stronie" R.I.P.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #230 dnia: Maja 17, 2020, 00:02:48 am »

Prokuratura Krajowa zabrała głos ws. filmu Sekielskich. Wydała dementi. Raportowała to m.in. - o dziwo! - Wyborcza.

 https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25951772,prokuratura-zabrala-glos-ws-filmu-sekielskich-zaprzecza-jakoby.html


... edit --> konkretne źródło:

https://pk.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-prokuratury-krajowej/informacja-na-temat-sledztwa-w-sprawie-duchownego-przestawionego-w-filmie-zabawa-w-chowanego/
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2020, 00:06:33 am wysłana przez Anna M » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #231 dnia: Maja 17, 2020, 09:54:22 am »

.... to niech ich lewacy zjedzą żywcem... Panie rysiu, ale to właśnie są lewacy. To przecież V kolumna umieszczona na szczytach władzy. Tutaj nie ma 2 stron, oni własnie po to tam są aby gasić swiatło. Będziemy się cieszyć jak nam po wszystkich procesach Jasna Góra zostanie i katedra wawelska.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #232 dnia: Maja 17, 2020, 11:23:14 am »

Cytuj
.  Tutaj nie ma 2 stron, oni własnie po to tam są aby gasić swiatło.
Zatem mamy walkę buldogów z tej samej hodowli.

Obejrzałem film.
Odnoszę wrażenie, ze Sekielski podczytuje nasze forum. Przemyślał uwagi do 'tylko nie mów nikomu'.
Film jest zaskakujaco łagodny. Sekielski pozwala wypowiedzieć się x Isakiewiczowi na temat mafii lawendowej, ktorej korzenie tkwią w Rzymie. Terlikowski coś tam też o homosiach powiedział. Myślałem, że po antyhomosiowych występach Sekielski ustami 'fachowca' potępi szukanie przyczyn molestowania w homoseksualizmie. Tymczasem nic takiego nie nastąpiło. Odnoszę wrażenie, że Sekielski będzie miał przerąbane w "Kosciele otwartym" i lgbt.

Nagrania z przesluchania biskupa pomocniczego - bezcenne. Przenosiny zboka do innej diecezji odbyly się po linii 'znajomosci z seminarium' i pełnej swiadomosci z jakiego powodu jest przenoszony.
Kazdy z nas dawno by siedział w kiciu. Tymczasem lawendowa struktura jest kryta przez panstwo. Dlaczego? - bo pełni rolę aparatu kontroli spolecznej: gdy trzeba potępić nacjonalizm, korwinizm, uliczne wystąpienia - zawsze mozna bedzie liczyć na dyspozycyjnego biskupa, ktory jak malpa na drucie bedzie fikac przed kamerą.

No i ofiary... zbok wybiera je z rodzin, ktore mają problemy, cieżką sytuację: materialną ( np praca, mieszkanie) chore, niepelnosprawne dziecvko itp. Jeden z poszkodowanych mowi, ze my- molestowani, stanowimy dla Kosciola tylko problem a nie zadanie. Chcą się nas pozbyć.
Nagrania biskupa kaliskiego potwierdzaja tylko to co pisalem wczesniej: 'oni' nie potrafią rozmawiać - uciekają od rozmowy. Nigdy widac rozmowa nie byla ich narzedziem pracy z ludzmi.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #233 dnia: Maja 17, 2020, 11:56:06 am »

Dzieki panie rysiu za poświęcenie na jakie ja bym sie nie zdobył. Nawet nie o temat filmu chodzi ale o tego Sekielskiego, nie lubie typa. Podobnie mam z Terlikowskim i Milcarkiem. To taka fizyczna prawie odraza, nie potrafie tego wyjaśnić, mea culpa. Zauwazył pan, że towarzystwo dokonało ciekawego wybiegu. Zwrócili sie do Watykanu o pomoc przyjaciela co im reke poda. Z jednej strony moze to być wyraz pewnego zaniepokojenia, a nawet paniki, a z drugiej zwrócenie sie do grupy trzymajacej władze tej lawendowej bandy o pomoc i wsparcie. Wyglada na to, że zostali pozostawieni sami sobie i trzeba było takiego publicznego apelu do starszych i mądrzejszych. Przecież tam są sznurki poruszane, przynajmniej w/g poprzedniego Papieża. Sam Sekielski, to może sobie jeszcze x filmów zrobic. O zabójstwie Kennedyego to całe filmoteki są i gówno z tego wyszło. No zobaczymy ale optymistą nie jestem. Jak pan słusznie zauważył, nici są poplątane w hierachii, rządach, biznesie, mediach itd. To jedna wielka banda łajdaków, taka stajnia Augiasza, a Herkulesa nie widać na razie. Na każdego są haki. To trzeba budować od nowa. Nawet Bazylike Św. Piotra mozna symbolicznie zburzyć, bo w/g mnie całe łajdactwo zaczęło sie od budowy tego obiektu.
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #234 dnia: Maja 17, 2020, 13:52:37 pm »

Ks. Isakowicz-Zaleski do Prymasa Polski: dlaczego reagujecie dopiero po filmie Sekielskich?

