Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:08:29 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: OŁTARZEW
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: OŁTARZEW  (Przeczytany 13099 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 26, 2019, 22:34:23 pm »

Ma Pan link do strony tej diecezji. Żadnych śladów po prawie do takiego tytułu nie widać. Proszę sprawdzić!
A prosze do księdza napisać, adres na jego stronie, i wszelkie wątpliwosci wyjasnić. Ksiądz to wyjasniał na jednym ze spotkań ale najlepiej bezposrednio
Zapisane
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #16 dnia: Marca 26, 2019, 22:44:19 pm »

Nie czuję takiej potrzeby. Ten wątek nie jest o tym.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 26, 2019, 22:47:49 pm »

Nie czuję takiej potrzeby. Ten wątek nie jest o tym.
To nie
Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #18 dnia: Marca 27, 2019, 02:11:17 am »

Ołtarzew to bardzo pozytywne miejsce. Między postem akolity Wolanda a następnymi postami widzę poważne zboczenie z tematu będące bardziej dyskusją historyczną z małą ilością źródeł (właściwie jednostronna relacja osoby podającej się za ofiarę, a brak nam relacji z strony seminarium).

Ołtarzew pokazał, że:
-można współpracować z seminarium kleryckim
-wystarczy dobrze sprzedać produkt, żeby proboszcz go kupił i pozwalał go eksponować.
-Mszę solenną można odprawiać po wsiach i nikt nie mówi jak klery z  tradycyjnych instytutów, że za mały kościół na solenną.
-młodzież chętnie jeździ przez Wisłę, aby pomóc ołtarzewskim katolikom.

Tamtejsze miejsce jest kolejną kropką na mapie wokół Warszawy. To ciekawa sprawa, bo okazuje się, że mniejsze, podwarszawskie ośrodki działają lepiej od molochów jak np. Garncarska.
Powiem więcej, pewien książę wioząc mnie do domu  powiedział mi, że on nie lubił św. Benona, bo to był kościół rektorski i św. Klemens jest lepszym miejscem, bo to parafia i można oddziaływać. Jego hasłem jest parafiia,parafia parafia. Coraz bardziej przekonuje mnie to hasełko.
Może to jest przyszłość Warszawy? To hasło pozostawiam państwu w tym postnym czasie kontemplacji.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 27, 2019, 11:53:33 am »

Ołtarzew to bardzo pozytywne miejsce. Między postem akolity Wolanda a następnymi postami widzę poważne zboczenie z tematu będące bardziej dyskusją historyczną z małą ilością źródeł (właściwie jednostronna relacja osoby podającej się za ofiarę, a brak nam relacji z strony seminarium).

Ołtarzew pokazał, że:
-można współpracować z seminarium kleryckim
-wystarczy dobrze sprzedać produkt, żeby proboszcz go kupił i pozwalał go eksponować.
-Mszę solenną można odprawiać po wsiach i nikt nie mówi jak klery z  tradycyjnych instytutów, że za mały kościół na solenną.
-młodzież chętnie jeździ przez Wisłę, aby pomóc ołtarzewskim katolikom.

Tamtejsze miejsce jest kolejną kropką na mapie wokół Warszawy. To ciekawa sprawa, bo okazuje się, że mniejsze, podwarszawskie ośrodki działają lepiej od molochów jak np. Garncarska.
Powiem więcej, pewien książę wioząc mnie do domu  powiedział mi, że on nie lubił św. Benona, bo to był kościół rektorski i św. Klemens jest lepszym miejscem, bo to parafia i można oddziaływać. Jego hasłem jest parafiia,parafia parafia. Coraz bardziej przekonuje mnie to hasełko.
Może to jest przyszłość Warszawy? To hasło pozostawiam państwu w tym postnym czasie kontemplacji.
Dziękuje za garśc ciekawych informacji, szczególnie tej o produkcie i ekspozycji oraz o przyszłosci Warszawy. Widze, ze jest Pan dośc dobrze zorientowany w temacie, więc pozwolę sobie zadac kilka pytań.
1. Jakie jest zdanie tego środowiska na temat reformy liturgicznej Pawła VI?
2. Jakie zdanie tego srodowiska na temat wolnosci religijnej w kontekscie Dignitatis Humanae
3.Jakie jest zdanie tego środowiska na temat ekumenizmu w kontekscie Lumen Gentium oraz Unitatis redintegratio?
4.Czy Objawienie zostało zakończone?
5. Czy Syllabus errorum Piusa IX jest wciąż aktualnym dokumentem dla Tradycji ołtarzewskiej?
6. Czy encyklika Pascendi diminici gregis jest zgodna ze stanowiskiem Tradycji ołtarzewskiej?
7. Jakie jest zdanie tego srodowiska na temat kolegializmu?

