Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:20:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Dr Stanisław Krajski: Z katolickiej Polski niewiele już zostało
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Dr Stanisław Krajski: Z katolickiej Polski niewiele już zostało  (Przeczytany 12722 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #30 dnia: Kwietnia 01, 2019, 22:07:09 pm »

....Kiedy odgrywał kogoś wręcz przeciwnego, kogo?...no wojtylianiste odgrywał u O. Rydzyka.

Nie wiedziałem.
Ale może... po prostu przemyślał i zmienił zdanie.
Mnie się wydaje, ze nie przemyslał nic. Za czasów swojego wojtylianizmu ubolewał, że lud prosty nie wdraża w zycie encyklik JPII, a teraz ubolewa ze Bergoljo nie wdraza. Albo udaje głupiego albo nie udaje


Dla mnie to cenne uwagi, będę próbował je sfalsyfikować... Dziękuję!!
Eeee tam, jakie cenne. Szkoda Pańskiego czasu na falsyfikacje. Oprócz Bartyzela, to w Polsce nic mądrego Pan nie przeczyta. Dostępni są po polsku Christopher Ferrara i Plinio de Oliveira. Ci nasi mądrale zżynają co smakowitsze kąski od nich i pózniej popisują się przed nami, to cymbały wszystko są Panie etratio, szkoda czasu
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #31 dnia: Kwietnia 01, 2019, 22:13:47 pm »

....Nie każdemu dane jest być sygnatariuszem Traktatu Wersalskiego...Kogo Pan ma na uwadze?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #32 dnia: Kwietnia 01, 2019, 22:15:17 pm »

Skoro został przywołany Pan Stanisław....

Ostatnio zbiera na mieszkanie. Mężczyzna, wolnościowiec, jeden z najlepiej zarabiających publicystów w Polsce zbiera na mieszkanie, które mają mu ufundować emeryci i ludzie pracujący na śmieciówkach. Bardzo to wszystko niejasne.
A na czym Pan Stanisław zarabiał? Zdzierał gardło przez pare godzin, potem sprzedał kilka ksiazek za 5 dych i cały zarobek. Okazało się, że Pan Stanisław, to nie Wańkowicz i o zarabianiu potrafi tylko mówić.

Od kilkunastu lat co miesiąc ma wpłaty na stronę internetową w wysokości 5000+.
Był wykładowcą akademickim tu i tam, publikuje książki, parę tekstów na miesiąc. Oraz te spotkania, które Pan wspomniał.

Nie mówię, że nie jest wart tych pieniędzy, ale zarabiając przez przynajmniej kilkanaście ostatnich lat przynajmniej po kilkanaście tysięcy zł na rękę, coś sobie powinien odlożyć.  Na tem zakończę z szacunku dla p. Michalkiewicza.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #33 dnia: Kwietnia 01, 2019, 22:22:47 pm »

Nie wiedziałem, że takie to były wpłaty. On ma syna cymbała bez szkoły, pewnie tam jest tajemnica znikającej kasy. Córka ponoć na swoim
Zapisane
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #34 dnia: Kwietnia 01, 2019, 22:35:11 pm »


Pan Woland w punkt trafił z nickiem:-)
Ciarki mnie przechodzą, gdy czytam: "Nie zbawia nas wiedza teologiczna ani ortodoksyjność poglądów!"
To przecież nieprawda.
Za chwilę założę wątek, gdzie podobnie udziela się pani Anna od Różokrzyżowców...
Przecież i wiedza (Bóg to nie żadna energia) i ortodoksja (Jezus jednak został Ukrzyżowany, a nie jak twierdzi imam: od razu Wstąpił do nieba...).

Szkoda, ze zostałem zupełnie niezrozumiany. Swoje tezy jednak podtrzymuję.
Oprócz Bartyzela, to w Polsce nic mądrego Pan nie przeczyta.
To w ogóle jest jedna z niewielu osób, które się nie skompromitowały nigdy. I u którego godność i rozum idą w parze z posiadanymi szlifami akademickimi.
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #35 dnia: Kwietnia 03, 2019, 13:08:50 pm »

Nie uważam FSSPX za modernistów "po całości" - to są po prostu ludzie niekonsekwentni. Z jednej strony krytykują reformę, z drugiej przyjmują wielki tydzień w formie przejściowej.

