Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 06:54:51 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231933 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Msza trydencka a prości ludzie
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] Drukuj
Autor Wątek: Msza trydencka a prości ludzie  (Przeczytany 10794 razy)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #90 dnia: Października 13, 2009, 18:54:48 pm »

Hokus pokus też wzięło się z "rozumienia" liturgii.
A właśnie, że nie - to urban legend stworzone przez cranmerowców na potrzeby ośmieszenia "papistowskiej" liturgii.

Mogę prosić źródełko?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #91 dnia: Października 13, 2009, 19:39:38 pm »

Hokus pokus też wzięło się z "rozumienia" liturgii.
A właśnie, że nie - to urban legend stworzone przez cranmerowców na potrzeby ośmieszenia "papistowskiej" liturgii.

Mogę prosić źródełko?
Kiedyś bodaj p. pjj na forum.frondy o  tym pisał (ale może się teraz mylę, co do osoby)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #92 dnia: Października 13, 2009, 21:30:29 pm »

Hokus pokus też wzięło się z "rozumienia" liturgii.
A właśnie, że nie - to urban legend stworzone przez cranmerowców na potrzeby ośmieszenia "papistowskiej" liturgii.

Mogę prosić źródełko?
Kiedyś bodaj p. pjj na forum.frondy o  tym pisał (ale może się teraz mylę, co do osoby)

Teza, ze hocus pocus wywodzi sie ze slow przeistoczenia pojawia sie pierwszy raz w 1694 roku, a jej autorem jest anglikanski teolog John Tillotson. Jezykoznawcy wywodza je raczej z pseudolacinskiego zaklecia "hax pax max" (cos w rodzaju "abrakadabra").
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #93 dnia: Października 14, 2009, 13:12:06 pm »

Hokus pokus też wzięło się z "rozumienia" liturgii.
A właśnie, że nie - to urban legend stworzone przez cranmerowców na potrzeby ośmieszenia "papistowskiej" liturgii.

Mogę prosić źródełko?
Kiedyś bodaj p. pjj na forum.frondy o  tym pisał (ale może się teraz mylę, co do osoby)

Teza, ze hocus pocus wywodzi sie ze slow przeistoczenia pojawia sie pierwszy raz w 1694 roku, a jej autorem jest anglikanski teolog John Tillotson. Jezykoznawcy wywodza je raczej z pseudolacinskiego zaklecia "hax pax max" (cos w rodzaju "abrakadabra").
O - właśnie to miałem na myśli.
BT- pamiętasz jak nazywał się angielski dziennikarz, który włożył w usta Galileusza: A jednak się kręci ?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #94 dnia: Października 14, 2009, 16:01:33 pm »

Nie pamietam nazwiska, ale wiem, ze to zdanie pojawilo sie po raz pierwszy ponad 120 lat o smierci Galileusza w jakim londynskim pisemku.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #95 dnia: Października 14, 2009, 16:10:19 pm »

Teza, ze hocus pocus wywodzi sie ze slow przeistoczenia pojawia sie pierwszy raz w 1694 roku, a jej autorem jest anglikanski teolog John Tillotson. Jezykoznawcy wywodza je raczej z pseudolacinskiego zaklecia "hax pax max" (cos w rodzaju "abrakadabra").

Dzięki wielkie!
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 5 6 [7] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Msza trydencka a prości ludzie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!