Na poczatek byłbym wdzięczny za odpowiedz te pytania. Mysle, ze nie tylko dla mnie będzie to duza pomoc w rozeznaniu przed ewentualnym włączeniem się w tę inicjatywe.
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2019, 11:55:10 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #20 dnia: Marca 27, 2019, 15:51:41 pm »

Cytuj
.Ołtarzew pokazał, że:

-wystarczy dobrze sprzedać produkt, żeby proboszcz go kupił i pozwalał go eksponować. 

Grunt to przekonać klyenta by kupił:

https://youtu.be/zHxMYIRmVO8
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #21 dnia: Marca 30, 2019, 00:59:27 am »

Widzę Sławek walnął zestaw pytań jak na dobre UBeckie przesłuchanie. I kto tu dzieli ludzi?
Nikt wiernych tam nie pyta co uważają w takich sprawach. Jak to Pana interesuje, proszę przybyć, zrobić pod kościołem ankietę. A jeżeli Pan przybywać nie zamierza, to lepiej dać sobie spokój z pieniactwem.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #22 dnia: Marca 30, 2019, 08:24:39 am »

"Jakie jest zdanie tego środowiska na temat (...)"

Nie mylmy odprawiania Mszy z sektą.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #23 dnia: Marca 30, 2019, 11:33:59 am »

"Jakie jest zdanie tego środowiska na temat (...)"

Nie mylmy odprawiania Mszy z sektą.
Skoro tak, to tak. Nie mylmy Tradycji katolickiej z wentylem.
Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #24 dnia: Marca 30, 2019, 21:54:35 pm »

Ołtarzew to bardzo pozytywne miejsce. Między postem akolity Wolanda a następnymi postami widzę poważne zboczenie z tematu będące bardziej dyskusją historyczną z małą ilością źródeł (właściwie jednostronna relacja osoby podającej się za ofiarę, a brak nam relacji z strony seminarium).

Ołtarzew pokazał, że:
-można współpracować z seminarium kleryckim
-wystarczy dobrze sprzedać produkt, żeby proboszcz go kupił i pozwalał go eksponować.
-Mszę solenną można odprawiać po wsiach i nikt nie mówi jak klery z  tradycyjnych instytutów, że za mały kościół na solenną.
-młodzież chętnie jeździ przez Wisłę, aby pomóc ołtarzewskim katolikom.

Tamtejsze miejsce jest kolejną kropką na mapie wokół Warszawy. To ciekawa sprawa, bo okazuje się, że mniejsze, podwarszawskie ośrodki działają lepiej od molochów jak np. Garncarska.
Powiem więcej, pewien książę wioząc mnie do domu  powiedział mi, że on nie lubił św. Benona, bo to był kościół rektorski i św. Klemens jest lepszym miejscem, bo to parafia i można oddziaływać. Jego hasłem jest parafiia,parafia parafia. Coraz bardziej przekonuje mnie to hasełko.
Może to jest przyszłość Warszawy? To hasło pozostawiam państwu w tym postnym czasie kontemplacji.
Dziękuje za garśc ciekawych informacji, szczególnie tej o produkcie i ekspozycji oraz o przyszłosci Warszawy. Widze, ze jest Pan dośc dobrze zorientowany w temacie, więc pozwolę sobie zadac kilka pytań.
1. Jakie jest zdanie tego środowiska na temat reformy liturgicznej Pawła VI?
2. Jakie zdanie tego srodowiska na temat wolnosci religijnej w kontekscie Dignitatis Humanae
3.Jakie jest zdanie tego środowiska na temat ekumenizmu w kontekscie Lumen Gentium oraz Unitatis redintegratio?
4.Czy Objawienie zostało zakończone?
5. Czy Syllabus errorum Piusa IX jest wciąż aktualnym dokumentem dla Tradycji ołtarzewskiej?
6. Czy encyklika Pascendi diminici gregis jest zgodna ze stanowiskiem Tradycji ołtarzewskiej?
7. Jakie jest zdanie tego srodowiska na temat kolegializmu?

