Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:29:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska  (Przeczytany 24831 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #165 dnia: Stycznia 19, 2019, 00:14:40 am »

Ksiądz to nie kapłan? A kto?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #166 dnia: Stycznia 19, 2019, 00:15:28 am »

Taaa, a biskup Pieronek tak sie własnie zwracał do ks. Karola ...
Taaa, po "ałtorytecie" Wrzodaka Zygmunta przyszła pora na ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #167 dnia: Stycznia 19, 2019, 00:21:19 am »

śp bpa Pieronka NIGDY NIE BYŁO na tym forum, a o. Aqeb jest z nami na forach od swoich licealnych czasów. Ufam, że nie zmieni nicka ani za 15 lat jak zostanie biskupem ani za 30 jak zostanie papieżem ;)

A co do Ordo Iuris, to ocena jego działań nie należy chyba do katalogu prawd dogmatycznych.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #168 dnia: Stycznia 19, 2019, 00:47:17 am »

Ksiądz to nie kapłan? A kto?

Bynajmniej.
Czasami te zbiory się pokrywają.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #169 dnia: Stycznia 19, 2019, 01:01:46 am »

Ksiądz to nie kapłan? A kto?

Bynajmniej.
Czasami te zbiory się pokrywają.
Co Pan zmyśla na upartego? Biskup Pieronek doskonale wiedział z kim ma do czynienia i celowo się tak odezwał aby pogarde wyrazic i upokorzyc ks. Karola przed audytorium. Ja pojęcia nie miałem, że uzyszkodnik Aqeb to ksiądz. Dlatego w realu trzeba nosic strój duchowny a w internetach wyraznie sie przedstawiac. Nikt Duchem Świętym nie jest
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #170 dnia: Stycznia 19, 2019, 01:11:35 am »

Nie wiem, czy to wyższy poziom szur... radykalizmu chrześcijańskiego czy zwykła niewiedza, ale wszyscy na forum powinni wiedzieć, że użytkownik Aqeb jest wyświęconym kapłanem rzymskokatolickim
Czy Szanowna Administracja mogłaby w końcu utworzyć osobną rangę dla księży? Sam podpis pod nickiem wystarczy.
Jeśli któryś z kapłanów postawi taką propozycję, to chętnie.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #171 dnia: Stycznia 19, 2019, 06:57:55 am »

A co do Ordo Iuris, to ocena jego działań nie należy chyba do katalogu prawd dogmatycznych.

Zdecydowanie nie należy.

Dosyć pokrętne jest tłumaczenie Ordo Iuris w sprawie sprzeciwu wobec lekcji na temat mowy nienawiści...

Cytuj
"Pod nieostrym pojęciem mowy nienawiści umieszcza się dzisiaj dowolne treści w znacznej części stanowiące realizację postulatów radykalnej lewicy"

... jeżeli mowa nienawiści to treści stanowiące realizację postulatów lewicy, to Ordo Iuris powinno raczej popierać akcję "Bez nienawiści", czyż nie?

https://fakty.interia.pl/polska/news-lekcje-o-mowie-nienawisci-ordo-iuris-przeciw,nId,2789660
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #172 dnia: Stycznia 19, 2019, 09:18:04 am »

Dziękuję, jak już temat wszedł na mnie. Ileś razy myślałem czy nie zmienić "nicka", ale jednak zostałem przy tym co jest zważywszy m. in. na to, że i tak wiele osób tutaj mnie zna. Jakkolwiek nie wszyscy, dlatego też się nie dziwię, że ktoś raz po raz napisze "pan", toteż nie trzeba wtedy upominać.
Swoją drogą w świecie zdaje mi się coraz częściej spotykać się ze zwracaniem "pan" do duchownych. Czasem jest to wynikiem postaw (postkomuna, polaryzacja itd.) a czasem po prostu pewnego pogubienia-przyzwyczajenia osób, z którymi się rozmawia. Niewykluczone jednak, że w kulturze języka polskiego pojawią się zmiany.

Co do "mowy nienawiści" - to akurat prawda, że środowiska lewicowe lubią ją widzieć tylko z jednej strony. Naukowym promotorem tego terminu jest zdaje się profesor Bilewicz z UW, powiązany z "Krytyką polityczną". Natomiast co do lekcji zależy jaka treść ta będzie, nie dziwię się jednak, że pojawiło się pewne "uczulenie" na ten termin.

Jeśli chodzi o "Ordo iuris" mam wrażenie, że są w stanie zrobić wiele dobrego, chociaż również mnie irytują organizacje ciągle wysyłające maile o wsparcie tudzież o 50, 20 czy choćby 10 złotych. No i oczywiście racja, nie jest to "prawda dogmatyczna", można lubić, nie lubić i dyskutować. Natomiast moje pierwsze kontakty z ruchami pro-life dotyczyły PFROŻ w Poznaniu (wtedy byli tam m.in. p. Paweł Wosicki, p. Anna Dyndul...) i były dużo bardziej pozytywne niż medialny obraz związany z panem Dzierżawskim czy Kają Godek (mówię o medialnym bo nigdy ich nie spotkałem osobiście).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #173 dnia: Stycznia 19, 2019, 09:27:50 am »

Ordo be, Dzierzawski be, jesteś ktoś cacy? Jest ktoś, kto deklaruje zastosowanie Ewangelii Chrystusowej w życiu społ-politycznym? Na razie czytam, że uwarunkowania są takie, że z różnych przyczyn sie nie da, a jak ktoś próbuje, to błądzi okropnie i wiecej szkody niz pozytku z tego. Politycy juz udowodnili, ze nie ma takiej mozliwosci, duchowni opowiadaja rózne pozyteczne rzeczy a potem oddają hołd wystepkowi, a nawet otwarcie stają po stronie babilonu. Powiedzcie Panowie otwarcie, ze nie da się , wszystko to sciema dla naiwnych i odpuscie temat, bo juz naprawde bardzo wielu ma dosyć tej hipokryzji i faryzeizmu.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #174 dnia: Stycznia 19, 2019, 12:34:00 pm »

