Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:38:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Dr Stanisław Krajski: Z katolickiej Polski niewiele już zostało
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Dr Stanisław Krajski: Z katolickiej Polski niewiele już zostało  (Przeczytany 12718 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 01, 2019, 18:26:56 pm »

Ja bym Panu w ogóle odradzał czerpanie natchnienia od zawodowych prelegentów jak Panowie Krajscy czy Pan Nowak, profesor.

Rzadko kiedy tak bardzo zgadzam się z Panem jak tym razem. Problem zawodowych działaczy i zawodowych prelegentów nigdy jeszcze nie był aż tak nabrzmiały jak dzisiaj. Nie chciałbym nikogo skrzywdzić, ale prawie każda osoba/ organizacja działająca w ten sposób wzbudza moje zastrzeżenia. I wbrew pozorom wcale nie jest niezależna. Nie wiadomo tylko co gorsze, czy natarczywość w zdobywaniu środków, czy uzależnienia od środowisk, które posiadają mamonę.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 01, 2019, 19:24:55 pm »

Cytuj
.wasza misja polega na torpedowaniu działalnosci FSSPX w Polsce, a nie na zadnej trosce o powrót do Wiary Koscioła.   

Panie Sławku, misją wszystkich Motu Proprio, Ecclesia Dei, Summorum Pontificum bylo albo torpedowanie fsspx albo wyciąganie wiernych/ kaplanow z Bractwa. Nikt nigdy nie twierdził, ze chce Kosciol odnowic przez Tradycję. Nawet B16 był niejednoznaczny w tej kwestii.

Co do indultowych wiernych, to nie nalezy wkladac ich do jednego wora. Ale tzw elita, ja mawiam po staremu "działacze"  ;) ewidentnie nigdy nie dążyli do rozwoju ilosciowego po pierwsze z przyczyn "elitarystycznych". Chcieli błyszczeć jako ta "tradi-elita" na łonie posoborowia; ktoś powiedział kiedyś "ariergarda posoborowia" - zamykająca postępowy pochód otwierany przez neo a zamykany przez indult i OD.
Drugą przyczyną był zakaz "góry" kurialno-politycznej. Pamietajmy, ze nawet swoje 3 grosze wypowiedzial "zaniepokojony" MPSP Borusewicz - szef senatu. ;D

Kard. Burke - mowilem o tym - jest moim zdaniem "pomazańcem" na użytek sfrustrowanych tradsow, aby nie poszli sobie do Bractwa. Taki koncesjonowany opozycjonista jak w PRL-u.

Bractwo natomiast jest istotnie w klopocie: nie ma lidera. Trzyma sie wskazowek abp-a choć i czasy sie zmienily i abp nie zyje. Fsspx trzyma się kurczowo Rzymu - tak jak zalecał abp ML. Ale czy arcybiskup uznałby Bergoglia za papieza? Śmiem wątpić.
Stąd tez bierze się przestrzeganie przez Bractwo liturgii '62, aby nie utracić łączności z Rzymem.
J-P ll wydajac MP ED uporzadkowal indulty, likwidujac indulty dane przez P6 z liturgią 65, i 69. Wzorcem liturgii przedsoborowej uznany został Mszał J-23.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2019, 19:28:26 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 01, 2019, 20:04:41 pm »

Niewiele moge dodać panie rysiu, no moze to, że to towarzystwo jest ekumeniczne w stopniu doskonałym. Był tutaj użyszkodnik, który wystepował jako znawca liturgii przedsoborowej, pełnił podobniez role ceremoniarza w celebracjach, jak oni to nazywają NFRR. Nie przeszkadzało mu to w innych okolicznosciach realizować się jako szafarz nadzwyczajny. Nie stwierdzono, jaką role pełnił w dni parzyste a jaką w nieparzyste. Mogę się mylić ale w soboty był też zaangazowany w neokatechumenat.
Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 01, 2019, 20:39:50 pm »

Panie eratio, tak Panu powiem. Ja bym Panu w ogóle odradzał czerpanie natchnienia od zawodowych prelegentów jak Panowie Krajscy czy Pan Nowak, profesor. Pan Krajski ostatnio odgrywa tradycjonaliste ale nie potrafi kapłanowi odpowiedzieć na Dominus Vobiscum, lepiej mu szło szkolenie w zakresie konsumpcji zupy w TV Trwam. Był taką katolicką odpowiedzią na jolke kwasniewską. To są koniunkturalisci a rebour i ktoś tutaj słusznie zauwazyl, że se swojej kontestacji uczynili żródło zarobkowania. To ja już przerabiałem w l.80-tych z róznymi rzekomymi opozycjonistami, potem oni zostali prezesami i pułkownikami a my naiwni pojechaliśmy w swiat dachy lepikować. Jeśli już Pan nie może wytrzymać bez świeckich wykładów, to polecam profesora Jacka Bartyzela, bo mówi i zachowuje sie jak profesor, no i przede wszystkim jest ogolony.


