Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 02:47:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231941 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycjonaliści poza Kościołem
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Tradycjonaliści poza Kościołem  (Przeczytany 8559 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #30 dnia: Marca 05, 2019, 19:07:14 pm »

Ale może nas obserwuje ojciec Grzegorz pod innym nickiem.


A ja mysle, ze Pan Grzegorz tutaj jest, nie komentuje, bo wie, ze po sposobie w jaki by sie przywital juz bylby zdradzony :D
Teraz sobie przypominam, że rzeczywiscie. On opowiadał w swoim filmiku, że mu ubliżają i do piekła za to pójdą i Świętą Ewangelią się podpierał. No ale on ubliżenia z diagnozą pomylił. Na tym forum oprócz lekkiej beki nikt mu przecież nie ubliżał.
Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #31 dnia: Marca 06, 2019, 01:21:55 am »

Z Koscioła katolickiego pozostała tylko struktura i do pewnego stopnia obyczajowosc. Pozostałe częsci konstytuujące religie, takie jak doktryna i kult zostały już wyeliminowane, w ich miejsce umieszczono podróbki. G. Braun na tej podstawie liczy, że da się jeszcze cały gmach odbudować. Miałem z nim okazje dość szczegółowo o tym rozmawiac i mnie nie przekonał. Zachęca on do podporzadkowania się hierachii jednoczesnie krytykująć i odrzucając istniejacy establiszment, którego obecna hierarchia jest nie tylko czescią ale i wytworem. Polacy muszą przeżyć szok, bez tego sie nie obejdzie. Nic złego sie nie stanie. Większośc tradycjonalistów przeszła przez dysonans poznawczy janopawłizmu i zyją. Bez odrzucenia naszej megalomanii, której fundamentem jest największy z rodu słowian nie jest mozliwa odbudowa ani Wiary ani Polski.

"Większość tradycjonalistów przeszła przez dysonans poznawczy janopawłizmu i zyją".
Bo takie doznania paradoksalnie przecież wzmacniają!

Sytuacja katolików, którzy odróżniają tombak od złota jest nie do pozazdroszczenia.
Robić dobrą minę do złej gry?
"Już każdy powiedział to co wiedział
trzy razy wysłuchał dobrze mnie
...
a będzie nadal tak jak jest":-)

Bez odwagi do lustracji nic się radykalnie i odgórnie nie zmieni na lepsze.
Skoro prof. J.R.Nowak, który dba o trzymanie się dokumentów i nawiązuje do zdarzeń prawdziwych ostatnio w wywiadzie upublicznił, że zmarły abp Ż. miał podpaść w Czechach w wiadomym klubie, to znaczyłoby, że był potem w pełni sterowalny.

Podobny inny kupił opony, które okazały się ... jak to w PRL-u... Wszystko mogło stać się hakiem na lata:-(

Takie osobiste uwikłania mają potem przełożenie na los Narodu.
I nie ma mądrych do dziś, by nad tym zapanować.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #32 dnia: Marca 06, 2019, 10:42:27 am »


Skoro prof. J.R.Nowak, który dba o trzymanie się dokumentów i nawiązuje do zdarzeń prawdziwych ostatnio w wywiadzie upublicznił, że zmarły abp Ż. miał podpaść w Czechach w wiadomym klubie, to znaczyłoby, że był potem w pełni sterowalny.



Mozna o jakis link prosic?


