Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:15:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''  (Przeczytany 56879 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #255 dnia: Maja 20, 2020, 14:15:10 pm »

Pewnie panie rysiu, że pisowski odzew na cegielskich mogą sobie w buty wsadzić. Latkowski już temat poruszył i jak sie okazało, że nitki siegaja do palacu namiestnikowskiego, to prekuratura, milicja i na końcu Latkowski dali ruki pa szwam i temat zniknał. No ale idąc pańskim tropem myślenia i ja się z nim zgadzam, zawsze jak łobuzy kopią sie po kostkach, to i nam biednym cos skapnie. Pamieta pan afere rywina? Ja wtedy w Polsce byłem przez dłuższy czas i sam jestem świadkiem jak wiejskim uwolcom łuski z oczu opadały. Sam byłem zaskoczony. Potem się jakieś LPR-ry pojawiły, Jedrek Lepper Św. Pamięci. No powie pan, że g. z tego wyszło ale ile szadenfrojde z miny Millera i Michnika miałem, to moje. No niewiele, ale dobra psu i mucha. Ciekaw jestem, czy ci prekuratorzy, którzy uwalili sprawe mafii z dworca wa-wa centralna nadal pracują w ziobrowskiej prekuraturze?
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #256 dnia: Maja 20, 2020, 17:22:59 pm »

W Polsce jest taka forma gramatyczna wyrażająca bezradność: "trzeba by zrobić, trzeba by ludzie nie pozwolili, etc"
W ogóle ta bezosobowa formuła to kalka z francuskiego il faut.


Cytuj
Nikt nie będzie traktował was poważnie i interesował się wami (media, dziennikarze, etc) jeżeli będziecie pisać w imieniu osób prywatynych. "Opinia publiczna" to wyrażony pogląd przez grupę sformalizowaną (stowarzyszenie, sołectwo, klub sportowy etc). Pogląd, opinia wyrażona przez grupę osób fizycznych nikogo nie interesuje; a na pewno dziennikarzy.
Dlatego należy zakładać stowarzyszenia, fundacje, pieniędzy księżom nie dawać lecz wszystkie narzędzia pracy kościelnej mieć na kontach NGOsów.
Dlatego w 2012 roku założyłem pierwsze stowarzyszenie.
Dlatego należy podpisywać się pod listami kościelnymi zawsze tytułem i stanowiskiem.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #257 dnia: Maja 21, 2020, 09:23:27 am »

Obejrzałem film Latkowskiego i niestety nie zawiodłem się. Kupa łajna. Himalaje zakłamania i manipulacji. Opisując działalnośc jakiegoś lokalnego alfonsa i gwałciciela małolat, które nie wiadomo dlaczego znajdowały sie w znanym sopockim kurwidołku w godzinach póznonocnych, wmanipulował w ten przekaz fotografie tzw celebrytów. Jedynym związkiem tych tzw celebrytów z opisywanym procederem była ich obecnośc na imprezach organizowanych w tym miejscu. Mam nadzieje, że nie odpuszczą oni tematu i pozwy przeciwko TVP i Latkowskiemu posypią sie jak z rogu obfitości. Brakuje mi słów aby opisać podłośc tego filmu i jego twórców i sponsorów. Gebelsowska propaganda przy tym to przedszkole. Mam nadzieje, że ta hołota z tvp kiedyś stanie przed jakimś trybunałem.
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2020, 20:01:46 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #258 dnia: Maja 21, 2020, 09:38:54 am »

Noszą się z tym zamiarem celebryci: https://wsieci24.pl/nic-sie-nie-stalo-odpowiedz-celebryci/
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #259 dnia: Maja 21, 2020, 19:58:08 pm »

Nim się wczoraj ukazał film Latkowskiego, obszerny artykuł z 2016 roku:

KRYSTIAN JESTEM, ZOSTAŃ MOJĄ DZIWKĄ
(...)
https://crime.com.pl/4841/krystian-jestem-zostan-moja-dziwka/
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #260 dnia: Maja 22, 2020, 13:17:40 pm »

Wygląda na to, że Latkowski dostał zielone światło na ryzesera Zanussiego. Ten zapowiada kroki prawne, bardzo bym go zachęcał. Może byc ciekawie, bo pycha kroczy itd.    https://nczas.com/2020/05/22/afera-pedofilska-latkowski-twierdzi-ze-zanussi-skorzystal-z-mlodego-chlopca-rezyser-podejmie-kroki-prawne/
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #261 dnia: Maja 22, 2020, 14:16:18 pm »

Niby nic... a mówi wiele.

