Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:14:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Dziwna rozmowa o Jezusie
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Dziwna rozmowa o Jezusie  (Przeczytany 864 razy)
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« dnia: Kwietnia 01, 2019, 17:16:47 pm »

Obejrzałem 3 odcinki, ponad 2h, ale nie polecam całości.
Poznawczo najciekawsze są wypowiedzi imama.
Jest to w ogóle ciekawa a nawet wybitna postać.
Opanował język polski, a nawet potrafi już z jego pomocą kokietować rozmówców, eksponować swój urok osobisty, prezentuje się jako nowoczesny, fajny facet, niezwykle kompetentny w swojej dziedzinie, ortodoksyjny i elastyczny a nawet - selektywny zarazem, idealny produkt przy którym przeciętny katolik nie ma szans. Majstersztyk autokreacji!

Pani Anna ze swoimi mantrami o duszach, odpadnięciu duszy od Stworzyciela i wieloma możliwościami powrotu do Ojca - wypada blado i lakonicznie, a jej zachęty do gnozy (poznania tajemnic) i samo-zbawienia (w domyśle) nie brzmią atrakcyjnie.

Nieźle prezentuje się sympatyczny pastor, który inteligentnie, jak całe grono, podkreśla atrakcyjność swojej denominacji, o której do wczoraj nigdy nie słyszałem.

Ateista, nihilista - bardzo elokwentny - sam zamyka się w klatce języka, zapominając nawet o zaleceniach Wittgensteina...


https://www.youtube.com/watch?v=AkEckK8VIVQ&feature=youtu.be&t=1794

Próbka możliwości imama: na Krzyżu Umarł nie Jezus, tylko np. Judasz z twarzą Jezusa...

Lekko zaniepokoiło mnie, że imam przed każdą dłuższą wypowiedzią wypowiada jakiś tekst arabski, jakby modlitwy, ale brzmi to demonicznie.


Ciekawe, jak Bergoglianie chcą to posklejać... w jakąś całość.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2019, 17:22:24 pm wysłana przez etratio » Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 01, 2019, 17:40:29 pm »

I Pan liczy na to, ze tego będziemy słuchać?
Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 01, 2019, 20:29:27 pm »

I Pan liczy na to, ze tego będziemy słuchać?

Linkowany fragment o braku grzechu pierworodnego jest naprawdę ciekawy...
Chyba, że wszyscy już wszystko wiedzą o religii nowych Europejczyków...:-(

Poza tym...
Słuchając pana apostaty przypomniał mi się autor wielu podręczników teologii dla studentów, który doszedł do wniosku, że "Jezus to bajka", a było to możliwe dzięki pewnej pani...
 http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/poznan-chcieli-ksweclawskiego-nie-chca-profesora-polaka,9139,art,t,id,tm.html

Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 01, 2019, 20:39:23 pm »

Ten Węcławski to już przetrawiony został od starej frondy, poprzez rebelke i tutaj chyba też. Pan se da pokój, popłuczyny po Rahnerze. Mistrz duchowy Jarosława Gowina, co ja Panu bede więcej mówił, nie  chcesz Pan skończyc jak on, to rzuć Pan to w diabły. Na tych bredniach wychowała się intelektualna elita PiS, to sam Pan widzisz jakie to mądre
Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 01, 2019, 23:15:15 pm »

Ten Węcławski to już przetrawiony został od starej frondy, poprzez rebelke i tutaj chyba też. Pan se da pokój, popłuczyny po Rahnerze. Mistrz duchowy Jarosława Gowina, co ja Panu bede więcej mówił, nie  chcesz Pan skończyc jak on, to rzuć Pan to w diabły. Na tych bredniach wychowała się intelektualna elita PiS, to sam Pan widzisz jakie to mądre

Nie jest to temat wątku.
A jest to mądrość tego świata, gdy autor 30 podręczników teologii będących chyba nadal w użytku - nagle wszystko rzuca w kąt. Podobnie "nihilista" w tej rozmowie, po 13 latach "zakochania w Jezusie" dochodzi do wniosku, że Go nie ma.
Ci ludzie z tym wychodzą na forum publiczne, Pan to może ignorować, mnie to bardzo zastanawia, choćby jakie mechanizmy tu działają.
W tym nagraniu internetowym czworo ludzi opowiada rzeczy dla katolika szokujące. Choćby pastor zgrabnie uzasadnia, że spowiedź nauszna nie powinna być praktykowana.
Zabrakło w nim żyda i katolika.
A może popsuliby cały koncept...?
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Dziwna rozmowa o Jezusie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!