Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 11:05:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''  (Przeczytany 56660 razy)
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1475

« Odpowiedz #60 dnia: Maja 18, 2019, 10:01:43 am »

Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 721: Pedofilia w bezpiece
https://www.youtube.com/watch?v=dsVFYu-ReKk
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2910

« Odpowiedz #61 dnia: Maja 20, 2019, 14:55:11 pm »

Ks. Kobyliński na Polsacie mówił o przeniesieniu do stanu świeckiego jeszcze jednego prezydenckiego kapelana mówiąc, że wystarczy sprawdzić w internecie (nie chce podać danych, mimo że dziennikarka drąży) - gdzieś od 07:30 :

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-05-15/ks-prof-kobylinski-do-2001-roku-w-kosciele-mielismy-systemowe-ukrywanie-pedofilii/

Sprawdzam w googlach i nic nie znajduję. Nawet dane mi nie pasują bo nie znajduję "kapelana dwóch prezydentów".
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #62 dnia: Maja 20, 2019, 20:09:47 pm »

Rozmowa z ks. prof. Oko: Dlaczego pan Sekielski nie zajmie się innymi grupami? Takie ataki na Kościół zapoczątkował Goebbels

https://wpolityce.pl/kosciol/447407-nasz-wywiad-ks-oko-takie-ataki-zapoczatkowal-goebbels



Jakże aktualne są dziś słowa mistyczki św. Katarzyny ze Sieny. Pisała ona wiele listów do papieża Grzegorza XI. Między innymi w liście: marzec - kwiecień 1376 pisała:

"(...) Przede wszystkim musisz wyrzucić z ogrodu świętego Kościoła cuchnące kwiaty, śmierdzące nieczystością i chciwością oraz nadęte pychą, czyli złych pasterzy i przełożonych, którzy swą zgnilizną zatruwają i zanieczyszczają ten ogród. O, miły nasz zarządco, byłoby naprawdę dobrze, gdybyś użył swej władzy do wykorzenienia i wyrzucenia cuchnących kwiatów. Wyrzuć je daleko, żeby nie miały już dostępu do władzy. Zmuś je, aby starały się odzyskać najpierw panowanie nad sobą, prowadząc święte i dobre życie. W ogrodzie zaś posadź wonne kwiaty, czyli takich pasterzy i zarządców, którzy są prawdziwymi sługami Jezusa Chrystusa, troszczą się tylko o chwałę Bożą i o zbawienie dusz oraz opiekują się ubogimi.(...)"

http://sienenka.blogspot.com/2012/09/list-do-papieza-grzegorza-xi.html

Było to cytowane w wątku o ks. Charamsie:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9135.msg202008.html#msg202008

« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2019, 20:28:40 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #63 dnia: Maja 22, 2019, 06:04:58 am »

Cytuj
"Nie ministranci, a dziewczyny stanowią większość ofiar". Bohater "Tylko nie mów nikomu" o życiu po filmie

Marek Mielewczyk to bohater głośnego dokumentu braci Sekielskich. Jest ofiarą ks. Andrzeja Srebrzyńskiego. W rozmowie z naTemat opowiedział o telefonach od ofiar pedofilów, których po emisji "Tylko nie mów nikomu" dostaje całe mnóstwo. Dowiedzieliśmy się również, że to wcale nie nastoletni chłopcy najczęściej wpadają w łapska oprawców w sutannach.

[...]

I takie telefony, z opisem traumatycznych przeżyć, stanowią większość rozmów, jakie Pan prowadzi w ostatnich dniach?


Zdecydowanie. Zaczyna się od nawiązania relacji, potem rozmówcy przechodzą do omówienia swoich przeżyć. Dzwonią zarówno kobiety jak i mężczyźni. To, że właśnie dziewczyny stanowią większość osób, które po raz pierwszy zostały molestowane przez księży, jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Wcale nie ministranci są tą grupą, która w głównej mierze jest wykorzystywana przez pedofilów w sutannach, lecz dziewczynki. Nie wiem dlaczego mówi się o tym dopiero teraz.

To niejako przeczy tezie, że za pedofilię w Kościele odpowiedzialne jest homoseksualne lobby. A czy w historiach wykorzystywanych kobiet pojawia się jakiś wspólny motyw odnośnie tego, jak znalazły się w sytuacji, w której padły ofiarą księży pedofilów?

Powtarza się to, że wobec wszystkich kobiet księża tworzyli otoczkę osób wyróżnionych. Mnóstwo pochwał w odniesieniu do wykonanej pracy czy innych czynności. "Ty robisz to najlepiej", "Jesteś wyjątkowa", "Druga tak tego nie zrobi" – podobne kwestie, jakie słyszałem i ja od ks. Srebrzyńskiego. Dziecko, które słyszy takie rzeczy od księdza, czuje się wyróżnione. Nie wie, że to manipulacja – mechanizm, który ma sprawić, że zaufa swojemu oprawcy i nie będzie przeciwstawiać się czynnościom seksualnym.

