Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:27:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycjonaliści poza Kościołem
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj
Autor Wątek: Tradycjonaliści poza Kościołem  (Przeczytany 8453 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #45 dnia: Marca 08, 2019, 11:16:10 am »

Życiński w przeciwieństwie do Gądeckie starusa odprawiał.


Panu Bogu swieczke a diablu ogarek. Znam zaprzysieglego wroga Kosciola, ktory na fb atakuje ksiezy, Kosciol, wysmiewa jakikolwiek przejaw religii, wiary. A chodzi raz w miesiacu do lefebvrystow, bo 'lubi ten klimat starych modlow, starych kosciolow i starych spiewow'.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #46 dnia: Marca 08, 2019, 18:29:44 pm »

Pudło. Lefebry nie mają ani starych modłów, ani starych kościołów, ani starych śpiewów.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #47 dnia: Marca 11, 2019, 15:22:26 pm »

Pudło. Lefebry nie mają ani starych modłów, ani starych kościołów, ani starych śpiewów.


Widze, ze na forum dochodzimy do momentu, w ktorym Lefebvrystow posadza sie o modernizm :D
Czekam na dowody, ze i Akwinata odszedl od Tradycji.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #48 dnia: Marca 13, 2019, 18:09:31 pm »

Pan wie o tym, że Akwiński to pracował na dziełach pogan, żydów, muzułmanów i Greków?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #49 dnia: Marca 23, 2019, 14:12:49 pm »

Nie tylko, ze jestesmy poza neokosciolem to juz niedlugo bedziemy poza internetem.
https://kresy.pl/wydarzenia/ostatnia-bitwa-o-acta-2/

Posoborowcy, ktorzy w Gosciu wielokrotnie pisali o sile tradycjonalistow w internecie, teraz z lewica zacieraja rece.
Ciekawe, ze katolicy nie poruszaja tego tematu zawczasu. Dopiero gdy znikac beda wpisy na blogach i forach beda pomstowac.
To jest przyklad braku spolecznej aktywnosci katolikow, nawet tych tradi.
Czy bedzie istniala jakas forma ucieczki przed cenzura na dalekie serwery?
moze biegli w pismie informatycznym wypowiedza sie.
Katolicy na zachodzie dawno juz zbieraja kase na serwery.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #50 dnia: Marca 23, 2019, 16:19:57 pm »

Pan wie o tym, że Akwiński to pracował na dziełach pogan, żydów, muzułmanów i Greków?
A Pan Jezus to w ogóle Żyd był i jest i kobiety mu usługiwały bez wyzszej asysty. Entropia też juz nie taka sama jak kiedyś
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #51 dnia: Marca 24, 2019, 20:50:20 pm »

Cytuj
Czekam na dowody, ze i Akwinata odszedl od Tradycji.

Dowodów nie ma. Natomiast są umocowane systemy takich twierdzeń. Przykładem może być taki pan z Ameryki Południowej, jak się nie mylę nazywał się Nicolas Gomez Davila. On był konserwatywny, ale nie lubił św. Tomasza. I uważał, że te modernizmy to tak w ogóle przez Tomasza... Chyba nawet coś jego przetłumaczono na polski. Zważywszy na to, że zachwyt nim bywa etapem staczania się ku neopogańtwu czy nie wiadomo czemu (od Davili przechodzi się do Evoli a potem dalej... w którymś wątku rozmawiałem z Panem Adimadem, jak to ktoś wychodząc z takich pozycji miał stać się buddyzującym zwolennikiem partii "Razem") to wydaje mi się, że Leon XIII miał rację. Wobec tego nie radzę tam sięgać.

Cytuj
Pan wie o tym, że Akwiński to pracował na dziełach pogan, żydów, muzułmanów i Greków?
Problem w tym, że wielu Ojców Kościoła też, no może bez muzułmanów, bo ich jeszcze nie było (ale czy Tomasz raczej ich traktował jak tych, którzy tego Arystotelesa poprzekręcali?). W IV wieku ogromną kontrowersją było użycie w Wyznaniu Wiary wyrażenia "współistotny", bo przecież to nie z Pisma Świętego, tylko z jakiejś pogańskiej filozofii...

