Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 13, 2024, 02:42:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232130 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''  (Przeczytany 59938 razy)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #45 dnia: Maja 16, 2019, 00:33:42 am »

Nie powinienem się wypowiadać, gdyż tytułowego filmu nie oglądałem (podobnie jak "Kleru"), ale pozwolę sobie zalinkować rozmowę niedawno powstałego duetu dwóch panów R. Ziemkiewicz: Sekielski mógł uderzyć, bo był politycznie potrzebny

Rzecz ciekawa - o pedofilię oskarżani są wyłącznie duchowni latoliccy. Żaden pastor-gej czy pastorzyca-lesbijka (trzeba wiedzieć, że mężczyźni bynajmniej nie mają monopolu na pedofilię, równouprawnienie obowiązuje i na tym polu) pedofilem wszak być nie może.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #46 dnia: Maja 16, 2019, 01:42:15 am »

Najlepszym pytaniem do p. Sekielskiego jest to ile prowokacyj nie udało mu się zrobić pozytywnie, czyli złapać duchownego na przyznaniu się do winy?
Trzeba powiedzieć, że jestem mu wdzięczny za walkę z nadużyciami seksualnymi a przynajmniej za pokazywanie nadużyć. KEPscy muszą teraz się tłumaczyć i może to powstrzyma Kościół w Polsce przed mocniejszym upadkiem. Wszystko jest w rękach KEPu. To kiedy będą łączyć parafie i zamykać kościoły nie zależy od wiernych. Wszystko zależy od dobrej polityki KEPskich. My tradycjonaliści z chęcią powalczymy z różnymi odstępstwami od przykazań naszego Odkupiciela, jednak niech KEP da nam znać bardziej, niż tylko mówiąc do mediów. Oczywiście list KEP do wiernych, będzie z odwrotnym skutkiem.
Dodam tylko, że p. Jurek Urban z Tygodnika NIE (on jeszcze żyje) pisze co i raz w swojej gazecie, że ta nagonka na pedofilię nie do końca mu się podoba z względów estetycznych.
Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #47 dnia: Maja 16, 2019, 01:43:57 am »

Dodam, że film "Kler" jest dla mnie trochę mało realistyczny, bo o wielu gorszych nadużyciach słyszałem. Ecclesia sancta est, sed ea peccatores faciunt.
Zapisane
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #48 dnia: Maja 16, 2019, 02:50:52 am »

Rzecz ciekawa - o pedofilię oskarżani są wyłącznie duchowni latoliccy. Żaden pastor-gej czy pastorzyca-lesbijka (trzeba wiedzieć, że mężczyźni bynajmniej nie mają monopolu na pedofilię, równouprawnienie obowiązuje i na tym polu) pedofilem wszak być nie może.

O pedofilii wśród kobiet rzadko ktokolwiek zabiera głos. Moim zdaniem zbyt rzadko. Problem ten najczęściej jest bagatelizowany zarówno przez prawą jak i lewą stronę. Można mówić wiele złych rzeczy o tvn ale wiele lat temu wyemitowali film dokumentalny w którym około czterdziestoletni mężczyzna (bodajże Niemiec) przedstawił swoją historię - syna gwałconego przez własną matkę. Gdy szukał pomocy nikt mu nie uwierzył a być może nie chciał wierzyć bo jednak nasza kultura ufa w nieskazitelność kobiet.