Dzieci boją się, że stracą swoją pozycję. Przestaną być wyjątkowe. Skończy się satysfakcja z otrzymywania pochwał i wyróżnienia. Wszyscy ludzie lubią być nagradzani, sprawia nam to przyjemność. To siedzi w naszej naturze. A jeśli ksiądz wie, że tej miłości brakuje w domu – w czasie spowiedzi słyszy, że dziecko kłóci się z mamą albo tata pije wódkę – bezlitośnie to wykorzystuje w swojej manipulacji. Jego ofiara nie jest już wtedy w stanie mu się przeciwstawić.


https://natemat.pl/273113,tylko-nie-mow-nikomu-rozmowa-z-markiem-mielewczykiem-wywiad
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5767


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #64 dnia: Maja 22, 2019, 07:23:48 am »

Szanowny Panie Mesenti, proszę używać normalnej czcionki, a nie takich krów. Kolorowa czcionka też nie jest Panu potrzebna.
- moderacja
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #65 dnia: Maja 22, 2019, 08:58:38 am »

zaraz będzie narracja, że homoseksualizm wcale nie ma związku z przypadkami pedofili.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2910

« Odpowiedz #66 dnia: Maja 22, 2019, 09:58:43 am »

Ciekawsza część wywiadu jest dalej. Niestety w takich momentach przełamuję niechęć i czytam artykuły z "natemat" i z "wyborczej".

Sam uważałem, że tak statystyka "więcej chłopców", "więcej dziewczynek" to raczej rzecz drugorzędna. Obydwie grupy są i sama statystyka czy też zrzucenie wszystkiego w 100% na lobby takie czy owakie to za mało. Pisałem o tym w dyskusji nt. listu Benedykta XVI (http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9905.msg221249.html#msg221249 - przepraszam, że ostatnio często odsyłam do swoich wcześniejszych wpisów ale wydaje mi się, że nie ma sensu pisać tego samego).

Tutaj pan z wywiadu mówi o swoich doświadczeniach i jakie proporcje wynikają z jego rozmów. Zdaje się, że co innego mówią statystyki amerykańskie i australijskie, ale i tak statystyka nie rozwiąże całego problemu (poza tym może się zmienić w zależności od tego ile jakich rzeczy jeszcze wypłynie na wierzch).

Oczywiście, media lewicowe będą odwracać uwagę od ewentualnych związków ukrywanie pedofilii z homoklikami. Są opinie, że efekt filmu może wyjść poza Kościół i "zaszkodzić" siłą rzeczy promotorom "edukacji seksualnych".
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #67 dnia: Maja 22, 2019, 11:27:38 am »

Tutaj pan z wywiadu mówi o swoich doświadczeniach i jakie proporcje wynikają z jego rozmów.

Wysnuwanie jakichś wniosków na podstawie tego, kto – na przestrzeni paru tygodni – zdecydował się zadzwonić do jednego pana, to jakieś nieporozumienie albo, prędzej, celowa manipulacja.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #68 dnia: Maja 22, 2019, 11:42:05 am »

Cytuj
Nie ministranci, a dziewczyny stanowią większość ofiar.
No nie wiem, w wiadomym filmie było odwrotnie --- 4:1. Sądzę, że jest to manipulacja mająca na celu odwrócenia uwagi od homoseksualistów, którzy przeniknęli do Kościoła. I też nie widzę mechanizmów, które by jednoczyły heteroseksualnych pedofilów.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #69 dnia: Maja 22, 2019, 15:48:48 pm »

Szanowny Panie Mesenti, proszę używać normalnej czcionki, a nie takich krów. Kolorowa czcionka też nie jest Panu potrzebna.
- moderacja


Nie ma problemu, chciałem tylko żeby tekst był dobrze widoczny.  ;) Nie rozumiem jedynie czym państwu wadzi niebieskozielony kolor?  ??? :'(
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #70 dnia: Maja 22, 2019, 19:19:52 pm »

Może nie wadzi, a jest mniej widoczny i czytelny. Tyle ode mnie  odnośnie pytania.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A teraz do tematu wątku.

W najbliższą niedzielę 26 maja będzie odczytany list biskupów w kościołach całego kraju.  List zatytułowany „Wrażliwość i wierność” napisali hierarchowie zebrani dziś w Warszawie na posiedzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.
"Nie ma słów, aby wyrazić nasz wstyd z powodu skandali seksualnych z udziałem duchownych. Są one powodem wielkiego zgorszenia i domagają się całkowitego potępienia, a także wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec przestępców, oraz wobec osób skrywających takie czyny - napisali biskupi zebrani na posiedzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski."

Treść listu dostępna jest tu:

https://info.wiara.pl/doc/5583829.Biskupi-do-wiernych-Przyznajemy-ze-nie-uczynilismy-wszystkiego
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #71 dnia: Maja 23, 2019, 00:41:21 am »

Ten list powinien mieć taką myśl przewodnią: "Przyznajemy, że nie uczyniliśmy prawie nic, by zapobiec krzywdom" ....
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #72 dnia: Maja 23, 2019, 01:42:06 am »

Uczynili bardzo wiele, by zapobiec krzywdom, szkoda, że jedynie swoim.

Cytuj
Pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną. Lepiej być pokornym z ubogimi, niż dzielić łupy z pyszałkami.
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #73 dnia: Maja 23, 2019, 09:35:26 am »

Uczynili bardzo wiele, by zapobiec krzywdom, szkoda, że jedynie swoim.
Jakieś konkrety? Bo tak to wygląda na jakieś popluwanie w stylu Biedronia.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #74 dnia: Maja 23, 2019, 10:21:25 am »

Zaczyna się tak:

Cytuj
Są one powodem wielkiego zgorszenia i domagają się całkowitego potępienia, a także wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec przestępców oraz wobec osób skrywających takie czyny.

A w rozdziale "Odpowiedzialność" kończy się tak:

Cytuj
Tych czynów dopuścili się konkretni ludzie i oni powinni zostać ukarani za swoje czyny.

Osoby skrywające "takie" czyny, wyparowały.
Tralalala tak jak zwykle ...
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu'' « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!