Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:29:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''  (Przeczytany 56984 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #165 dnia: Czerwca 02, 2019, 01:42:55 am »

O ile pamiec mnie nie myli to wywlaszczeni za Powstanie Styczniowe....w wolnej Polsce po 1918 nie doczekali się zwrotu lub rekompensat. Byly klopoty polityczne.

Pan się zawziął na Polskę  :) . W każdym razie nie wydaje mi się - mimo wszystko pedofilia nie jest u nas uznawana za normę. Na wypieranie problemu można już tak spojrzeć - ale to występowało (występuje) szeroko gdzie indziej.
Nie piszę o pedofilii ale o mentalnosci, ktora kaze przemilczac krzywdy, bo np informacja pochodzi z GW. Czyli o mentalnosci plemiennej.
Np. Afera reprywatyzacyjna w W-wie zostala naglosniona/odpalona przez GW (afera Rywina zresztą też)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #166 dnia: Czerwca 02, 2019, 12:51:31 pm »

Cytuj
. Dlaczego prawo i sprawiedliwość deklarując się jako partia konserwatywna i prawicowa nie unieważni reformy rolnej?
 

W imię czego należałoby unieważnić reformę rolną ?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #167 dnia: Czerwca 02, 2019, 17:12:18 pm »

W imię sprawiedliwości oraz przywracania konserwatywnego ładu świata. Jak mniemam pan też uważa, że obecna prawica powinna walczyć jedynie z lewactwem obyczajowym?


To tylko słowa, używa się ich gdy ciężko przyjąć prawdę o własnych ograniczeniach intelektualnych.
Dlaczego prawo i sprawiedliwość deklarując się jako partia konserwatywna i prawicowa nie unieważni reformy rolnej?
Wie Pan co? Pan jest po prostu ciężkim idiotą.
Właściciel dużego  majątku w sąsiedztwie Moich Rodziców przepuszczał ziemię odziedziczoną po przodkach (jeden z nich zdobył sztandar "proroka" pod Wiedniem) w tempie jeden hektar na tydzień. Sprowadzał murzyńskie jazz-bandy i takie tam inne ekstrawagancje. Po wojnie musiał mieć z tego powodu sporą satysfakcję, kiedy mu parcepowali  resztę a w dworze (chyba XVIII w.) urządzili szkołę. Spadkobiercy powinni mieć stosowne rekompensaty po uwzględnieniu przedwojennego zadłużenia w stosunku do Skarbu Państwa. Jednak w 75 lat po dekrecie PKWN chcieć grzebać w prawach własności, to naprawdę trzeba mieć coś źle z głową.

Jak ktoś miał przed wojną pojęcie o rolnictwie i talent, potrafił się obronić przed skutkami kryzysu. Ci niewątpliwie zachowali swoją ziemię, przysłużyli się też Państwu Polskiemu a ich spadkobiercy powinni mieć stosowną rekompensatę, z uwzględnieniem możliwości Państwa.


I pan się uważa za konserwatystę?  ::) :o
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #168 dnia: Czerwca 02, 2019, 19:29:15 pm »

I pan się uważa za konserwatystę?  ::) :o
Za Polaka, proszę Pana, za Polaka.

Cytuj
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
Bo im szersza strona mego ducha żyje życiem zbiorowym narodu, tym jest mi ono droższe, tym większą ma ono dla mnie cenę i tym silniejszą czuję potrzebę dbania o jego całość i rozwój.
Z drugiej strony, im wyższy jest stopień mego rozwoju moralnego, tym więcej nakazuje mi w tym względzie sama miłość własna.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #169 dnia: Czerwca 02, 2019, 22:04:07 pm »

Dla mnie nie ma znaczenia: Polak, Rosjanin, Francuz, German, Italczyk czy też Hiszpan. Na pierwszym miejscu stawiam wspólnotę kulturową. Europejskie narody są zakorzenione w cywilizacji Rzymu i Grecji. W Helladzie i Romie należy szukać kolebki naszej cywilizacji, która łączy Europejskie ludy.


Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #170 dnia: Czerwca 02, 2019, 22:51:56 pm »

P. Mesenti, niby monarchista i konserwatysta, a o tradycjonalistycznej wizji własności nie ma niestety zielonego pojęcia.

http://xportal.pl/?p=14592
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #171 dnia: Czerwca 02, 2019, 23:13:00 pm »

Cytuj
W imię sprawiedliwości oraz przywracania konserwatywnego ładu świata.

W imię "sprawiedliwości". A co to jest sprawiedliwość?
Pytam serio. Bo znam takich którzy w imię sprawiedliwości łamali prawo.

konserwatywnego ładu świata... Konserwatywny ład świata - tak ja go rozumiem - opiera się na przestrzeganiu prawa i równości wobec prawa wszystkich podmiotów życia społecznego.
Albo życie społeczne odbywa się na fundamencie poszanowania prawa albo innych frazesów kamuflujących właśnie grabież. Takim frazesem jest np. /;sprawiedliwosc", "sprawiedliwość społeczna", "demokracja socjalistyczna", "centralizm demokratyczny", "prawa podstawowe".

Cofanie prawa ...powinien być pan konsekwentny i anulować wszystkie akty prawa od czasu wygaśnięcia Jagiellonów.
Szczerze mówiąc to ja bym zresetował wszystko do epoki przed 966 r. Pojęcie własności było pierwotnie u Słowian inne niż to jakie przyniósł nam system ówczesnej Unii Europejskiej (feudalnej). To wtedy władca Polan mając wsparcie Merkel i Frania zaczął przekupywać nadaniami ziem, swoich partyjnych kolesi (nomen omen Baronów sic!). Z biegiem czasu ludność zaczęła płacić daniny w towarach i pracy coraz większe. Ta niewolnicza praca stała się motorem całej polskiej gospodarki rolnej. Cały wiek XIX to jedno pasmo wciągania biedoty do wojen w zamian za obietnice wolności osobistej oraz gospodarczej chłopów. I za każdym razem były to obietnice bez pokrycia (tak naprawdę bez intencji realizacji - np Konstytucja 3 maja) .
I tylko proszę nie stawiać znaku równości pomiędzy systemem feudalnym a Zbawieniem. Albo PiSem i Zbawieniem  ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #172 dnia: Czerwca 03, 2019, 00:54:32 am »

Szczerze mówiąc to ja bym zresetował wszystko do epoki przed 966 r.
Ja do 313 roku.   ;)


I tylko proszę nie stawiać znaku równości pomiędzy systemem feudalnym a Zbawieniem. Albo PiSem i Zbawieniem  ;D

Ja z kolei bym chciał, żeby pan nie stawiał owego znaku  pomiędzy chrześcijaństwem a prawicą.  ::)
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #173 dnia: Czerwca 03, 2019, 09:19:21 am »

Prawdziwym rzeźnikiem był jednak Chrobry. Gdyby nie jego zmysł i odwaga, Polska mogłaby skończyć się tak szybko, jak zaistniała.
Jeśli to miał być skrót myślowy, to za daleko posunięty.

Szczerze mówiąc to ja bym zresetował wszystko do epoki przed 966 r.
Ja do 313 roku.   ;)
Oooo! Kolejny kikonista nam się objawił!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2019, 09:22:13 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #174 dnia: Czerwca 03, 2019, 14:06:07 pm »

Wolę ponosić porażki z Burbonami niż trwać przy ludziach, którzy urządzają mistyfikacje.[/size][/font]

A to choroba psychiczna.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #175 dnia: Czerwca 03, 2019, 14:11:21 pm »

To jest właściwy przekaz jeśli chodzi o formę, miejsce i czas, w przeciwieństwie np. do chorałowych koncertów w kościołach dla publiczności lub nagrywania w kościele płyt dla melomanów i celów komercyjnych z jedynie słuszną muzyką.
Bzdury pani gada.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #176 dnia: Czerwca 03, 2019, 14:14:20 pm »

Dla mnie nie ma znaczenia: Polak, Rosjanin, Francuz, German, Italczyk czy też Hiszpan. Na pierwszym miejscu stawiam wspólnotę kulturową. Europejskie narody są zakorzenione w cywilizacji Rzymu i Grecji. W Helladzie i Romie należy szukać kolebki naszej cywilizacji, która łączy Europejskie ludy.


