Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:39:30 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska  (Przeczytany 24742 razy)
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #120 dnia: Stycznia 18, 2019, 10:37:02 am »

zasugerowałbym, żeby powtórzył Pan swoje słowa tysiącom zwykłych gdańszczan, bez żadnych związków z władzami miasta, którzy opłakują swojego prezydenta....Chętnie, prosze tylko doradzić w jaki sposób miałbym to uczynić. Jeśli, to Panu pomoże, to tłumaczył bym to syndromem sztokholmskim.

Ja już Panu, Panie Sławku odpowiadał nie będę (ze wspomnianych wcześniej powodów), natomiast mam wielką prośbę: niech Pan pisze tutaj jak najwięcej--to bardzo pomoże normalnym ludziom, nie mającym zdania w sprawach poruszanych w tym wątku, w wyrobieniu sobie własnej opinii. Z góry dziękuję. :)
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #121 dnia: Stycznia 18, 2019, 10:37:53 am »

Uff!  Jeszcze tylko dwa dni! Da się wytrzymać. Na szczęście jest "Żołądkowa gorzka z miętą". Ta pogoda też dołuje. (Przepraszam, że przeszkadzam panom w dyskusji.)
Tutaj się Pan myli, Panie Fideliss, i to fundamentalnie. To jest dopiero poczatek. Walka z nienawiscią sie własnie rozpoczyna, sa już pierwsze aresztowania.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2019, 10:43:59 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #122 dnia: Stycznia 18, 2019, 10:42:07 am »

Cytuj
Ja ś.p. Pawła Adamowicza oskarżam o zgorszenie publiczne.

Jakie znowu zgorszenie?

Publiczne popieranie sodomitów, angażując przy tym autorytet swojego urzędu.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #123 dnia: Stycznia 18, 2019, 10:43:03 am »

zasugerowałbym, żeby powtórzył Pan swoje słowa tysiącom zwykłych gdańszczan, bez żadnych związków z władzami miasta, którzy opłakują swojego prezydenta....Chętnie, prosze tylko doradzić w jaki sposób miałbym to uczynić. Jeśli, to Panu pomoże, to tłumaczył bym to syndromem sztokholmskim.

Ja już Panu, Panie Sławku odpowiadał nie będę (ze wspomnianych wcześniej powodów), natomiast mam wielką prośbę: niech Pan pisze tutaj jak najwięcej--to bardzo pomoże normalnym ludziom, nie mającym zdania w sprawach poruszanych w tym wątku, w wyrobieniu sobie własnej opinii. Z góry dziękuję. :)
Po to są własnie takie platformy wymiany pogladów. Jeszcze są ale podejrzewam, ze juz niedługo. Nic tak nie szkodzi zwykłym gdańszczanom czy zwykłym Polakom jak swobodna wymiana poglądów czyż nie o to Panu chodzi Panie Infirmus?
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #124 dnia: Stycznia 18, 2019, 10:59:06 am »

Uff!  Jeszcze tylko dwa dni! Da się wytrzymać. Na szczęście jest "Żołądkowa gorzka z miętą". Ta pogoda też dołuje. (Przepraszam, że przeszkadzam panom w dyskusji.)
Tutaj się Pan myli, Panie Fideliss, i to fundamentalnie. To jest dopiero poczatek. Walka z nienawiscią sie własnie rozpoczyna, sa już pierwsze aresztowania.

No, to jeszcze po jednym! Od wódeczki pitej z umiarem jeszcze nikt nie umarł, a wielu się urodziło.  Mam nadzieję, że nie będzie sikania na znicze. No, już taki pamiętliwy jestem. A poza tym wyznaję też filozofię relatywizmu - 100 lat szybko minie, nie będzie nas ani naszych dzieci, ani . . . .
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #125 dnia: Stycznia 18, 2019, 10:59:40 am »

Cytuj
Ja ś.p. Pawła Adamowicza oskarżam o zgorszenie publiczne.

Jakie znowu zgorszenie?

Publiczne popieranie sodomitów, angażując przy tym autorytet swojego urzędu.
Nie tylko. Zdeklarowany zwolennik aborcji i in vitro
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #126 dnia: Stycznia 18, 2019, 11:01:00 am »

Uff!  Jeszcze tylko dwa dni! Da się wytrzymać. Na szczęście jest "Żołądkowa gorzka z miętą". Ta pogoda też dołuje. (Przepraszam, że przeszkadzam panom w dyskusji.)
Tutaj się Pan myli, Panie Fideliss, i to fundamentalnie. To jest dopiero poczatek. Walka z nienawiscią sie własnie rozpoczyna, sa już pierwsze aresztowania.

