Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:38:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: JE Bp Fellay o świeceniach
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] Drukuj
Autor Wątek: JE Bp Fellay o świeceniach  (Przeczytany 25232 razy)
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #105 dnia: Lipca 01, 2009, 14:09:45 pm »

Cytuj
używania w czasie Mszy kanonu

Jakiego kanonu?
Takiego jakiego biskup używa w czasie Mszy. Więcej ciekawostek tutaj: http://www.archidiecezja.pl/pl/historia/kapitula.html

Tak, ale tam jest napisane, że ten przywilej kanonu i pierścienia został "zniesiony po Soborze Watykańskim II"....to przeprawszam Sobór "znosił" pierścienie i przywileje kanonu ??? :)
Nie jest napisane, że dokonal tego Sobór. Po prostu na NOMie nawet biskupi nie używają kanonu, więc czemu mieliby używać kanonicy? A co do pierścienia to nie wiem jak to jest obecnie. Wiem, że przed soborem pierścienia w czasie liturgii mogli używać tylko biskupi i ci, którym Stolica Apostolska wydała pozwolenie. Zwyczajnie kanonicy zdejmowali pierścień do mszy.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #106 dnia: Lipca 01, 2009, 15:12:56 pm »

czy zna Pan osobiście  jakiegoś proboszcza żyjącego w konkubinacie, czy też powtarza Pan "standardy" różnych szmatławców?

Strasznie pan naiwny. W Afryce w celibacie zyja chyba tylko biali misjonarze. Na Zachodzie z konkubinami nikt sie nie kryje, a wrecz przeciwnie - kiedy tylko jakis biskup stara sie takiego kaplana zdyscyplinowac (co sie zdarza niezmiernie rzadko), to parafia staje za nim murem. Gdyby mi sie chcialo pogrzebac po moim archiwum, to moglbym podac panu dziesiatki nazwisk i adresow.

ja znam masę księży i proboszczów i nie znam osobiscie nikogo z tych o którym pan mówi. Oczywiście historie typu "gdzieś ktoś cośtam" to każdy słyszał ale gdy idzie o fakty to zawsze wypadają blado, bo konkretów nie potrafią wskazać. Musze przyznać jedno czytając to forum, ze nigdzie w zyciu, w żadnym środowisku (mam namyśli katolickie) nie słyszałem aby wyrażano sie tak pogardliwie o kapłanach jak na tym forum... przykre tym bardziej że ludzie którzy tu piszą mówią o sobie "przywiązani do Tradycji katolickiej"... 

Witam

Ja jedno powiem wystarczy przeczytać świetne dzieło Św. Alfonsa de Liguori ''O Godności I Obowiązkach Kapłańskich'' z 1778 r.

L. 5907.

Pozwalamy Przedrukowywać
z Konsystorza Książęco-Biskupiego
W Krakowie, dnia 24. listopada 1903.
(L.S)
† J. Kard. Puzyna.

Tak św. Alfons mówi o grzechach kapłanów (ciężkich i lekkich i KARCI ich oraz ostro napomina i potępia ich grzechy mówi o karach jakie powinni otrzymać(od swoich przełożonych ciężkie pokuty) za zgorszenia, grzechu nieczystości czy gdy sprawują Ofiarę Mszy Św. w grzechu śmiertelnym książka uderza czytelnika dosłownie )

Tu fragment książki :


''Lecz czy z kapłan, który z całą wiedzą odłączył się od Pana Boga, boi się ognia piekielnego ?
Kapłan grzeszący traci światło i bojaźń Bożą, sam Pan o tem świadczy: ''Jeśli tedy ociec ia iestem, gdzież jest cześć moia, a ieślim ia Pan, gdzież jest bojaźń moia...o Kapłani którzy gardzicie
imieniem moim (Mal.I,6)

Św.Bernard mówi: ''Kapłani, którzy z tak wysoka upadli, zostają pogrążeni w swej złośliwości, zapominają o Panu Bogu, nie są wzruszeni Jego groźbami, niebezpieczeństwo potępienia   
nie przestrasza ich całkiem (Serm.77 in Cant.).