"Byłem tam raz i nigdy nie wróciłem. Żałuję tego razu"

- napisał na Twitterze Marcin Gortat o "Zatoce Sztuki".

https://tysol.pl/a48373--Bylem-raz-i-nigdy-nie-wrocilem-Zaluje-tego-razu-Gortat-o-Zatoce-Sztuki-z-filmu-Latkowskiego



Też  daje do myślenia... tekst napisany przed filmem Latkowskiego:

"Na tym nie koniec, bo „SE” podjął też sprawę tajemniczych dokumentów. Miała je posiadać Ewa Żarska i miały dotyczyć pedofilii wśród wpływowych osób. Po śmierci dziennikarki dokumenty miały rzekomo zaginąć."

https://wmeritum.pl/ewa-zarska-dokumenty-o-pedofilii-samobojstwo/311353

« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2020, 14:20:29 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
sulpicjusz
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #262 dnia: Maja 24, 2020, 10:48:23 am »

Wygląda na to, że Latkowski dostał zielone światło na ryzesera Zanussiego. Ten zapowiada kroki prawne, bardzo bym go zachęcał. Może byc ciekawie, bo pycha kroczy itd.    https://nczas.com/2020/05/22/afera-pedofilska-latkowski-twierdzi-ze-zanussi-skorzystal-z-mlodego-chlopca-rezyser-podejmie-kroki-prawne/

W ogóle to łączenie Zanussiego ze sprawą Dworca Centralnego jest najpewniej ciągnącą się od lat próbą zniszczenia go pomówieniem. Przy okazji filmu Latkowskiego odszukałem stary wywiad (2007) z reżyserem, w którym odnosi się do zarzutów:

http://encyklopediateatru.pl/artykuly/28037/jestem-obcy

Cytuj
Niedawno spotkało mnie inne świństwo, które spłynęło po mnie jak po psie woda. Próbowano mnie plotką wplątać w aferę pedofilską na warszawskim Dworcu Centralnym.
Rzeczywiście było coś takiego.
- Było. Proponowano mi nawet w prasie, I żebym się przed tym bronił. Ale przed czym i właściwie miałbym się bronić? Wiem, że podejrzenie tyczyło pewnego reżysera, katolika, związanego z festiwalem w Niepokalanowie, rzeczywiście aktywnego homoseksualisty, który bodaj już nie żyje... Tymczasem ktoś celowo rozgłaszał, że to ja. Przez parę miesięcy ludzie patrzyli na mnie z takim dziwnym zaciekawieniem. Obrzydliwe, ale musiałem z tym żyć.

Dzielę się tym z Państwem, gdyż -- przyznaję to z nijakim wstydem -- słysząc wielokrotnie te oskarżenia sam myślałem, że może jest coś na rzeczy. Jeśli nie pedofilia to przynajmniej podwójne życie i ogromnych rozmiarów hipokryzja. Oczywiście, nie mam pojęcia, jak wygląda stan sumienia Krzysztofa Zanussiego, niemniej wszystko to wygląda na wyjątkowo obrzydliwą próbę obrzydzenia człowieka przez kryminalistę Latkowskiego.
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2020, 10:53:12 am wysłana przez sulpicjusz » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #263 dnia: Maja 24, 2020, 23:42:59 pm »

Przed 3 częścią warto przeczytać nieznany list Jana Pawła II w sprawie księży pedofilów: Lepiej wam mieć u szyi kamień młyński zawieszony…

W aktualnym numerze miesięcznika „Wpis” (5/2019) ukazał się artykuł Jolanty Sosnowskiej dowodzący nieustannych starań św. Jana Pawła II o czystość moralną księży przytaczający m.in. nieznany list polskiego papieża do biskupów amerykańskich w sprawie pedofilii. Oto obszerne fragmenty artykułu:
(...)
https://wpolityce.pl/kosciol/446594-nieznany-list-jana-pawla-ii-w-sprawie-ksiezy-pedofilow

Jest ten list z 11 czerwca 1993 r.

LIST JEGO ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II
DO BISKUPÓW STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI

(...)
http://w2.vatican.va/content/john-paul-ii/en/letters/1993/documents/hf_jp-ii_let_19930611_vescovi-usa.html


« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2020, 13:06:32 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #264 dnia: Maja 25, 2020, 08:52:19 am »

Ten list to bym powiedział ... <ziew>

Najmocniejszy fragment, to cytat z Pisma Świętego.
Duzo bardziej podoba mi się dokument poprzednika JP II - PV pt. "Horrendum illud scelus"
 
i fragmencik za pch24.pl:
Cytuj
„Ów odrażający występek, za który zepsute i rozpustne miasta [Sodoma i Gomora] z Boskiego wyroku spalone zostały, przepełnia nas goryczą i bólem i skłania nas do karania występku tego z największą gorliwością. Ze wszech miar słusznie Piąty Sobór Laterański postanowił, że każdy duchowny złapany na takim występku przeciw naturze, za który gniew Boży spadł na niegodziwców, ma zostać zwolniony ze stanu duchownego lub zmuszony do odbycia pokuty w klasztorze (c. 4, X, V, 31). Ażeby zaraza na tak wielkie zasługująca potępienie nie szerzyła się korzystając z bezkarności, która największą zachętą jest do grzechu, oraz po to, by surowiej karać duchownych, którzy winnymi owych bezecnych występków będąc śmierci duszy się nie lękają, postanowiliśmy, że karać ich będzie władza świecka wedle prawa cywilnego.