Wystarczy sobie poczytać komentarze pod artykułami dotyczącymi romansów uczniów z nauczycielkami. Być może większość to zwykłe trollowanie ale mimo wszystko istnieją mężczyźni, którzy uważają, że taki czyn w żaden sposób nie wykolei psychiki ofiary. Nie potrafię zrozumieć takowej logiki.
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2019, 02:53:00 am wysłana przez Mesenti » Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #49 dnia: Maja 16, 2019, 10:02:30 am »

Rzecz ciekawa - o pedofilię oskarżani są wyłącznie duchowni katoliccy. Żaden pastor-gej czy pastorzyca-lesbijka (trzeba wiedzieć, że mężczyźni bynajmniej nie mają monopolu na pedofilię, równouprawnienie obowiązuje i na tym polu) pedofilem wszak być nie może.
O pedofilii wśród kobiet rzadko ktokolwiek zabiera głos. [...]Wystarczy sobie poczytać komentarze pod artykułami dotyczącymi romansów uczniów z nauczycielkami.  Być może większość to zwykłe trollowanie ale mimo wszystko istnieją mężczyźni, którzy uważają, że taki czyn w żaden sposób nie wykolei psychiki ofiary. Nie potrafię zrozumieć takowej logiki.
Ciekawe, bo przecież przykład na najwyższym świeczniku Francji powinien dać wiele do myślenia.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #50 dnia: Maja 16, 2019, 10:46:59 am »

Troszkę poboczny temat, ale z podobnej dziedziny. czy kojarzycie Państwo decyzje papieża Franciszka osłabiające walkę z pedofilią/homoseksualizmem wśród duchowieństwa? ja kojarzę, że rozwiązał jakieś chyba trybunały mające sądzić biskupów kryjących zboczeńców, no i była afera z Maccarickiem. A jeszcze jakieś "dziwne" działania papieża w tym zakresie? Nominacje jawnie wspierających homoseksualizm biskupów itp.?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #51 dnia: Maja 16, 2019, 13:24:20 pm »

Międlar recenzuje film Sekielskiego:

https://wprawo.pl/2019/05/13/j-miedlar-recenzuje-film-tylko-nie-mow-nikomu/
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #52 dnia: Maja 16, 2019, 14:23:33 pm »

Cytuj
Międlar recenzuje film Sekielskiego:

::) niech dalej walczy o tę swoja "prawdę".Dla mnie to żaden autorytet.  Trzeba było ten wątek odświeżyć:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9379.msg217037.html#msg217037
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2019, 14:25:45 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6652


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #53 dnia: Maja 16, 2019, 14:58:58 pm »

OGRANICZMY KLERYKALIZM W POLSCE

Do problemu pedofilii i molestowania nieletnich przez duchowieństwo posoborowie polskie podchodziło i podchodzi zgodnie z najgorszymi zasadami korporacyjnej omerty. Skrzywdzeni oraz ich godność i uczucia są zupełnie pomijani, a głównym celem działań jest zachowanie pozorów. Pozoru kontrolowania kryzysu i pozoru walki ze złem.

Ci sami biskupi, którzy są tak pobłażliwi względem homoherezji, względem pedofilów w koloratkach, równocześnie tak srogo traktowali i traktują duchownych o przekonaniach tradycyjnych. Do dzisiaj, w 10 lat po Summorum Pontificum korzystanie z prawa do celebrowania Mszy w tradycyjnym rycie rzymskim może być źródłem znacznie większych problemów kapłana niż naruszanie zasady celibatu.

Zarówno na świecie jak i w Polsce pokolenia duchowieństwa wychowane na doktrynie Soboru Watykańskiego II i odzwierciedlającej ją Nowej Mszy są stracone. Oni będą do śmierci dreptać w miejscu jak mojżeszowi Żydzi błądzący przez 40 lat po pustyni. Kościół nie zacznie się naprawiać, dopóki oni wszyscy nie wymrą.

Oczywiście my, tradycjonaliści też mamy „swoich” homoseksualistów i pedofilów, duchownych i świeckich. Za słabo ich zwalczamy. Niejeden skandal na tym tle może, również w Polsce, wybuchnąć.