A co do santosubityzmu i dyzonansu poznawczego to jak w powiedzeniu, ktore przypisuje sie i Bismarkowi i Pilsudskiemu 'Kto za mlodu nie byl socjalista, ten na starosc bedzie sk....synem. A kto na starosc zostal socjalista, ten zwyczajnie glupi'. Pamietam jak okolo 21.30 w dniu smierci santosubita proboszcz zamknal kosciol mowiac 'odprawimy msze o 5 rano'. Pamietam ile osob kleczalo przed zamknietym kosciolem. Mlodziez, ktora wyszla z barow i pubow takze kleczala i plakala. Wydawalo mi sie to takie 'wielkie'. I bylo. Przez kilka lat sobie tak myslalem, ze ten Santosubit to byl gosc, ze tyle osob potrafil zjednoczyc i przyciagnac do Kosciola. I dopiero po jakims czasie do mnie dotarlo, ze to nie Santosubit powinien ludzi przyciagac. Bylo to widac po tym, ze juz po kilku tygodniach, cudownie nawroceni przez Jotpedwa, odwracali sie od Kosciola. Moj kolega, 18-latek wtedy, ktory byl uzalezniony od narkotykow, gdy Jotpe2 zmarl, wrzucil do plecaka 3 koszulki i zapytal czy mam rozaniec - i tak wyposazony jechal autostopem do Rzymu, na pogrzeb papieza. Byl jednym z ostatnich, ktorzy mogli oddac hold Santosubitowi zanim zaspawano trumne (w sensie z 'public'). Piekna historia? Niekoniecznie - wrocil i wszystko wrocilo do normy, a na Mszy to chyba nie byl od pogrzebu.


Takie owoce.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #33 dnia: Marca 06, 2019, 21:16:45 pm »

 


"Mozna o jakis link prosic?"

Tak, oczywiście, poszukam, ale te wywiady z panem profesorem długie..., a to był jeden z ostatnich w lutym b.r.

"to nie Santosubit powinien ludzi przyciagac"

Wygląda na to, że w jakimś/czyimś planie ten porywający tłumy charyzmatyczny hierarcha okazał się być... znieczuleniem, narkozą przed operacją, która trwa (zmiany katechizmu, Pater Noster, dyscypliny dla rozwiedzionych etc.).

 


 
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #34 dnia: Marca 06, 2019, 21:36:36 pm »

@Hubertos o 10:42:27

Służę:
1. Alfabet Jerzego R. Nowaka: "Ż" - Abp Józef Życiński to SBecki TW "Filozof" i antyPolak
2. Jerzy Robert Nowak o abp. Życińskim et consortes

@etratio o 21:16:45

To były tylko emocje, a na tych, jak wiadomo, ani długo, ani daleko nie pojedzie. Chyba że są sztucznie podsycane, i to z zewnątrz, jak to "w naszym nieszczęśliwym kraju" widzimy (że tak zamichalkiewiczę sobie...)
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #35 dnia: Marca 06, 2019, 22:06:59 pm »

Ludziom uwikłanym możemy jedynie szczerze współczuć, szczególnie w takim dniu, jak dzisiejsza środa...
Chodzi bardziej o pewien paradygmat, bo staliśmy się wszyscy współ-uwikłani i końca nie widać, a pojedyncze zgony niewiele zmieniają.
Prof. J.R. Nowak resztkami sił, jako świadek Historii próbuje dawać świadectwo oraz dociekać Prawdy dla następnych pokoleń, zasługuje na ogromny szacunek.
Ten paradygmat rodem z PRL spowodował, że ludzie, którzy po prostu chcieliby być nadal katolikami nagle odnajdują się na jakimś oucie, w dobrym towarzystwie, bo Tradycji, ale jest to sytuacja traumatyczna:-(



@Hubertos o 10:42:27

Służę:
1. Alfabet Jerzego R. Nowaka: "Ż" - Abp Józef Życiński to SBecki TW "Filozof" i antyPolak
2. Jerzy Robert Nowak o abp. Życińskim et consortes

@etratio o 21:16:45

To były tylko emocje, a na tych, jak wiadomo, ani długo, ani daleko nie pojedzie. Chyba że są sztucznie podsycane, i to z zewnątrz, jak to "w naszym nieszczęśliwym kraju" widzimy (że tak zamichalkiewiczę sobie...)
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #36 dnia: Marca 06, 2019, 22:48:52 pm »

@Hubertos o 10:42:27

Służę:
1. Alfabet Jerzego R. Nowaka: "Ż" - Abp Józef Życiński to SBecki TW "Filozof" i antyPolak
2. Jerzy Robert Nowak o abp. Życińskim et consortes

@etratio o 21:16:45

To były tylko emocje, a na tych, jak wiadomo, ani długo, ani daleko nie pojedzie. Chyba że są sztucznie podsycane, i to z zewnątrz, jak to "w naszym nieszczęśliwym kraju" widzimy (że tak zamichalkiewiczę sobie...)
Pierwszy raz usłyszałem o tym od Grzegorza Wysoka w telewizji Gienka Sendeckiego. Okazuje się, że internety wciąż pamiętają    https://www.youtube.com/watch?v=VosWO-DZCNA
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2019, 23:20:19 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #37 dnia: Marca 06, 2019, 23:54:44 pm »

"Published on Feb 15, 2009"
Przypomina się Juliusz Paetz...
Dziękuję za ten link!


@Hubertos o 10:42:27

Służę:
1. Alfabet Jerzego R. Nowaka: "Ż" - Abp Józef Życiński to SBecki TW "Filozof" i antyPolak
2. Jerzy Robert Nowak o abp. Życińskim et consortes

@etratio o 21:16:45

To były tylko emocje, a na tych, jak wiadomo, ani długo, ani daleko nie pojedzie. Chyba że są sztucznie podsycane, i to z zewnątrz, jak to "w naszym nieszczęśliwym kraju" widzimy (że tak zamichalkiewiczę sobie...)
Pierwszy raz usłyszałem o tym od Grzegorza Wysoka w telewizji Gienka Sendeckiego. Okazuje się, że internety wciąż pamiętają    https://www.youtube.com/watch?v=VosWO-DZCNA
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #38 dnia: Marca 07, 2019, 00:19:34 am »

@Hubertos o 10:42:27

Służę:
1. Alfabet Jerzego R. Nowaka: "Ż" - Abp Józef Życiński to SBecki TW "Filozof" i antyPolak
2. Jerzy Robert Nowak o abp. Życińskim et consortes

@etratio o 21:16:45

To były tylko emocje, a na tych, jak wiadomo, ani długo, ani daleko nie pojedzie. Chyba że są sztucznie podsycane, i to z zewnątrz, jak to "w naszym nieszczęśliwym kraju" widzimy (że tak zamichalkiewiczę sobie...)


Uprzejmie dziekuje.


I maly offtopic: moj ulubiony profesor historii Kosciola, ks. Kazimierz Smigiel na jednym z wykladow o rzeczonym TW mowil: 'A jak widze tego arcybiskupa Życińskiego widzę, to jakby go mama bułkami karmiła, proszę panów księży, proszę tyle bułek nie jeść bo poliki czerwone i później myśli czerowne' :D

[/size]Przy czym żeby nie było, ksiądz Śmigiel... To człowiek legenda, ale żaden tradycjonalista. Podczas procesji Świętowojciechowej - ks. Śmigiel mieszka w Gnieźnie upał straszny, księża w ornatach. ks. Kazimierz podciąga ornat, albę, sutannę - a tam gołe nogi - i mówi do umęczonego zacnego kanonika kapituły gnieźnieńskiej: Haha, taki stary i taki głupi jesteś, a ja mam krótkie spodenki ;). Ale znany jest ze swojej szczerości i czasem opowiadał, gdzieś między przekonywaniem nas o swojej wielkości i doskonałości ('Prosze pana, mnie to oni by chcieli na biskupa, ale musiałbym zapomnieć co w aktach widziałeeeeem. Nie jeden biskup to jak mnie widzi to się czerhwony rhobi, bo mu czerhwony śrhodek na wierzch wychodziiii').[size=78%]
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #39 dnia: Marca 07, 2019, 10:36:45 am »

Pod spód nic nie wdziewam, od razu lepiej się miewam
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #40 dnia: Marca 07, 2019, 17:00:55 pm »

Prof. J.R. Nowak resztkami sił, jako świadek Historii próbuje dawać świadectwo oraz dociekać Prawdy dla następnych pokoleń,.....Panie eratio, błagam!!!!!
Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #41 dnia: Marca 07, 2019, 19:58:06 pm »

Prof. J.R. Nowak resztkami sił, jako świadek Historii próbuje dawać świadectwo oraz dociekać Prawdy dla następnych pokoleń,.....Panie eratio, błagam!!!!!

Nie chce mi się sprawdzać dokonań Sławek125a - więc po prostu dopytam: o co?
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #42 dnia: Marca 07, 2019, 20:20:33 pm »

A o to chodzi, że poziom analizy profesora Nowaka można porównać z poziomem dociekliwego gimnazjalisty. Głębokośc kałuzy po wiosennej mżawce. Gawęda o objawach bez nawet nieśmiałej próby zahaczenia o przyczyny. W sferze ideowej to taka towiańszczyzna połączona z filozofią genezyjską Słowackiego. W skrócie bogoojczyzniana sanacja. W swej megalomanii pokusił się nawet o analizy ekonomiczne, wyszło na to, że najlepszy pomysł na to zeby było dobrze, to wczesny Gierek. Kryzys w Kosciele, to u niego dziwne zachowania niektórych hierarchów. Już powalił mnie na łopatki, gdy apelował o przyznanie Orderu Orła Białego hiperkomuniscie Finkelsteinowi. Być może byłby z niego pożytek jako nauczyciela historii w podstawówce ale bym go nie wpuscił w mury wyższej uczelni w obawie przed ukształtowaniem kolejnego pokolenia naturalistów pływajacych po powierzchni zdarzeń. Dodam jeszcze na usprawiedliwienie J.R. Nowaka, że on te poglądy czerpie czy czerpał od niejakiej Ancyparowicz, nauczycielki ekonomii politycznej socjalizmu, swego czasu ekspertce ekonomicznej Radia M.
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2019, 20:28:13 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #43 dnia: Marca 07, 2019, 22:15:31 pm »

Życiński w przeciwieństwie do Gądeckiego starusa odprawiał.
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2019, 18:26:42 pm wysłana przez Kefasz » Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #44 dnia: Marca 07, 2019, 22:59:25 pm »

A o to chodzi, że poziom analizy profesora Nowaka można porównać z poziomem dociekliwego gimnazjalisty. Głębokośc kałuzy po wiosennej mżawce. Gawęda o objawach bez nawet nieśmiałej próby zahaczenia o przyczyny. W sferze ideowej to taka towiańszczyzna połączona z filozofią genezyjską Słowackiego. W skrócie bogoojczyzniana sanacja. W swej megalomanii pokusił się nawet o analizy ekonomiczne, wyszło na to, że najlepszy pomysł na to zeby było dobrze, to wczesny Gierek. Kryzys w Kosciele, to u niego dziwne zachowania niektórych hierarchów. Już powalił mnie na łopatki, gdy apelował o przyznanie Orderu Orła Białego hiperkomuniscie Finkelsteinowi. Być może byłby z niego pożytek jako nauczyciela historii w podstawówce ale bym go nie wpuscił w mury wyższej uczelni w obawie przed ukształtowaniem kolejnego pokolenia naturalistów pływajacych po powierzchni zdarzeń. Dodam jeszcze na usprawiedliwienie J.R. Nowaka, że on te poglądy czerpie czy czerpał od niejakiej Ancyparowicz, nauczycielki ekonomii politycznej socjalizmu, swego czasu ekspertce ekonomicznej Radia M.

Ojoj, " Gawęda o objawach bez nawet nieśmiałej próby zahaczenia o przyczyny" - to zwyczajnie nieprawda.
Poglądy Profesora ewoluują, i to ciekawie, nigdy przeciw Polsce i Kościołowi.
Zna Pan kogoś przyzwoitego, kto potrafił się zdystansować od RM?
Teraz kolej na JPII. Jeszcze go tłumaczy, jak potrafi.
Te złośliwe uwagi są niepotrzebne i bardziej pasują do zmarłego abp, który "na wszystkim się znał".

Nasze elity prawdziwe mają oczywiście wady, ale nie za wady je szanujemy...
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycjonaliści poza Kościołem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!