Przyjmowanie przerobionego Wielkiego Tygodnia i w ogóle Mszału z 1962 r., przy jednoczesnym krytykowaniu reformy Pawła VI, jest bardzo konsekwentne. Od czasów Piusa V do Jana XXIII papieże wprowadzali różne, mniejsze i większe, zmiany w liturgii, do czego mieli pełne prawo. Modyfikacje te można różnie oceniać, także negatywnie (że niepotrzebne, że zrywały z tym czy innym starożytnym elementem, że wprowadzały jakieś wątpliwej wartości novum itd.). Z pewnością jednak nie można postawić im zarzutów, jakie wysuwa się wobec reformy Pawła VI: że stanowią przejaw protestantyzacji i stwarzają zagrożenie dla wiary.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2019, 10:18:17 am wysłana przez _Michał_ » Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #36 dnia: Kwietnia 03, 2019, 16:08:50 pm »

Nie uważam FSSPX za modernistów "po całości" - to są po prostu ludzie niekonsekwentni. Z jednej strony krytykują reformę, z drugiej przyjmują wielki tydzień w formie przejściowej.
Przyjmowanie przerobionego Wielkiego Tygodnia i w ogóle Mszału z 1962 r., przy jednoczesnym krytykowaniu reformy Pawła VI, jest bardzo konsekwentne.
Oczywiście. Nie może być bardziej konsekwentne. Główne ostrze krytyki było i jest skierowane pod adresem NOM-u i reform posoborowych. Dlatego też przyjęcie ostatniego typicznego wydania Mszału rzymskiego, które ukazało się tuż przed rozpoczęciem reform posoborowych (pomimo zastrzeżeń co do OHSI), jest czytelnym znakiem, że podstawowym problemem jest sobór, jego dokumenty, ich litera i intencja, „bomby zegarowe” w nich zawarte.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #37 dnia: Kwietnia 03, 2019, 16:12:16 pm »

Nie uważam FSSPX za modernistów "po całości" - to są po prostu ludzie niekonsekwentni. Z jednej strony krytykują reformę, z drugiej przyjmują wielki tydzień w formie przejściowej.

Przyjmowanie przerobionego Wielkiego Tygodnia i w ogóle Mszału z 1962 r., przy jednoczesnym krytykowaniu reformy Pawła VI, jest bardzo konsekwentne. Od czasów Piusa V do Jana XXIII papieże wprowadzali różne, mniejsze i większe, zmiany w liturgii, do czego mieli pełne prawo. Modyfikacje te można różnie oceniać, także negatywnie (że niepotrzebne, że zrywały z tym czy innym starożytnym elementem, że wprowadzały jakieś wątpliwej wartości novum itd.). Z pewnością jednak nie można postawić im zarzutów, jakie wysuwa się wobec reformy Pawła VI: że stanowią przejaw protestantyzacji i stanowią zagrożenie dla wiary.

Pan widział obrzędy triduum sprzed i po reformie Piusa XII? Wie Pan, o czym w ogóle mówi?
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #38 dnia: Kwietnia 03, 2019, 16:21:06 pm »

...Pan widział obrzędy triduum sprzed i po reformie Piusa XII? Wie Pan, o czym w ogóle mówi?...I to jest sedno problemu na obecnym etapie?
Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #39 dnia: Kwietnia 03, 2019, 16:39:49 pm »

Nie wiedziałem, że takie to były wpłaty. On ma syna cymbała bez szkoły, pewnie tam jest tajemnica znikającej kasy. Córka ponoć na swoim

Skoro jest lekarzem... Ale to jednak inny pan M.M.
Pan Krusejder ma rację.
 
Natomiast trzeba wiedzieć, ze jako syn sławnego ojca ma z tym jakiś problem...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2019, 23:10:02 pm wysłana przez etratio » Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #40 dnia: Kwietnia 03, 2019, 16:46:42 pm »

...Pan widział obrzędy triduum sprzed i po reformie Piusa XII? Wie Pan, o czym w ogóle mówi?...I to jest sedno problemu na obecnym etapie?

