Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:02:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Benedykt XVI przerywa milczenie ws. wykorzystywania seksualnego
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj
Autor Wątek: Benedykt XVI przerywa milczenie ws. wykorzystywania seksualnego  (Przeczytany 7356 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #45 dnia: Kwietnia 13, 2019, 20:17:36 pm »

Zważywszy na to, że Benedykt XVI jest emeritusem nie nazywałbym tego listu/artykułu "dokumentem". Bo nie będzie miał tego rodzaju... Rangi magisterialnej?, z którą to określenie się kojarzy. Natomiast jeśli coś jest tu cenne to ponowne, w jakiś sposób luźne, ale jednak powiązanie problemu pedofilii z kryzysem wiary i moralności (domyślnie: posoborowym). To już było za czasów Benedykta activusa - w liście do katolików z Irlandii, w którym przyznawał, że problem z brakiem karania pedofilii był "gdzieś od połowy lat sześćdziesiątych", o ile dobrze pamiętam... Wtedy triumfalnie żeśmy przemawiali, że oto papież niedosłownie wprawdzie ale wskazał na kryzys posoborowy. No i nasze "triumfy" się skończyły... Teraz mamy to samo, może wyraziściej podkreślone, ale bez naszych "triumfów". Tak na Niedzielę Palmową - wtedy pod palmami, teraz pod Krzyżem.

Cytuj
Sprawie homoseksualizmu wśród księzy poświęcono uderzająco mało uwagi. W całym dokumencie tylko raz się o tym wspomina " W wielu seminariach powstały homoseksualne kliki, które działały mniej lub bardziej otwarcie, znacząco zmieniając tym klimat seminariów" Tematu juz głębiej nie poruszono w tym tekscie. Zamiast tego, były papież skupia się na problemie pedofilii, pomimo tego że badania wskazują w przeważającej częsci, że molestowanie dotyczyło dorastających chłopców.
Wydaje mi się, że ogólnie skupia się na przeniknięciu "rewolucji seksualnej". Sam bym uważał to za dosyć trafne. Tkwi to jeszcze głębiej niż problem homoskesualizmu, czy inaczej mówiąc ten drugi zasila się tym pierwszym. No i badania są i większość stwierdzona jest, ale nie rozwiązuje to sprawy do końca, bo wśród ofiar pedofilii są dziewczynki - wobec tego "cofnięcie się" do tematu rewolucji seksualnej ujmuje problem bardziej całościowo.

Swoją drogą proszę nie gniewać się na Pana Sławka, że Benedykta nie lubi. I mówię to ja, który Benedykta lubią jak najbardziej. Z tego co mi się wydaje Pan Sławek utożsamia się z FSSPX, a tutaj możemy wyodrębnić przynajmniej dwa nurty podejścia do osoby Benedykta XVI. Jeden odnosił się pozytywnie, z pewną nadzieją - przykładem mógł być ś.p. Michael Davies (właściwie do kard. Ratzingera, bo zmarł jeszcze przed jego wyborem na papieża, ale w tym tonie za "papieżowania" Benedykta także częściej przemawiał bp Fellay), drugi negatywny odnoszący się z rezerwą czy obawą. Tutaj chyba byłby np. bp Tissier, w takim tonie też był zredagowany jeden z numerów "ZW" z kard. Ratzingerem na okładce. Podobnie przy encyklice "Spe salvi". Jedni widzieli tutaj ukrtyty reakcjonizm (pamięta ktoś jeszcze artykuły dra Wielomskiego na ten temat?), drudzy ukryty protestantyzm. Z tego co mi się wydaje Pan Sławek prezentuje ten drugi nurt i nie jest stosowne mieć za złe, że myśli to co myśli. Co najwyżej możemy prosić o mniej sarkazmu, ale to chyba panosławkowy styl jest.
Myślałem, żeby więcej napisać na temat podejścia do Benedykta w innym wątku, ale się na to nie zebrałem. Może po Świętach bo Wielki Tydzień idzie i nie mam czasu pisać...
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #46 dnia: Kwietnia 13, 2019, 22:24:20 pm »