12. Nie ma nic w tem zadziwiającego, albowiem kapłan przez grzech wpada w głęboką przepaść, pozbawioną wszelkiego światła, stąd też pogardza wszystkiem.
Zdarza się to, o czem mówi mędrzec: ''Niezbożnik gdy przyjdzie w głębokości grzechów, za nic sobie ma(Przy. XVIII, 3)

Niezbożnik, tym bezbożnikiem, to kapłan grzeszący, w głębokości, kapłan, obrażający Pana Boga JEDNYM TYLKO grzechem śmiertelnym, zagłębia się, pogrąża w przepaści kału i zostaje
ślepym, za nic sobie ma, pogardza karami, ostrzeżeniami, obecnością Pana Jezusa Chrystusa, którego śmie pożywać przy ołtarzu, w końcu pogardza wszestkiem i staje się gorszym OD ZDRAJCY JUDASZA.

Pan skarżył się św, Brygidzie temi słowy:
''Tacy kapłani nie są moimi kapłanami, ale zdrajcami. Zdrajcami , tak prawdziwymi zdrajcami, albowiem posługują się świętą Ofiarą, dla znieważenia świętokradztwem Pana Boga swego.

Jakże opłakany będzie koniec takiego świętokradzcy!
''W ziemi świętych nieprawość czynili y nie ogląda chwały Pańskiej'' (Izai. XXVI,10.)
Opuszczenie Pana Boga, a potem piekło.

Lecz, mój Ojcze, może powie który z nich, ta mowa zbyt jest surowa, przerażasz nas; czy chcesz nas przywieść do rozpaczy ?
Odpowiadam ze św. Augustynem:'' Przerażony przerażam (Territus terreo)

A zatem, powie kapłan, który znieważył Pana Boga, już nie mogę mieć żadnej nadziei otrzymania przebaczenia ?

Tego nie powiem; jeśli czujesz wstręt do złego i żal z wyrządzonej Panu Bogu krzywdy, dziękuj Panu za nowy i nadzwyczajny dowód łaski, a śpiesz się
póki jeszcze czas, z powrotem do Pana Boga. (S. Aug)

Kapłani, bracia moi, umiejmy cenić stanowisko, na jakiem postawieni jesteśmy, a będziemy sługami samego Pana Boga, nie stawajmy się niewolnikami grzechu i szatana(S. Petr.Dam)
13. Nie naśladujmy szaleństwa ludzi światowych co myślą tylko  o dziś. ''Postanowiono ludziom raz umrzeć a potym sąd(Żyd . IX, 27)

Wszyscy staniemy na tym sądzie: '' Bo się wszyscy musimy okazać przed stolicą Chrystusową, aby każdy doniósł własne sprawy ciała, według tego co czynił(II Kor.V,10)
Usłyszymy te słowa: ''Odday liczbę włodarstwa twego (Łuk.XVI,2) t.j. z kapłaństwa twego. Jakieście je wykonali i w jakim celu.

Kapłani, bracia moi, jeżelibyście w tej chwili mieli być sądzeni, czyż byliście spokojni i zadowoleni ?
Czyż nie powiedzielibyście raczej: ''A gdy spyta, co mu odpowiem'' (Job.XXXI,14)

Kiedy Pan zamierza ukarać lud, poczyna od kapłanów, ponieważ oni są pierwszą PRZYCZYNĄ grzechów całego ludu, bądź przez zły przykład, bądź przez zaniedbywanie swych obowiązków.
Dla tego Pan mówi: ''Czas jest, aby się sąd począł od domu Bożego''

strony: 53-55


Dalsze części dzieła są porażające mówią o świętokradczych Ofiarach Mszy św.

''Do św. Brygidy rzekł był Pan jedną  raza: ''Tacy kapłani nie są moimi kapłanami, ale prawdziwymi zdrajcami; oni bowiem i zaprzedają mnie jak Judasz i zdradzają''

A św. Bernard woła: ''Tacy kapłani są gorsi od Judasza; Judasz wydał był Zbawiciela Żydom, ci zaś wydają Go szatanom, umieszczając Ciało Jego,godne niewysłowionej czci i uwielbienia
w miejscu podległym ich władzy, to jest w łanie świętokradzkiem (Serm.55. a. I,c.3)
str.99

 
Tacy kapłani (którzy sprawują Ofiarę Mszy św. w grzechu śmiertelnym przy czym popełniają kolejne 4 śmiertelne grzechy) mówi , Pan do św. Brygidy: ''przeklęci są od wszystkich stworzeń w niebie i na ziemi'' (Aqud Mansi) 


