Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:00:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''  (Przeczytany 56904 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #15 dnia: Maja 13, 2019, 21:57:54 pm »

Obejrzałem 60 % filmu i dokończę oglądanie.

Mam zdanie podobne do ks. Isakowicza, dlatego linkuję jego opinie.
Odniosę się tylko do Oburzonych rzekomą tendencyjnością filmu.
Skoro problem pedofilii występuje i od dawna o tym słychać (także na Zachodzie) to dlaczego katoliccy dziennikarze tematu nie poruszyli w swoim filmie? Dlaczego Terlikowski z Karnowskimi i Dawidem Gospodarkiem v-ce szefem Una Voce na etacie w Kai, nie nakręcili "uczciwego i obiektywnego" filmu?
Myslę, że są współuzależnieni emocjonalnie od tych bp-ów którzy kryli pedofili przerzucając ich z parafii do parafii. Tak samo kryli biskupa Piotra 2,3 0/000, oraz tłumaczyli aroganckie traktowanie wiernych proszących o Mszę KRR.

Ciekawe jest to (o czym wróble ćwierkają w Polsce od lat) że przeniesienie karne jest przeniesieniem na parafię "mniej dochodową" - czyli mamy "karę finansową" :o bo widocznie hierarchia, ta która kryje , tak rozumie karę (sic!).

Myślę, że nic się nie zmieni nawet po tym filmie. Dopóki w pałacu biskupa kryjącego pedofilię, zimą będzie ogrzewanie, ciepła woda, opierunek i miska to będą zaprzeczać do samego końca, do śmierci jak "bohaterowie" tego filmu. Dlaczego? -chyba dlatego, że taka jest nasza kultura społeczna vide traktowanie przedmiotowe obywateli przez każdy rząd.

Ks Isakowicz-Zaleski o filmie:

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-grzech-zaniechania-jedna-z-przyczyn-kryzysu-w-kosciele-polsk,nId,2986383

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-05-13/ks-isakowicz-zaleski-ksieza-o-sklonnosciach-pedofilskich-czesto-byli-powiazani-z-sb/

PS
Wszystkie filmy są "atakiem na Kościół" ;-) nawet "Zwiedzeni". Najlepiej będzie gdy KEP nakręci swoją wersję historii: o biskupach TW, o homosiach i pedofilach.
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2019, 22:02:58 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #16 dnia: Maja 13, 2019, 22:19:18 pm »

Cytuj
Zupełnie nie rozumiem jak rodzic mógł nie uwierzyć dziecku - ale to inna bajka.
Takie rzeczy dziwią, jak np. to, że matka mogła wysłać syna z księdzem (co jak co nie jest to typowo osoba bliska) na Wyspy Kanaryjskie czy tam gdzieś. Jednak dlatego przy pedofilii łatwiej jest szukać ofiar w środowiskach bardziej patologicznych - gdzie będzie występowała obojętność albo skrajna łatwowierność rodziców. Niektórzy tym chcą usprawiedliwić pedofila poprzez "przerzucenie" winy na rodziców ("a gdzie była matka"?), co jest oczywiście bez sensu, na zasadzie wypierania problemu.

Cytuj
@ks. Aqeb: Ja miałem nieszczęście spotkać się z księdzem-pedofilem - i to dwukrotnie. W mojej rodzinnej parafii był wikarym, a potem po latach w docelowej proboszczem. Zresztą znany na tym forum ks. M.M. Przy okazji - doczytałem, ze w rodzinnej parafii molestował co najmniej 1 ministranta (w dodatku niemal mój rocznik). Problem w tym, że ani za pierwszym razem, ani za drugim nic nie wskazywało na jego chore skłonności. (a za pierwszym razem mieliśmy w parafii świętego proboszcza - gdyby oś podejrzewał, to by nie pozwolił zamieść tego pod dywan). Tak więc nie rozumiem oburzenia, że inni "musieli wiedzieć a nie reagowali" - w parafii większość wiernych do tej pory myśli, że zrezygnował z powodu jakiejś normalnej choroby, nie zboczenia które się wydało...