Na poczatek byłbym wdzięczny za odpowiedz te pytania. Mysle, ze nie tylko dla mnie będzie to duza pomoc w rozeznaniu przed ewentualnym włączeniem się w tę inicjatywe.

A czy klęka Pan w okresie wielkanocnym?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #25 dnia: Marca 30, 2019, 22:27:55 pm »

...
Na poczatek byłbym wdzięczny za odpowiedz te pytania. Mysle, ze nie tylko dla mnie będzie to duza pomoc w rozeznaniu przed ewentualnym włączeniem się w tę inicjatywe.
Czy Pan myje zęby?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #26 dnia: Marca 30, 2019, 22:28:33 pm »

Cytuj
Widzę Sławek walnął zestaw pytań jak na dobre UBeckie przesłuchanie. I kto tu dzieli ludzi?

Dlaczego UBeckie? Po prostu pytania.

Cytuj
Nikt wiernych tam nie pyta co uważają w takich sprawach.

Zanim zaczęliśmy odprawiać mszę w Piasecznie to organizatorzy przeszli godzinne "badanie".
Kluczowym pytaniem było: Dokąd do tej pory chodzili państwo na Mszę? *  :)

* miejsce słuszne, posoborowe czy negacjonistyczne, gdzie ludzie nie myją zębów.


« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2019, 22:42:20 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #27 dnia: Marca 31, 2019, 08:40:54 am »

Cytuj
Widzę Sławek walnął zestaw pytań jak na dobre UBeckie przesłuchanie. I kto tu dzieli ludzi?

Dlaczego UBeckie? Po prostu pytania.

Cytuj
Nikt wiernych tam nie pyta co uważają w takich sprawach.

Zanim zaczęliśmy odprawiać mszę w Piasecznie to organizatorzy przeszli godzinne "badanie".
Kluczowym pytaniem było: Dokąd do tej pory chodzili państwo na Mszę? *  :)

* miejsce słuszne, posoborowe czy negacjonistyczne, gdzie ludzie nie myją zębów.
Wie pan, panie rysiu, czysty typ nordycki jest zawsze czysty nawet bez mycia zębów. Czy ci co pana przepytywali byli z UB czy Gestapo?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #28 dnia: Marca 31, 2019, 09:45:13 am »

Zanim zaczęliśmy odprawiać mszę w Piasecznie.
Wielebny to w koncelebrze, czy tak bardziej samodzielnie?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #29 dnia: Marca 31, 2019, 10:57:29 am »

Cytuj
Widzę Sławek walnął zestaw pytań jak na dobre UBeckie przesłuchanie. I kto tu dzieli ludzi?

Dlaczego UBeckie? Po prostu pytania.

Cytuj
Nikt wiernych tam nie pyta co uważają w takich sprawach.

Zanim zaczęliśmy odprawiać mszę w Piasecznie to organizatorzy przeszli godzinne "badanie".
Kluczowym pytaniem było: Dokąd do tej pory chodzili państwo na Mszę? *  :)

* miejsce słuszne, posoborowe czy negacjonistyczne, gdzie ludzie nie myją zębów.
Wie pan, panie rysiu, czysty typ nordycki jest zawsze czysty nawet bez mycia zębów. Czy ci co pana przepytywali byli z UB czy Gestapo?


Czemu Pan nie odpowiada na istotne pytanie o klękanie w okresie wielkanocnym? Czyżbyś Pan, który personalia ukrywasz i nie wiem kiim Pan jesteś wstydził się samego siebie?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: OŁTARZEW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!