Czegoż wymagać od tych, którzy pokornie pozamykali kościoły na Wielkanoc?  Czy coś podobnego zdarzyło się za Hitlera, Stalina, czy pod innowierczymi rozbiorami pruskim i rosyjskim? Petycje wiernych? Rozmawia równy z równym, czyli z premierem MM powinien to być abp Gądecki albo prymas abp Polak. Dziwi kogoś, że oczyszczaniem Kościoła zajmują się Sekielscy?

Z linkowanego wywiadu:

W 2006 r. powstała komisja kościelna ds. wyjaśnienia agenturalnej współpracy księży z SB...

Komisja "Pamięć i Troska", na czele której stanął biskup Jan Szkodoń. Ale tę komisję szybko zaczęto nazywać "Niepamięć i beztroska", bo nie ujęła się za ofiarami, czyli pokrzywdzonymi ludźmi "Solidarności", na których donosili księża.


I jeszcze jeden "smaczek":

Weźmy powołaną uchwałą sejmu z września 2019 r. państwową komisję ds. wyjaśnienia przypadków pedofilii. Nie działa do dziś. Członków komisji miał być siedmiu; jednego miał wskazać prezydent RP, po jednym premier oraz Rzecznik Praw Dziecka, a resztę sejm i senat. Minęło 8 miesięcy, a komisji nie ma i nie ma do niej kandydatów.

Rozdział Kościoła i państwa... Wolne żarty.

@Sławek125

Także nie lubię Sekielskiego. Jeśli taki odważny to może podrąży temat pedofilii wśród tzw. artystów? Niedawna zagadkowa śmierć dziennikarki Ewy Żarskiej nie ma związku z tym tematem? A wśród polityków? Ale o tym cicho sza. Nie ma "społecznego zapotrzebowania".
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2020, 14:01:30 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #235 dnia: Maja 17, 2020, 14:00:56 pm »

Na każdego są haki.
Na kogo są haki, tym łatwiej rządzić, ten będzie posłuszniejszy.
Na kogo nic nie ma, ten jest (potencjalnie) niebezpieczny: może postawić się przełożonym; może nie bać się powiedzieć głośno, co myśli, choćby nie było to zgodne z linią partii.
Dlatego korzystniej jest promować i chronić, tych, na których są haki — i to korzystniej nie tylko dla hierarchii kościelnej, ale i władzy państwowej. Również świeckie władze mogą przymknąć oko na ekscesy duchownych, którzy w zamian za to nie będą stawać zdecydowanie w obronie wartości chrześcijańskich, a czasem poprą/potępią, kogo trzeba i co trzeba.
Być może parasol ochronny nad księżmi, którzy mają coś za uszami, zwijany jest dopiero wtedy, kiedy w swej pysze: 1) albo przekroczą pewną miarę i nie da się już dłużej tuszować ich praktyk; 2) albo zechcą poluzować smycz, na której są prowadzeni. Wtedy są wydawani na żer mediom, bo pożytku już z nich będzie — posłużą jeszcze tylko jako „przykład grozy” dla innych.
No i ofiary... zbok wybiera je z rodzin, ktore mają problemy
Chyba coś w tym jest: zboczeńcy nie są samobójcami; będą więc raczej wybierać swoje ofiary spośród dzieci, które łatwo zastraszyć; którym ich właśni rodzice (albo opiekunowie) nie dadzą wiary; a nawet jeśli tym dzieciom uwierzą, to nie będą mieć determinacji, by stanąć w ich obronie.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #236 dnia: Maja 17, 2020, 14:11:03 pm »

Cytuj
.   Z jednej strony moze to być wyraz pewnego zaniepokojenia, a nawet paniki 

Bez przesady, jest kasa - nie ma paniki. Może nie wszyscy mogą sobie pozwolić na budowanie wieżowców ale micha, bryka, dotacje na 'naukową' dzialalnosc i etaty jest.
Zgłoszenie sprawy do Watykanu jest równoznaczne z odeslaniem projektu ustawy do komisji - czyli ad calendas graecas.

Zgłosiliśmy sprawę do Franciszka, teraz to jego kłopot i co nam zrobicie? Watykan nie działa szybko? To piszcie skargi do Watykanu  ;D

Cytuj
. Weźmy powołaną uchwałą sejmu z września 2019 r. państwową komisję ds. wyjaśnienia przypadków pedofilii. Nie działa do dziś. Członków komisji miał być siedmiu; jednego miał wskazać prezydent RP, po jednym premier oraz Rzecznik Praw Dziecka, a resztę sejm i senat. Minęło 8 miesięcy, a komisji nie ma i nie ma do niej kandydatów.

Rozdział Kościoła i państwa... Wolne żarty. 

I to jest dowód na to, że nikt nie chce dobić gada, bo ten gad wysługuje się kazdej opcji politycznej. Jest wszystkim potrzebny.



PS
Cytuj
.    
Także nie lubię Sekielskiego. Jeśli taki odważny to może podrąży temat pedofilii wśród tzw. artystów? Niedawna zagadkowa śmierć dziennikarki Ewy Żarskiej nie ma związku z tym tematem? A wśród polityków? Ale o tym cicho sza. Nie ma "społecznego zapotrzebowania". 