CAŁOŚĆ: https://przedsoborowy.blogspot.com/2019/05/ograniczmy-klerykalizm-w-polsce.html

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #54 dnia: Maja 16, 2019, 20:48:21 pm »

Troszkę poboczny temat, ale z podobnej dziedziny. czy kojarzycie Państwo decyzje papieża Franciszka osłabiające walkę z pedofilią/homoseksualizmem wśród duchowieństwa? ja kojarzę, że rozwiązał jakieś chyba trybunały mające sądzić biskupów kryjących zboczeńców, no i była afera z Maccarickiem. A jeszcze jakieś "dziwne" działania papieża w tym zakresie? Nominacje jawnie wspierających homoseksualizm biskupów itp.?
Jeśli chodzi o nominacje, to przykłady podano w otwartym liście do biskupów:

Kardynał Domenico Calcagno
Przed wybraniem Franciszka chronił ks. Nello Giraudo, który molestował nieletniego chłopca. Papież utrzymywał go na stanowisku przewodniczący Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej aż odszedł na emeryturę w 2017. (II, V)

Kardynał Francesco Coccopalmerio
Kardynał Coccopalmerio publicznie stwierdził, że przywódcy katoliccy powinni położyć większy nacisk na pozytywne aspekty homoseksualizmu oraz, że w pewnych przypadkach nie powinno się odmawiać komunii rozwodnikom i zmuszać ich do porzucenia swojego nowego partnera. Wielokrotnie dawał wyraz swojemu pozytywnemu podejściu do aktywności homoseksualnej. Papież Franciszek powierzył mu wiele odpowiedzialnych stanowisk, a między zasiadał w grupie, której zadaniem było stworzenie procedury przyśpieszenia formułowania orzeczenia o nieważności małżeństwa. Zasiadał również w komisji Kongregacji Doktryny i Wiary, która rozpatrywała apelacje wniesione przez duchownych, którzy byli uznawani za winnych molestowania seksualnego nieletnich. (II, IV, V)

Kardynał Blase Cupich
W czasie Synodu o rodzinie kardynał Cupuch otwarcie wspierał propozycję, by osoby żyjące w związkach niesakramentalnych oraz aktywni seksualnie homoseksualiści mogli z czystym sumieniem otrzymywać komunię pod pewnymi warunkami. Franciszek mianował go arcybiskupem Chicago w 2014, a w 2016 mianował kardynałem i uczynił członkiem Kongregacji ds. Biskupów oraz Kongregacji Edukacji Katolickiej. (II, IV, V)

Kardynał Godfried Danneels
Godfried Danneels został poproszony w latach 1997 i 1998 o interwencję w sprawie podręcznika do katechizmu Roeach, który był używany do katechezy młodych za jego poleceniem. Podręcznik demoralizował nieletnich edukacją seksualną niezgodną z zasadami katolickimi, ucząc ich, by podążali za swoimi pożądliwościami czy to w samotności, czy też w stosunkach hetero- lub homoseksualnych. Podręcznik prezentował typowe hasła propagandowe legitymizujące molestowanie seksualne niedojrzałych dzieci. Bronił podręcznika i odmówił wprowadzenia zmian czy usunięcia go, nawet gdy belgijscy rodzice stwierdzili, że promuje pedofilię. Stanął w obronie pedofila biskupa Vangheluwe po tym jak ujawniono, że molestował seksualnie swojego bratanka. Gdy bratanek po dorośnięciu prosił Danneelsa o podjęcie akcji przeciwko Vangheluwe, ten odmówił, kazał ofierze milczeć i uznać swoją własną winę w tej sprawie. Sprawa wyszła na światło dzienne w 2010. Kardynał Danneels stał obok papieża, gdy ten wyszedł na balkon, by ogłosić swoją elekcję na tron Piotrowy. Papież wyznaczył go na specjalnego delegata na Synodzie o rodzinie. Po śmierci w 2019 papież ogłosił go “gorliwym pasterzem”, który “z oddaniem służył Kościołowi”. (II, IV, V)

