Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:54:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: E.K. o dinozaurach, a ten o tradycjonalistach...
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: E.K. o dinozaurach, a ten o tradycjonalistach...  (Przeczytany 4013 razy)
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« dnia: Marca 11, 2019, 16:27:31 pm »

 https://gloria.tv/video/aVfczJcG6ru73goQ9fRaAcCL3

Pierwsza myśl: Bez egzorcysty chyba się nie obejdzie!

 https://www.youtube.com/watch?v=Vp-8rffIOGQ
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 11, 2019, 17:02:45 pm »

Czuję wewnętrzny przymus by panu serdecznie podziękować. Zapisałem sobie ten teledysk w zakładkach. Życie jest piękne jednak, tylko trzeba je sobie umieć urozmaicić.
Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #2 dnia: Marca 11, 2019, 18:51:02 pm »

Czuję wewnętrzny przymus by panu serdecznie podziękować. Zapisałem sobie ten teledysk w zakładkach. Życie jest piękne jednak, tylko trzeba je sobie umieć urozmaicić.

Miło mi, ten drugi link na poprawę humoru (!) jest idealny. I jest w nim sporo ciepła..., takiego wobec małego dziecka, w którego świat wewnętrzny próbujemy wejść:-)
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 11, 2019, 18:55:34 pm »

Czuję wewnętrzny przymus by panu serdecznie podziękować. Zapisałem sobie ten teledysk w zakładkach. Życie jest piękne jednak, tylko trzeba je sobie umieć urozmaicić.

Miło mi, ten drugi link na poprawę humoru (!) jest idealny. I jest w nim sporo ciepła..., takiego wobec małego dziecka, w którego świat wewnętrzny próbujemy wejść:-)
A ja dla odmiany, pozwolę sobie na odniesienie się do pierwszego filmiku, pośrednio      https://www.youtube.com/watch?v=oEKy3QhmOb8
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 12, 2019, 13:20:08 pm »

Czuję wewnętrzny przymus by panu serdecznie podziękować. Zapisałem sobie ten teledysk w zakładkach. Życie jest piękne jednak, tylko trzeba je sobie umieć urozmaicić.

Miło mi, ten drugi link na poprawę humoru (!) jest idealny. I jest w nim sporo ciepła..., takiego wobec małego dziecka, w którego świat wewnętrzny próbujemy wejść:-)
A ja dla odmiany, pozwolę sobie na odniesienie się do pierwszego filmiku, pośrednio      https://www.youtube.com/watch?v=oEKy3QhmOb8

Też mam taki filmik. https://www.youtube.com/watch?v=Y_kuDym3qZI
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 12, 2019, 15:52:20 pm »

Co do filmiku powyżej, powtórzę starą rzecz. Pamiętacie? 

   https://www.youtube.com/watch?v=k7EKKiTsAJM
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #6 dnia: Marca 12, 2019, 17:58:31 pm »

A ja dla odmiany, pozwolę sobie na odniesienie się do pierwszego filmiku, pośrednio      https://www.youtube.com/watch?v=oEKy3QhmOb8

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 12, 2019, 18:35:10 pm »

Też o "dinozaurach", które giną na naszych oczach:

Cytuj
Publicysta i pisarz, Ireneusz Lisiak, podróżując pociągiem PKP Intercity do Poznania na spotkanie autorskie, spotkał się z niecodziennym traktowaniem.

Lisiak został wyproszony z pociągu we Wrocławiu. Jak relacjonuje, w rozmowie z jedną z pasażerek związki homoseksualne określił jako „pedalskie”. Wywołało to oburzenie wśród pasażerów i załogi pociągu, która skutecznie uniemożliwiła mu dalszą podróż.

We Wrocławiu musiał opuścić pociąg, ponieważ to pod jego adresem padły oskarżenia o homofobię i współpasażerowie nie chcieli z nim jechać.

https://medianarodowe.com/okreslil-zwiazki-homoseksualne-jako-pedalskie-wyrzucili-go-z-pociagu/

PKP rządzona przez kolegów z PiS-u powinna wyrzucić z pracy kierownika pociągu, by zdyscyplinować załogi.
Ale kato-prawica przy władzy nigdy tego nie zrobi.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #8 dnia: Marca 12, 2019, 18:50:08 pm »

Ale kato-prawica przy władzy nigdy tego nie zrobi.

Nigdy. W tej sprawie przeszli już na ciemną stronę mocy. Tak więc możemy sobie powiedzieć jak ongiś książe Wilhelm: "Majestät, wir haben den Krieg verloren".
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 12, 2019, 22:27:11 pm »

Ale kato-prawica przy władzy nigdy tego nie zrobi.

Nigdy. W tej sprawie przeszli już na ciemną stronę mocy. Tak więc możemy sobie powiedzieć jak ongiś książe Wilhelm: "Majestät, wir haben den Krieg verloren".

Raczej pojedynczą "die Schlacht", niż cały "den Krieg".