Przecież ważniejsza od mówcy jest treść.
Niczego nie wykluczam.
Faktycznie na wszystko mogą być koncesje. Taki kraj.

Ja nie mam aż takiej pamięci, co kto kiedy w jakich latach...
Dlatego proszę o 1 dowód na twierdzenie:

"Pan Krajski ostatnio odgrywa tradycjonaliste"

Kiedy odgrywał kogoś wręcz przeciwnego, kogo?
Bo jeśli byłby cyniczny i załgany, to warto wiedzieć.

Prof. Bartyzel oczywiście ok, ale kogo porwie...
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 01, 2019, 20:44:01 pm »

....Kiedy odgrywał kogoś wręcz przeciwnego, kogo?...no wojtylianiste odgrywał u O. Rydzyka.
Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 01, 2019, 20:49:33 pm »

Ja bym Panu w ogóle odradzał czerpanie natchnienia od zawodowych prelegentów jak Panowie Krajscy czy Pan Nowak, profesor.

Rzadko kiedy tak bardzo zgadzam się z Panem jak tym razem. Problem zawodowych działaczy i zawodowych prelegentów nigdy jeszcze nie był aż tak nabrzmiały jak dzisiaj. Nie chciałbym nikogo skrzywdzić, ale prawie każda osoba/ organizacja działająca w ten sposób wzbudza moje zastrzeżenia. I wbrew pozorom wcale nie jest niezależna. Nie wiadomo tylko co gorsze, czy natarczywość w zdobywaniu środków, czy uzależnienia od środowisk, które posiadają mamonę.

Pan Krusejder, nawet jeśli by się okazało, ze jestem starszy, jest dla mnie legendą:-))
Czuję się zaszczycony.

Trudno, by taki Michalkiewicz był totalnie samotnym rycerzem, bez oparcia w Ruchu Narodowym, w środowisku sympatyków kolibrów. Środki jakieś choćby minimalne muszą się znaleźć na przeżycie. Być może zawsze w głębokim tle działa zasada koncesjonowania, w końcu wszyscy jakoś przetrwaliśmy choćby PRL...
Nie chciałbym internetu, w którym jedynie lewactwo produkuje się upudrowane na różne opcje.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 01, 2019, 20:51:02 pm »

....Kiedy odgrywał kogoś wręcz przeciwnego, kogo?...no wojtylianiste odgrywał u O. Rydzyka.

Nie wiedziałem.
Ale może... po prostu przemyślał i zmienił zdanie.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #22 dnia: Kwietnia 01, 2019, 21:09:55 pm »

....Kiedy odgrywał kogoś wręcz przeciwnego, kogo?...no wojtylianiste odgrywał u O. Rydzyka.

Nie wiedziałem.
Ale może... po prostu przemyślał i zmienił zdanie.
Mnie się wydaje, ze nie przemyslał nic. Za czasów swojego wojtylianizmu ubolewał, że lud prosty nie wdraża w zycie encyklik JPII, a teraz ubolewa ze Bergoljo nie wdraza. Albo udaje głupiego albo nie udaje
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #23 dnia: Kwietnia 01, 2019, 21:38:19 pm »

Skoro został przywołany Pan Stanisław....

Ostatnio zbiera na mieszkanie. Mężczyzna, wolnościowiec, jeden z najlepiej zarabiających publicystów w Polsce zbiera na mieszkanie, które mają mu ufundować emeryci i ludzie pracujący na śmieciówkach. Bardzo to wszystko niejasne.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #24 dnia: Kwietnia 01, 2019, 21:49:54 pm »

Skoro został przywołany Pan Stanisław....

Ostatnio zbiera na mieszkanie. Mężczyzna, wolnościowiec, jeden z najlepiej zarabiających publicystów w Polsce zbiera na mieszkanie, które mają mu ufundować emeryci i ludzie pracujący na śmieciówkach. Bardzo to wszystko niejasne.


"mają mu ufundować emeryci i ludzie pracujący na śmieciówkach"
To interpretacja skrajnie nieprzychylna.
Raczej ludzie przyzwoici, jak np. pan Kluska, mający własne biznesy i czujący się reprezentowani poprzez poglądy pana Michalkiewicza. A takich ludzi z własnymi sklepami, hurtowniami, kurnikami - jest w PL trochę:-)
Obserwuję pana St. M., którego szczerze kocham, za poglądy rzecz jasna:-) i mam różne podejrzenia.
Szczególnie po wykreowaniu drastycznej sytuacji "z Kasią". Nie wierzę, by nie posługiwał się językiem polskim w pełni świadomie. Skoro tak dobiera pojęcia, by szokować i utrwalać się w pamięci - może to być strategia.
Zważywszy, że jak Rejtan zaangażował się w zwalczanie pewnej ustawy zza oceanu.
Rozgłos może być w Jego kalkulacjach sine qua non powodzenia w tej krucjacie w obronie polskiej racji stanu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2019, 21:55:09 pm wysłana przez etratio » Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #25 dnia: Kwietnia 01, 2019, 21:56:08 pm »

Chciałbym zapytać krytyków o wskazanie, środowiska lub konkretnych osób, które w sposób nieskazitelny i doktrynalnie ortodoksyjny, wyrazają słowem i czynem katolicką Tradycje i wpisany w te Tradycja, katolicki model cywilizacyjny. Z dotychczasowych dyskusji takie informacje nie wypływają. Mozna za to było się dowiedziec, że FSSPX to moderniści, Krajscy, abp Lenga, ks. Jochemczyk, G.Braun, intronizatorzy...to szury. Wiec jeszcze raz zapytam, kto jest normalny?