Kardynał Oswald Gracias
Kardynał Gracias publicznie wyraził opinię, że homoseksualizm jest orientacją daną ludziom przez Boga. Papież Franciszek wyznaczył go jednym z organizatorów watykańskiego szczytu zajmującego się molestowaniem seksualnym w 2019. (II, IV, V)

Kardynał Jozef de Kesel
W 2014 kardynał de Kesel mianował o. Tom Flameza duszpasterzem po tym jak został skazany za molestowanie seksualne. Nie odsunął o. Antoona Stragiera od posługi aż do 2015 roku, pomimo tego, że jego zbrodnie były znane diecezji od 2004 roku. Papież Franciszek mianował bp. de Kesela arcybiskupem Mechelen-Brussels w grudniu 2015 roku, a następnie kardynałem w lutym 2016 roku. (II, IV, V)

Kardynał Rodriguez Maradiaga
Kardynał Maradiaga nie odpowiedział na stawiane mu zarzuty dotyczące występków przeciwko seminarzystom oraz sprzeniewierzenia się wierze przez biskupa pomocniczego Tegucihalpa, Jose Juana Pineda Fasquelle. Oskarżenia były przyczyną wizytacji apostolskiej przeprowadzonej przez bp Alcidesa Jorge Pedro Casaretto, który przedstawił raport Franciszkowi w maju 2017 roku. Biskup Fasquelle zrezygnował z urzędu w czerwcu 2018 w wieku 57 lat. Maradiaga odmówił przeprowadzenia śledztwa wobec oskarżeń przedstawionych przez 48 spośród 180 seminarzystów dotyczących występków homoseksualnych w seminarium w Hondurasie oraz zaatakował sygnatariuszy skargi. Franciszek mianował Maradiaga członkiem i koordynatorem komisji dziewięciu kardynałów w 2013, którą utworzył, by doradzali mu w kwestii zarządzania Kościołem powszechnym. (II, IV, V)

Były kardynał Theodore McCarrick
Jak podają liczne i wiarygodne źródła, były kardynał McCarrick zmuszał seminarzystów do współżycia homoseksualnego z nim. Zarzuty były znane Stolicy Apostolskiej już w 2002 roku. Między 2005, a 2007 rokiem diecezja Mettuchen i archidiecezja Newark zawarły ugodę pieniężną z dwoma księżmi, którzy oskarżyli McCarricka o molestowanie. Franciszek został osobiście poinformowany o jego zachowaniu w 2013 roku i o tym, że papież BXVI nałożył na niego restrykcje. Franciszek ściągnął McCarricka z powrotem i powierzył mu wiele istotnych zadań, włączając w to delegacje w charakterze reprezentanta Stolicy Apostolskiej do Izraela, Armenii, Chin, Iranu i Kuby. Towarzyszył Franciszkowi na wyjazdach do Izraela i Kuby. Gdy arcybiskup Carlos Maria Vigano potwierdził w 2018, że Franciszek od 2013 wiedział o tym, że McCarrick jest winny wielokrotnego napastowania seksualnego, papież odmówił odpowiedzi na jego zarzuty. W 2019 były kardynał został złożony z urzędu. Pomimo tego, że przykład sytuacji z byłym kardynałem był znany, to temat napastowania homoseksualnego dorosłych, a w szczególności seminarzystów, został wyłączony z dyskusji na szczycie o przemocy seksualnej, która miała miejsce w Rzymie, w miesiącu, w którym McCarricka złożono z urzędu. (II, IV, V)

Kardynał Donald Wuerl
Kardynał Wuerl pozwolił o. George Zirwas na dalsze pełnienie posługi po tym jak dowiedział się o jego licznych przestępstwach seksualnych. Wuerl zrezygnował z pełnienia urzędu arcybiskupa Waszyngtonu po tym, gdy publicznie skrytykowano jego podejście do tej i innych spraw dotyczących nadużyć seksualnych, co zostało opisane w raporcie sądowym Pensylwanii. Gdy Wuerl zrezygnował z powodu upublicznienia tych zarzutów, Franciszek pochwalił go publicznie za honorowość i pozwolił mu zarządzać archidiecezją waszyngtońską jako administrator apostolski, pozwolił zachować członkostwo w Kongregacji ds. Biskupów. (II, IV, V)