Wspomnianego księdza też spotkałem już jako diecezjalnego liturgistę. Jeśli chodzi o trzech wspomnianych przeze mnie świeckich - to w jednym przypadku (i ten akurat był medialny) też nie widziałem zewnętrznych oznak, jakkolwiek były komentarze o homoseksualiźmie, które dla nas - wówczas iluśnastoletnich - mieszały się z żartami. Z dwóch pozostałych jak pamiętam śmiano się, że są homo. Ja akurat w tym towarzystwie byłem na uboczu, ale moi koledzy byli bardziej zaangażowani i sami się często dziwili temu co potem czytali w artykułach prasowych, których brzmienie było takie jakby cały chór był molestowany tudzież gwałcony (a wyjeżdżali z nimi na tydzień, dwa...).

Wracając do samego filmu ja akurat miałbym zastrzeżenie do innego szczegółu - wypowiedzi pani psycholog. O ile dobrze pamiętam to uważa ona, że większość księży z tym problemem to nie prawdziwi pedofile, których interesują tylko dzieci, ale tacy, którzy zabrali się za nie ze względu na łatwy dostęp, nikłe konsekwencje itd., ale dzieci nie byłyby dla nich konieczne dla - jak to chyba określiła - uzyskania satysfakcji. Miałbym co do tego spore wątpliwości ponieważ często się mówi właśnie o tym, że osoba raz przyłapana brnie w to dalej. Komentarz pani psycholog właśnie pokrywa się z oczekiwaniami, że po przeniesieniu i upomnieniu kanonicznym "zainteresowania" ustąpią i nawet jeśli taka osoba będzie grzeszyła przeciw czystości to nie z dziećmi. Przeważnie właśnie takie oczekiwanie było postrzegane jako błędne i molestowane były następne dzieci w innym miejscu. Mam wrażenie, że ten komentarz pani psycholog ma tak dyskretnie zrzucić problem na celibat (taki pogląd jest modny nie tylko wśród psychologów).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #17 dnia: Maja 13, 2019, 22:33:08 pm »

Trochę oświadczeń :

Paweł Kania nie jest już księdzem – oświadczenie kurii wrocławskiej
(...)
https://ekai.pl/pawel-kania-nie-jest-juz-ksiedzem-oswiadczenie-kurii-wroclawskiej/


Księża marianie o oskarżeniach dot. kustosza sanktuarium w Licheniu
(...)
https://ekai.pl/tylko-nie-mow-nikomu-marianie-ws-oskarzen-wobec-ks-makulskiego/


Ks. P. Śliwiński: Zrobimy wszystko, by wyjaśnić tę sytuację - rozmowa z rzecznikiem archidiecezji warszawskiej na temat ks. Dariusza Olejniczaka, który złożył rezygnację
(...)
https://stacja7.pl/tylko-nie-mow-nikomu/ks-p-sliwinski-zrobimy-wszystko-by-wyjasnic-te-sytuacje/


Kielce: oświadczenie rzecznika Kurii ws. ks. Jana A.
(...)
https://ekai.pl/kielce-oswiadczenie-rzecznika-kurii-ws-ks-jana-a/
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #18 dnia: Maja 13, 2019, 22:44:49 pm »

Jeszcze raz: Sekielski sprawy nie wymyślił - tyko wykorzystał nieco ubarwiając. I jak ks. Aqeb wskazał - są tam zagrywki dyskretnie kierujące "gniew ludu pracującego miast i wsi" tam gdzie trzeba...

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #19 dnia: Maja 13, 2019, 23:00:16 pm »

Z opracowania Marka Piotrowskiego:

"Czego się dowiedzieliśmy, a czego nie dowiedzieliśmy z filmu „tylko nikomu nie mów”?

PRAWDĄ JEST, że pedofile- księża istnieją

PRAWDĄ JEST, iż wielu przełożonych reagowało niewystarczające: co gorsze, prawdą jest też, że bywali także tacy przełożeni, którzy kryli pedofilów

PRAWDĄ JEST, że pedofile w Kościele związani są w głównej mierze z grupą wpływowych księży – homoseksualistów. Grupa ta jest na tyle wpływowa, ze wręcz mówi się o „mafii homoseksualnej w Kościele”

PRAWDĄ JEST też, że księża-pedofile pokazani na filmie p.Sekielskiego w większości byli TW (tajnymi współpracownikami bezpieki). Odbija się tu czkawką parodia lustracji, jaką zafundowali nam hierarchowie nie ujawniając księży – współpracowników SB