No, to jeszcze po jednym! Od wódeczki pitej z umiarem jeszcze nikt nie umarł, a wielu się urodziło.  Mam nadzieję, że nie będzie sikania na znicze. No, już taki pamiętliwy jestem. A poza tym wyznaję też filozofię relatywizmu - 100 lat szybko minie, nie będzie nas ani naszych dzieci, ani . . . .
Piłeś, nie pisz
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #127 dnia: Stycznia 18, 2019, 11:05:45 am »

Podawane tu sprawy ś.p. prezydenta Adamowicza są trochę podobne do sprawy prezydenta Grobelnego w Poznaniu. Obydwaj z początkowym poparciem PO, po różnego rodzaju zarzutach to poparcie stracili ale utrzymywali się dalej. Z tą różnicą, że Grobelnego "udało się" w końcu zastąpić innym kandydatem z poparciem PO (jakkolwiek wówczas "o włos") a Adamowicz mimo wszytko trzymał się dalej. Wysokie poparcie z drugiej turze wiązało się - podobnie jak w innych dużych miastach" - myśleniem "byle nie PiS" (a w Gdańsku jeszcze "smoleńskie dziecko"). Wtedy wszystko działa mimo jakichkolwiek zarzutów, co widać najlepiej na przykładzie Łodzi, gdzie pani Hanna miała jeszcze większe poparcie w samej pierwszej turze. Tutaj możemy sobie próbować rozstrzygać - na ile zarzuty z Gdańska, Poznania czy Łodzi są/były prawdziwe, przy czym rzeczywiście z tą różnicą, że w dwóch pozostałych miastach osoby, których to dotyczy ciągle żyją...

Czy jest sens odmawiać kościelnego pogrzebu? Moim zdaniem nie. I tak dzisiaj zwyczajowo "grzebie się" wszystkich (czy w mitycznym "przed Soborem" też nie bywały różne rzeczy - od pochówków masonów po słynny pochówek Józefa Piłsudskiego na Wawelu?). A jeśli się utrzyma kurs polaryzacji to i tak katolickich pogrzebów osób publicznych będzie coraz mniej, wcale nie musi być prawdą, że "i tak wszystkich pochowamy" (jak ostatnio "Kora albo Kazimierz Kutz mieli pogrzeby świeckie). Na czym zatem należy się skupić (moim zdaniem)? Na tym aby te pogrzeby nie były "kanonizacjami", a niestety są. Atmosfera tragicznej śmierci to pogłębia. Przypomnę chociażby pogrzeb Izabeli Jarugi-Nowackiej po tragedii smoleńskiej, gdzie ksiądz-kaznodzieja widział już ją w Królestwie Niebieskim "z dziarskim uśmiechem". Oczywiście chciałbym aby pani Jaruga-Nowacka była zbawiona, jak i każda inna dusza ludzka, ale nie temu służy pogrzeb aby już to ogłosić. I tu jest właśnie problem. Zarówno u osób domagających się pogrzebów kościelnych jak i oburzających się nimi. Często traktują pogrzeb jako rzecz ostateczną, swego rodzaju ersatz zbawienia. A przecież pogrzeb jest modlitwą za zmarłego, uwzględniającą jego grzechy.

Podsumowując całokształt co do ś. p. prezydenta Adamowicza uważam, że powinno się go pochować kościelnie, jakkolwiek również nie podoba mi się miejsce pochówku. Głównie ze względu na to, że w ostatnim czasie polaryzacji postaw poszedł jednak w tą stronę (parada równości itd.). Też nie chcę go za to obwiniać. W czasach kryzysu każdy może być tak czy inaczej pogubiony - jeden oczekuje na "zmianę paradygmatu" w postaci rozprzestrzenienia "Mszy gejowskich" na wzór londyńskiej dzielnicy Soho, inny oczekuje końca świata wyliczając jego datę z kolejnych objawień pani Jadzi... Ale... Są pewne rzeczy kiedy wydaje się, że przesadzono... To zresztą widać kiedy atmosfera żałoby mija, chociażby najprościej na przykładzie Smoleńska.

Jeśli chodzi o wątek "komandosa" to wcale nie głupie. Jednak nie w tym sensie aby ktoś taki był nasłany czy to przez prezesa Kaczyńskiego czy przez prezesa Schetynę ale... Mafie i służby (mogą być zagranicznie, kierunek wschód-zachód do wyboru), loże akurat niekoniecznie w celu jakiejkolwiek destabilizacji. No ale ani nie udowodnimy ani nie zaprzeczymy.

