Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 22:29:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: JE Bp Fellay o świeceniach
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: JE Bp Fellay o świeceniach  (Przeczytany 25289 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #45 dnia: Czerwca 25, 2009, 17:04:24 pm »


nigdy nie słyszałem o księdzu z FSSPX, który "po cywilu na Seszele". Jak by tak było toż prasa i inne media  tych co wiadomo...  ;) by roztrąbiła sprawę do absurdu. Toż byłaby gratka dla takich - nie tylko negują tzw. holokaust, ale i jaka moralność...
Proszę podać wiarygodne dane, a nie rzucać błotem - czekam.

Juz sie rozpedzilem, zeby sypac nzwiskami na publicznym forum, zwlaszcza na pana prosbe. A bo to ja pana znam ? Moze pan jest prowokator z Faktow i Mitow, Goscia Niedzielnego czy innego antyklerykalnego pisma ? To, ze pan o czyms nie slyszal nie znaczy, ze tego nie ma.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #46 dnia: Czerwca 25, 2009, 17:14:27 pm »


nigdy nie słyszałem o księdzu z FSSPX, który "po cywilu na Seszele". Jak by tak było toż prasa i inne media  tych co wiadomo...  ;) by roztrąbiła sprawę do absurdu. Toż byłaby gratka dla takich - nie tylko negują tzw. holokaust, ale i jaka moralność...
Proszę podać wiarygodne dane, a nie rzucać błotem - czekam.

Juz sie rozpedzilem, zeby sypac nzwiskami na publicznym forum, zwlaszcza na pana prosbe. A bo to ja pana znam ? Moze pan jest prowokator z Faktow i Mitow, Goscia Niedzielnego czy innego antyklerykalnego pisma ? To, ze pan o czyms nie slyszal nie znaczy, ze tego nie ma.
publicznie pan szkaluje księzy - 0 dowodów. To mi się kojarzy z plotkami rozpuszczanymi przez ubecję o kisiężach. Zestawienie "Faktów i Mitów" z "Gościem Niedzielnym" - jeśli to ma być reprezenatywna opinia z tego forum to chciałbym mieć z 300 minusów - znaczyłoby , że jest ze mną ok.
"fakty i mity" to g..no proszę pana (przynjamniej sądząc  zpierwszej strony, leży tu i ówdzie, dalej nie sięgam), a "Gość Niedzielny" to katolicki tygodnik w kórym być może, powtarzam, być może trafiają się zanadto awangardowe artykuły z którymi można by rzeczowo polemizować.
A co do nazwisk, adresów - chodzi mi o linki do stron, artykłów w gazetach, dane publicznie dostępne, chociaż jeden...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2009, 17:20:15 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #47 dnia: Czerwca 25, 2009, 17:27:48 pm »

Panie Marku, o ile to co pan robi to nie jest zwyczajna prowokacja, to naprawdę przydałoby się, żeby pan troche ochłonął. Od pewnego czasu nie robi pan nic innego, jak mieszanie tego forum z g*m. Dopiero co deklarował pan, że zamilknie. Może warto najpierw trochę to forum poczytać, a dopiero potem zdecydować, czy chce się w nim uczestniczyć. Naprawdę przykro, ale chwilami robi pan tu zwyczajny chlew.
trudno zachować milczenie gdy ktoś pisze o księżach z konkubinami, na Seszelach, o "Gościu Niedzilenym" jako piśmie antyklerykalnym
Adminstrator forum "lubi swąd palonych heretyków" na przykład....
To ozywiście Pani nie razi jak rozumiem. Pomieszanie egzaltowanej pobozności, jakichś pseudoteologicznych wywodów, głupawych żartów i trzeba przyznać wartościowych tekstów i informacji (np. o mszach).
Użyłem mocnych słów, to prawda, one też mają swoją rolę w dyskusji. I niech Panie ochłonie co do tego "chlewu" - umówmy się, że tego nie było, nie ma sprawy.
jeszcze o "prowokacji"  - sądzi Pani, że dobry byłby ze mnie agent?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2009, 17:32:17 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #48 dnia: Czerwca 25, 2009, 17:29:28 pm »

