Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:51:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O naszym Forum Krzyż, czyli . . . . . .
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: O naszym Forum Krzyż, czyli . . . . . .  (Przeczytany 4028 razy)
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« dnia: Marca 19, 2019, 15:24:05 pm »

. . . czyli ; uwagi, refleksje, wspomnienia, retrospekcja,  stan dzisiejszy, czy kryzys i dlaczego, co dalej?, . . .

Odnoszę wrażenie, że FK w porównaniu do jego apogeum w r. 2009 i wcześniej  już trochę się wypaliło i rozmagnesowało, zmieniło charakter. Dlaczego?

I tak dalej i temu podobne.  Zapraszam do dyskusji.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 19, 2019, 15:56:25 pm »

To nie jest wrażenie, to fakt. Widać to w statystykach:
https://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?action=stats

Np. w 2009 było 1936 nowych wątków, w 2018 tylko 148. Ludzie, którzy w początkach forum byli bardzo aktywni, znudzili się (ileż razy można wałkować to samo zagadnienie?), a nowych nie przybywa zbyt wielu.

Przyczyn, jak myślę, jest wiele. Generalnie fora internetowe wyszły z mody, wielu użytkowników woli FB, twitter itp. Poza tym nowe pokolenie nie jest zainteresowane czytaniem tekstów dłuższych niż 128 znaków. Nie jest też zainteresowane dłuższymi dyskusjami - raczej wyznają zasadę "jam mam swoją prawdę, ty masz swoją prawdę, nie ma sensu się spierać".

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 19, 2019, 15:57:52 pm »

Luźne spostrzeżenia:
Tematy okołoliturgiczne zostały w pewnym sensie wyczerpane - co jakiś czas pojawia się szczegółowe pytanie o jakieś propria...
Wielu użytkowników odeszło - pytanie, czy zwracam teraz uwagę na przyczynę obecnego stanu, czy jego skutek.

Inna sprawa, że ciągłe wałkowanie tematów okołokurialnych też się nudzi. Do wiedzy tajemnej nie każdy ma przystęp.

Polityka przeniosła się na Twitter, kościelne grupki rozpierzchły się po upadku FF i Rebelki na excathedrę i okopały się na swoich pozycjach.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 19, 2019, 16:02:46 pm »

Forum 'zylo' tez plotkami i ploteczkami - kto, kiedy i gdzie bedzie biskupem. Ale i watek o nominacjach za 'papieza' Bergoglia umarl...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 19, 2019, 16:31:30 pm »

Zgadzam się z uwagami szanownych poprzedników. Ale szkoda, że jest jak jest. Z rozczuleniem i sentymentem zaglądam czasem do forum archiwalnego.

Mam kolegę rówieśnika. Syna mi do chrztu "trzymał". Bardzo religijny człowiek, ale taki nowoczesny, "przewietrzony" i dostosowany do świata, taki pro-vaticanosecundowy" i "antylefebrystyczny" (bo to schizma). Kilka lat temu poleciłem mu to forum, poczytał i po paru dniach orzekł; "Kółko sfrustrowanych ministrantów i teologów..  Nie dla mnie. Zbyt uczone"
Hmmmm.

A zatem? Co nam czynić trzeba? Jakieś środki zaradcze?
A co sądzicie o Katolik pl. ? Czasami zaglądam. Nie dla mnie.

Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 19, 2019, 19:11:25 pm »

Zgadzam się ze wszystkimi przedmówcami.

Pamiętajmy, że 10 lat temu była nadzieja. "Tradycjonaliści nabrali wiatru w żagle" - pisała Rzeczpospolita. Novus Ordo był już w klozecie a Benedykt XVI trzymał rękę na spłuczce - prorokował pan Fons B.
Teraz wszystko jest już w klozecie a rękę na spłuczce trzyma Bergoglio. Wielu żyło iluzjami, że przynajmniej niektórzy biskupi "są z Benedyktem".

Nie widać po ludzku wyjścia z sytuacji. Stąd marazm.
Nie przeceniałbym facebooka. Tu, na fk możemy jeszcze pisać swobodnie.

Myślę, że forum może uratować jakaś wspólna inicjatywa. Inicjatywa, o czym wiemy z 10-letniego doświadczenia, zależna tylko od nas; bez współpracy z administracją/wielebnymi/partiami etc.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #6 dnia: Marca 19, 2019, 20:08:59 pm »

Nie przeceniałbym facebooka. Tu, na fk możemy jeszcze pisać swobodnie.

Święta prawda. Prywatne fora takie jak FK są jeszcze wolne od cenzury. Wielki Brat na razie się nimi nie interesuje, pewnie dlatego, że docierają do stosunkowo niewielu odbiorców.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #7 dnia: Marca 19, 2019, 22:09:53 pm »

Zgadzam się z uwagami szanownych poprzedników. Ale szkoda, że jest jak jest. Z rozczuleniem i sentymentem zaglądam czasem do forum archiwalnego.

