Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:03:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska  (Przeczytany 24738 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #135 dnia: Stycznia 18, 2019, 13:43:56 pm »

Po wpisach niektórych osób widzę że lawendowa mafia w środowiskach indultowych trzyma się mocno.
Niekoniecznie musi być lawendowa   https://www.fragrantica.pl/perfumy/By-Kilian/Straight-to-Heaven-Extreme-43811.html
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #136 dnia: Stycznia 18, 2019, 13:49:54 pm »

Widzę, że aborcyjny pierdolec i tutaj się niestety pojawił
Co jest niehalo z 5 przykazaniem?
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #137 dnia: Stycznia 18, 2019, 13:53:14 pm »

Widzę, że aborcyjny pierdolec i tutaj się niestety pojawił

Rozumiem, że podpisanie się pod projektem ustawy dzieciobójstwa na życzenie jest spoko. Pan też się podpisał, mam nadzieję?
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #138 dnia: Stycznia 18, 2019, 14:19:27 pm »

Naprawdę nie rozumiem tego wątku na tym forum.
To że mainstream polityczno-ekonomiczny jest zlewaczały do szpiku kości to rozumiem, więc się nie zadaje.
To że większość katolików jest zlewaczała do przesady to niestety wiem, więc unikam.
No i jak już jestem na tym forum "katolików nie tylko z nazwy", to tu też mam słuchać, że jak ktoś był za ale przeciw .... i jak chodził na Msze chociaż wspierał .... ale modlił się przed jedzeniem to może i te gendery mu wybaczyć,...bo może i palił ale w tym linku jest dowód, że się nie zaciągał.... to się pytam do cholery gdzie mam iść żeby nie słuchać takiego bełkotu!
Naprawdę tutaj, na tym forum trzeba tłumaczyć, że Tak-Tak a Nie-Nie?

Akurat w związku z dyskusją pewną w realu, odświeżałem wczoraj wieczorem Casti connubii - po raz pierwszy od dość dawna.
Uderzyła mnie jak obuchem ta lektura. Jej jasność, skrajność, bezkompromisowość. Gdzie my jesteśmy, kim jesteśmy o czym rozmawiamy?


Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #139 dnia: Stycznia 18, 2019, 15:05:43 pm »

Widzę, że aborcyjny pierdolec i tutaj się niestety pojawił

Rozumiem, że podpisanie się pod projektem ustawy dzieciobójstwa na życzenie jest spoko. Pan też się podpisał, mam nadzieję?

Aborcja jest tematem zastępczym, za stymulowanie którego jest w znacznym stopniu odpowiedzialna strona tzw. zawodowych obrońców życia. Temat ten ciągle powraca, a co najgorsze: w sposób wykluczający zwiększenie ochrony prawnej nienarodzonych dzieci. Co chyba najgorsze, według ich narracji, przedstawia się jako "stanowisko za aborcją" także stanowisko zwolenników utrzymania obecnego kompromisu. I na przykładzie p. Adamowicza świetnie widać, jak zgubna to jest droga. W ten sposób bowiem spycha się "na lewo" wszystkich poza własną, antyaborcyjną sektą.

Tzw. wyborcy to banda durni. Oni patrzą na gesty, nie na czyny. Dla nich gest faktycznie bez znaczenia urasta do rangi kompasu do czyjegoś człowieczeństwa.

Tak jest z jednej strony z nieobecnościa p. Kaczyńskiego po śmierci p. Adamowicza a z drugiej strony z podpisem p. Adamowicza pod projektem feministek, który zmarły popierał w znikomym procencie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #140 dnia: Stycznia 18, 2019, 15:09:29 pm »

 ....a z drugiej strony z podpisem p. Adamowicza pod projektem feministek, który zmarły popierał w znikomym procencie.... To zmarły podpisał się pod projektem tylko inicjałami czy trzema krzyzykami aby wyrazic ten znikomy procent poparcia? Tak bym poszedł tym tropem Pańskiego rozumowania, Panie Krusejder, trzymając się już Gdańska i okolic. Wychodzi na to, ze obrońcy Poczty Polskiej w Gdańsku  i Westerplatte swoim bezrozumnym uporem w rzeczywistosci działali na szkodę Rzeczpospolitej i doprowadzili ją do upadku.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2019, 15:19:11 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #141 dnia: Stycznia 18, 2019, 15:26:35 pm »

Do upadku miły Panie doprowadzili w 1939 r. Polskę ci, którzy zamiast taktycznego, lecz naturalnego sojuszu z Niemcami i Włochami, wysłali Polskę na spotkanie z niemiecką machiną wojenną.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #142 dnia: Stycznia 18, 2019, 15:38:39 pm »

Do upadku miły Panie doprowadzili w 1939 r. Polskę ci, którzy zamiast taktycznego, lecz naturalnego sojuszu z Niemcami i Włochami, wysłali Polskę na spotkanie z niemiecką machiną wojenną.
Proszę Pana, ja właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem i się z nią zgadzam i jestem tego samego zdania. Tylko ci, którzy  bronili Westerlatte robili to na rozkaz, pod karą śmierci za tchórzostwo i z tego co powiadają, egzekucje tez były z tego powodu. Żołnierz ma słuchać rozkazów przełozonych. W swojej naiwnosci tzw obrońcy życia czynią dokładnie to samo, wsłuchując się w głos największych autorytetów.   ....  Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili jego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem, i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka, którym stanie się on w przyszłości i którego dni są już policzone, a powołanie już zapisane w księdze żywota....