A teraz zapytuję się gdzie jest ów karność dyscyplina (także Liturgiczna) przestrzeganie reguł w seminariach czy w zakonach tam ona jest ale szczerze mówiąc to na 100% jest przestrzegane może 15 % i znam to z autopsji i nie ma zamiaru nikogo tu obrażać !!!! I tu jest całe źródło kryzysu brak DYSCYPLINY i KARNOŚCI w Kościele św. brak stanowczości ze strony biskupów i co jest przykre mówi dokładnie o tym Najświętsza Panna Maryja w Objawieniach z Quito :

W owych chwilach największej potrzeby Kościoła, ci, którzy mają mówić, będą milczeć!".

http://klub.poezji.w.interia.pl/objawienie.htm


« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2009, 15:16:40 pm wysłana przez LUK » Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #107 dnia: Lipca 01, 2009, 17:41:10 pm »

Gdzie pojedzie xiadz Anzelm bez problemu powinienieś się dowiedzieć. :)
ls. Anzelm powraca do Portugalii (gdzie pracował zaraz po święceniach). Do Polski poza ks. Edmundem przybędzie z Niemiec ks. Marian Kowalski (b. niemieckie imię i nazwisko - nie? :-D ). Nie wiem co z księdzem Łukaszem - są ploty, ze jednek pozostanie poza Polską.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #108 dnia: Lipca 01, 2009, 17:53:50 pm »

Panie Porys to biskup. Świadczy o tym biret w jednym kolorze. Prałaci mają kolorowy tylko popon a infułaci jeszcze nitkę na birecie. Poza tym widać że ma pektorał. A więc biskup.
Prałat Jurković - z Chorwacji - dici.org już go zidentyfikowało:
http://dici.org/preview.php?id=74#top (3-cie zdjęcie)
I wszytsko jasne ten prałat to fra Żeljko Jurković OFM - birytualista z Chorwacji (swoją drogą czemu w Chorwacji nie ma nigdzie tridentiny?)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #109 dnia: Lipca 01, 2009, 17:58:48 pm »

Gdzie pojedzie xiadz Anzelm bez problemu powinienieś się dowiedzieć. :)
ls. Anzelm powraca do Portugalii (gdzie pracował zaraz po święceniach). Do Polski poza ks. Edmundem przybędzie z Niemiec ks. Marian Kowalski (b. niemieckie imię i nazwisko - nie? :-D ). Nie wiem co z księdzem Łukaszem - są ploty, ze jednek pozostanie poza Polską.

Konkretne wieści są tutaj.
cytuję fragmencik :
"W tej chwili w Polsce pracuje pięciu księży Bractwa: dwóch Niemców - Karl Stehlin i Anselm Ettelt, Łotysz - Raivo Kokis, Amerykanin - John Jenkins i Polak, były jezuita, ks. Edward Wesołek. W ubiegłych latach święcenia w Bractwie przyjęli także inni nasi rodacy. W 2001 roku ks. Rafał Królikowski, który przeszedł później do powołanego przez Rzym Instytutu Dobrego Pasterza oraz, w roku 2005, ks. Rafał Trytek, który został usunięty z Instytutu za głoszenie poglądów sedewakantystycznych.
Latem w Gdyni ma zostać otwarty kolejny ośrodek duszpasterski Bractwa. Nie ma w zwyczaju, by neoprezbiterzy w najbliższym czasie po święceniach posługiwali na terenie, z którego pochodzą, dlatego oczekuje się, że ks. Szydłowski po prymicjach rozpocznie pracę w którymś z krajów niemieckojęzycznych. Po wakacjach ma powrócić do Niemiec także ks. Ettelt, którego zastąpi Polak, ks. Marian Alfons Kowalski, który święcenia przyjął w 2007 roku (ma 33 lata). Ksiądz Kowalski jest potomkiem berlińskiej Polonii."


całość : http://jacquesblutoir.blogspot.com/2009/06/zaitzkofen-ks-ukasz-szydowski-fsspx.html
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #110 dnia: Lipca 01, 2009, 18:57:10 pm »


