Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:29:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pożar w Notre-Dame: uratowanie katedry nie jest pewne
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Pożar w Notre-Dame: uratowanie katedry nie jest pewne  (Przeczytany 7483 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 16, 2019, 20:57:17 pm »

@ Fidellis, prxecieź ta nasza banda inserukcyjna jeszcze gorsza od Francuzów była, bo wysługiwała sie im.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 16, 2019, 22:26:14 pm »

Odczuwam wewnętrzny imperatyw do zabrania głosu w tej "francuskiej sprawie".
[...]
Wiem, wiem . . . przesadzam, ale września 1939 im nie zapomnę.

Not to ja też zabiorę głos, też mam wewnętrzny imperatyw.

Francuzi nienawidzili Polski latach 30-tych, bo mieli powody. Polska prowadziła wówczas politykę bezdennie głupią, i trudno było nas kochać.

A jak już mówimy o tym, czego Francuzom nie można zapomnieć, no to trzeba nadmienić, że Francja uzbroiła błękitną armię i przysłała gen. Weyganda na wojnę bolszewicką. Owszem, Francja miała w tym interes, ale kto w polityce międzynarodowej działa bezinteresownie?

My w 1939 r. chcieliśmy, żeby Francuzi uratowali nam skórę po raz drugi, i żeby poszli umierać za Gdańsk, a oni nie mieli na to ochoty  - i trudno się dziwić. Gdybym był w 1939 r. Francuzem, też bym nie miał ochoty.

Już nie wspomnę o tym, że Polacy we wrześniu 1939 r. byli jedynymi ludźmi w Europie, którzy wierzyli w pomoc Anglii i Francji, więcej takich głupich nie było nigdzie (łącznie z Francją i Anglią oczywiście).
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 16, 2019, 23:01:19 pm »

Jest rzeczą oczywistą, że jako Europejczycy nie mamy żadnego interesu w zniknięciu państwa Izrael z mapy świata.

A czy taka "realpolitik" (polityczne popieranie istnienia państwa Izrael) musi się wiązać z używaniem przymiotnika "judeo-chrześcijański"? Czy musimy łożyć pieniądze na propagandę holokaustu? Czy musimy non-stop prezentować się jako "najlepszy przyjaciel" i udowadniać, że myśmy pomagali, jesteśmy "sprawiedliwi wśród narodów"  etc.? Czy nie dałoby się prowadzić takiej realpolitik z nieco większą godnością?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 16, 2019, 23:15:11 pm »

Druga sprawa, to sami Żydzi. Jakby znikł Izrael, to gdzie by pojechali? Ano do Europy, w tym - całkiem niemało - do Polski. To kolejny powód, by umiarkowanie, ale konsekwentnie kibicować Izraelowi na Bliskim Wschodzie.
Oni już od ~30 lat przypominają swoje polinowe korzonki i pozyskują polskie obywatelstwa, szczególnie, że jest to obywatelstwo unijne. Natomiast  forumowe mole wszędy jednakie. Jak mawiał Boy --- dużo, byle jak i prędko.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 16, 2019, 23:32:28 pm »

Obudują, odbudują i przy okazji przerobią na meczet.

PS
Nie jestem pewien, ale katedra ND została po 1905 roku odkupiona od państwa francuskiego i stanowi wlasnosc Koscioła.

Nie, nie zostala odkupiona. Kosciol nawet nie ma takiego prawa. Katedra Naszej Pani jest wlasnoscia Republiki.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 16, 2019, 23:59:29 pm »

Na mocy ustawy o rozdziale kościoła od państwa z 1905 r. katedra Notre-Dame jest własnością państwa, które jedynie użycza ją Kościołowi w celu sprawowania liturgii.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 17, 2019, 05:33:59 am »

Cytuj
Czy nie dałoby się prowadzić takiej realpolitik z nieco większą godnością?