Skończ pan z tym szantażem.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #175 dnia: Stycznia 19, 2019, 13:25:20 pm »


Argumenty za kompromisem jakoby jego naruszenie miało spowodować efekt wahadła uważam za nietrafny. Raczej uważam za próbę "wymigania się" z czegoś co tłumaczę już prywatną teorię spiskową. Otóż wydaje się, że lobby aborcyjne jest na tyle silne, że politycy boją się coś tutaj ruszyć. I to nie tylko nasi politycy. Z tego co wiem pomimo wiary prawosławnej i jakiejś formy obyczajowego konserwatyzmu w Rosji ciągle sobie funkcjonuje leninowskie prawo aborcyjne. Dlaczego nikt tego nie rusza, oprócz kwestii moralnych i etycznych, pomimo problemu z przyrostem naturalnym? Czyżby lobby było na tyle silne, że boją się go utożsamiający się z chrześcijaństwem mesjasze polityczni? Zarówno polski jak i rosyjski? Tak mi się wydaje, nie mam dowodów. Jeśli tak jest to nikt tego nie przyzna...


Aborcja jest fantastycznym tematem zastępczym. Obecne status quo idealnie pasuje obu stronom biorącym udział w sparingu, bo mogą wykazywać się przed interesarjuszami i co roku kasować 1% z PIT przeznaczanego na NGOs. Nie chcę już snuć teoryj spiskowych, wskazujących na zagraniczne inspiracje radykalnych grupek, zarówno z lewa jak i z prawa.

Ale jakoś tak się dziwnie składało, że jak Jarek czy jego koledzy chcieli się urywać WiadomoKomu, to dostawali na stół temat aborcji. Przypadek? Być może. Ale dodajmy tu: dwu wpływowych ludzi związanych zarówno z MSZ jak i OI miało podwójne obywatelstwa i robiło negatywne zamieszanie w polityce polskiej.

Czyli powtórka z Giertycha, który tak samo traktował aborcję w 2007 i jeden wpływowy jełop dał się na to nabrać.

Moim zdaniem, temat aborcji byłby do wzruszenia. Bo w Polsce za przemysłem aborcyjnym nie stoją aż tak wielkie pieniądze. Tylko trzeba by zacząć przemawiać do rozsądku, do rozumu, a nie do najprymitywniejszych emocyj. Z tego samego powodu dużo trudniej byłoby zakazać in vitro - bo teraz w tym biznesie siedzą znacznie większe pieniądze.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #176 dnia: Stycznia 19, 2019, 14:01:43 pm »

Jeśli chodzi o "Ordo iuris" mam wrażenie, że są w stanie zrobić wiele dobrego

Oczywiście. Generalnie jest to bardzo pożyteczna organizacja, ale ich decyzji o oprotestowaniu lekcji na temat mowy nienawiści ciężko jest bronić. Teraz nie będziemy się mogli dziwić gdy mało zorientowani ludzie (a takich niestety jest większość) na nazwę Ordo Iuris będą reagowali mniej więcej tak: "Ordo Iuris? Aaaa... to ci co są za nienawiścią?" - typowy strzał w stopę.

A wracając do tematu wątku: jadąc z pracy do domu słuchałem radiowej transmisji z uroczystości pogrzebowych i akurat natrafiłem na fragment gdzie przemówienia i modlitwy za zmarłego wygłaszali przedstawiciele religii, które mają swoje wspólnoty wyznaniowe w Gdańsku. Wszystko było super i pięknie, do momentu gdy przyszedł czas na przedstawiciela gdańskich muzułmanów: zaczął standardowo od "a'udu billahi min asz szajtanir radżim" (czyli wezwał pomocy Allaha przed szatanem), a następnie wyrecytował surę al-Fatiha i na tym zakończył swoją modlitwę. :) Ciekawe ilu z obecnych zorientowało się co miało miejsce? Żadnego salat al-Janazah, żadnego "Allaahum-maghfir (...)" itp. - nic z tych rzeczy - "audu billahi", Fatiha i koniec. Wyobraźmy sobie, że duchowny (wiem, wiem, w islamie nie ma duchownych, ale wiadomo o co mi chodzi) katolicki poproszony o pomodlenie się za zmarłego tragicznie polityka innego wyznania, gdy przychodzi jego kolej na modlitwę, mówi tylko: "Panie chroń mnie przed szatanem" i odmawia Ojcze Nasz. :)

Wygląda na to, że gdańskim sunnitom śp. Paweł Adamowicz podpadł równie mocno co naszym forumowym "sunnitom", i również w dniu pogrzebu nie do końca potrafili o tym zapomnieć. ;)

No, ale nie jestem znawcą islamu, więc może się mylę...
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #177 dnia: Stycznia 19, 2019, 15:08:44 pm »

Skończ pan z tym szantażem.
Stań Pan w prawdzie i nikt Pana nie zaszantażuje
Zapisane
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 326

« Odpowiedz #178 dnia: Stycznia 19, 2019, 15:23:49 pm »

Dlaczego nikt nie traktuje już poważnie "grzechów cudzych"?
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #179 dnia: Stycznia 19, 2019, 15:26:42 pm »

Dlatego, ża ma kredyty
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!