Cytuj
A Pan Jezus to w ogóle Żyd był i jest i kobiety mu usługiwały bez wyzszej asysty. Entropia też juz nie taka sama jak kiedyś
A Benedyt XVI jest Niemcem i kobiety mu usługują  :) . No ale z asystą bo jest abp Ganswein  :) .
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #52 dnia: Marca 25, 2019, 19:18:47 pm »

Nie tylko, ze jestesmy poza neokosciolem to juz niedlugo bedziemy poza internetem.

Cóż, będziemy wówczas musieli wrócić do samizdatów pisanych na maszynie i odbijanych na domowym powielaczu (bo w drukarkach mogą przecież wstawić algorytm detekcji niepożądanych treści).

Wybieram się niedługo na duży targ staroci, więc na wszelki wypadek kupię sobie maszynę do pisania.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #53 dnia: Marca 25, 2019, 19:35:42 pm »

....Przykładem może być taki pan z Ameryki Południowej, jak się nie mylę nazywał się Nicolas Gomez Davila. On był konserwatywny, ale nie lubił św. Tomasza. I uważał, że te modernizmy to tak w ogóle przez Tomasza... Prosze Wielebnego, z tego co pamiętam to Davila nie stworzył zadnego systemu filozoficznego, był tylko rozczarowanym swoimi czasami komentatorem i nie za bardzo widze zagrożenie pogańskie w jego tekstach. Mogłbym wymienic natomiast,  kilku biskupów i papiezy gdzie takie zagrozenie jest real and present.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #54 dnia: Marca 26, 2019, 07:12:27 am »

Uświadomił mi Pan jak czas zleciał. Już ponad 10 lat minęło jak poczytywałem sobie różne teksty bartyzelowe, wielomskie, proFideRegeetLegiczne, konserwatywno-plowe itd. Być może moja pamięć już trochę zawodzi. Natomiast o ile dobrze pamiętam: Nicolas Gomez Davila nie lubił tomizmu i widział jakiś związek między tomizmem a tymi wszystkim rewolucjami. Jeśli przekręcam proszę mnie poprawić. Miałem również wrażenie jakoby ten pan miał wśród niektórych konserwatystów jakąś szczególną "koncesję" na nielubienie tomizmu, bo przecież w wielu innych przypadkach jest to już modernizm.

Nie uważałem tutaj, żeby tworzył jakiś system filozoficzny, chociaż może rzeczywiście użyłem złego wyrażenia o "systemach umocowanych". Nie uważam też, żeby bezpośrednio w jego tekstach było jakieś zagrożenie pogańskie. Napisałem, że kojarzyłem osoby, które stąd z krytyką tomizmu szły dalej. O ile pamiętam następnym etapem był Evola i chyba tutaj się pojawiały jakieś skłonności ku neopogaństwu.

Całe powołanie się na Davilę było odpowiedzią Panu Hubertusowi na zdanie jakoby oskarżanie św. Tomasza o modernizm było czymś nowym. Stwierdziłem po prostu, że już było. Ale o ile znam osoby tym się fascynujące bywało, że nie kończyły dobrze, stąd nie polecam tejże literatury.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #55 dnia: Listopada 19, 2019, 20:39:02 pm »

Tu było w tym temacie:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9850.msg220083.html#msg220083


Nie wiem czy to był atak czy nie, bo nie śledzę o. Kramera i pana Michalkiewicza też nie. Ale odnalazłam te słowa które pan Michalkiewicz mówił w nagraniu:

"Dostać milion złotych za molestowanie, że tam ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga. Milion złotych to przez całe życia taka panienka jedna z drugą może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. Żadne k..rwy nie są tak wynagradzane na całym świecie, a co dopiero nasz biedny kraj - nie wiem, jak to wytrzyma".

Michalkiewicz dalej mówi: "Skutki społeczne tego wyroku będą bardzo daleko idące. Jestem pewien, że teraz panienki na wyścigi, jedna przez drugą będą sobie przypominać. Dotychczas tylko celebrytki sobie przypominały, jak były molestowane".