Przypomina mi się tekst sympatycznego, chociaż modernistycznego poety..., w którym można podstawić słowa "wiosna posoborowa" - zamiast "niewiara", i też będzie brzmiał wiarygodnie:

Apostołowie niewiary

niewiara ma swoich apostołów
męczenników
wyznawców
zadziera nos do góry
z każdym się dogada
niesie swój krzyż
uczy milczenia w milczeniu
ciemności przed świtem
załamuje ręce nad grobem matki

tu przychodzi
żeby uwierzyć

ks. Jan Twardowski


Chyba obserwujemy czasy przyduszania butem resztek zipiącej jeszcze ortodoksji, która w końcu - jak przypomina na innym forum pan polipid - ewakuuje się "z Niewiastą na pustynię".
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #10 dnia: Marca 12, 2019, 22:32:16 pm »

Też o "dinozaurach", które giną na naszych oczach:

Cytuj
Publicysta i pisarz, Ireneusz Lisiak, podróżując pociągiem PKP Intercity do Poznania na spotkanie autorskie, spotkał się z niecodziennym traktowaniem.

Lisiak został wyproszony z pociągu we Wrocławiu. Jak relacjonuje, w rozmowie z jedną z pasażerek związki homoseksualne określił jako „pedalskie”. Wywołało to oburzenie wśród pasażerów i załogi pociągu, która skutecznie uniemożliwiła mu dalszą podróż.

We Wrocławiu musiał opuścić pociąg, ponieważ to pod jego adresem padły oskarżenia o homofobię i współpasażerowie nie chcieli z nim jechać.

https://medianarodowe.com/okreslil-zwiazki-homoseksualne-jako-pedalskie-wyrzucili-go-z-pociagu/

PKP rządzona przez kolegów z PiS-u powinna wyrzucić z pracy kierownika pociągu, by zdyscyplinować załogi.
Ale kato-prawica przy władzy nigdy tego nie zrobi.


Zadziwiać może, jak to ludziom już stalinowskie normy weszły w krew, w końcu okres duraczenia w tym temacie, to zaledwie powiedzmy dwie dekady.
Totalna kontrola już istnieje poprzez karty płatnicze, gotówka=własność=wolność zamiera na galopujące suchoty.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #11 dnia: Marca 12, 2019, 22:47:45 pm »


https://medianarodowe.com/okreslil-zwiazki-homoseksualne-jako-pedalskie-wyrzucili-go-z-pociagu/


Jeśli to nie fejk to gdyby RP była państwem prawa pozew o odszkodowanie "za straty moralne", "utracone korzyści" etc. Ale to gdybyśmy mieli państwo prawa...

Zaskakujące jak szybko szerzy się nowomowa - "homofobia" zadomowiła się już na dobre, niedawno natknąłem się na "sekretarkę generalną Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce" :o. Wprawdzie jeszcze w wypowiedzi jakiejś wybrocz... przepraszam wyborczyni, ale to na razie przecież...


Zadziwiać może, jak to ludziom już stalinowskie normy weszły w krew, w końcu okres duraczenia w tym temacie, to zaledwie powiedzmy dwie dekady.


Ja już chyba zrozumiałem, skąd w czasach stalinowskich brali się ci donosiciele na "wrogów ludu". To już jest znowu, tyle że "wrogów ludu" zastąpili "homofoby (-bi, -bowie(?)", "faszyści" (70 lat temu też sporo tych ostatnich "wykrywano", prawda?), agentów imperializmu zastąpili w pewnej mierze "agenci Putina" (furorę prawdziwą robią ;D ;D ;D), autocenzura w pełnym rozkwicie etc.

"Gdzie spojrzeć, tam się walka zaostrza klasowa,
Tu szpieg, tam prowokator, tu kułak, tam zmowa"


Totalna kontrola już istnieje poprzez karty płatnicze, gotówka=własność=wolność zamiera na galopujące suchoty.


« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2019, 05:45:47 am wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #12 dnia: Marca 13, 2019, 13:43:35 pm »

Czytanie prawicowych debili czasami może wyjść na dobre.
Poniżej wypowiada się kwiat prawicowego think-tanku. To są przyszłe "kadry" które będziemy utrzymywać. To dla nich bite są medale i ordery.
Co jest charakterystyczne, ten intelektualista prawicowy (zapewne też katolicki) poza brakiem zwykłej spostrzegawczości chwali się na swoim facebooku brakiem wiedzy ekonomicznej. Wszystkie działania inżynierii społecznej prowadzą do zmiany struktury konsumpcji dóbr i usług przez społeczeństwo- czyli ktoś straci a ktoś inny zarobi. Pomijając oczywiście sprawy spójności narodowej, tradycyjnego modelu rodziny, moralności i wiary.

Cytuj
Bartłomiej Radziejewski
Wczoraj o 12:12

Ofensywę LGBT w Polsce warto powstrzymać. Kaczyński całkiem dobrze to ujął na ostatniej konwencji. Warto ją powstrzymać nie dlatego, żeby niosła jakąś cywilizacyjną katastrofę, jak wielu na prawicy straszy. Żaden kraj się przez LGBT nie zawalił i raczej nie zawali, Zachód robił i robi dużo większe błędy niż fiksacja na tym punkcie.

