Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 16, 2024, 05:04:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232268 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowocześni hierarchowie Kościoła
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Nowocześni hierarchowie Kościoła  (Przeczytany 781 razy)
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« dnia: Marca 28, 2019, 15:41:07 pm »

 https://prawy.pl/101467-nowoczesni-hierarchowie-kosciola/

Nowocześni hierarchowie Kościoła

Zdołaliśmy się osłuchać i opatrzyć z nowoczesną „sztuką”, która nie zna granic. Stykamy się z nią zwykle, gdy „artysta” pragnie zdobyć rozgłos. Nieważne, jak będą o nim mówili, liczy się tylko to, żeby został zauważony. Najlepszą drogą do takiego rozgłosu są szyderstwa z chrześcijańskich symboli religijnych. A najczęściej na „artystyczny” warsztat trafia krzyż. Te wszystkie genitalia rozpięte na krzyżu, krzyż wetknięty w nocnik z moczem, kopulacje z krzyżem już przerabialiśmy. Natomiast całkowitą nowością są hierarchowie kościelni, którzy na piedestale stawiają bluźnierczą „sztukę”, lub sami propagują nowoczesne podejście do Mszy św.

Wyjątkowo nowoczesny jest biskup Hermann Glettler, od 2017 roku ordynariusz diecezji w Innsbrucku. Dał się poznać z odprawienia Mszy św. transmitowanej przez telewizję ZDF i ORF. Miała ona miejsce w sali gimnastycznej. Uczestnikami byli młodzi ludzie. Ubrani w dresy i trampki siedzieli na podłodze. Ministranci i ministrantki również występowali w dresach. Pod koniec Mszy, młodzież sama sobie rozdawała Komunię. Homilię wygłosił koncelebrant bp. Glettler. Miała dotyczyć największych wyzwań katolików. A są nimi: bieda, głód, polityka migracyjna, zmiany klimatyczne, marnotrawstwo zasobów, zanieczyszczenie środowiska naturalnego i znęcanie się nad zwierzętami. Nie widomo, czy w założeniu miała to być homilia mająca związek z Ewangelią, czy rodzaj wykładu na tematy współczesnych zagrożeń.

Ten sam biskup w Innsbrucku, po swoim ingresie w ramach otwartości dla „sztuki” bez granic zaprosił Katharinę Cibulkę, aby wykonała instalację na budynku katedry. Powstałe dzieło sztuki, to owiniecie kościoła w folię, a nad wejściem „artystka” umieściła napis: „Dopóki Bóg ma brodę, będę feministką”.  Swym dziełem trafiła w gust biskupa, który był instalacją zachwycony.

W tegoroczną Środę Popielcową udostepnił trzy świątynie na wystawę – „Wystawa sztuki wielkopostnej”. W kościele szpitalnym austriacki „artysta” Manfred Erjautz wystawił powieszony do góry nogami krucyfiks. Ręce Jezusa obracają się dookoła, jak wskazówki zegara, aby pokazać dokładną godzinę. „Dzieło” nosi tytuł: „Mój osobisty Jezus”.  Twórca nawiązał do reklamowego sloganu – „mój osobisty zegarek”. Tylko patrzeć, jak rzeźba wejdzie do powszechnego obiegu i upowszechni się w codziennym życiu. Zamiast krzyżyka zawieszonego na szyi, będziesz mógł kupić sobie osobisty zegarek z Jezusem wiszącym do góry nogami na krzyżu, a jego przesuwające się ręce, niczym wskazówki, określą ci godzinę. Sacrum sięgnęło profanum. Dla biskupa „dzieło” Erjautza „wywołuje nowe refleksje na temat krzyża” i „stawia nas przed poważnymi pytaniami o istotę życia”.


Całkowicie luzacką postawę odprawiania Mszy św.  propaguje biskup Oscar Eduardo Minarro. Od września 2016 roku jest on sufraganem diecezji Merlo-Moreno w Argentynie. W Internecie można znaleźć nagranie Mszy św. odprawianej na plaży. Biskup, który Mszę koncelebruje, siedzi na krzesełku w koszulce i sandałach. Podczas przeistoczenia nawet nie wstaje, tylko podnosi w dłoni Hostię. Przed nim leży ręcznik, a naczyniami liturgicznymi są plastikowe butelki i pojemnik na mate. Tak wygląda stół eucharystyczny z liturgicznymi naczyniami. Wokół siedzą chłopcy i dziewczęta w kąpielowych strojach. Bóg jest wszędzie. Dlaczego, gdy nękają nas upały, mamy się męczyć w dusznych kościołach, w ubraniach zakrywających nasze ciało. Można nowocześnie.

Będzie luz i swoboda.

W mediolańskim kościele San Giovanni in Laterno Mszę św. odprawiał proboszcz i pastorka ze zboru baptystów. Ona wygłosiła homilię, mówiąc o jedności Kościoła. Wszyscy wyznajemy tę samą wiarę, dlatego podziały są sztuczne i trzeba je pokonywać. W ramach burzenia barier, proboszcz wręczył pastorce puszkę z Hostiami i to ona rozdawała Komunię. A działo się to pod auspicjami arcybiskupa Mediolanu Mario Doepini, który został mianowany arcybiskupem w lipcu 2017 roku.
Wszystko to są nowi hierarchowie Kościoła katolickiego, którzy patrzą nowocześnie na świat i chcą burzyć istniejące normy.

Od jakiegoś czasu na Zachodzie Europy popularne staje się przeznaczanie świątyni do innych zadań niż modlitwa.  Urządza się w nich uczty z pieczeniem prosiaków, zabawy sylwestrowe. Wnętrza kościołów stają się miejscem obrazoburczych wystaw. Wszystko w myśl postępu i nowoczesności. Oby tylko tak pojęta nowoczesność nie dotarła do naszych świątyń.

 
***

Katakumby!
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowocześni hierarchowie Kościoła « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!