Powyższa treść za:

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,35923,grzegorz-kramer-sj-naglasniajcie-te-skandaliczna-i-do-cna-zla-wypowiedz.html

Nagranie tu:

https://youtu.be/J_4QSBIspjA?t=544

O tej sprawie tu było również pisane:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9716.msg216805.html#msg216805

Każdy może prześledzić i stwierdzić czy to był atak na pana Michalkiewicza czy raczej nie powinien tak mówić z poczuciem humoru. Takie sprawy są bardzo bolesne i trudne, także takt, umiar i wyczucie.


Odnośnie tej sprawy i wypowiedzi Michalkiewicza i wygląda na to, że więcej powiedział:

Chrystusowcy: nie akceptujemy zachowań Stanisława Michalkiewicza

Rzecznik Towarzystwa Chrystusowców dla Polonii Zagranicznej ks. Marek Grygiel SChR, odnosząc się do ujawnienia przez Stanisława Michalkiewicza danych ofiary byłego chrystusowca i byłego księdza Romana B, stwierdził, że zakonnicy stojąc na straży szacunku wobec ofiary i jej prawa do anonimowości nie akceptują tego typu zachowań.

Publikujemy treść oświadczenia:

Towarzystwo Chrystusowe stoi na straży szacunku wobec ofiary byłego zakonnika i przysługującego jej prawa do anonimowości. Dlatego w odniesieniu do dzisiejszych doniesień medialnych o ujawnieniu danych personalnych informujemy, że nie akceptujemy tego typu zachowań.
ks. dr Marek Grygiel SChr

Dyrektor Biura Prasowego
Rzecznik Prasowy Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

Poznań, dnia 19 listopada 2019 r.

https://ekai.pl/chrystusowcy-nie-akceptujemy-zachowan-stanislawa-michalkiewicza/
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2019, 20:53:37 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #56 dnia: Listopada 19, 2019, 20:50:36 pm »

Stanisław Michalkiewicz podał dane molestowanej przez księdza kobiety

Stanisław Michalkiewicz, pochodzący z Lublina prawnik, polityk i publicysta, kilka dni temu na swojej oficjalnej stronie podał prawdziwe imię i nazwisko kobiety, która była molestowana przez księdza.

Kobieta ukrywająca się pod imieniem „Katarzyna” podała Michalkiewicza do sądu za jego komentarz dotyczący wyroku poznańskiego sądu, który przyznał jej milion złotych zadośćuczynienia i dożywotnią rentę w sprawie o molestowanie przez księdza.

- Dostać milion złotych za molestowanie, że tam ktoś kiedyś komuś wsadził rękę pod spódniczkę. No któż by nie chciał? Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga, a tutaj milion i dożywotnia renta. Panienki jedna przez drugą teraz będą sobie przypominać. Milion złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie mogą nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. Żadne k…y nie są tak wynagradzane na całym świecie - skomentował rok temu Michalkiewicz.

Za to nagranie Katarzyna wytoczyła proces Michalkiewiczowi. Sąd przyznał jej odszkodowanie w wysokości 150 tys. zł.

W niedzielę publicysta opublikował wpis na swojej stronie zaskoczony faktem, że z jego konta zniknęły pieniądze.

- 14 listopada zajrzałem na konto w banku Santander i z przerażeniem stwierdziłem, że zostało wyzerowane. Obawiałem się, że okradli mnie jacyś hakerzy, więc pojechałem do banku, gdzie wyjaśniło się, że to nie hakerzy, tylko komornik sądowy, który nakazał zablokować konta. Pojechałem do M-Banku, w którym też mam konta i tam hiobowa wieść się potwierdziła. Nie miałem pojęcia, o co chodzi, więc skontaktowałem się z komornikiem, który powiedział, że to jest egzekucja w następstwie prawomocnego wyroku zaocznego, wydanego przez niezawisły Sąd Okręgowy w Poznaniu na rzecz pani [tutaj padło prawdziwe imię i nazwisko ofiary]. Nie miałem pojęcia, kto zacz, ale komornik wyjaśnił, że chodzi o osobę molestowaną ongiś przez księdza. W publikacjach nazywana była „Kasią” - z wyjątkiem gazety „Fakt”, która w roku 2009 podała jej prawdziwe personalia - czytamy na jego stronie michalkiewicz.pl