NIEPRAWDĄ jest, że księża są grupą, w której pedofilia jest statystycznie częstsza niż w pozostałej części społeczeństwa. Jest przeciwnie; niezależne badania (raport przygotowany dla amerykańskiego Departamentu Edukacji w 2004 roku) wykazały, iż pedofilia jest około 60–krotnie rzadsza wśród księży niż pośród nauczycieli. Najwięcej pedofili pracuje w szkole i jako trenerzy sportowi.Również statystycznemu mężczyźnie pedofilia zdarza się częściej niż duchownym, a spośród duchownych – księżom katolickim zdarza się nieco rzadziej niż duchownym niekatolickim (pastorzy oskarżani są 6 razy częściej niż księża, . Zanotowano także spore problemy z pedofilią w środowisku ortodoksyjnych Żydów (o Islamie w ogóle nie piszemy, gdyż w dużej jego części pedofilia jest dozwolona).

NIEPRAWDĄ jest, iż watykańska instrukcja Crimen Solicitationis ułatwiała ukrycie pedofilii
Jeśli interesują Was bliższe dane, zapraszam:"

http://analizy.biz/marek1962/ped.pdf?fbclid=IwAR33cmysFPiBcui2X6lPsrIXv45FRPYgZrQNsYunYS8q107CNH9_Jwb5iy8
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #20 dnia: Maja 13, 2019, 23:17:16 pm »

... Dawidem Gospodarkiem v-ce szefem Una Voce ...
  I znowu to pańskie tendencyjne mijanie się z prawdą. 
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #21 dnia: Maja 14, 2019, 00:02:31 am »

... Dawidem Gospodarkiem v-ce szefem Una Voce ...
  I znowu to pańskie tendencyjne mijanie się z prawdą. 

Mea culpa, mea culpa...zaledwie członek zarządu Una Voce. To całkowicie zmienia postać rzeczy  ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #22 dnia: Maja 14, 2019, 08:57:09 am »

Cytuj
Jeszcze raz: Sekielski sprawy nie wymyślił - tyko wykorzystał nieco ubarwiając. I jak ks. Aqeb wskazał - są tam zagrywki dyskretnie kierujące "gniew ludu pracującego miast i wsi" tam gdzie trzeba...

Z tym, że to szczegół niemalzę niezauważony. Jeśli chodzi o mój stosunek do filmu i jego autorów to jest taki sam jak ze dwa i pół roku temu do Zbigniewa Stonogi:

Zobaczymy co z tego będzie.
"Bicz Boży" nie musi być dobry. Asyria i Babilonia nie były dobre a "Biczem Bożym" dla Izraela były (chociaż mam pewne teologiczne wątpliwości co do tego określenia).

Czy sprawiedliwy, czy niesprawiedliwy, czy ruski agent, czy koncesjonowany, chrześcijanin, muzułmanin, hetero, homo czy nekro... Jeśli to co mówi jest prawdziwe, jeśli ma prawdziwe materiały to tam jest problem a nie w nim (w nim też może jakiś być, co nie znaczy, że należy się tym zasłaniać).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #23 dnia: Maja 14, 2019, 09:03:01 am »

... Dawidem Gospodarkiem v-ce szefem Una Voce ...
  I znowu to pańskie tendencyjne mijanie się z prawdą. 
Mea culpa, mea culpa...zaledwie członek zarządu Una Voce. To całkowicie zmienia postać rzeczy  ;D
Znowu chlapnął Pan jak martwe cielę ogonem. Skoro jest Pan niewiarygodny w rzeczach małych, jak można Pana traktować poważnie Pańskie "informacje" o rzeczach większych?
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2019, 09:05:26 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #24 dnia: Maja 14, 2019, 12:23:46 pm »

Pomnik ks. Makulskiego w Licheniu zasłonięty



Rzecznik wyjaśnia, że pomnik będzie zasłonięty do czasu podjęcia ostatecznej decyzji co do jego losów. – Przygotowanie takiej decyzji wymaga czasu – dodaje ks. Kieniewicz.

https://stacja7.pl/z-kraju/pomnik-ks-makulskiego-w-licheniu-zasloniety/
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #25 dnia: Maja 14, 2019, 14:33:47 pm »