Dobre pytanie, czy można wykonywać najstarszy zawód świata z nieco większą godnością?
Jest w tej próbie godnego puszczania się jakaś wewnętrzna sprzeczność.  8)

Proszę zwrócić uwagę, że w odpowiedzi na mój post krytyczny o wypowiedzi p. Krusejdera, usłyszeliśmy słowa troski o los Żydów:
Cytuj
Jakby znikł Izrael, to gdzie by pojechali? Ano do Europy, w tym - całkiem niemało - do Polski.

Sugeruje się, jakobym postulował wymazanie Izraela z mapy świata, choć niczego takiego nie napisałem (a nawet nie pomyślałem):
Cytuj
nie mamy żadnego interesu w zniknięciu państwa Izrael z mapy świata

No i oczywiście pojawiają się argumenty nie na temat ale za to żywcem z proizraelskich stronek internetowych:
Cytuj
Ma ono charakter katechoniczny i powstrzymuje Arabów, wiąże ich siły. Jest też jakimś oparciem dla Libanu, który stałby się wyspą chrześcijańską na Bliskim Wschodzie oraz dla Assada, który opiera się też o nieislamistów.

Litości ! panie Krusejderze, przecież to "islamiści" których uzbroili Amerykanie a szkolili Izraelczycy chcą/chcieli zniszczyć Assada. Cały Bliski Wschód był różnorodny z Arabami, chrześcijanami i islamem. W wyniku działań Izraelskich i amerykańskich tysiące uchodźców z Bliskiego Wschodu to właśnie chrześcijanie.

Co jest charakterystyczne dla polskiej inteligencji to dbanie o interes wszystkich tylko nie Polaków. W wypowiedzi słyszę tylko o tym co poczną Żydzi, dokąd pojadą, co będzie w Libanie... czy jest zagrożone państwo Izrael. O Polakach i naszym interesie nic. ???

Wracając do PAD-a to jest niepewnym siebie człowiekiem bez charyzmy. Nie potrafi przemawiać - nie ma w nim spokoju i pewności. Otoczony jest zakompleksionymi odwiecznymi pracownikami budżetowymi z 3-go pokolenia, którzy pogrążają go swoimi radami: klękać na Dworcu Głównym i przepraszać na marzec'68  :o.
Powtarzanie "judeochrześcijaństwo" i przepraszanie nie odmieni ślepej, politycznej uliczki w jaką wpędzili nasz kraj.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2019, 05:37:25 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #22 dnia: Kwietnia 17, 2019, 08:38:53 am »

Pan Rysiu to poza Gazetą Warszawską chyba nic nie czyta. Żeby być konsekwentnym powinien spłacić wszelkie kredyty i zrezygnować z kart kredytowych bo inaczej dofinansowuje nację, której tak spektakularnie nie lubi.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #23 dnia: Kwietnia 17, 2019, 15:49:56 pm »

Muzułmanie włączają się w odbudowę katolickiej katedry Notre Dame!

Francuscy muzułmanie zbierają pieniądze na odbudowę katedry Notre Dame. Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział, że odrestaurowana świątynia będzie "jeszcze piękniejsza".

Apel do wszystkich muzułmanów we Francji o wsparcie ogłoszonej przez prezydenta Emmanuela Macrona składki narodowej na odbudowę katedry Notre Dame wystosował rektor Wielkiego Meczetu Paryża Dalil Boubakeur.

 Katedra, która jest świątynią Boga, klejnotem dziedzictwa narodowego, miejscem wielu modlitw na przestrzeni całej naszej historii, dla muzułmanów stanowi symbol Maryi, Miriam, matki Jezusa, 34 razy wspominanej w Koranie i celebrowanej przez całą surę (rozdział) 19 - Dalil Boubakeur, rektor Wielkiego Meczetu Paryża
 
W podobnym duchu wypowiedział się Kamel Kabtane, rektor Wielkiego Meczetu w Lionie i przewodniczący Rady Meczetów Rodanu. Już w czasie pożaru katedry 15 kwietnia mówił o "płomieniach, które ranią go jako muzułmanina". Kabtane wezwał też muzułmanów do okazania solidarności z chrześcijanami.

https://telewizjarepublika.pl/muzulmanie-wlaczaja-sie-w-odbudowe-katolickiej-katedry-notre-dame,78902.html
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #24 dnia: Kwietnia 17, 2019, 16:38:37 pm »

Muzułmanie włączają się w odbudowę katolickiej katedry Notre Dame!

