Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:26:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Modlitwa za zmarłych
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Modlitwa za zmarłych  (Przeczytany 698 razy)
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« dnia: Stycznia 16, 2019, 17:20:23 pm »

Szanowni państwo,
FK jest miejscem, gdzie o teologii można miło poczytać.
Znajomy pytał mnie o ortodoksyjność stwierdzenia, które wypowiedział ksiądz z bardziej modernistycznego seminarium w trakcie kazania.
"Szanujcie Mszę, bo jeden święty powiedział, że jak nie szanujemy Mszy za życia, to po śmierci Msze za niego odprawione nic nie dadzą".
Wydaje mi się, że to herezja, ale mogę się mylić, wszak było to z ust znanego księdza odprawiającego NFRR.
Osobiście czuję, że to herezja, ale nie mogę tego wyargumentować.
Za wszelkie oceny dziękuję.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 16, 2019, 17:54:35 pm »

https://www.facebook.com/events/380228066121836/

piątek o 18:30 – 20:30

Kościół Wizytek w Warszawie


"Jest w tradycji Pomorza, w tradycji Kaszub, coś takiego jak Pusta Noc. Kiedy jest się przy zmarłym. Trwa przy nim. Bądźmy przy naszym Prezydencie tej nocy: modlitwą, myślą, wspomnieniem, postanowieniem na przyszłość ale i uśmiechem" – napisała Aleksandra Dulkiewicz, zastępczyni śp. Pawła Adamowicza, w poruszającym wspomnieniu o Zmarłym.

Dzięki życzliwości ks. Aleksandra Seniuka, rektora kościoła sióstr wizytek przy Krakowskim Przedmieściu, będziemy mogli włączyć się w pustonocne czuwanie. Od 18:30 będziemy śpiewać ze Śpiewnika Pelplińskiego dawne pieśni eschatologiczne, za dusze czyśćcowe, w wariantach melodycznych z różnych rejonów kraju. Postaram się przygotować dla zebranych wydrukowane teksty. Pieśni są raczej długie, więc po kilku zwrotkach każdy będzie mógł śmiało dołączyć się do wspólnego śpiewania.

Bardzo proszę, żeby osoby, które planują się pojawić, zaznaczyły "wezmę udział" - pomoże mi to przygotować odpowiednią ilość tekstów.

https://stacja7.pl/wiara/puste-noce/
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 16, 2019, 17:56:54 pm »

Szanowni państwo,
FK jest miejscem, gdzie o teologii można miło poczytać.
Znajomy pytał mnie o ortodoksyjność stwierdzenia, które wypowiedział ksiądz z bardziej modernistycznego seminarium w trakcie kazania.
"Szanujcie Mszę, bo jeden święty powiedział, że jak nie szanujemy Mszy za życia, to po śmierci Msze za niego odprawione nic nie dadzą".
Wydaje mi się, że to herezja, ale mogę się mylić, wszak było to z ust znanego księdza odprawiającego NFRR.
Osobiście czuję, że to herezja, ale nie mogę tego wyargumentować.
Za wszelkie oceny dziękuję.


Mikro-herezja. Nie wiemy jak dziala Bog, wierzymy, ze jego milosierdzie moze wybaczyc wszystko.
Nalezaloby jednak zadac pytanie o doprecyzowanie 'braku szacunku' do Mszy, bo jesli wierny jawnie i zdecydowanie neguje ofiare Mszy Swietej, wtedy mozna uznac, ze jest to grzech przeciwko Duchowi Swietemu, ktory 'Nie bedzie wybaczony ani w tym wieku, ani w przyszlym'.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
kamilek
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 16, 2019, 18:42:00 pm »

.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Modlitwa za zmarłych « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!