Arcybiskup Mario Enrico Delpini
Jako wikariusz generalny archidiecezji Milan, Delpini przeniósł o. Mauro Galli do innej parafii po tym jak poinformowano go, że Galli napastował seksualnie młodego mężczyznę. Delpini przyznał się do tego w czasie przesłuchania sądowego w 2014. Stolica Apostolska została o tym poinformowana. Franciszek mianował go arcybiskupem Milan w 2017. (II, IV, V)

Biskup Juan Barros Madrid
Barros zataił poważne przestępstwa seksualne o. Fernando Karadima, który został skazany za napastowanie seksualne przez sąd kanoniczny w 2011. Franciszek uczynił Barrosa biskupem Osorno w 2015 roku, pomimo silnych protestów ze strony wiernych i nazwał jego krytyków “oszczercami”. Biskup Barros wziął na siebie odpowiedzialność w 2018 roku po tym jak Franciszek przyznał, że popełnił “poważne błędy” zajmując się tą sprawą. (II, IV, V)

Biskup Juan Carlos Maccarone
Maccarone był biskupem Santiago de Estero w Argentynie i dziekanem Wydziału Teologii Papieskiego Uniwersytetu w Buenos Aires. W 2005 opublikowano wideo, w którym Maccarone uprawiał sodomię z taksówkarzem. W wyniku tego złożył urząd biskupi. Po incydencie arcybiskup Bergoglio podpisał list solidaryzujący się z Maccarone, który sporządzono na konferencji biskupów argentyńskich, której przewodniczył. (II, IV, V)

Biskup Jose Tolentino Mendonca
W 2013 Mendonca poparł tezy pani teolog Teresy Forcades, która uważa akty homoseksualne za słuszne moralnie i twierdzi, że aborcja jest prawem kobiet oraz stwierdziła, że “Jezus z Nazaretu nie spisał i nie ustanowił żadnych zasad”. Franciszek uczynił go arcybiskupem i przewodniczącym Tajnych Archiwów Watykańskich w 2018 roku. Wyznaczył go również na prowadzącego rekolekcje dla papieża i wysokich oficjeli kurii w 2018 roku. (II, IV, V, VI)

Biskup Gustavo Oscar Zanchetta
Zanchetta został wyznaczony przez Franciszka na biskupa Oran w Argentynie w 2013 roku. Zanchetta był zaangażowany w przestępstwa o naturze homoseksualnej, a w tym w napastowanie seminarzystów. Dokumentacja fotograficzna została przedstawiona Stolicy Apostolskiej w 2015. W 2017 roku Franciszek mianował Zanchettę rzeczoznawcą Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej. (II, IV, V)

Mgr Battista Mario Salvatore Ricca
Battista Ricca był zaangażowany w poważne przestępstwa homoseksualne, które popełnił w czasie sprawowania urzędu nuncjusza papieskiego w Urugwaju. Włączając w to incydent, gdy zaciął się w windzie z męską prostytutką i musiał być ratowany przez straż pożarną. Gdy skandale wyszły na światło dzienne, Franciszek uczynił go zarządcą jego rezydencji, Casa Santa Marta i wyznaczył prałatem Instituto delle Opere di Religione. (II, IV, V)

O. Julio Grassi
Grassi został skazany w 2009 za napastowanie seksualne nastoletniego chłopca. Konferencja biskupów argentyńskich, którym przewodził kardynał Bergoglio poczyniła wielkie starania, by zapobiec skazaniu Grassiego. Konferencja biskupów zleciła przygotowanie czterotomowej pracy, która oczerniała ofiary Grassiego. Grassi oświadczył, że przez cały czas trwania procesu był “prowadzony za rękę” przez arcybiskupa Bergoglio. (II, IV, V)

