Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maja 30, 2024, 17:06:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232077 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Przemilczany dokument
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Przemilczany dokument  (Przeczytany 788 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« dnia: Lutego 26, 2019, 12:32:34 pm »

Na stronie rorate caeli zamieszczony został list kardynałów Burke i Brandmullera do przewodniczacych episkopatów zebranych w tych dniach w Rzymie. Dokument został przemliczany w mediach dlatego pozwole sobie na nieudolne przetłumaczenie tego dokumentu.     List otwarty do przewodniczących episkopatów. Drodzy Bracia, przewodniczący episkopatów. Zagubiony katolicki świat z bólem zadaje sobie dzisiaj pytanie: Dokad zmierza Kosciół? Zanim pójdziemy dalej, wydaje się ze, ze głowny problem został zredukowany wyłącznie do molestowania nieletnich, okropnego przestępstwa, szczególnie gdy popełniane jest przez ksiedza, jest to jednak częsc głebszego kryzysu. Temat homoseksualizmu rozprzestrzenił sie w Kosciele, jest organizacyjnie promowany i chroniony przez klimat przyzwolenia i zmowe milczenia. Korzenie tego zjawiska mozna łatwo dostrzec w atmosferze materializmu, relatywizmu i hedonizmu, gdzie nad absolutnym prawem moralnym stawia się bez wyjatków znak zapytania. O molestowanie seksualne oskarzany jest klerykalizm. Podstawowowa i pierwsza wina duchowieństwa nie leży jednak w nadużywaniu swojej władzy ale w odejsciu od Prawdy Ewangelii. Publiczne wprost zaprzeczanie w słowach i czynach prawom boskim i naturalnym jest tym korzeniem zła, który niszczy pewne koła w Kosciele. W obliczu tej sytuacji, Kardynałowie i Biskupi zachowują milczenie. Czy wy równiez zachowacie milczenie podczas spotkania zwołanego w Watykanie na 21 lutego? Jestesmy pośród tych, którzy w 2016 roku postawili Ojcu Świetemu pewne pytania, dubia, które dzieliły Kosciół w nastepstwie wniosków płynących z Synodu na temat Rodziny. Dzisiaj te dubia nie tylko nie spotkały sie z odpowiedzią ale stały się częscią ogólniejszego kryzysu Wiary. Dlatego, zachęcamy was do zabrania  głosu w celu obrony spójnosci doktryny katolickiej. Błagamy Ducha Świętego aby towarzyszył Kosciołowi i oswietlił tych którzy nim kierują. Pilne i konieczne jest podjecie w tym momencie zdecydowanego działania. Wierzymy w Pana, który nam przyrzekł:  A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata»*.   Walter Kardynał Brandmuller, Raymond Leo Kardynał Burke        https://rorate-caeli.blogspot.com/2019/02/for-record-cardinals-burke-and.html#more
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2019, 12:34:05 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 26, 2019, 13:58:45 pm »

Kardynałowie Burke i Brandmüller apelują o przerwanie zmowy milczenia

(...)

Drodzy Bracia, przewodniczący Konferencji Biskupów,

Zwracamy się do Was z głębokim smutkiem!


Świat katolicki dryfuje, a wraz z udręką pojawia się pytanie: Dokąd zmierza Kościół?

Zanim dryfowanie zaczęło postępować, wydawało się, że problemy ograniczone są do kwestii nadużywania nieletnich, straszliwej zbrodni, zwłaszcza gdy jest ona popełniana przez księdza; to jednak tylko część znacznie większego kryzysu. Plaga homoseksualnej agendy została rozpowszechniona w Kościele, promowana przez zorganizowane sieci i chroniona przez klimat współsprawstwa oraz spisek milczenia. Korzenie tego zjawiska wyraźnie widać w atmosferze materializmu, relatywizmu i hedonizmu, w którym otwarcie kwestionowane jest istnienie bezwzględnego, czyli pozbawionego wyjątków prawa moralnego.

Winnym wykorzystywania seksualnego ma być klerykalizm. Ale pierwsza i główna wina kleru nie polega na nadużyciu władzy, lecz na oddaleniu się od prawdy Ewangelii. Nawet publiczne zaprzeczanie, słowami i czynami, Boskiemu i naturalnego prawu, jest źródłem zła, które psuje pewne kręgi w Kościele.

Wobec tej sytuacji kardynałowie i biskupi milczą. Czy będziecie również milczeć podczas spotkania w Watykanie 21 lutego?

Należymy do grona, które w 2016 roku przedstawiło Ojcu Świętemu pewne pytania, dubia [„wątpliwości”], które podzielał Kościół w odniesieniu do rezultatów Synodu o Rodzinie. Do dziś te dubia nie tylko nie doczekały się odpowiedzi, ale i stały się częścią bardziej ogólnego kryzysu wiary. Dlatego zachęcamy was, abyście zabrali głos w obronie integralności doktryny Kościoła.

Modlimy się do Ducha Świętego, aby pomógł Kościołowi i przyniósł światło pasterzom, którzy nim kierują. Rozstrzygające decyzje są teraz pilne i konieczne. Pokładamy ufność w Panu, który obiecał: ‘Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata’ (Mt 28, 20).

Walter Kardynał Brandmüller
Raymond Leo Kardynał Burke

https://www.pch24.pl/kardynalowie-burke-i-brandmuller-apeluja-o-przerwanie-zmowy-milczenia,66266,i.html


« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2019, 11:07:26 am wysłana przez Anna M » Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Przemilczany dokument « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!