Jan Paweł II Evangelium vitae, 61

W swojej odwadze i orginalnosci, prosze nazwać JPII pierdolcem, zamiast anonimowych tzw obrońców życia. Wykaz się Pan odwagą i skieruj swoje zastrzeżenia pesonalnie, bo na razie sika Pan na niewłasciwe drzewo.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2019, 15:41:22 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #143 dnia: Stycznia 18, 2019, 15:50:09 pm »

No no... Nie czytałem forum przez parę dni, a tu taka piękna dyskusja.

Ten wątek należałoby przykleić i polecić do przeczytania nowym użytkownikom, aby się mogli szybko dowiedzieć, jakie naprawdę mają poglądy poszczególne dramatis personae na FK. Wychodzą prawdziwe kolory, jak w praniu...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #144 dnia: Stycznia 18, 2019, 15:57:08 pm »

Tworzy się tu już srogi bokotemat, a pewnie wpisów na ten temat będzie jeszcze pierdyliard. Jak zawsze.

Każda krytyka taktyki fundacji Pro i spółki powoduje wściekłą furię rozmaitych jednostek o mentalności sekciarskiej, tak jakby dogmatem była teza o nieomylności działań Dzierżawskiego i jego kolezeństwa. Ostatnio to ćwiczyłem na fejsbukowym  MnP 10 dni temu, zachęcam do spojrzenia.

Pytanie o skuteczność ich działań, czy to słynnych wystaw, czy kolejnych z góry przegranych ustaw powoduje furię taką samą jak pytania o Bolka u Lecha Wałęsy.

Tymczasem środowiska te są bardzo dalekie od transparentności, czy to ww. p. Dzierżawski czy osoby z Ordo Iuris. Brak transparentności powinien budzić podejrzenia a nie tylko narrację o szlachetności, zaangażowaniu, autorytetach. Ja na to wszystko jestem za stary, zwłaszcza że doskonale pamiętam ustawkę z 2007, kiedy to kartą aborcyjną grał Roman Giertych. A może jego też Pan podejrzewa o szlachetność pobudek? :D



Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #145 dnia: Stycznia 18, 2019, 15:58:53 pm »

Proszę Pana, co jest nietransparentnego w 5 przykazaniu, moze będe mógł jakoś pomóc?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #146 dnia: Stycznia 18, 2019, 16:15:58 pm »

Na razie proponuję Panu analizę Mt 7,21
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #147 dnia: Stycznia 18, 2019, 16:22:37 pm »

Tworzy się tu już srogi bokotemat, a pewnie wpisów na ten temat będzie jeszcze pierdyliard. Jak zawsze.

Każda krytyka taktyki fundacji Pro i spółki powoduje wściekłą furię rozmaitych jednostek o mentalności sekciarskiej, tak jakby dogmatem była teza o nieomylności działań Dzierżawskiego i jego kolezeństwa. Ostatnio to ćwiczyłem na fejsbukowym  MnP 10 dni temu, zachęcam do spojrzenia.

Pytanie o skuteczność ich działań, czy to słynnych wystaw, czy kolejnych z góry przegranych ustaw powoduje furię taką samą jak pytania o Bolka u Lecha Wałęsy.

Tymczasem środowiska te są bardzo dalekie od transparentności, czy to ww. p. Dzierżawski czy osoby z Ordo Iuris. Brak transparentności powinien budzić podejrzenia a nie tylko narrację o szlachetności, zaangażowaniu, autorytetach. Ja na to wszystko jestem za stary, zwłaszcza że doskonale pamiętam ustawkę z 2007, kiedy to kartą aborcyjną grał Roman Giertych. A może jego też Pan podejrzewa o szlachetność pobudek? :D

Sam Pan zaczął po raz kolejny wyjeżdżając ze swoim anty-anty-aborcyjnym pierdolcem. Nikt w ogóle tego tematu tu nie poruszał. "Ostatnio to ćwiczyłem na fejsbukowym  MnP 10 dni temu, zachęcam do spojrzenia." - no widzę właśnie, że któryś raz z rzędu wyjeżdża Pan niczym niewywołany z krytyką wobec polskiego ruchu pro-life.
Współczuję Panu, bo chyba Dzierżawski i Ordo Iuris się Panu po nocach śni. Jakieś złe wspomnienia?

Nikt tu nie zarzuca zmarłemu negatywnego stosunku do Ordo/Pro/Zdjęć martwych płodów/czycotamsobiejeszczekrusejderubzdura.

Zarzut jest konkretny - podpisanie się pod projektem ustawy zezwalającym na dzieciobójstwo na życzenie. Gdzie tu jest Dzierżawski?
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #148 dnia: Stycznia 18, 2019, 16:23:17 pm »

Bardzo dobre czytanie. No to jak to jest prosze Pana, pełni wole Pana ten co broni zycia czy nie?
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #149 dnia: Stycznia 18, 2019, 16:42:11 pm »

Co chyba najgorsze, według ich narracji, przedstawia się jako "stanowisko za aborcją" także stanowisko zwolenników utrzymania obecnego kompromisu.
Szkoda, że nie może pan zapytać świeżo poczętego Jasia, któremu zdiagnozowano potencjalnego Dauna, co miałby do powiedzenia w sprawie tegoż kompromisu.
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!