A dlaczego emeritus Benedykt nie wydał takiego dokumentu gdy był activus? Dzisiaj może równie dobrze na Berdyczów pisać i taka jest wymowa tego dokumentu. Za zupełnych kretynów nas mają
A może, skoroś Pan taki światły i oblatany we wszystkiem, domyślisz się pan, że gdyby wydał taki dokument za czasów "activus" to dziś byłby już po tamtej stronie, a tu była by wszechszalejąca i wszechogarniająca schizma, herezja itd (choć właściwie patrząc na Bongiorna jest prawie to samo).
O czym Pan mówi? Herezja i schizma są fundamentem neokoscioła od dobrych 60 lat i to w wymiarze materialnym. Przyznaje to otwarcie ekspapież, a Pan jakieś niebywałe rzeczy opowiada, że coś zagraża, że mogło się stać a sie nie stało. Pan mnie może nieznosic prywatnie ale nie warto sie kompromitować z tak błachych przyczyn.
Błachych... Nu miszcz, musi, jak nic.
Panie szanowny Sławku125, jest takie powiedzenie: pycha kroczy przed upadkiem... A pychy Panu nie brakuje, co widać, słychać i czuć. Mam nadzieję, że do upadku jeszcze daleko i oby nigdy nie nastąpił. Powiem szczerze, że niedaleko Panu do zbanowanego Krzyśka, co go nie piekło i paru innych mądrusiów, którzy przewinęli się przez to forum.
Panie szkielecie, najwyrazniej ma Pan problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Czyżby jakiś strajk nauczycieli gimnazjalnych na etapie przerabiania tej umiejętnosci. Pisząc o błachych powodach miałem na myśli pańską nieskrywaną niechęc do mojej osoby, która przysłania panu jasność widzenia. To powód nawet nie błachy ale nawet zabawny w kontekscie spraw, które tutaj poruszamy.
Nie Panie Sławku125, nie mam problemów z czytaniem i jak widzę takie babole jak Pańskie to zastanawiam się jak Pan skończył gimnazjum, o podstawówce nie wspomnę. Za moich czasów za trzy tzw. ortografy na maturze była lufa. Moje wykształcenie jest dużo wyższe niż matura, a nie mądrzę się tak jak Pan.
Tak, wiem, że błędy w pisowni to błache kwestie...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #47 dnia: Kwietnia 13, 2019, 23:23:41 pm »

Nie rozumiem dlaczego nie możemy oceniać BXVI? Jedni wystawią ocenę wyższą drudzy niższą.
Fsspx za najważniejszxy element MP SP wskazywało, ze Benedykt XVI potwierdził, ze Stara Msza "nigdy nie była zakazana bo nikt nie był władny tego uczynić albowiem należy ona do depozytu wiary".
I to był przełom - de facto usunięcie kamienia - zwornika całej tandetnej posoborowej konstrukcji. Wiecej, pomimo tchorzliwych i asekuranckich tlumaczeń, ze msza Pawla VI nie jest gorsza ...ba nawet lepsiejsza, to nikt z biskupow w te bajki nie uwierzył. My też nie  ;)
I to był początek konca B 16.
Za to jestem Benedyktowi 16 wdzięczny. Dziecko soboru zdobylo się na odwagę myslenia. Nie zapominajmy o pracy zleconej Gherardiniemu. Fsspx bardzo cenilo jego prace na temat wartosci magisterialnej SV Il. Przypomnę tylko, ze Christianitas ustami kolegi Barcikowskiego uwazalo, ze tezy Gherardiniego sa nie do przyjecia ( dla siedzacych okrakiem-teologicznym wiernych ).

Oceniamy tekst Benedykta ( jezeli Benedykta) z innej już perspektywy. Jest on i pozostał zakladnikiem soboru. I trudno się temu dziwić.
Pomyslmy ilu mlodszych dzieci soboru, sprawnych i zdrowycvh nie jest w stanie wydusic z siebie 5% tego co powiedzial B16 o mszy Pawla 6 - jako źródle kryzysu wiary.
Czy jakikolwiek biskup w PL miał odwagę cywilną powiedzieć "przepraszam" za sekowanie w Kosciele Polskim tych , ktorzy prosili o Tridentinę? Albo wspomnieć, że jednak z liturgią jest do d. i wierni wczesniej to zauwazyli? Nic. Harde, niepokorne, aroganckie charaktery. Kolejny Wielki Tydzien swojego zycia przegapia, a jest okazja do wyduszenia slowa "przepraszamy".
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #48 dnia: Kwietnia 13, 2019, 23:40:07 pm »