Pomnik jest nawiązaniem do średniowiecznych przedstawień donatorów przedstawianych w obliczu świętych, których ta donacja dotyczyła. Cała ta hucpa jest po prostu niesmaczna.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #26 dnia: Maja 14, 2019, 14:44:49 pm »

Moim zdaniem, bardzo słaby.
Zgadzam się, poza pierwszym przypadkiem to są sprawy dotyczące homoseksualizmu. Jedna z "ofiar" wyjeżdżała ze swoim "oprawcą" na Wyspy Kanaryjskie obarczając winą matkę.
Uboczny skutek tej żałosnej produkcji to odgrzanie sprawy Polańskiego histerycznie bronionego przez te same "elity" co teraz nastają na księży oraz sprawy idola Wajdy:
Cytuj
Po filmie Sekielskiego Młynarska oskarża Wajdę: "Miałam 14 lat kiedy zmusił mnie do zagrania nago bardzo odważnej sceny erotycznej"
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/446490-po-filmie-sekielskiego-mlynarska-oskarza-wajde
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #27 dnia: Maja 14, 2019, 16:30:24 pm »

Pojawiają się wypowiedzi odważniejsze od standardowych:

https://www.fronda.pl/a/ks-isakowicz-zaleski-o-naduzyciach-w-kosciele-to-uruchomi-lawine,126704.html

https://www.fronda.pl/a/biskup-mocno-o-lawendowej-mafii-w-kosciele,126698.html

Biskup pomocniczy diecezji płockiej, ks. Mirosław Milewski na antenie Polsat News skomentował film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Duchowny bardzo przeżył ten film- jak sam przyznał, po obejrzeniu dokumentu Sekielskich "łomotało mu serce", mimo iż takimi sprawami "zajmuje się w diecezji od ponad 10 lat".

"Spotykam się i z ofiarami i z przestępcami, ale film braci Sekielskich zrobił na mnie duże wrażenie"-podkreślił bp Milewski. Jak wspomina, po obejrzeniu filmu zaczął modlić się w małej prywatnej kapliczce, szukając pokoju serca. Rozmówca Bogdana Rymanowskiego modlił się "za te biedne ofiary, teraz dorosłych ludzi", prosząc jednocześnie Pana Boga o sprawiedliwość. 


https://www.fronda.pl/a/o-pawel-guzynski-wzywa-do-dymisji-biskupow-wymienia-abp-glodzia,126712.html

[...] w ciągu najbliższych dni powinniśmy usłyszeć o dymisjach konkretnych biskupów. Czy tak się zdarzy? Polscy biskupi jako udzielni książęta nie nawykli do tego, żeby się korygować, zwracać sobie uwagę. Nie potrafią tego robić. To jest stan niedojrzałości. To przypomina zachowanie w rodzinie dysfunkcyjnej, gdzie ani żona, ani dzieci nie mają odwagi powiedzieć ojcu, że jest alkoholikiem" - stwierdził kapłan.
"Trzeba przerwać zmowę milczenia i powiedzieć: powinniśmy usunąć tego czy owego biskupa. To nie jest atak na Kościół, żadna hańba" - stwierdzi. [...]

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #28 dnia: Maja 14, 2019, 16:49:07 pm »

Moim zdaniem, bardzo słaby.
Zgadzam się,
I co z tego, że słaby. Teraz bracia Cohen..przepraszam, Sekielscy zabłysną na festiwalach, posypią się nagrody i statuetki, tytuły człowieków roku, laurki za odwagę. I biznes sze kręci.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #29 dnia: Maja 14, 2019, 16:59:26 pm »

Moim zdaniem, bardzo słaby.
Zgadzam się,
I co z tego, że słaby. Teraz bracia Cohen..przepraszam, Sekielscy zabłysną na festiwalach, posypią się nagrody i statuetki, tytuły człowieków roku, laurki za odwagę. I biznes sze kręci.

Panie Sztary Kontra, Pan jest jusz bardzo sztary i ja sze Pana zapytowuje czego Pan nie nakręcił na ten temat dobrego katolickiego filmu, tylko dał zarobić Cohenom na tym temacie? Ja sze tylko tak pytam ;)

PS
Ja moge sfinansować Pana kamere i niech Pan kręci o realizacji MP SP w Polin, zanim ten stary Ryngbaum (vel Rysio) nakręci.
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2019, 17:02:30 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu'' « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!