W 2001 roku ks. Rafał Królikowski, który przeszedł później do powołanego przez Rzym Instytutu Dobrego Pasterza oraz, w roku 2005, ks. Rafał Trytek, który został usunięty z Instytutu za głoszenie poglądów sedewakantystycznych.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Kr%C3%B3likowski

http://www.polskiefilmy.com/images/rafal_krolikowski.jpg

jest pewne podobieństwo do x. Leszka ;) który jak pamiętamy wypełnił śluby terminowe FSSPX i nie złożył wieczystych przechodząc do IBP. Natomiast informacje odnośnie x Rafała są nieprawdziwe, bo nie "został usunięty za głoszenie poglądów sedewakantystycznych", tylko sam odszedł z FSSPX
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #111 dnia: Lipca 02, 2009, 13:34:44 pm »

jest pewne podobieństwo do x. Leszka ;) który jak pamiętamy wypełnił śluby terminowe FSSPX i nie złożył wieczystych przechodząc do IBP. Natomiast informacje odnośnie x Rafała są nieprawdziwe, bo nie "został usunięty za głoszenie poglądów sedewakantystycznych", tylko sam odszedł z FSSPX

Zgadza się P.T.Autor blogu powinien raczej rzecz tą sprostować. Mam nadzieję, informację podał nieświadomy zaistniałych faktów związanych z odejściem z FSSPX X.Rafała :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #112 dnia: Lipca 05, 2009, 11:29:28 am »

http://www.piusbruderschaft.de/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=847&Itemid=48
http://www.piusbruderschaft.de/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=850&Itemid=48

Miło zobaczyć na zdjęciach znajome twarze
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #113 dnia: Lipca 14, 2009, 12:46:26 pm »

Proszę Pana. Nie każdy kto głosi herezję jest świadomym heretykiem. Heretykiem można być matrialnym ( nieśiwadomym ) lub formalnym ( świadomym, ogłoszonym i ekskomunikowanym ).
Dzisiaj w Kościele posoborowym spotka Pan wielu ludzi, którzy nie tylko głoszą rzeczy będące herezjami, ale nawet gorzej będące tezami apostazji. Często czynią to nieświadomie, nie mając pojęcia o tym , że są to tezy sprzeczne z nauczaniem Kościoła.
Co więcej - niektórzy wierzą w to, bo sądzą, że tak naucza Kościół...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #114 dnia: Lipca 14, 2009, 14:44:15 pm »

Co więcej - niektórzy wierzą w to, bo sądzą, że tak naucza Kościół...

Dokładnie i to jest właśnie najgorsze. Moi Rodzice na ten przykład traktuję mnie prawie jak "heretyka" bowiem dla nich "skoro nasz papież odprawial NOM to jest NOM uber alles! Jak dopuszczono pochówki po kremacji to znaczy że już wolno! Skoro Papież mówi, że się uświęca w innych religiahc także to widocznie tak jest!" itd itp. po prostu horror, a Moi rodzice byli zawsze ordodoksyjni nad podziw...teraz już staruszkowie... wogóle nie chcą słyszeć o jakiejkolwiek krytyce "reform"...tragedia.... :(
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #115 dnia: Lipca 14, 2009, 14:51:16 pm »

O ilez mniejsza odpowiedzialnosc szeregowych katolikow w porownaniu do pasterzy, kotrzy zmienili sie w wilki. O ilez straszliwszy los tych ostatnich na Sadzie Ostatecznym !
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #116 dnia: Lipca 14, 2009, 21:37:19 pm »

O ilez mniejsza odpowiedzialnosc szeregowych katolikow w porownaniu do pasterzy, kotrzy zmienili sie w wilki. O ilez straszliwszy los tych ostatnich na Sadzie Ostatecznym !

Tak, no ale oby mi moich "Staruszków' do piekła nie pociągnęli..lbop to poczciwiny są... tylko dla nich suttanna to po porstu koniec !... Tragedyja.. jeszcze głupek młody weikary z parafii co jak dorwę ro oskubię, powiedział im, że kremacja jest ok, że Kościół nie tylko nie zabrania i wogóle ,że o niczym ( wq coi mu wierzę) takim nie słyszał ... po prostu porażka...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #117 dnia: Lipca 14, 2009, 22:37:51 pm »

O ilez mniejsza odpowiedzialnosc szeregowych katolikow w porownaniu do pasterzy, kotrzy zmienili sie w wilki. O ilez straszliwszy los tych ostatnich na Sadzie Ostatecznym !