Moje wykształcenie jest dużo wyższe niż matura, a nie mądrzę się tak jak Pan.
No bo ten pan ma kompleksy i się wymądrza. Im mniejsza dojrzałość, tym większa agresja.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #49 dnia: Kwietnia 14, 2019, 12:41:02 pm »

No bo ten pan ma kompleksy i się wymądrza. Im mniejsza dojrzałość, tym większa agresja.[/font][/size]
Ooo! Pan to, jak widzę, z Psychologią na ty. ;)
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #50 dnia: Kwietnia 14, 2019, 15:24:42 pm »

Może coś więcej Pani Tereso, chętnie poczytam, czegoś się dowiem, jakiś przykład najlepiej tej przerwy, luki
Luki? Nie to jedna kosmiczna czarna dziura  :o  ::)

Bardzo Państwa proszę o pozostawienie Pana LUKa w spokoju..;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #51 dnia: Kwietnia 14, 2019, 19:33:55 pm »

Panie szkielecie, chwalić Boga to nie matura tylko dogorywające forum internetowe. Za błąd ortograficzny wszystkich poszkodowanych przepraszam i proszę o wybaczenie. Życzyłbym wszystkim emigrantom kilkudziesięcioletnim takich baboli jak te moje. Tak swoją szosą, to dzisiaj słuchałem jednego z prominentnych redaktorów-publicystów, który nie podjął sie obliczenia a vista 40% z 60. Powiedział, że on od literek jest a nie od cyferek. Taką prawidłowosc zauważyłem, że nieznajomosc tabliczki mnożenia jest traktowana ulgowo i z przymruzeniem oka ale nadprogramowe c w słówku jest traktowane jako porazka w rozmowie na zupełnie inny temat. Pewnie dlatego tak z kasą stoimy a nie inaczej. Jak pamietam, to osoby z samego swiecznika walą takie byki, że nawet ja prosty chłop ze wsi je widze. Ostanio pani, a jakze, profesor Pawłowicz coś walnęła. Też matury nie ma panie szkielecie? Odbiera jej pan prawo zabierania głosu? Tak panu poradze, niech ci co stają baczą aby nie upadli, bo już kilka razy byłem swiadkiem takich przypadków  na tym forum. Chce się pan zabawic w taką gre, to się zabawmy.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #52 dnia: Kwietnia 14, 2019, 19:52:57 pm »

...Swoją drogą proszę nie gniewać się na Pana Sławka, że Benedykta nie lubi... Proszę ksiedza, to nie jest kwestia czy jak BXVI lubię czy nie. To w ogóle trudno postawić takie pytanie, no czy lubimy Słońce czy Księżyc. Po prostu sa i emocjonalne podchodzenie do tego istnienia, to raczej za zdrowe nie jest. Nie wiem, czy ksiądz zauważył ale te dłuższe wpisy były po prostu tłumaczeniami z linka przesłanego przez pana Michała   https://onepeterfive.com/pope-benedict-breaks-his-silence-to-say-not-very-much-at-all/.... Te dwa podejscia o których ks. pisze są mi owszem znane ale własnie one wywodzą się z tego nurtu emocjonalnego. Nikt, kto miał jakie takie pojęcie o Tradycji ostatnich 60 lat nie miał wątpliwosci co do zapatrywań BXVI. To wynikało raczej z tęsknoty swieckich środowisk FSSPX za normalnoscią niż z racjonalnej oceny sytuacji. Co do biskupów Bractwo, to i owszem doszło do rozbieżnosci i to powaznych ale wśród kapłanów znanych mi osobiscie w kilku krajach, to raczej żadnych złudzeń nie dostrzegałem.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #53 dnia: Kwietnia 14, 2019, 20:47:11 pm »

Nie rozumiem dlaczego nie możemy oceniać BXVI? Jedni wystawią ocenę wyższą drudzy niższą.
Fsspx za najważniejszxy element MP SP wskazywało, ze Benedykt XVI potwierdził, ze Stara Msza "nigdy nie była zakazana bo nikt nie był władny tego uczynić albowiem należy ona do depozytu wiary".
I to był przełom - de facto usunięcie kamienia - zwornika całej tandetnej posoborowej konstrukcji. Wiecej, pomimo tchorzliwych i asekuranckich tlumaczeń, ze msza Pawla VI nie jest gorsza ...ba nawet lepsiejsza, to nikt z biskupow w te bajki nie uwierzył. My też nie  ;)
I to był początek konca B 16.
Za to jestem Benedyktowi 16 wdzięczny. Dziecko soboru zdobylo się na odwagę myslenia. Nie zapominajmy o pracy zleconej Gherardiniemu. Fsspx bardzo cenilo jego prace na temat wartosci magisterialnej SV Il. Przypomnę tylko, ze Christianitas ustami kolegi Barcikowskiego uwazalo, ze tezy Gherardiniego sa nie do przyjecia ( dla siedzacych okrakiem-teologicznym wiernych ).