Jego wpis odbił się szerokim echem w ogólnopolskich mediach, ale pomimo tego Stanisław Michalkiewicz nie usunął do tej pory (wtorek, godz. 17.00) danych ofiary księdza.

https://kurierlubelski.pl/stanislaw-michalkiewicz-podal-dane-molestowanej-przez-ksiedza-kobiety/ar/c1-14592297

No niestety zabrakło panu Michalkiewiczowi taktu, umiaru i wyczucia. Takie sprawy są bardzo bolesne i trudne, także takt, umiar i wyczucie wskazane.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #57 dnia: Listopada 20, 2019, 09:19:32 am »

Stanisław Michalkiewicz podał dane molestowanej przez księdza kobiety

Stanisław Michalkiewicz, pochodzący z Lublina prawnik, polityk i publicysta, kilka dni temu na swojej oficjalnej stronie podał prawdziwe imię i nazwisko kobiety, która była molestowana przez księdza.

Kobieta ukrywająca się pod imieniem „Katarzyna” podała Michalkiewicza do sądu za jego komentarz dotyczący wyroku poznańskiego sądu, który przyznał jej milion złotych zadośćuczynienia i dożywotnią rentę w sprawie o molestowanie przez księdza.

- Dostać milion złotych za molestowanie, że tam ktoś kiedyś komuś wsadził rękę pod spódniczkę. No któż by nie chciał? Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga, a tutaj milion i dożywotnia renta. Panienki jedna przez drugą teraz będą sobie przypominać. Milion złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie mogą nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. Żadne k…y nie są tak wynagradzane na całym świecie - skomentował rok temu Michalkiewicz.

Za to nagranie Katarzyna wytoczyła proces Michalkiewiczowi. Sąd przyznał jej odszkodowanie w wysokości 150 tys. zł.

W niedzielę publicysta opublikował wpis na swojej stronie zaskoczony faktem, że z jego konta zniknęły pieniądze.

- 14 listopada zajrzałem na konto w banku Santander i z przerażeniem stwierdziłem, że zostało wyzerowane. Obawiałem się, że okradli mnie jacyś hakerzy, więc pojechałem do banku, gdzie wyjaśniło się, że to nie hakerzy, tylko komornik sądowy, który nakazał zablokować konta. Pojechałem do M-Banku, w którym też mam konta i tam hiobowa wieść się potwierdziła. Nie miałem pojęcia, o co chodzi, więc skontaktowałem się z komornikiem, który powiedział, że to jest egzekucja w następstwie prawomocnego wyroku zaocznego, wydanego przez niezawisły Sąd Okręgowy w Poznaniu na rzecz pani [tutaj padło prawdziwe imię i nazwisko ofiary]. Nie miałem pojęcia, kto zacz, ale komornik wyjaśnił, że chodzi o osobę molestowaną ongiś przez księdza. W publikacjach nazywana była „Kasią” - z wyjątkiem gazety „Fakt”, która w roku 2009 podała jej prawdziwe personalia - czytamy na jego stronie michalkiewicz.pl

Jego wpis odbił się szerokim echem w ogólnopolskich mediach, ale pomimo tego Stanisław Michalkiewicz nie usunął do tej pory (wtorek, godz. 17.00) danych ofiary księdza.

https://kurierlubelski.pl/stanislaw-michalkiewicz-podal-dane-molestowanej-przez-ksiedza-kobiety/ar/c1-14592297

No niestety zabrakło panu Michalkiewiczowi taktu, umiaru i wyczucia. Takie sprawy są bardzo bolesne i trudne, także takt, umiar i wyczucie wskazane.