A jakie było tamto Triduum?
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #41 dnia: Kwietnia 03, 2019, 16:58:40 pm »

Nie wiedziałem, że takie to były wpłaty. On ma syna cymbała bez szkoły, pewnie tam jest tajemnica znikającej kasy. Córka ponoć na swoim

Skoro jest lekarzem weterynarii, ma stronę w internecie, pan Mateusz M. - to chyba jakąś szkołę ma...:-(
 http://www.zwierzyniec-vet.pl/o-mnie.html
Natomiast trzeba wiedzieć, ze jako syn sławnego ojca ma z tym jakiś problem...
A on ma jednego syna? Lata temu, gośc podający się za syna S. Michalkiewicza prowadził stragan z ksiązkami przy okazji spotkania z autorem. Jakiś czas pózniej przeczytałem z nim rozmowe z której wynikało bardzo małe ogarnięcie tego pana. Ten gość na zdjęciu niepodobny zupelnie, no ale jak mówie, to było kilkanascie lat temu jak mi się wydaje.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2019, 17:16:54 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #42 dnia: Kwietnia 04, 2019, 10:21:57 am »

Cytuj
Pan widział obrzędy triduum sprzed i po reformie Piusa XII? Wie Pan, o czym w ogóle mówi?
I to jest sedno problemu na obecnym etapie?

Dokładnie! Kiedy w Watykanie zapanuje znów normalność – i kiedy odczeka się stosowny okres kwarantanny – będzie można się pozastanawiać, co począć z Wielkim Tygodniem Piusa XII czy Brewiarzem św. Piusa X.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #43 dnia: Kwietnia 04, 2019, 12:56:27 pm »

Nie wiedziałem, że takie to były wpłaty. On ma syna cymbała bez szkoły, pewnie tam jest tajemnica znikającej kasy. Córka ponoć na swoim

Skoro jest lekarzem weterynarii, ma stronę w internecie, pan Mateusz M. - to chyba jakąś szkołę ma...:-(
 http://www.zwierzyniec-vet.pl/o-mnie.html
Natomiast trzeba wiedzieć, ze jako syn sławnego ojca ma z tym jakiś problem...
A on ma jednego syna? Lata temu, gośc podający się za syna S. Michalkiewicza prowadził stragan z ksiązkami przy okazji spotkania z autorem. Jakiś czas pózniej przeczytałem z nim rozmowe z której wynikało bardzo małe ogarnięcie tego pana. Ten gość na zdjęciu niepodobny zupelnie, no ale jak mówie, to było kilkanascie lat temu jak mi się wydaje.

Ten weterynarz ma odrobinę INNE nazwisko - Michałkiewicz.
Mateusz, syn to rzeczywiście postać, na którą należy spuścić zasłonę milczenia.
Pozostałych dwoje dzieci powinno być sporo młodszych.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #44 dnia: Kwietnia 04, 2019, 23:16:11 pm »

Nie wiedziałem, że takie to były wpłaty. On ma syna cymbała bez szkoły, pewnie tam jest tajemnica znikającej kasy. Córka ponoć na swoim

Skoro jest lekarzem weterynarii, ma stronę w internecie, pan Mateusz M. - to chyba jakąś szkołę ma...:-(
 http://www.zwierzyniec-vet.pl/o-mnie.html
Natomiast trzeba wiedzieć, ze jako syn sławnego ojca ma z tym jakiś problem...
A on ma jednego syna? Lata temu, gośc podający się za syna S. Michalkiewicza prowadził stragan z ksiązkami przy okazji spotkania z autorem. Jakiś czas pózniej przeczytałem z nim rozmowe z której wynikało bardzo małe ogarnięcie tego pana. Ten gość na zdjęciu niepodobny zupelnie, no ale jak mówie, to było kilkanascie lat temu jak mi się wydaje.

Ten weterynarz ma odrobinę INNE nazwisko - Michałkiewicz.
Mateusz, syn to rzeczywiście postać, na którą należy spuścić zasłonę milczenia.
Pozostałych dwoje dzieci powinno być sporo młodszych.


Słusznie, przepraszam, nie zauważyłem tego "ł" w nazwisku:-(
Na fejsbuku natomiast czytałem oświadczenia prawdziwego pana Mateusza po jego publicznym wystąpieniu i to w GW przeciwko własnemu Ojcu w sprawie "Kasi". Odezwał sie argumentami "ojca Kramera"...
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Dr Stanisław Krajski: Z katolickiej Polski niewiele już zostało « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!