Mam kolegę rówieśnika. Syna mi do chrztu "trzymał". Bardzo religijny człowiek, ale taki nowoczesny, "przewietrzony" i dostosowany do świata, taki pro-vaticanosecundowy" i "antylefebrystyczny" (bo to schizma). Kilka lat temu poleciłem mu to forum, poczytał i po paru dniach orzekł; "Kółko sfrustrowanych ministrantów i teologów..  Nie dla mnie. Zbyt uczone"
Hmmmm.

A zatem? Co nam czynić trzeba? Jakieś środki zaradcze?
A co sądzicie o Katolik pl. ? Czasami zaglądam. Nie dla mnie.


"religijny człowiek, ale taki nowoczesny, "przewietrzony" i dostosowany do świata, taki pro-vaticanosecundowy" i "antylefebrystyczny" (bo to schizma)" - no właśnie, taki typ nowoczesnego katolika hodowany latami również w PL przez TP, deon, Frondę, której aktywiści dzielnie walczą z resztkami ortodoksji, ale i radyjo...
Jaki sens ma rozmowa z ludźmi, których podstawowym argumentem jest: Jeśli Bergoglio z nami - któż przeciw nam?

Przy okazji dopytam, bo nie wiem: czy są w Polsce jeszcze nie zainfekowane synkretyzmem nisze, klasztory, zakony, środowiska przy kuriach etc. - bez podawania nazw, by nie dekonspirować..., wierne w 100% katolickiemu nauczaniu?
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #8 dnia: Marca 19, 2019, 23:14:05 pm »

Cytuj
.  bez podawania nazw, by nie dekonspirować..., wierne w 100% katolickiemu nauczaniu?

Owszem, zapraszam na priva:

https://youtu.be/3HsBS6WCRnQ
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 20, 2019, 00:18:06 am »

Cytuj
.  bez podawania nazw, by nie dekonspirować..., wierne w 100% katolickiemu nauczaniu?

Owszem, zapraszam na priva:

https://youtu.be/3HsBS6WCRnQ



https://www.youtube.com/watch?v=GzEnupcSS4s
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 20, 2019, 13:05:11 pm »

Nie przeceniałbym facebooka. Tu, na fk możemy jeszcze pisać swobodnie.

Święta prawda. Prywatne fora takie jak FK są jeszcze wolne od cenzury. Wielki Brat na razie się nimi nie interesuje, pewnie dlatego, że docierają do stosunkowo niewielu odbiorców.


Tez bym nie przesadzal :D Bo cenzura jest tylko z drugiej strony barykady :) Gdyby tutaj sie w koncu pan Kramer wyjawil ze swoimi 'mundrosciami' to raz dwa by go moderatorzy spacyfikowali :D
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #11 dnia: Marca 20, 2019, 17:36:50 pm »

Cytuj
.  bez podawania nazw, by nie dekonspirować..., wierne w 100% katolickiemu nauczaniu?

Owszem, zapraszam na priva:

https://youtu.be/3HsBS6WCRnQ


https://www.youtube.com/watch?v=GzEnupcSS4s

Pana odpowiedź-link, tak jak i moj wczesniejszy wpis, jest mam nadzieję, dowcipem ....
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2019, 17:39:24 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #12 dnia: Marca 20, 2019, 19:09:19 pm »

Cytuj
.  bez podawania nazw, by nie dekonspirować..., wierne w 100% katolickiemu nauczaniu?

Owszem, zapraszam na priva:

https://youtu.be/3HsBS6WCRnQ


https://www.youtube.com/watch?v=GzEnupcSS4s




Pana odpowiedź-link, tak jak i moj wczesniejszy wpis, jest mam nadzieję, dowcipem ....


I tak i nie.
Jeśli "wariat mówi prawdę", to co z tym począć?

https://www.youtube.com/watch?v=4S47rEbUQms&feature=youtu.be&t=117

Rzadko zaglądam do tego miejsca w necie...
Nie moje klimaty. Ale doceniam wsparcie.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 03, 2020, 18:49:25 pm »

Polityka przeniosła się na Twitter, kościelne grupki rozpierzchły się po upadku FF i Rebelki na excathedrę i okopały się na swoich pozycjach.

Był z pewnością jakiś wątek w rodzaju "co z rebelyą", ale nie mogę go odnaleźć, więc piszę tu. Adres rebelya.pl zaczął znowu być używany. Pojawiają się tam od niedawna texty, chyba oryginalné (w sensie: nie zaciągnięté z innych stron) i podpisane przez autora "Redakcja Rebelya" (podobnie jak kiedyś).
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 03, 2020, 18:51:25 pm »

Faktycha, ale forum niet  :(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O naszym Forum Krzyż, czyli . . . . . . « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!