Oceniamy tekst Benedykta ( jezeli Benedykta) z innej już perspektywy. Jest on i pozostał zakladnikiem soboru. I trudno się temu dziwić.
Pomyslmy ilu mlodszych dzieci soboru, sprawnych i zdrowycvh nie jest w stanie wydusic z siebie 5% tego co powiedzial B16 o mszy Pawla 6 - jako źródle kryzysu wiary.
Czy jakikolwiek biskup w PL miał odwagę cywilną powiedzieć "przepraszam" za sekowanie w Kosciele Polskim tych , ktorzy prosili o Tridentinę? Albo wspomnieć, że jednak z liturgią jest do d. i wierni wczesniej to zauwazyli? Nic. Harde, niepokorne, aroganckie charaktery. Kolejny Wielki Tydzien swojego zycia przegapia, a jest okazja do wyduszenia slowa "przepraszamy".
Panie rysiu a od kiedy to jakiś Abteilung Warschau ma własne zdanie wobec  Deutsche Bischofskonferenz?
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #54 dnia: Kwietnia 14, 2019, 21:01:53 pm »

Cytuj
Proszę ksiedza, to nie jest kwestia czy jak BXVI lubię czy nie. To w ogóle trudno postawić takie pytanie, no czy lubimy Słońce czy Księżyc. Po prostu sa i emocjonalne podchodzenie do tego istnienia, to raczej za zdrowe nie jest.
Oczywiście, dokonałem pewnej werbalnej infantylizacji problemu, ale to taki środek stylistyczny. Rozumiem o co Panu chodzi.

Cytuj
Nie wiem, czy ksiądz zauważył ale te dłuższe wpisy były po prostu tłumaczeniami z linka przesłanego przez pana Michała   https://onepeterfive.com/pope-benedict-breaks-his-silence-to-say-not-very-much-at-all/....
Nie zauważyłem, ale nie miałem na myśli tego wątku i ta chodzi mi o to, że chociaż w dużej mierze się nie zgadzam to nie mam tego Panu za złe. Jak pamiętam to forum przenikają tu się różne podejścia obydwu obediencji (a może nawet więcej niż obydwu... chociaż palmarian chyba nie było, bywali "sedecy"). Za czynnego Benedykta wielkorotnie i na różne sposoby dyskutowano o tym czy Benedykt jest "be" czy "cacy". Jeszcze w czasie jego rezygnacji pojawiały się głosy, że to specjalnie modernista robi, żeby naruszy prymat papieski... Sześć lat po rezygnacji wielu użytkowników o tym zapomniało i każdą krytykę Benedykta traktuje jako atak. Do tego tylko chciałem się odnieść, aby z tym nie przesadzać, mimo, że sam bym się po stronie papieża emeritusa sytuował.

Cytuj
Co do biskupów Bractwo, to i owszem doszło do rozbieżnosci i to powaznych ale wśród kapłanów znanych mi osobiscie w kilku krajach, to raczej żadnych złudzeń nie dostrzegałem.
Możliwe. Pewne różnice w podejściu było widać również w publikacjach, które były pisane chyba zarówno przez duchownych jak i świeckich.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #55 dnia: Kwietnia 14, 2019, 21:31:31 pm »

Były zastępca redaktora naczelnego „L’Osservatore Romano”,  dziekan włoskich watykanistów Gian Franco Svidercoschi  podchodzi krytycznie do listu Benedykta XVI i się zastanawia czy to naprawdę Ratzinger napisał ten esej? Jeszcze inaczej to widzi jak użytkownicy forum krzyż.