 W Tebach i Assurze.

Notabene - czy pan pracuje w Senacie RP?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #177 dnia: Czerwca 03, 2019, 14:46:58 pm »

Dla mnie nie ma znaczenia: Polak, Rosjanin, Francuz, German, Italczyk czy też Hiszpan. Na pierwszym miejscu stawiam wspólnotę kulturową. Europejskie narody są zakorzenione w cywilizacji Rzymu i Grecji. W Helladzie i Romie należy szukać kolebki naszej cywilizacji, która łączy Europejskie ludy.


 W Tebach i Assurze.

!אמן

A na poważnie, to już słowo "kultura" ("Fugite a cultura idolorum!" — łaciński tłumacz śwętégo Pawła) jest chłamem słownikowym, którégo trzeba się jak najprędzéj pozbyć, żeby się dało coś mądrégo powiedzieć, a nie tylko stwarzać pozory; a tym bardziéj "cywilizacja"! Od "cywilizacji" już prosta droga do "homosexualizmu"!



Do Administracji: nie dość, że nie da się używać pism białych ludzi poza treścią wpisu, to jeszcze trzeba jakiéś cyrki z wyrównywaniami do prawéj i przestawianiém wykrzyknika odprawiać, żeby prawidłowo użyć pisma hebrajskiégo. Jak tak można?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2019, 15:33:42 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #178 dnia: Czerwca 03, 2019, 15:18:39 pm »

Pan się zawziął na Polskę  :) . W każdym razie nie wydaje mi się - mimo wszystko pedofilia nie jest u nas uznawana za normę. Na wypieranie problemu można już tak spojrzeć - ale to występowało (występuje) szeroko gdzie indziej.
Nie piszę o pedofilii ale o mentalnosci, ktora kaze przemilczac krzywdy, bo np informacja pochodzi z GW. Czyli o mentalnosci plemiennej.
Np. Afera reprywatyzacyjna w W-wie zostala naglosniona/odpalona przez GW (afera Rywina zresztą też)

No to już rozumiem. Inna rzecz, że po prostu pewne media wzbudzają tak dużą nieufność. Mentalność przemilczenia, zamilczenia itd. jednak idzie dalej. Nie będzie dotyczyła tylko tego w których mediach coś zostało napisane. Taka mentalność działa już wtedy kiedy problem jest zgłaszany, jeszcze poza mediami.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #179 dnia: Czerwca 03, 2019, 15:31:25 pm »

Oczywiscie z tym cofaniem prawa to z mojej strony zart byl. Jestem zdrowy na umysle.
Cytuj
   Osobiście nie chciałbym, by mię jakiś menel sprzedawał w niewolę,   

Bardzo ciekawy watek. Niedawno ukazala sie we Francji ksiazka o "historia niewolnictwa Slowian". Ksiazka jest polit niepoprawna bo okazuje sie, gros niewolnictwa w Europie i Bliskiego Wschodu to Slowianie. Byly trzy kierunki i miejsca handlu Slowianami: Krym, Praga-Wenecja i Verdun. Niewolnicy na eksport do krajow islamu byli kastrowani. Specjalistami w tej dziedzinie byli zydzi ze zrozumialych wzgledow. Ksiazka wstrzasajaca (zwlaszcza dla nas Slowian). Autorem jest Francuz pochodzenia rosyjskiego.
Wysle link do recenzji.


« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2019, 18:40:14 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu'' « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!