Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 13:11:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231942 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Benedykt XVI przerywa milczenie ws. wykorzystywania seksualnego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj
Autor Wątek: Benedykt XVI przerywa milczenie ws. wykorzystywania seksualnego  (Przeczytany 7415 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #60 dnia: Kwietnia 15, 2019, 15:25:47 pm »

Kard. Müller broni autentyczności tekstu Benedykta XVI

https://ekai.pl/kard-muller-broni-autentycznosci-tekstu-benedykta-xvi/
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #61 dnia: Kwietnia 15, 2019, 20:50:53 pm »

Tak to jest na tym świecie, że różni ludzie po utracie stanowiska: przerywają milczenie, wskazują wprost środki zaradcze, o których wcześniej nie wspominali, oburzają się na błędy, na temat krórych nabierali wody w usta etc.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #62 dnia: Kwietnia 15, 2019, 21:01:58 pm »

Z tego, co pamiętam, to Benedykt XVI beatyfikował przyzwolenie na wykorzystywanie seksualne 1 V 2011, a Franciszek je "kanonizował" 27 IV 2014.
To nieprawda Panie Krusejderze, oszukał go Dziwisz niecnota, nic nie wiedział i nie opowiadaj mi tu chłopcze głupot. Tak mi powiedział mój 80-letni teśc, który przepada za NOM, bo on wsześniej nic nie widział, co ksiądz przy ołtarzu majstruje. No i co Pan na to Panie Krusejderze?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2019, 21:04:05 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #63 dnia: Kwietnia 16, 2019, 22:51:36 pm »

Pojadę od końca:
To nieprawda Panie Krusejderze, oszukał go Dziwisz niecnota, nic nie wiedział i nie opowiadaj mi tu chłopcze głupot. Tak mi powiedział mój 80-letni teśc, który przepada za NOM, bo on wsześniej nic nie widział, co ksiądz przy ołtarzu majstruje.
cóż-  patrząc na sprawę abp. Paetza - teza brzmi wiarygodnie. Odcięcie Papieża od wiarygodnych informacji nie wydaje mi się szczególnie trudne.

Tak to jest na tym świecie, że różni ludzie po utracie stanowiska: przerywają milczenie, wskazują wprost środki zaradcze, o których wcześniej nie wspominali, oburzają się na błędy, na temat krórych nabierali wody w usta etc.
Bo mają więcej czasu - i mogą zbadać sprawę sami (nie zdając się na współpracowników) na przykład... Teza, że BXVI nabrał wody w usta jest nie do utrzymania (acz mógł więcej...)

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #64 dnia: Kwietnia 16, 2019, 23:07:00 pm »

Bardzo dobrze, że Benedykt XVI "przemówił", choć zdaje się, że sam nie jest wstanie do końca przyznać gdzie tkwi problem....wciąż łudzi się "dzidziusiem" Vaticanum II ...( parafrazując Bp. Sanborna )....
Pomijając już fakt, że całkiem przekonująco brzmi hipoteza, że bez V2 nie było by roku 1968.

A dlaczego emeritus Benedykt nie wydał takiego dokumentu gdy był activus? Dzisiaj może równie dobrze na Berdyczów pisać i taka jest wymowa tego dokumentu. Za zupełnych kretynów nas mają
Bo za pontyfikatu Benedykta - nie było by większości afer z ostatnich lat?
pedofilia w Kościele - to piękne "podwójne uderzenie" - jak zareagują ostro - oskarży się o prześladowanie mniejszości seksualnej, a jak za słabo - o popieranie pedofilów...

Jesli Watykan był dla niego niebezpieczny i groził mu los JPI, to mógł sie schronic w Econe, Zaitzkofen, w Białymstoku u ks. Śniadocha i być Papiezem do dzisiaj, a pedałów byśmy pogonili, bo coż to za problem z papieskim błogosławieństwem.
1) A jest Pan pewien że w w/w był by bezpieczny?
2) W przypadku Papieża-emeryta podejrzewam raczej, że chodzi o osoby trzecie - brata, albo jakąś dalszą rodzinę. W ich przypadku ucieczka do Econe może nie wystarczyć...

Zachód pomimo swojego permanentnego "gnicia" ;) zachowuje (bo je posiada) siły intelektu by odbić się kiedyś od dna.
Optymista z Pana...

W Polsce, tradycyjnie, mamy do czynienia z "naśladownictwem" zachodniego głównego nurtu. Dotyczy to wielu aspektów życia, nie tylko kościelnego. To bezrefleksyjne naśladownictwo jet konsekwencją braku narzędzi i wiedzy do rozumowania.
A tu ja jestem większym optymistą. Powoli odsetek ludzi myślących inaczej niż chcieli by władcy świata - rośnie.

To jest dobre:
Cytuj
Pod koniec moich refleksji chciałbym podziękować papieżowi Franciszkowi za wszystko, co robi, by pokazać nam ciągle na nowo światło Boga, które nie znikło, nawet dzisiaj. Dziękuję Ci, Ojcze Święty!
Pokazać można np. na zasadzie kontrastu. Nic tak nie uczy o wartości zdrowia jak ciężka choroba...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #65 dnia: Kwietnia 16, 2019, 23:10:08 pm »

 .....Odcięcie Papieża od wiarygodnych informacji nie wydaje mi się szczególnie trudne..... Wygląda na to, że Dziwisz załozył własną kablówke, gdzie pod pozorem RAI, CNN, BBC nadawał programy przez siebie redagowane. Mało tego, nawet prase wydawał, gdzie jego własne wersje informacji opatrzone były nagłówkami czołowych dzienników światowych. Truman show, normalnie. Są jeszcze dowcipni ludzie na tym swiecie, pan jp7 rozbawił mnie setnie na koniec męczącego dnia.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2019, 23:11:57 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #66 dnia: Kwietnia 16, 2019, 23:18:57 pm »

Drogi Panie Sławku - poszukaj Pan w planie dnia Jana Pawła II pozycji "oglądanie TV" czy "czytanie prasy" ("Pracę rozpoczyna od przeglądu prasy z różnych krajów, który przygotowują dla niego sekretarze").
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #67 dnia: Kwietnia 16, 2019, 23:22:56 pm »

... Wygląda na to, że Dziwisz założył własną kablówkę, gdzie pod pozorem RAI, CNN, BBC nadawał programy przez siebie redagowane.
... wygląda na to, że Sławek125 jest na sztywno spięty z jakąś kablówką. Typuję Sputnika, bo coś to tu ruskimi onucami trąci ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #68 dnia: Kwietnia 17, 2019, 01:11:53 am »

kazus Benedykta przypomina mi legendę Quo Vadis. w niej Piotr nie uległ ostatecznie obawie, Benedykt tak. Wybrał bezpieczeństwo (fizyczne lub duchowe). tyle że skutki oplakane
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #69 dnia: Kwietnia 17, 2019, 22:22:45 pm »

kazus Benedykta przypomina mi legendę Quo Vadis. w niej Piotr nie uległ ostatecznie obawie, Benedykt tak. Wybrał bezpieczeństwo (fizyczne lub duchowe). tyle że skutki oplakane
Równie dobrze mogło to być załamanie po jakiejś formie zdrady najbliższych współpracowników.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Benedykt XVI przerywa milczenie ws. wykorzystywania seksualnego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!