Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:32:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16 Drukuj
Autor Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska  (Przeczytany 24840 razy)
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #180 dnia: Stycznia 19, 2019, 15:44:43 pm »

Eheu!  Finitum est.

Non possum exprimere verbis quantam relaxationem acceperim, cum audirem, pompam funebris istam finitam fuisse.

Warto przypomnieć Sw. Augustyna z "De Civitate Dei" ;

"Curatio funeris, conditio sepulturae, pompa exsequiarum, magis sunt vivorum solacia, quam subsidia mortuorum."
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #181 dnia: Stycznia 19, 2019, 15:45:17 pm »

A co to takiego ta "mowa nienawiści" Panie Infirmus? Kto ma decydować o tym, co nią jest a co nie? Czy zeskanowany niedawno (po premierze "Kleru") na twitterze przez p. dra S. Cenckiewicza artykuł w GazWyb (przepraszam, ale to cytat) "Czy ksiądz jest ssakiem?" to "mowa nienawiści"? Jakoś dziwnie jestem pewien, że nie. A Pan jak sądzi?
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #182 dnia: Stycznia 19, 2019, 15:59:00 pm »

Przepraszam, Panie Pentuer, ale jeżeli Pan nie dostrzega mowy nienawiści (można się spierać o dokładną jej definicję) w otaczającym nas życiu politycznym, mediach, przestrzeni publicznej itp. to ja właściwie jestem bezsilny wobec takiej ślepoty i po prostu nie czuję się na siłach czegokolwiek Panu tłumaczyć.

Może to jest znowu kwestia innej wrażliwości. Nie wiem.
Zapisane
exfavilla
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #183 dnia: Stycznia 19, 2019, 16:16:28 pm »

Przepraszam, Panie Pentuer, ale jeżeli Pan nie dostrzega mowy nienawiści (można się spierać o dokładną jej definicję) w otaczającym nas życiu politycznym, mediach, przestrzeni publicznej itp. to ja właściwie jestem bezsilny wobec takiej ślepoty i po prostu nie czuję się na siłach czegokolwiek Panu tłumaczyć.

Może to jest znowu kwestia innej wrażliwości. Nie wiem.
Czy trudna i bolesna prawda jest mową nienawiści, czy nie? Dopytuję bo  widzę w panu eksperta od mowy nienawiści, ma pan i wiedzę i wrażliwość, wnioskuje z wypowiedzi.
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #184 dnia: Stycznia 19, 2019, 16:22:59 pm »

Przepraszam Panie Infirmus, zadałem konkretne pytanie podając konkretny przykład. "Jeżeli Pan nie widzi" odpowiada Pan, hmm... Bez komentarza. Smutne na tym forum...
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #185 dnia: Stycznia 19, 2019, 16:32:51 pm »

widzę w panu eksperta od mowy nienawiści

W takim razie widzi pan więcej ode mnie.

Cytat: Pentuer
zadałem konkretne pytanie podając konkretny przykład

Zapytał Pan najpierw "A co to takiego ta "mowa nienawiści" Panie Infirmus? Kto ma decydować o tym, co nią jest a co nie?". Co do pytania o artykuł w GW, to nie czytam tej gazety i nie posiadam konta na Twitterze.

Myślę, że każdy w miarę inteligentny człowiek, o nie psychopatycznej osobowości, da radę dostrzec granicę pomiędzy np. uzasadnioną i odpowiednio wyrażoną krytyką jakiegoś polityka, a tym co możemy uznać za mowę nienawiści.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #186 dnia: Stycznia 20, 2019, 01:03:35 am »

Jak długo jeszcze ręka wyciągnięta do zgody będzie się spotykać z zaciśniętą pięścią?
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #187 dnia: Stycznia 20, 2019, 11:22:08 am »

A co Państwo na to i komentarze pod tym?  https://www.youtube.com/watch?v=LUPY9rDwYcQ

Ciekawym.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #188 dnia: Stycznia 20, 2019, 12:59:27 pm »

Ja też przyłącze się do ciekawiści Pana Fidelissa i też pozwole sobie zamiescic materiał filmowy   https://www.youtube.com/watch?v=IThdVgqlJMU
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #189 dnia: Stycznia 20, 2019, 13:36:20 pm »

A co Państwo na to i komentarze pod tym?  https://www.youtube.com/watch?v=LUPY9rDwYcQ

Ciekawym.

A kto to Cejrowski?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #190 dnia: Stycznia 20, 2019, 13:42:34 pm »

Pozwolę sobie i ja coś dorzucić - http://globalny.szkolanawigatorow.pl/wadza-duchowna-i-swiecka-w-gdansku-przyczynki-z-ostatniej-dekady

PS Przepraszam, ale stare przyzwyczajenie z ME-lotka - Źródło wszelkiej świętości. Nawet na tej Mszy... :(
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2019, 14:06:53 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #191 dnia: Stycznia 20, 2019, 14:34:29 pm »

N tej samej uroczystosci, małżonka zmarłego potwierdziła jego kanonizację.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #192 dnia: Stycznia 20, 2019, 14:53:41 pm »

No to hierarchia Kościelna w Gdańsku podejrzana jest o herezję... https://www.pch24.pl/muzulmanin-modlil-sie-do-allaha--co-sie-dzialo-podczas-mszy-pogrzebowej-adamowicza-,65612,i.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #193 dnia: Stycznia 20, 2019, 15:05:26 pm »

Co Pan powie, Panie szkielet. A to dopiero od wczoraj?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #194 dnia: Stycznia 20, 2019, 15:39:05 pm »

A co Państwo na to i komentarze pod tym?  https://www.youtube.com/watch?v=LUPY9rDwYcQ
Ciekawym.

Cejrowski OK jeżeli chodzi o wielbienie Adamowicza, ale zupełnie się z nim nie zgadzam, że to Owsiak jest winny "braku zabezpieczenia". To jest nonsens. A gdyby tam zamiast prezydenta był np. komendant miejscowej policji, i został zasztyletowany, to co, też byśmy powiedzieli że "nie zapewniono bezpieczeństwa policjantowi"?

W dzisiejszych czasach ludzie zwykli mieć pretenesje do całego świata, że im "nie zapewniono bezpieczeństwa". Ktoś złamał nogę na stoku, skarży właściciela wyciągu, że było za ślisko, ktoś się poparzył kawą, skarży restaurację, że kawa była za gorąca itp. Tymczasem za swoje bezpieczeństwo każdy odpowiada przede wszystkim sam - a już z pewnością dotyczy to wszelkiej maści oficjeli i polityków.

N tej samej uroczystosci, małżonka zmarłego potwierdziła jego kanonizację.

Dlatego Kościół powinien surowo zakazać wszelkich przemówień na pogrzebach. Kazanie też powinno być wyłącznie na temat grzeszności człowieka, oraz nieuchronności śmierci i sądu. Żadnego wychwalania cnót nieboszczyka i zgadywania wyroków Boskich w jego sprawie.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!