Francuscy muzułmanie zbierają pieniądze na odbudowę katedry Notre Dame. Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział, że odrestaurowana świątynia będzie "jeszcze piękniejsza".

Apel do wszystkich muzułmanów we Francji o wsparcie ogłoszonej przez prezydenta Emmanuela Macrona składki narodowej na odbudowę katedry Notre Dame wystosował rektor Wielkiego Meczetu Paryża Dalil Boubakeur.

 Katedra, która jest świątynią Boga, klejnotem dziedzictwa narodowego, miejscem wielu modlitw na przestrzeni całej naszej historii, dla muzułmanów stanowi symbol Maryi, Miriam, matki Jezusa, 34 razy wspominanej w Koranie i celebrowanej przez całą surę (rozdział) 19 - Dalil Boubakeur, rektor Wielkiego Meczetu Paryża
 
W podobnym duchu wypowiedział się Kamel Kabtane, rektor Wielkiego Meczetu w Lionie i przewodniczący Rady Meczetów Rodanu. Już w czasie pożaru katedry 15 kwietnia mówił o "płomieniach, które ranią go jako muzułmanina". Kabtane wezwał też muzułmanów do okazania solidarności z chrześcijanami.

https://telewizjarepublika.pl/muzulmanie-wlaczaja-sie-w-odbudowe-katolickiej-katedry-notre-dame,78902.html




I cyk, meczecik. Jaki piekny minaret z tej zawalonej iglicy bedzie!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2019, 18:10:09 pm wysłana przez Hubertos » Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #25 dnia: Kwietnia 17, 2019, 17:42:13 pm »

@ Hubertos --> jak rozumieć pana odpowiedź? bez żadnej wypowiedzi cytując to co ja wcześniej wpisałam.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #26 dnia: Kwietnia 17, 2019, 18:09:37 pm »

@ Hubertos --> jak rozumieć pana odpowiedź? bez żadnej wypowiedzi cytując to co ja wcześniej wpisałam.


Pani Anno, zaraz poprawie! Tam jest komentarz, ale BARDZO drobnym druczkiem (czego nie zauwazylem) :)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #27 dnia: Kwietnia 17, 2019, 18:30:00 pm »

@ Hubertos -- mam nadzieję że tak się nie stanie.

Jeśli Notre Dame w płomieniach była metaforą współczesnego Kościoła w płomieniach, czy obietnica odbudowy nie jest także metaforą tego, co ma nadejść? W końcu ołtarz stołowy dostawka w Notre Dame został zmiażdżony pod ciężarem spadającej iglicy, podczas gdy stary ołtarz główny pozostał praktycznie nietknięty. Widzimy krzyż nad ołtarzem i poniżej Pieta, wszystko to nietknięte.









Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #28 dnia: Kwietnia 17, 2019, 18:34:35 pm »

@ Hubertos -- mam nadzieję że tak się nie stanie.

Jeśli Notre Dame w płomieniach była metaforą współczesnego Kościoła w płomieniach, czy obietnica odbudowy nie jest także metaforą tego, co ma nadejść? W końcu ołtarz stołowy dostawka w Notre Dame został zmiażdżony pod ciężarem spadającej iglicy, podczas gdy stary ołtarz główny pozostał praktycznie nietknięty. Widzimy krzyż nad ołtarzem i poniżej Pieta, wszystko to nietknięte.











'Oltarz stolowy' :D Jak musztarda. Stolowa.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #29 dnia: Kwietnia 17, 2019, 18:46:24 pm »

Być może lepiej by brzmiało stół ołtarzowy  :)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pożar w Notre-Dame: uratowanie katedry nie jest pewne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!