często jestem w kaplicy Bractwa św. Piusa X w Warszawie w dni powszednie na mszy o 18. Niestety są tam pustki. szkoda.Duża kaplica i mlalusieńko wiernych, 5-6 osób. I nikogo z pobliskich domów tam raczej nie widziałem. Nie wierzę że boja się proboszcza swojego i nie uczęszczają tam na msze. To już nie te czasy. Po prostu panuje wielka obojętnośc. Na prawie 2 milionowe miasto Warszawa 5-6 osób na KRR to chyba mało. Nie na to liczyło chyba Bractwo, otwierając w 1996 r. przeorat w Polsce. Zdaje się że ta szkoła podstawowa też nie wypaliła przy Przeoracie. A co do ,,Zawsze Wierni" to pierwsze numery były bardzo ciekawe. Teraz to pismo już nawet i w Radości nie schodzi, a w Empikach pełno jest niesprzedanych egzemplarzy.
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #49 dnia: Czerwca 25, 2009, 17:37:06 pm »

często jestem w kaplicy Bractwa św. Piusa X w Warszawie w dni powszednie na mszy o 18. Niestety są tam pustki. szkoda.Duża kaplica i mlalusieńko wiernych, 5-6 osób. I nikogo z pobliskich domów tam raczej nie widziałem. Nie wierzę że boja się proboszcza swojego i nie uczęszczają tam na msze. To już nie te czasy. Po prostu panuje wielka obojętnośc. Na prawie 2 milionowe miasto Warszawa 5-6 osób na KRR to chyba mało. Nie na to liczyło chyba Bractwo, otwierając w 1996 r. przeorat w Polsce. Zdaje się że ta szkoła podstawowa też nie wypaliła przy Przeoracie. A co do ,,Zawsze Wierni" to pierwsze numery były bardzo ciekawe. Teraz to pismo już nawet i w Radości nie schodzi, a w Empikach pełno jest niesprzedanych egzemplarzy.
i nie ma co się dziwić - wystarczy poczytać niektóre posty uzasadnijące poczynania FSSPX
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #50 dnia: Czerwca 25, 2009, 17:49:14 pm »

nie wiem, dlaczego wczoraj w Przeoracie była msza pożagnalna księdza Anzelma. Byłem na mszy, ale na kazaniu księdza Anzelma, które miało być po mszy nie mogłem zostać
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #51 dnia: Czerwca 25, 2009, 17:52:19 pm »

nie wiem, dlaczego wczoraj w Przeoracie była msza pożagnalna księdza Anzelma. Byłem na mszy, ale na kazaniu księdza Anzelma, które miało być po mszy nie mogłem zostać

przenosiny Xiędza Anzelma to bardzo smutna wiadomość :((
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #52 dnia: Czerwca 25, 2009, 17:59:52 pm »

bardzo go lubiłem. Gdzie i dlaczego przenoszą? Wczoraj na mszy pożegnalnej nie było x.Karola i x. Edwarda
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #53 dnia: Czerwca 25, 2009, 18:00:34 pm »

Nie moje podwórko, ale jeśli ks. Anzelm odchodzi z Polski to jest to powód do smutku  :'(
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #54 dnia: Czerwca 25, 2009, 18:08:01 pm »

może robią miejsce dla tego nowego księdza Łukasza, który teraz ma mieć święcenia. Trochę boję się by się nie skończyło to tak jak z księdzem ratuRafałem Trytkiem. Siostry zakonne też poznikały z przeoratu w Radości. Robi się trochę pustawo tam. Niestety
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #55 dnia: Czerwca 25, 2009, 18:16:24 pm »

publicznie pan szkaluje księzy - 0 dowodów. To mi się kojarzy z plotkami rozpuszczanymi przez ubecję o kisiężach. Zestawienie "Faktów i Mitów" z "Gościem Niedzielnym" - jeśli to ma być reprezenatywna opinia z tego forum to chciałbym mieć z 300 minusów - znaczyłoby , że jest ze mną ok.

A co do nazwisk, adresów - chodzi mi o linki do stron, artykłów w gazetach, dane publicznie dostępne, chociaż jeden...