Tak, no ale oby mi moich "Staruszków' do piekła nie pociągnęli..lbop to poczciwiny są... tylko dla nich suttanna to po porstu koniec !... Tragedyja.. jeszcze głupek młody weikary z parafii co jak dorwę ro oskubię, powiedział im, że kremacja jest ok, że Kościół nie tylko nie zabrania i wogóle ,że o niczym ( wq coi mu wierzę) takim nie słyszał ... po prostu porażka...
Znalazlem , e tam, ona mnie znalazla. Znalazla mnie modlitwa. Polecam. Ze strony Któż jak Bóg.
Jednej z moich ulubionych.
http://www.kjb24.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=39

A oto i ta modlitwa '
Cytuj
Modlitwa wyzwolenia    
Wpisał: Marek Woś   
 Panie Jezu Chryste! Uznaję Cię moim Stwórcą, Zbawcą, Panem i Królem!

Ty wziąłeś na siebie moje grzechy i umarłeś za nie na krzyżu, a trzeciego dnia zmartwychwstałeś, teraz zaś przekazujesz przebaczenie przez swój Kościół w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Dziękuję Ci Panie Jezu za to, co uczyniłeś dla mnie i dla całej ludzkości. Swoim posłuszeństwem dla woli Ojca niebieskiego, zwyciężyłeś pysznego szatana i wyzwoliłeś nas z jego niewoli.

Wysławiam Cię i uwielbiam, o Boże, nieogarniony w swej miłości, dobroci i miłosierdziu. Maryjo Niepokalana, święty Michale Archaniele, mój Aniele Stróżu, wszyscy Aniołowie i Święci, a zwłaszcza nasi Patronowie, dopomóżcie mi w wysławianiu Boga, który mnie kocha, przebacza moje grzechy i daje Siebie na duchowy pokarm dla mej duszy!

Przepraszam Cię, Panie Jezu, za tak ospałe i oziębłe dawanie odpowiedzi na Twoją miłość i za to, że nie otwieram się w pełni na działanie Ducha Świętego, na przyjęcie Twoich łask, nie korzystam w pełni z władzy i mocy, której mi udzieliłeś do pokonania szatana i złych duchów.

Żałuję, Panie, że wiele razy uległem ich kłamstwu i nie wykonywałem twoich nakazów i przykazań. Przebacz mi, mój Zbawicielu! Chcę odtąd całkowicie należeć do Ciebie, bowiem wszystko mogę w Tobie, Który mnie umacniasz! Wyrzekam się szatana i jego nieposłuszeństwa, kłamstwa i samowystarczalności.

Wyznaję, że bez Ciebie, Panie, nie mogę uczynić nic dobrego. Dlatego licząc na Twe miłosierdzie i na osłonę Twojej najdroższej Krwi, na wstawiennictwo Twej Najświętszej Matki Maryi i mojej duchowej Matki, na pomoc świętego Michała Archanioła, mego Anioła Stróża, wszystkich Chórów anielskich i wszystkich Świętych, nakazuję ci szatanie:

+ Odejdź ode mnie aż na dno piekła i nie wracaj więcej! Odejdź + od moich bliskich, (od mego męża, żony, syna, córki, moich dzieci), moich krewnych, sąsiadów, przyjaciół i znajomych!

JEZUS CHRYSTUS jest moją silą i mocą! Wierzę w Ciebie, Panie Jezu i chcę zawsze należeć do Ciebie!

W imię Jezusa + rozkazuję wam przeklęte duchy; odejdźcie ode mnie i od moich bliskich! Odejdźcie duchy pychy, nieczystości i zazdrości!

Mocą Chrystusa + nakazuję ci: odejdź ode mnie i od moich bliskich szatanie gniewu, obżarstwa, pijaństwa i lenistwa!
Idź precz, duchu nienawiści, rozłamów i przemocy! Strącam cię na dno piekła! Należę do mego Zbawcy i Pana Jezusa Chrystusa! ON przelał za mnie swoją Krew, Jego na wieki chcę wysławiać i uwielbiać, i Jemu dziękować!

Panie Jezu, ulecz wszystkie rany mojej duszy i mojego ciała! Uzdrów rany mego niemowlęctwa i dzieciństwa, rany młodości i wieku dojrzałego.

O mój Zbawicielu! Chcę odtąd używać mego zdrowia i wszystkich moich sił do czynienia dobrze i do zachowania Twoich świętych przykazań. Dziękuję Ci za to, że mnie miłujesz odwieczną miłością, że uzdrawiasz i umacniasz całą mój ą osobę. Razem z Maryją Niepokalaną, z świętym Michałem Archaniołem, z Aniołami i wszystkimi Świętymi, chcę wysławiać Twoje imię: Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2009, 22:40:08 pm wysłana przez Krzysztof Kałębasiak » Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: JE Bp Fellay o świeceniach « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!