Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 01:09:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Biskup Williamson tymczasem...
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Biskup Williamson tymczasem...  (Przeczytany 8406 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #30 dnia: Marca 08, 2019, 11:20:47 am »

Biskup Williamson jest tak samo wiarygodnym... Zreszta, cytujac klasyka, szkoda strzepic ryja.


Jesli byloby to prawda, ze ks. Jurek z Argentyny zgodzil sie na wyswiecenie nowych biskupow dla bractwa (tez zupelnie nie wiem po co, bo tam potrzeba ksiezy a nie biskupow - Arcybiskup Lefebvre radzil sobie sam i wyswiecil 'pomocnikow', gdy jego wiek i stan zdrowia sie zaczal pogarszac - w roku swiecen 'nowych' biskupow, abp Lefebvre mial 83 lata). Biskupi obecni: Fellay - 61 lat, De Galarreta - 62 lata i tylko Tissier de Mallerais ma 75 (rocznikowo). Wiec maja jeszcze czas. I jesli mialoby byc prawda, ze swiecenia beda w nowym rycie... Bedzie zaorane.
Nie w nowym rycie miałyby byc swięcenia tylko biskup Huonder był konsekrowany w nowym rycie. Ewentualne święcenia w rycie sprzed 1968. A co do strżępienia ryja, to własnie mogłoby zatkać ryja róznym prawowiercom strzepiacym ryja o schizmie, herezji itd. Może mój Proboszcz, który mieszka po drugiej stronie ulicy przestałby uciekac na mój widok.
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2019, 11:27:11 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #31 dnia: Marca 08, 2019, 12:58:00 pm »

Cytuj

To ciekawe, bo sukcesja apostolska biskupa Huondera sięga biskupa  François Charrière, który wydał dekret powołujący Bractwo Kapłańskie Świetego Piusa X


Akty prawne związane z założeniem FSSPX

http://laportelatine.org/maison/fondation/701101.php
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #32 dnia: Marca 08, 2019, 13:25:28 pm »

A co do strżępienia ryja, to własnie mogłoby zatkać ryja róznym prawowiercom strzepiacym ryja o schizmie, herezji itd. Może mój Proboszcz, który mieszka po drugiej stronie ulicy przestałby uciekac na mój widok.


Jasne, ze nie zatkaloby ryja.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #33 dnia: Marca 08, 2019, 14:10:11 pm »

A co do strżępienia ryja, to własnie mogłoby zatkać ryja róznym prawowiercom strzepiacym ryja o schizmie, herezji itd. Może mój Proboszcz, który mieszka po drugiej stronie ulicy przestałby uciekac na mój widok.


Jasne, ze nie zatkaloby ryja.
To w takim razie biskup Williamson ma racje
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #34 dnia: Marca 08, 2019, 17:11:46 pm »

A co do strżępienia ryja, to własnie mogłoby zatkać ryja róznym prawowiercom strzepiacym ryja o schizmie, herezji itd. Może mój Proboszcz, który mieszka po drugiej stronie ulicy przestałby uciekac na mój widok.


Jasne, ze nie zatkaloby ryja.
To w takim razie biskup Williamson ma racje


Nie zatkaloby ryja napisalem. Gdyby zatkalo, to moglby miec racje. Ale nie ma.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #35 dnia: Marca 08, 2019, 17:41:47 pm »

Wysłuchał Pan kazania biskupa Williamsona?
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #36 dnia: Marca 08, 2019, 18:32:07 pm »

Nikt jeszcze nie zwrócił uwagi, że wszyscy wymienieni mają święcenia kapłańskie zdeformowane przez apapieża P12. Skoro brudne paluchy wcisnął do kapłańskich to mógł i do biskupich...
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #37 dnia: Marca 08, 2019, 19:05:36 pm »

Nowy ryt posoborowy, wspólkonsekratorami mają byc biskupi Bractwa
Jak to mówią za oceanem - aronfinksoł :)

Nie bijmy piany, skończy się jak zawsze a niesmak pozostanie ...
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #38 dnia: Marca 08, 2019, 19:23:23 pm »

Nowy ryt posoborowy, wspólkonsekratorami mają byc biskupi Bractwa
Jak to mówią za oceanem - aronfinksoł :)

Nie bijmy piany, skończy się jak zawsze a niesmak pozostanie ...
ajhołpsoł
Zapisane
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #39 dnia: Marca 08, 2019, 21:23:10 pm »

Biskup Huonder to jeden z najbardziej ortodoksyjnych i trafycjonalistycznych biskupów na świecie. Od samego początku rządów w diecezji atakowany ze wszystkich stron. Gdy kończył 75 lat powszechne były głosy nawołujące papieża do przyjecia jego rezygnacji, ten jednak zaskakująco przedłużył mu mandat o 2 lata. Teraz ten termin się kończy i biskup już ogłosił, że na emeryturze będzie mieszkał w domu Bractwa. Już wcześniej zresztą z nimi blisko współpracował.
A słowa biskupa Williamsona są po prostu niegodne.
Natomiast także nie bardzo widzę konieczność wyświęcania już teraz nowych biskupów.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #40 dnia: Marca 09, 2019, 23:00:08 pm »

Biskup Huonder to jeden z najbardziej ortodoksyjnych i trafycjonalistycznych biskupów na świecie. Od samego początku rządów w diecezji atakowany ze wszystkich stron. Gdy kończył 75 lat powszechne były głosy nawołujące papieża do przyjecia jego rezygnacji, ten jednak zaskakująco przedłużył mu mandat o 2 lata. Teraz ten termin się kończy i biskup już ogłosił, że na emeryturze będzie mieszkał w domu Bractwa. Już wcześniej zresztą z nimi blisko współpracował.
A słowa biskupa Williamsona są po prostu niegodne.
Natomiast także nie bardzo widzę konieczność wyświęcania już teraz nowych biskupów.
Bardzo dziękuje za tę odpowiedź!!!!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Biskup Williamson tymczasem... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!