Proponuję taką odpowiedź: wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, więc jesteśmy omylni i mamy swoje wady. Nikogo nie należy - z własnej strony barykady - potępiać w czambuł. Natomiast wszystkich można i należy korygować. W takich warunkach być może najważniejszą sprawą jest zachowanie możliwości debaty, swobodnej i bezinteresownej wymiany poglądów. Patrzmy, gdzie możemy od kogo skorzystać intelektualnie, organizacyjnie, duchowo, a nie komu za co możemy przyłożyć.

Podawanie innym dłoni to również być może jedyny sposób, aby te osoby czuły się zobligowane do podwyższania własnych standardów. Jeśli bowiem niezależnie od tego, co aktualnie robią, będą przez kogoś flekowane, to nie będą zważać na opinie tej osoby.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #26 dnia: Kwietnia 01, 2019, 21:56:43 pm »

Skoro został przywołany Pan Stanisław....

Ostatnio zbiera na mieszkanie. Mężczyzna, wolnościowiec, jeden z najlepiej zarabiających publicystów w Polsce zbiera na mieszkanie, które mają mu ufundować emeryci i ludzie pracujący na śmieciówkach. Bardzo to wszystko niejasne.
A na czym Pan Stanisław zarabiał? Zdzierał gardło przez pare godzin, potem sprzedał kilka ksiazek za 5 dych i cały zarobek. Okazało się, że Pan Stanisław, to nie Wańkowicz i o zarabianiu potrafi tylko mówić.
Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #27 dnia: Kwietnia 01, 2019, 21:58:23 pm »

....Kiedy odgrywał kogoś wręcz przeciwnego, kogo?...no wojtylianiste odgrywał u O. Rydzyka.

Nie wiedziałem.
Ale może... po prostu przemyślał i zmienił zdanie.
Mnie się wydaje, ze nie przemyslał nic. Za czasów swojego wojtylianizmu ubolewał, że lud prosty nie wdraża w zycie encyklik JPII, a teraz ubolewa ze Bergoljo nie wdraza. Albo udaje głupiego albo nie udaje


Dla mnie to cenne uwagi, będę próbował je sfalsyfikować... Dziękuję!!
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #28 dnia: Kwietnia 01, 2019, 22:03:37 pm »

Skoro został przywołany Pan Stanisław....

Ostatnio zbiera na mieszkanie. Mężczyzna, wolnościowiec, jeden z najlepiej zarabiających publicystów w Polsce zbiera na mieszkanie, które mają mu ufundować emeryci i ludzie pracujący na śmieciówkach. Bardzo to wszystko niejasne.

Nie usprawiedliwiając p. Stanisława, ktory jednak radzi sobie na wolnym rynku....
Jak łatwo przechodzimy do porządku nad faktem, że min. Jarek (Gowin), Piotrek (Gliński), Andrew (Duda), Andrzej (Zybertowicz) też żyją z przymusowej zrzutki emerytów i ludzi pracujących na śmieciówkach i to przez całe swoje życie. I nawet im powieka nie zadrży gdy co 4 lata patrzą prosto w obiektyw kamery ustawiając się w kolejkce po kasę.

I ten proceder brania przez cale zycie ubiera się w formę "swieckiego sakramentu" pieczetujac go medalami. W przeciwieństwie do tych, jak o sobie mówią "państwowców", p. Stanisław robi zrzutkę po raz pierwszy i na zasadzie dobrowolnosci.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #29 dnia: Kwietnia 01, 2019, 22:06:13 pm »

Skoro został przywołany Pan Stanisław....

Ostatnio zbiera na mieszkanie. Mężczyzna, wolnościowiec, jeden z najlepiej zarabiających publicystów w Polsce zbiera na mieszkanie, które mają mu ufundować emeryci i ludzie pracujący na śmieciówkach. Bardzo to wszystko niejasne.
A na czym Pan Stanisław zarabiał? Zdzierał gardło przez pare godzin, potem sprzedał kilka ksiazek za 5 dych i cały zarobek. Okazało się, że Pan Stanisław, to nie Wańkowicz i o zarabianiu potrafi tylko mówić.


Nie każdemu dane jest być sygnatariuszem Traktatu Wersalskiego...
Ale takiego sygnatariusza ktoś przedtem musi ukształtować.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Dr Stanisław Krajski: Z katolickiej Polski niewiele już zostało « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!