Jeśli chodzi o dyskusję - jeśli ktoś założył ten wątek to chyba powinien się spodziewać, że pojawią się odmienne zdania. Jakkolwiek rzeczywiście dobrze je formułować przynajmniej w sposób grzeczny, odpowiadający okolicznościom itd. Niestety tego rzeczywiście brakuje. Tak mi się wydaje, że oprócz treści jest też potrzebna odpowiednia forma... Natomiast dziwię się temu, że oburzają się osoby, które same w innych wątkach piszą różne rzeczy o innych... Czy są inne zasady jeśli ktoś żyje albo zmarł śmiercią naturalną?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #128 dnia: Stycznia 18, 2019, 11:14:00 am »


[/quote] Piłeś, nie pisz

Valde bene dixisti. Gratulor. Bibere humanum est, ergo bibamus. Bibit rudis, bibit magus, bibit constans, bibit vagus.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #129 dnia: Stycznia 18, 2019, 11:23:23 am »

Szanowny Panie Aqueb, dziękuje za jak zwykle mądry i zrównowazony wpis. Sprawa pogrzebu nawet mnie tak nie interesuje, poniewaz nie uważam ani liturgii ani organizacji, która ten pogrzeb ma wyprawić, za katolicką. Mnie chodzi tylko o obraz człowieka, którego tragiczna śmierc stała sie powodem do przedstawienia go w zupełnie nieznanym dotychczas swietle. Zmarły Adamowicz deklarował się do tej pory jako zwolennik aborcji, in vitro i sodomii. Pomine sprawy karno-skarbowe, bo mnie to mało interesuje. Dla mnie fundamentylnym kłamstwem i oszustwem jest przekonywanie, że ten zwolennik aborcji, in vitro, sodomii był przykładnym katolikiem i wzorem do nasladowania. Co mnie szokuje, to zasłuzeni uzytkownicy tego forum, deklarujący się jako ortodoksyjni katolicy nie widzą w tym nic niestosownego, ponieważ....słuchał Mszy co niedziele....
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #130 dnia: Stycznia 18, 2019, 11:26:46 am »

Cytuj
Ja ś.p. Pawła Adamowicza oskarżam o zgorszenie publiczne.

Jakie znowu zgorszenie?

Publiczne popieranie sodomitów, angażując przy tym autorytet swojego urzędu.
Nie tylko. Zdeklarowany zwolennik aborcji i in vitro

Panie Sławku, nie śledziłem dokładnie kariery ś. p. Pawła Adamowicza, ale gwoli ścisłości był zwolennikiem obowiązującego kompromisu aborcyjnego, a to jest różnica w stosunku do popierania aborcji. Kompromis zdają się popierać katolicy w obawie przed sprzężeniem zwrotnym związanym z zaostrzeniem ustawy. Natomiast w kwestii in vitro: nie znam osobistych poglądów zmarłego prezydenta, ale jako urzędnik markował program dofinansowania programu in vitro w mieście.

Cytuj
Podsumowując całokształt co do ś. p. prezydenta Adamowicza uważam, że powinno się go pochować kościelnie, jakkolwiek również nie podoba mi się miejsce pochówku.

W 100% podzielam ten pogląd z uwagi na wątpliwości, którymi podzieliłem się we wcześniejszych wypowiedziach.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2019, 11:33:32 am wysłana przez BMK » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #131 dnia: Stycznia 18, 2019, 11:33:12 am »

Cytuj
Ja ś.p. Pawła Adamowicza oskarżam o zgorszenie publiczne.

Jakie znowu zgorszenie?

Publiczne popieranie sodomitów, angażując przy tym autorytet swojego urzędu.
Nie tylko. Zdeklarowany zwolennik aborcji i in vitro

Panie Sławku, nie śledziłem dokładnie kariery ś. p. Pawła Adamowicza, ale gwoli ścisłości był zwolennikiem obowiązującego kompromisu aborcyjnego, a to jest różnica w stosunku do popierania aborcji. Kompromis zdają się popierać katolicy w obawie przed sprzężeniem zwrotnym związanym z zaostrzeniem ustawy. Natomiast w kwestii in vitro: nie znam osobistych poglądów zmarłego prezydenta, ale jako urzędnik markował program dofinansowania programu in vitro w mieście.
No niestety Panie BMK było gorzej   https://trojmiasto.onet.pl/zbieraja-podpisy-za-liberalizacja-prawa-aborcyjnego-wsparcia-udzielil-prezydent/dnhjsyk
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #132 dnia: Stycznia 18, 2019, 12:58:23 pm »

Po wpisach niektórych osób widzę że lawendowa mafia w środowiskach indultowych trzyma się mocno.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #133 dnia: Stycznia 18, 2019, 13:33:14 pm »

Po wpisach niektórych osób widzę że lawendowa mafia w środowiskach indultowych trzyma się mocno.


Sam pan jestes lawendowy! :)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #134 dnia: Stycznia 18, 2019, 13:41:05 pm »

Widzę, że aborcyjny pierdolec i tutaj się niestety pojawił
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!