Svidercoschi: po co Benedykt XVI napisał esej o skandalach seksualnych?
(...)
https://ekai.pl/svidercoschi-po-co-benedykt-xvi-napisal-esej-o-skandalach-seksualnych/
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #56 dnia: Kwietnia 14, 2019, 22:51:20 pm »

Były zastępca redaktora naczelnego „L’Osservatore Romano”,  dziekan włoskich watykanistów Gian Franco Svidercoschi  podchodzi krytycznie do listu Benedykta XVI i się zastanawia czy to naprawdę Ratzinger napisał ten esej? Jeszcze inaczej to widzi jak użytkownicy forum krzyż.

Svidercoschi: po co Benedykt XVI napisał esej o skandalach seksualnych?
(...)
https://ekai.pl/svidercoschi-po-co-benedykt-xvi-napisal-esej-o-skandalach-seksualnych/


Cytuj
Oceniamy tekst Benedykta ( jezeli Benedykta) z innej już perspektywy.

Niestety też wyraziłem takie "zwątpienie" w autorstwo Benedykta.

Sam fakt, że naczelny OR dopuszcza, że na szczytach władzy watykańskiej (pomijam wypowiedzi Bergoglia sprzeczne z nauczaniem Kościoła) dochodzi do zagrywek na poziomie podrabiania kwitów na worek cementu w GS-e za Gomułki, świadczy o całkowitej d e g r e n g o l a d z i e.

W świetle takich wypowiedzi, nie ma już teorii spiskowych, które by były niewiarygodne. Niby dlaczego J-P I miałby ktoś nie pomóc w przejściu do Domu Ojca, skoro w grę wchodziły duże transfery pieniędzy? I to znacznie większe niż zyski z trawki i klubów-homo na terenie Rzymu, które ulokowane są podobno w budynkach należących do SA.
Po wyborze B 16, jeszcze tego samego dnia, media (także w Polsce) zasypane zostały takimi informacjami. Sugerowano, że Ratzinger musiał o tym coś wiedzieć. Potem nastała cisza i nie wiadomo co się z tymi klubami stało.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #57 dnia: Kwietnia 14, 2019, 23:10:39 pm »

Biskup Ganswein z naciskiem podkresla, że tekst jest autorstwa BXVI, a Edward Habsburg, węgierski ambasador przy SA, który czytał niemiecki orginał mówi "to jego styl interpunkcyjny i wyrazenia sprzed 30 lat, więc bądzcie spokojni, to on"
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #58 dnia: Kwietnia 15, 2019, 10:47:34 am »

Biskup Ganswein z naciskiem podkresla, że tekst jest autorstwa BXVI, a Edward Habsburg, węgierski ambasador przy SA, który czytał niemiecki orginał mówi "to jego styl interpunkcyjny i wyrazenia sprzed 30 lat, więc bądzcie spokojni, to on"

Prosimy linki do tych dwóch wypowiedzi.


Cytuj
Były zastępca redaktora naczelnego „L’Osservatore Romano”,  dziekan włoskich watykanistów Gian Franco Svidercoschi  podchodzi krytycznie do listu Benedykta XVI i się zastanawia czy to naprawdę Ratzinger napisał ten esej? Jeszcze inaczej to widzi jak użytkownicy forum krzyż.

Svidercoschi: po co Benedykt XVI napisał esej o skandalach seksualnych?
Di origini polacche, iniziò la carriera giornalistica giovanissimo nel 1959. Fu inviato dell'ANSA al Concilio Vaticano II e successivamente ricoprì l'incarico di vicedirettore de L'Osservatore Romano.
Degna di nota la collaborazione con papa Giovanni Paolo II alla stesura di Dono e Mistero nel 1996 e la pubblicazione con l'arcivescovo di Cracovia e già segretario particolare di Giovanni Paolo II Stanisław Dziwisz di Una vita con Karol nel 2007. Tra le sue pubblicazioni più famose Lettera ad un amico ebreo 1993, tradotto in venti lingue per una cinquantina di Paesi.
Nel 2000 fu autore per la Santa Sede di un'importante rilettura "giubilare" del Concilio Vaticano II[2].
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2019, 10:51:45 am wysłana przez Kefasz » Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #59 dnia: Kwietnia 15, 2019, 12:19:33 pm »

Z tego, co pamiętam, to Benedykt XVI beatyfikował przyzwolenie na wykorzystywanie seksualne 1 V 2011, a Franciszek je "kanonizował" 27 IV 2014.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Benedykt XVI przerywa milczenie ws. wykorzystywania seksualnego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!