Dlatego też, pragnąc z większą niż dotąd żarliwością stosować się do tego, co zarządziliśmy na początku naszego pontyfikatu (bulla Cum Primum), ustanawiamy, że każdy kapłan lub duchowny świecki czy zakonny, niezależnie od rangi i godności, który dopuści się takiego odrażającego występku, zostanie na mocy istniejącego prawa pozbawiony wszystkich wynikających ze stanu duchownego przywilejów, stanowisk, godności i beneficjów kościelnych, a po zdegradowaniu przez sędziego kościelnego władzy świeckiej przekazany będzie, by ta wymierzyła mu taką karę, jaka w prawie przewidziana jest dla ludzi świeckich, którzy w otchłań taką wpadli”.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #265 dnia: Maja 25, 2020, 11:46:17 am »

Cytuj
każdy kapłan lub duchowny świecki czy zakonny, niezależnie od rangi i godności, który dopuści się takiego odrażającego występku, zostanie na mocy istniejącego prawa pozbawiony wszystkich wynikających ze stanu duchownego przywilejów, stanowisk, godności i beneficjów kościelnych, a po zdegradowaniu przez sędziego kościelnego władzy świeckiej przekazany będzie, by ta wymierzyła mu taką karę, jaka w prawie przewidziana jest dla ludzi świeckich, którzy w otchłań taką wpadli”.

...to trochę wyjaśnia dlaczego P VI sprzedał tiarę.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #266 dnia: Maja 25, 2020, 13:04:44 pm »

Ten list to bym powiedział ... <ziew>

Najmocniejszy fragment, to cytat z Pisma Świętego.
Duzo bardziej podoba mi się dokument poprzednika JP II - PV pt. "Horrendum illud scelus"
 
i fragmencik za pch24.pl:
Cytuj
„Ów odrażający występek, za który zepsute i rozpustne miasta [Sodoma i Gomora] z Boskiego wyroku spalone zostały, przepełnia nas goryczą i bólem i skłania nas do karania występku tego z największą gorliwością. Ze wszech miar słusznie Piąty Sobór Laterański postanowił, że każdy duchowny złapany na takim występku przeciw naturze, za który gniew Boży spadł na niegodziwców, ma zostać zwolniony ze stanu duchownego lub zmuszony do odbycia pokuty w klasztorze (c. 4, X, V, 31). Ażeby zaraza na tak wielkie zasługująca potępienie nie szerzyła się korzystając z bezkarności, która największą zachętą jest do grzechu, oraz po to, by surowiej karać duchownych, którzy winnymi owych bezecnych występków będąc śmierci duszy się nie lękają, postanowiliśmy, że karać ich będzie władza świecka wedle prawa cywilnego.


Dlatego też, pragnąc z większą niż dotąd żarliwością stosować się do tego, co zarządziliśmy na początku naszego pontyfikatu (bulla Cum Primum), ustanawiamy, że każdy kapłan lub duchowny świecki czy zakonny, niezależnie od rangi i godności, który dopuści się takiego odrażającego występku, zostanie na mocy istniejącego prawa pozbawiony wszystkich wynikających ze stanu duchownego przywilejów, stanowisk, godności i beneficjów kościelnych, a po zdegradowaniu przez sędziego kościelnego władzy świeckiej przekazany będzie, by ta wymierzyła mu taką karę, jaka w prawie przewidziana jest dla ludzi świeckich, którzy w otchłań taką wpadli”.

Może pan ziewać na ten list, pochwałą na takie czyny nie jest, ale sięgnąć po tę książkę "W obronie wyższych praw"  to doczyta pan więcej różnych wypowiedzi papieży i pism Ojców i Doktorów Kościoła i stwierdzić trzeba, że nauka Kościoła była tu zawsze jednoznaczna.

https://www.ksiegarnia.poloniachristiana.pl/produkt,w-obronie-wyzszych-praw--,17.html
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #267 dnia: Maja 25, 2020, 13:19:52 pm »

Nauka owszem i juz zmeczony jest tym grepsem. Od wiadomego soboru, pierwsze miejsce zajeła praktyka duszpasterska, nauka poszła w kąt. Więc bardzo prosze bez takich, bo to juz przerobiliśmy.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #268 dnia: Maja 25, 2020, 13:42:55 pm »

Nauka owszem i juz zmeczony jest tym grepsem. Od wiadomego soboru, pierwsze miejsce zajeła praktyka duszpasterska, nauka poszła w kąt. Więc bardzo prosze bez takich, bo to juz przerobiliśmy.

Nikt pana nie zmusza do czytania i proszę się też zastanowić, że inni też mogą już być zmęczeni pana grepsem, a na zmęczenie proponuję trochę wolnego od FK od czytania i swojego grepsowania.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #269 dnia: Maja 25, 2020, 13:47:33 pm »

Pani mi nie udziela rad, ani innym też. Nikt o to u pani nie zabiega. Naczelne kłamstwo posoborowców polega na zasłanianiu się niezmienioną rzekomo nauka, gdy praktyka pokazuje zupełnie cos odwrotnego.
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu'' « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!