O. Mauro Inzoli
O. Inzoli został skazany za napastowanie seksualne nieletnich i złożony z urzędu kapłańskiego przez CDF w 2012 roku w pierwszej instancji, ale karę wstrzymano po apelacji. W 2014 Franciszek złagodził karę na przeniesienie na emeryturę. W 2016 roku został aresztowany i skazany przez sąd włoski. Dopiero wtedy Franciszek przeniósł go do stanu świeckiego. (II, IV, V)

O. James Martin SJ
Martin jest znanym rzecznikiem legitymizacji związków homoseksualnych i aktywności homoseksualnej. W 2017 roku Franciszek mianował go konsultantem Sekretariatu Komunikacji Stolicy Apostolskiej. (II, IV, V)

O. Timothy Radcliffe OP
W 2013 Radcliffe stwierdził, że aktywność homoseksualna może być darem od samego Chrystusa. Franciszek mianował go konsultantem Papieskiej Rady Iustitia et Pax w maju 2015 roku. (II, IV, V)

https://rzymski-katolik.blogspot.com/2019/05/list-otwarty-do-biskupow-koscioa.html
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #55 dnia: Maja 17, 2019, 11:21:50 am »

@Andrzej75
dziękuję
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #56 dnia: Maja 17, 2019, 15:34:53 pm »

Film Sekielskiego to nie pierwszy jego film. Wcześniej nakręcił coś o Kroloppie.
Tutaj mamy "półkownik" TVP Latkowskiego https://www106.zippyshare.com/v/3y6Agpxq/file.html
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2931

« Odpowiedz #57 dnia: Maja 17, 2019, 16:34:11 pm »

Cytuj
Film Sekielskiego to nie pierwszy jego film. Wcześniej nakręcił coś o Kroloppie.
Krąży taka wiadomość w internecie, ale ani nie pamiętam ani danych jakiś nie mogę znaleźć. W większości stale Kroloppem zajmował się red. Kącki czego zwieńczeniem była jego książka z 2013 czy 2014 roku. Poza tym w większości były artykuły bieżące.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #58 dnia: Maja 17, 2019, 16:35:22 pm »

Cytuj
Gdańsk: Zdewastowano pomnik Jana Pawła II i Ronalda Reagana! Policja szuka sprawców

Nieznani sprawcy zdewastowali pomnik Jana Pawła II i Ronalda Reagana, który stoi w parku na gdańskim Przymorzu. Gdańska policja próbuje ustalić, kto stał za aktem wandalizmu.

Pomnik został pomalowany przez sprawców farbą, obecnie czyszczą go służby miejskie. Jak poinformowała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. Karina Kamińska, zabezpieczono zapis parkowego monitoringu, a o zniszczeniu powiadomiono samorząd, którego służby zajmują się pomnikiem.

Pomnik powstał na podstawie słynnego zdjęcia, które wykonano we wrześniu 1987 roku, a które przedstawia wspólną przechadzkę papieża i prezydenta USA.

http://www.fronda.pl/a/gdansk-zdewastowano-pomnik-jana-pawla-ii-i-ronalda-reagana-policja-szuka-sprawcow,126898.html
No proszę nawet republikańskiemu Reaganowi się dostało.  :D
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #59 dnia: Maja 17, 2019, 20:15:34 pm »

KOREKTA!
quote author=Andris krokodyl różańcowy link=topic=9931.msg221923#msg221923 date=1558100093]
Tutaj mamy "półkownik" TVP Latkowskiego https://www106.zippyshare.com/v/3y6Agpxq/file.html
[/quote]Właśnie ściągnąłem a tu zapowiedź, jutro 22:00 na TVP Info!

Ostatnia wersja: 21:50 (sobota 18.05.2019)
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2019, 10:40:25 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu'' « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!