Zaraz, zaraz, nikt nie broni Pospieszalskiemu albo red. Milcarkowi ( albo innym sprawnym intelektualnie katolikom, redaktorom, filmowcom etc) nakrecic film o pedofilii wsrod artystów.

Wczoraj TVPiS zapowiedzialo emisje gotowego filmu o sutenerstwie i pedofilii w szołbiznesie w Sopocie. Przygotowali chlopcy z PiS- u tzw wrzutkę-przykrywkę po filmie Sekielskich.
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2020, 14:23:51 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #237 dnia: Maja 17, 2020, 14:23:38 pm »

No też tak może być, panie rysiu. Przecież to zawodowi krętacze i matacze i takie triki w małych palcach mają. Ja sobie poczytałem wpisy pod tym filmem. Tak jak sie spodziewałem. Reakcja na poziomie psa Pawłowa, fizjologiczna. Tak więc, te grzeczne przypuszczenia, że Sekielski jakąś krucjate antypedalską wszczyna, to sobie mozna w buty wsadzić. Jest jazda po Kosciele bez trzymanki. Pospieszalski, Milcarek, toś pan podał autorytety dziennikarskie, że hej. Oni panu zaśpiewają wszystko, co oberredaktor Jan Maria Tomaszewski sobie pomyśli, nawet telefonu nie musi wykonywać. Rzeczywiscie zapomniałem o tym Pospieszalskim, to już nie dno, to otchłań hipokryzji
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2020, 14:32:10 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #238 dnia: Maja 17, 2020, 14:33:50 pm »

No też tak może być, panie rysiu. Przecież to zawodowi krętacze i matacze i takie triki w małych palcach mają. Ja sobie poczytałem wpisy pod tym filmem. Tak jak sie spodziewałem. Reakcja na poziomie psa Pawłowa, fizjologiczna. Tak więc, te grzeczne przypuszczenia, że Sekielski jakąś krucjate antypedalską wszczyna, to sobie mozna w buty wsadzić. Jest jazda po Kosciele bez trzymanki.

1. Proponuję jednak obejrzeć film a nie czytac wpisy młodzieżówek partyjnych.
2. Nigdzie nie przypisywalem Sekiełskiemu 'krucjaty antypedalskiej'. Pisalem jedynie, ze podjąl temat zwiazku homoseksualizmu z pedofilią, za co dostanie moim zdaniem po glowie.
3. Proszę nie mieszać gada z Kosciolem przez duze "K"

Kondycja katolikow polskich jest podobna do tych gadów. Nikt (poza Sekielskim  ;D ) nie upomnial sie o sprawiedliwosc. Ciekawei mnie dlaczego pokolenie j-p ll nie zabierze glosu, gdy trzeba pomoc pokrzywdzonym.
A gdy trzeba przyjac islamistow w PL to tabuny skuriisynow wyrzucają nam, ze serca nie mamy. Moze te s...syny pokazą teraz swoje katolickie serce?
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2020, 14:36:14 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #239 dnia: Maja 17, 2020, 15:00:21 pm »

/.../
PS
Cytuj
.    
Także nie lubię Sekielskiego. Jeśli taki odważny to może podrąży temat pedofilii wśród tzw. artystów? Niedawna zagadkowa śmierć dziennikarki Ewy Żarskiej nie ma związku z tym tematem? A wśród polityków? Ale o tym cicho sza. Nie ma "społecznego zapotrzebowania". 

Zaraz, zaraz, nikt nie broni Pospieszalskiemu albo red. Milcarkowi ( albo innym sprawnym intelektualnie katolikom, redaktorom, filmowcom etc) nakrecic film o pedofilii wsrod artystów.


Panie Rysiu, przypomina Pan sobie taką sprawę? - Kto się boi sprawy Krzysztofa Sadowskiego? Lista 40 ofiar!

Autor Mariusz Zielke. Nawet była zrzutka na film. Zrzutka, bo nikt "wyżej postawiony" nie był zainteresowany. Nie potrafię teraz powiedzieć, czy dziennikarz MZ dał sobie spokój z tematem (temu nie dziwiłbym się, po niedawnym "samobójstwie" p. red. EŻ). Ktoś jest za wysoko w hierarchii -> jest nietykalny. Ujawniani są szeregowi księża, gdyż akurat duchowni należą do pewnej grupy społ., którą łatwo wyodrębnić. A czy ktoś powyżej proboszcza? Chyba że poważnie naruszył reguły gry, jak to podobno było z abpem Paetzem.

Kolejne takie grupy to artyści i politycy. Myślę, że zasada omerty tu działa lepiej.

@Andrzej75 Dzisiaj o 14:00:56

Najprawdopodobniej właśnie sformułował Pan zasadę działania tworu o nazwie IIIRP. Żadne "my nie ruszamy waszych, a wy naszych" tylko Rzeczpospolita Hakowa. Bodaj w ub. roku linkowałem gdzieś na forum artykuł objaśniający ten mechanizm. "Wszyscy jesteśmy umoczeni, więc kryjemy się nawzajem".
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu'' « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!