Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:59:43 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska  (Przeczytany 24769 razy)
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #105 dnia: Stycznia 17, 2019, 15:49:46 pm »

Cytuj
np. coniedzielne słuchanie Mszy św.

O ile głębiny sumienia bliźniego tudzież istota Boga nie są nam znane, stąd zawsze można mieć nadzieję na niezawinioną niewiedzę (podejrzewam, że to znacznie pewniejsza arka zbawienia niż nieco mityczne 'a-może-nawrócenia-na-sekundę-przed-śmiercią'...), o tyle co do zasady katolicka eschatologia jest w tej materii dość prosta i po ludzku dość surowa. To znaczy: Bóg nie wyciąga jakiejś "średniej z życia", a dobre uczynki nie zmazują złych, ani się nad nimi nie nadpisują; zaś fundamentalną granicą jest przejście ze sfery grzechów lekkich do sfery grzechu ciężkiego.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #106 dnia: Stycznia 18, 2019, 01:45:49 am »

To juz jest szczyt chamsta, wiesniactwa, kur..stwa, idiotyzmu, fanatycznego kretyznizmu, buractwa, oszolomstwa, braku rozumu, slepoty umyslowej, choroby psychicznej. To nie sa slowa i posty godne katolika.
Tak samo uważam. Jak każde powoływanie się na "niezależną".

Gdzie sa administratorzy?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #107 dnia: Stycznia 18, 2019, 01:58:29 am »

A wprowadzał sodomie do programu nauczania w szkołach?

A kto wprowadzał?

Ja ś.p. Pawła Adamowicza oskarżam o zgorszenie publiczne.

Jakie znowu zgorszenie?

Zmarły był publicznym gorszycielem. Wypowiada sie na ten temat jasno Katechizm, nawet ten nowy.     Art. 2284. Zgorszenie jest postawą lub zachowaniem, które prowadzi drugiego człowieka do popełnienia zła. Ten, kto dopuszcza się zgorszenia, staje się kusicielem swego bliźniego.

Art. 2285. (…) Zgorszenie jest szczególnie ciężkie, gdy szerzą je ci, którzy, z natury bądź z racji pełnionych funkcji, obowiązani są uczyć i wychowywać innych. Takie zgorszenie Jezus zarzuca uczonym w Piśmie i faryzeuszom, porównując ich do wilków przebranych za owce (por. