Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 19:06:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycjonaliści poza Kościołem
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Tradycjonaliści poza Kościołem  (Przeczytany 8589 razy)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« dnia: Lutego 28, 2019, 16:56:46 pm »



Tradycjonalistom powtarzam, aby skupili się na pokazywaniu piękna i owocności tzw. trydenckiej liturgii, a nie na łomotaniu w internecie, że inni to heretycy.

Na portalach społecznościowych najbardziej dostaje mi się od zwolenników ideologii gejowskich, katolików „otwartych” i tzw. tradycjonalistów, którzy dla mnie są w gruncie rzeczy pseudotradycjonalistami. Aktywiści gejowscy bywają bardzo wulgarni, katolicy „otwarci” są mistrzami oburzania się, że pogubiłem się jako kapłan, „tradycjonaliści” natomiast potrafią najbardziej umęczyć, powtarzając na przykład setki razy zdania typu: „Komunia na rękę to profanacja”, bo „tylko dłonie konsekrowane są godne dotykać Ciała Pańskiego”. Na pytanie, dlaczego język miałby być bardziej godny od dłoni, reagują nazwaniem mnie modernistą lub heretykiem. Ubolewam szczególnie nad „tradycjonalistami”, bo mam wrażenie, że wielu z nich to ludzie autentycznie pragnący trwać przy Bożej prawdzie i przekazywać ją innym, tylko dali sobie zamotać w głowach, że szczytem katolicyzmu jest reforma trydencka, a wszystko inne, jeśli się z nią jakoś nie zgadza, to odstępstwo od prawdziwej wiary i bluźnierstwo. Tak bywa, jeśli ktoś nie wytrzymuje napięć, które pojawiają się w Kościele, i chce utulić skołataną duszę w jedynie słusznych, wieczystych sformułowaniach. Pewien internauta, reprezentant nurtu, o którym mowa, napisał na Twitterze: „Diabeł wymyślił SV II, a Kościół posoborowy idzie za wskazaniami tego Soboru. Nic dziwnego, że w dzisiejszym Kościele mamy jeden wielki bałagan. A herezje pojawiają się raz za razem”. Z tej i podobnych wypowiedzi wynikałoby, że poczynając od Jana XXIII, wszyscy papieże zbłądzili okrutnie, a jedyna prawda przetrwała w umysłach i sercach takich jak u owego internauty, który uważa się za żarliwego obrońcę katolicyzmu. Tyle że z tego rodzaju „prawdziwymi katolikami” może być jak z Leonardem Feeneyem. Ten amerykański jezuita uważał, że obrona katolicyzmu polega m.in. na bronieniu tezy, iż jeśli ktoś nie należy formalnie do widzialnego Kościoła katolickiego, ten nie może być zbawiony. Święte Oficjum jednak inaczej widziało sprawę. Ojciec Feeney upierał się przy swoim. Dlatego został ekskomunikowany w 1953 roku. Na jego grobie jest ponoć wyryty napis Extra Ecclesiam nulla salus (Poza Kościołem nie ma zbawienia). Tradycjonalistom powtarzam, aby skupili się na pokazywaniu piękna i owocności tzw. trydenckiej liturgii, a nie na łomotaniu w internecie, że inni to profanatorzy i heretycy. Bo może ich spotkać los pobożnego ojca Feeneya.


za: https://www.gosc.pl/doc/5362789.Tradycjonalisci-poza-Kosciolem?fbclid=IwAR39H4lHhYYe7XxoiqffIgdyRQcuNwlgOiabQSPwL9NVBo1flpiCTy3gV9s
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 28, 2019, 17:08:50 pm »

Ksiądz zupełnie niepotrzebnie się przejmuje, to już przeszłość. Los Ojca Feeneya już spotkał tradycjonalistów więc mozna spokojnie zyc dalej bez niepotrzebnych zmartwień. A jesli chodzi o tę nieszczęsną ręke i język, to widział kiedys ksiądz, żeby się ktoś jezykiem podcierał?
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 28, 2019, 17:10:53 pm »

Ksiądz zupełnie niepotrzebnie się przejmuje, to już przeszłość. Los Ojca Feeneya już spotkał tradycjonalistów więc mozna spokojnie zyc dalej bez niepotrzebnych zmartwień. A jesli chodzi o tę nieszczęsną ręke i język, to widział kiedys ksiądz, żeby się ktoś jezykiem podcierał?


Panie Slawku, malo pan o zyciu wie - sa ludzie, ktorzy gorsze rzeczy jezykiem robia, niz ja kiedykolwiek osmielilem sie zrobic reka :)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 28, 2019, 21:46:05 pm »

Tak, tak wiemy.
Bylibyśmy tacy fajni gdybyśmy tylko zechcieli być jak nam powiedzą, że powinniśmy być.

No i na poparcie prawd wiary, nie mamy argumentów (Kościół nie ma) ma tylko wulgarny krzyk i wyzwiska od heretyków.




Idź z Bogiem człowieku, nie zawracaj sobie głowy "tradycjonalistami" - co by się głowa nie bolała.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 28, 2019, 21:51:57 pm »

nie na łomotaniu w internecie, że inni to heretycy ...
Ks. Dariusz Kowalczyk SJ ostatnimi laty wydoroślał ale dobrze pamiętam starcia z nim na forum "opoka" jeszcze w tamtym tysiącleciu. Jako "prezbiter" z kikokarmenatu ostro łomotał w internecie, atakował wtedy Tradycję i puszczał prowokacyjne wrzutki o zaletach swojej wspólnoty czy o potrzebie legalizacji spowiedzi przez internet.

P.S. Zaczął dorośleć, kiedy zaczął startować na prowincjała w SJ.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2019, 22:00:13 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 28, 2019, 22:46:02 pm »

Na czym powinien się skupić o. Kowalczyk?

O. Dariusz Kowalczyk, były prowincjał jezuitów a obecnie profesor dogmatyki na Gregorianum w Rzymie, co jakiś czas w swoich wystąpieniach publicznych wydaje się zabiegać o sympatię środowisk konserwatywnych katolików. W znaczym stopniu to mu się udaje, o czym świadczy cytowanie i linkowanie na odpowiednich portalach.

Tym razem odezwał się dość wyraźnie wnerwiony (delikatnie mówiąc) i to wraz z pogróżką, dość absurdalną zresztą.

Po pierwsze, nie wiem, o czym i z kim o. Kowalczyk rozmawia. Nie znam żadnej jego wypowiedzi publicznej zachęcającej do ukazywania piękna liturgii tradycyjnej. Oczywiście nie wykluczam, że czyni to dyskretnie czy prywatnie.

Po drugie, jedynym podanym przez niego dowodem jest wpis twitterowy jednego "reprezentanta nurtu", który o. Kowalczyk nazywa "tradycjonalistami". Od profesora dogmatyki należałoby się spodziewać większej rzetelności w używaniu tego określenia, gdyż powinien wiedzieć, co to jest tradycjonalizm w historii teologii i że nie ma on nic wspólnego z tymi, których o. Profesor ma tu na myśli (pisałem o tym tutaj).

Po trzecie, karcąc "tradycjonalistów" łomotających w internecie należałoby to karcenie odpowiednio uzasadnić. Cytowanie samego siebie oraz wymachiwanie porównaniem - zupełnie absurdalnym - do "pobożnego" o. Feeney'a oczywiście nie wystarczy. Tym bardziej, że w tytule wygraża byciem "poza Kościołem".

Po czwarte, powiem, dlaczego owo porównanie jest nie tylko absurdalne lecz także podłe. Absurdalne jest z tego prostego względu, że o. Feeney zabawił się w głoszenie własnej nauki, jednoznacznie odbiegającej nie tylko od stanowiska ówczesnego Świętego Oficjum lecz także od całej Tradycji Kościoła. Nie chodziło więc o konflikt z aktualną władzą kościelną, lecz z niezmiennym katolickim nauczaniem wiary. Innymi słowy: o. Feeney, zresztą "pobożny" jezuita, popadł w herezję. Profesor dogmatyki, jak śmiem twierdzić, musi o tym wiedzieć. A skoro wie i mimo tego porównuje swoich "tradycjonalistów" do przypadku o. Feeney'a, to po prostu oszukuje publiczność na doraźny użytek.

Na koniec pozwolę sobie odwdzięczyć się o. Kowalczykowi szczerą radą:

Wielebny Ojcze Profesorze! Proszę skupić się na herezjach głoszonych nagminnie przez swoich zakonnych współbraci. Jest ich sporo, także w Polsce. Niestety.


via - https://twitter.com/_Krzych_/status/1101232936723075072
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2019, 22:48:30 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #6 dnia: Marca 01, 2019, 08:44:17 am »

Może mi ktoś wyjaśni co to za dziwy, bo ja nie rozumiem.
Z fejsbuka:
"Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
W piątek, 1.03, ok. 20.15, ks. Dariusz Kowalczyk odprawi Mszę Sw. w kaplicy Bractwa na Kruszwickiej. [Wrocław]

Z Panem Bogiem!"
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #7 dnia: Marca 01, 2019, 15:31:32 pm »

Może komuś się 1 marca z 1 kwietnia pomylił ?!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #8 dnia: Marca 01, 2019, 17:54:24 pm »

Zapewne nie ten ksiądz Kowalczyk:
https://sacerdoshyacinthus.com/2018/09/19/ks-dariusz-kowalczyk-sdb-swieci-kosciola-katolickiego-a-kult-najswietszego-sakramentu/
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 01, 2019, 19:06:42 pm »

W Warszawie też mamy (u Św. Stanisława Kostki):
http://www.rrn.info.pl/koordynacja.html
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 02, 2019, 23:53:44 pm »

W całości z tą wypowiedzią się nie zgadzam, bo są zdania, z którymi mi nie po drodze. Tytuł artykułu: "Tradycjonaliści poza Kościołem" - i jak najbardziej można się z tym zgodzić i zapewne chodzi tu o tych wszystkich co to zwą się tradycjonalistami, a odrzucają wszystkich papieży począwszy od Jana XXIII. A ci pozostali tradycjonalności, którzy uznają tych papieży począwszy od Jana XXIII to to zdanie z artykułu:

"Tradycjonalistom powtarzam, aby skupili się na pokazywaniu piękna i owocności tzw. trydenckiej liturgii, a nie na łomotaniu w internecie, że inni to heretycy."

... jak najbardziej na miejscu do tego co się w internecie obserwuje, bezkres pyskówek, ujadania, obrzucania się , etc .... jazda bez hamulców.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #11 dnia: Marca 03, 2019, 12:34:16 pm »

Cytuję z artykułu:

"Extra Ecclesiam nulla salus (Poza Kościołem nie ma zbawienia)."

W książce "List otwarty do zagubionych katolików" - abp Marcel Lefebvre  na stronie 76/77  wyjaśnia tak:

"Czy to znaczy, że żaden protestant, muzułmanin, buddysta czy animista nie zostanie zbawiony? Nie, takie myślenie byłoby kolejnym błędem. Ci, którzy optują za nietolerancyjną interpretacją formuły św. Cypriana "poza Kościołem nie ma zbawienia", odrzucają również Credo - "Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów" - i nie mają wystarczającej wiedzy o tym, czym jest chrzest. Można go otrzymać na trzy sposoby; chrzest wody, chrzest krwi (dotyczy męczenników, którzy wyznawali wiarę, będąc wciąż jeszcze katechumenami) oraz chrzest pragnienia.

Chrzest pragnienia może być chrztem jawnym. W Afryce katechumeni mówili mi nieraz; "Ojcze ochrzcij mnie natychmiast, bo jeśli umrę, zanim znowu przyjdziesz, trafię do piekła." Odpowiadałem: "Nie. Jeśli nie masz na sumieniu grzechu śmiertelnego i jeśli pragniesz chrztu, to już masz w sobie laskę."

Doktryna Kościoła uznaje także ukryty chrzest pragnienia. Polega on na wypełnianiu woli Bożej. Bóg zna każdego i wie, że ludzie dobrej woli znajdują się także wśród protestantów, muzułmanów, buddystów, w całej ludzkości. Otrzymują oni łaskę chrztu nie wiedząc o tym, nie mniej jednak skutecznie. W ten sposób stają się częścią Kościoła.

Błąd polega na myśleniu, że to dzięki swojej religii uzyskują zbawienie. Są zbawiani w swojej religii , ale nie dzięki niej! W Niebie nie ma kościoła buddyjskiego czy protestanckiego. Może trudno to zaakceptować, ale taka jest prawda! Odnajdujemy nie tyle Kościół, ile raczej Naszego Pana - Syna Bożego. Jak kapłani musimy mówić prawdę. "
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #12 dnia: Marca 03, 2019, 16:14:12 pm »

Bardzo słusznie Ojciec Kowalczyk rzecze...jednakże jak wiemy "verba docent sed exempla trachunt"...pięknym zatem zapewne będzie gdy Ojciec da przykład "tradycjonalistom", jak "skupić się na pokazywaniu piękna i owocności tzw. trydenckiej liturgii, a nie na łomotaniu w internecie", co z pewnością przyniesie obfite owoce...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #13 dnia: Marca 03, 2019, 19:13:17 pm »

Bardzo słusznie Ojciec Kowalczyk rzecze...jednakże jak wiemy "verba docent sed exempla trachunt"...pięknym zatem zapewne będzie gdy Ojciec da przykład "tradycjonalistom", jak "skupić się na pokazywaniu piękna i owocności tzw. trydenckiej liturgii, a nie na łomotaniu w internecie", co z pewnością przyniesie obfite owoce...

No właśnie, właśnie...
Mnie swojego czasu przeraził niejaki Kramer z Deonu agresywnym sposobem w jaki zaatakował p. Michalkiewicza... Przy okazji poczytałem, co on tam pisze... Nie na moje nerwy.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #14 dnia: Marca 03, 2019, 20:11:02 pm »

Nie wiem czy to był atak czy nie, bo nie śledzę o. Kramera i pana Michalkiewicza też nie. Ale odnalazłam te słowa które pan Michalkiewicz mówił w nagraniu:

"Dostać milion złotych za molestowanie, że tam ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga. Milion złotych to przez całe życia taka panienka jedna z drugą może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. Żadne k..rwy nie są tak wynagradzane na całym świecie, a co dopiero nasz biedny kraj - nie wiem, jak to wytrzyma".

Michalkiewicz dalej mówi: "Skutki społeczne tego wyroku będą bardzo daleko idące. Jestem pewien, że teraz panienki na wyścigi, jedna przez drugą będą sobie przypominać. Dotychczas tylko celebrytki sobie przypominały, jak były molestowane".

Powyższa treść za:

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,35923,grzegorz-kramer-sj-naglasniajcie-te-skandaliczna-i-do-cna-zla-wypowiedz.html

Nagranie tu:

https://youtu.be/J_4QSBIspjA?t=544

O tej sprawie tu było również pisane:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9716.msg216805.html#msg216805

Każdy może prześledzić i stwierdzić czy to był atak na pana Michalkiewicza czy raczej nie powinien tak mówić z poczuciem humoru. Takie sprawy są bardzo bolesne i trudne, także takt, umiar i wyczucie.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycjonaliści poza Kościołem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!