Obrzydliwa kreatura z tego Michalkiewicza. Traci jakikolwiek, podkresle JAKIKOLWIEK autorytet. Winien na kolanach blagac ta pania o wybaczenie. NA KOLANACH. W USA mowia 'no mercy' - no mercy dla czlowieka, ktory za nic ma ludzkie tragedie...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #58 dnia: Listopada 20, 2019, 09:29:34 am »

Stanisław Michalkiewicz podał dane molestowanej przez księdza kobiety

Stanisław Michalkiewicz, pochodzący z Lublina prawnik, polityk i publicysta, kilka dni temu na swojej oficjalnej stronie podał prawdziwe imię i nazwisko kobiety, która była molestowana przez księdza.

Kobieta ukrywająca się pod imieniem „Katarzyna” podała Michalkiewicza do sądu za jego komentarz dotyczący wyroku poznańskiego sądu, który przyznał jej milion złotych zadośćuczynienia i dożywotnią rentę w sprawie o molestowanie przez księdza.

- Dostać milion złotych za molestowanie, że tam ktoś kiedyś komuś wsadził rękę pod spódniczkę. No któż by nie chciał? Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga, a tutaj milion i dożywotnia renta. Panienki jedna przez drugą teraz będą sobie przypominać. Milion złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie mogą nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. Żadne k…y nie są tak wynagradzane na całym świecie - skomentował rok temu Michalkiewicz.

Za to nagranie Katarzyna wytoczyła proces Michalkiewiczowi. Sąd przyznał jej odszkodowanie w wysokości 150 tys. zł.

W niedzielę publicysta opublikował wpis na swojej stronie zaskoczony faktem, że z jego konta zniknęły pieniądze.

- 14 listopada zajrzałem na konto w banku Santander i z przerażeniem stwierdziłem, że zostało wyzerowane. Obawiałem się, że okradli mnie jacyś hakerzy, więc pojechałem do banku, gdzie wyjaśniło się, że to nie hakerzy, tylko komornik sądowy, który nakazał zablokować konta. Pojechałem do M-Banku, w którym też mam konta i tam hiobowa wieść się potwierdziła. Nie miałem pojęcia, o co chodzi, więc skontaktowałem się z komornikiem, który powiedział, że to jest egzekucja w następstwie prawomocnego wyroku zaocznego, wydanego przez niezawisły Sąd Okręgowy w Poznaniu na rzecz pani [tutaj padło prawdziwe imię i nazwisko ofiary]. Nie miałem pojęcia, kto zacz, ale komornik wyjaśnił, że chodzi o osobę molestowaną ongiś przez księdza. W publikacjach nazywana była „Kasią” - z wyjątkiem gazety „Fakt”, która w roku 2009 podała jej prawdziwe personalia - czytamy na jego stronie michalkiewicz.pl

Jego wpis odbił się szerokim echem w ogólnopolskich mediach, ale pomimo tego Stanisław Michalkiewicz nie usunął do tej pory (wtorek, godz. 17.00) danych ofiary księdza.

https://kurierlubelski.pl/stanislaw-michalkiewicz-podal-dane-molestowanej-przez-ksiedza-kobiety/ar/c1-14592297

No niestety zabrakło panu Michalkiewiczowi taktu, umiaru i wyczucia. Takie sprawy są bardzo bolesne i trudne, także takt, umiar i wyczucie wskazane.



Obrzydliwa kreatura z tego Michalkiewicza. Traci jakikolwiek, podkresle JAKIKOLWIEK autorytet. Winien na kolanach blagac ta pania o wybaczenie. NA KOLANACH. W USA mowia 'no mercy' - no mercy dla czlowieka, ktory za nic ma ludzkie tragedie...


'Nie ośmielam się już o nic prosić, ale jeśli ktoś z Państwa zechciałby przyjść mi z pomocą, to najlepiej poprzez Santander Bank – bo z tego konta nie płacę podatku od praw autorskich
Okropny czlowiek, w dodatku pozbawiony godnosci i jakichkolwiek skrupolow.'
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #59 dnia: Listopada 20, 2019, 10:24:39 am »

Tak na marginesie przypadku owej Katarzyny, czy ktoś z Państwa słyszał o jakimkolwiek przypadku zasądzenia krociowego odszkodowania od wytwórni filmowej zatrudniającej reżysera/kę prowadzącego/ą casting przez łóżko?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycjonaliści poza Kościołem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!