Ofensywę LGBT warto zatrzymać, bo oznacza 1) dalszą seksualizację i prywatyzację przestrzeni publicznej i kultury w ogóle, 2) jeszcze więcej straty czasu i energii na tematy mało ważne, 3) wzmocnienie lobbies, które dwa pierwsze cele uznają za swoje główne. Jeżeli ofensywa LGBT nie prowadzi do "cywilizacyjnej  katastrofy" to te trzy powody powyżej opisane nie powinny skłaniać nas do zwalczania LGBT. Bo niby dlaczego? Na Zachodzie do katastrofy nie doszło. Więc w czym problem? Po prostu zwalczania ofensywy nie będzie. To tylko tak przed wyborami Kaczor zwraca się do swoich wyznawców.

Osobom LGBT należy się szacunek, pełnia praw człowieka i obywatela wraz z możliwością ich egzekwowania. Ale nie przywileje należne tradycyjnym rodzinom. Ale nie specjalne miejsca w przestrzeni publicznej na epatowanie swoją seksualnością. Przypadki przemocy wobec nich powinniśmy zwalczać tak samo jak te skierowane wobec innych osób i mniejszości. ???

O rozwiązaniach wykraczających poza obecny porządek prawno-instytucjonalny jest sens rozmawiać, jeśli ktoś wykaże, że jest tej przemocy więcej niż wobec innych. Póki co słyszę głównie o samym fakcie przemocy (tak jakby innym się ona nie przydarzała z rozmaitych powodów) albo o redefiniowaniu przemocy jako niezgody na postulaty polityczne ruchu LGBT. To fałszywa perspektywa i powtarzanie cudzych błędów.

Zachód - a zwłaszcza Europa - zafiksował się na problemach LGBT w epoce wiary w "koniec historii", w czasach długiego i łatwego pokoju i dobrobytu, okresie braku większych kłopotów. Ten czas się skończył, tym bardziej nie powtarzajmy więc błędów bogatszych i bardziej zgnuśniałych.

Zostałem homofobem? ;-)

P.S. Powyższe to wyjątek od mojej zasady niezajmowania się tym tematem.

Podobne zapatrywanie, moim zdaniem, mają KEP-scy.

Cytuj
Praca

    Nowa Konfederacja
    Dyrektor · Od 6 listopada 2017 do chwili obecnej · Warszawa
    Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego
    Prezes zarządu · od Lipiec 2015 do Styczeń 2017 · Warszawa
    Nowa Konfederacja
    Redaktor naczelny · od Kwiecień 2013 do 6 listopada 2017 · Warszawa
    Fundacja Republikańska
    rednacz "Rzeczy Wspólnych" · od Listopad 2009 do Kwiecień 2013 · Warszawa

Wykształcenie

    Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
    Rocznik 2008 · Lublin
    V LO w Lublinie
    Rocznik 2003 · Lublin
    Cardinal Stefan Wyszyński University in Warsaw
    Warszawa

Cytuj
10-osobowy zespół analityków Fundacji Republikańskiej przeprowadził audyt w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego – informuje resort. Koszty raportu oszacowano na 136,5 tysiąca złotych brutto.
O inne ministerstwa, spółki skarbu państwa i Rządowe Agencje ds ...wszelakich pisać nie będę.

No i co? - Można? - można, a za 5 lat Polonia Restituta + placówka.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #13 dnia: Marca 13, 2019, 18:35:17 pm »

"Gdzie spojrzeć, tam się walka zaostrza klasowa,
Tu szpieg, tam prowokator, tu kułak, tam zmowa"
":Wszędzie mięsiste węszą nosy,
W PKP kłębią się donosy"
Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #14 dnia: Marca 13, 2019, 18:51:52 pm »

 




Jedni jak Michalkiewicz, Gadowski, Karoń, dr Krajski, Pająk, dr Przybył, prof J.R. Nowak - zdystansowani, przytomni, uważni, analityczni, dociekliwi, dążący do prawdy - inni faktycznie już tylko zafiksowani na unowocześnianiu i poszukiwaniu jej wyrażania w nowych formułach. (Marks: Nie chodzi o dalsze interpretowanie, ale o ZMIENIENIE świata).
Ci pierwsi szanujący "przeszłości ołtarze" - ich oponenci patrzący ze szczerą odrazą na nie. I zdecydowani na rewolucję, "raban". Na przymus.
Rewolucjoniści - jak mi się wydaje - BARDZO chętnie zapoznają się na forach  z argumentami tradycjonalistów, by natychmiast wykorzystać tę wiedzę do dalszej agresji.
Tradycjonaliści też zastygli w pozie oczekiwania na to, czego zażąda Imperium.
 https://kierul.wordpress.com/2016/12/02/konstandinos-kawafis-czekajac-na-barbarzyncow-1898/
Bierność wobec nad-aktywnych.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: E.K. o dinozaurach, a ten o tradycjonalistach... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!