Szanowny Panie Marku,

powinien Pan wi(e)dzieć, ze Pan Fons Blaudi cieszy się reputacją osoby wiarygodnej. Ja od niego nie chcę owych szczegółów, co nam po nich ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #56 dnia: Czerwca 25, 2009, 18:25:03 pm »

Być może ks. Anzelm przenosi się do nowego przeoratu w Gdyni...
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #57 dnia: Czerwca 25, 2009, 18:49:55 pm »

publicznie pan szkaluje księzy - 0 dowodów. To mi się kojarzy z plotkami rozpuszczanymi przez ubecję o kisiężach. Zestawienie "Faktów i Mitów" z "Gościem Niedzielnym" - jeśli to ma być reprezenatywna opinia z tego forum to chciałbym mieć z 300 minusów - znaczyłoby , że jest ze mną ok.

A co do nazwisk, adresów - chodzi mi o linki do stron, artykłów w gazetach, dane publicznie dostępne, chociaż jeden...

Szanowny Panie Marku,

powinien Pan wi(e)dzieć, ze Pan Fons Blaudi cieszy się reputacją osoby wiarygodnej. Ja od niego nie chcę owych szczegółów, co nam po nich ?
OK. - faktycznie lepiej dać spokój ze szczegółami.
Ale ciężko być obojętnym gdy osoba z taką reputacją wymienia jako antyklerykalne jednocześnie, owe "Fakty i Mity" gdzie parę lat temu na pierwszej stronie było o "córce Jana Pawła II" i "Gościa Niedzielnego", który swego czasu w wydaniu krakowskim zamieścił piękny artykuł "Powraca stara msza" (był w internecie, mam w pdf) ze zdjęciami.
I ktoś taki na "katolickim forum" ma znakomitą reputację...
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #58 dnia: Czerwca 25, 2009, 19:09:14 pm »

publicznie pan szkaluje księzy - 0 dowodów.

Prosze troche elementarnej logiki : ktorych ksiezy szkaluje ? Przeciez sam pan sie domaga podania nazwisk wiec nie wie pan o ktorych ksiezy chodzi (i sie pan nie dowie). Czy jesli powiem, ze wsrod dziennikarzy jest duzo zlodziei, to czy szkaluje Terlikowskiego czy Michalkiewicza ? Stuknij sie pan.


A co do nazwisk, adresów - chodzi mi o linki do stron, artykłów w gazetach, dane publicznie dostępne, chociaż jeden...

A to o to chodzi ? Trafilem na nalogowego czytelnika "Faktu" czy "Superekspresu", ktory z rumiencem na twarzy zbiera ploty do rubryki towarzyskiej, a honor ksiezy, w tym tradycyjnych, wisi mu jak kilo kitu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2009, 19:11:40 pm wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #59 dnia: Czerwca 25, 2009, 19:20:03 pm »

publicznie pan szkaluje księzy - 0 dowodów.

Prosze troche elementarnej logiki : ktorych ksiezy szkaluje ? Przeciez sam pan sie domaga podania nazwisk wiec nie wie pan o ktorych ksiezy chodzi (i sie pan nie dowie). Czy jesli powiem, ze wsrod dziennikarzy jest duzo zlodziei, to czy szkaluje Terlikowskiego czy Michalkiewicza ? Stuknij sie pan.


A co do nazwisk, adresów - chodzi mi o linki do stron, artykłów w gazetach, dane publicznie dostępne, chociaż jeden...

A to o to chodzi ? Trafilem na nalogowego czytelnika "Faktu" czy "Superekspresu", ktory z rumiencem na twarzy zbiera ploty do rubryki towarzyskiej, a honor ksiezy, w tym tradycyjnych, wisi mu jak kilo kitu.

A ja trafiłem na C H A M A - gdybym czerpał Wiarę od takich jak Pan, to bym nie był Katolikiem. Nie wiem dlaczego Pan mi ubliża - skąd Pan wie co i jak mi wisi, co czytam i że mam się puknąć.
Krytykuję może ostro, ale zawsze argumentami, a nie tak jak Pan - obelgą.
Rozumiem, że to już koniec Pana wypowiedzi. Szczerze - nie widziałem żeby w podobny sposób kogokolwiek tak tu potraktowano.

Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: JE Bp Fellay o świeceniach « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!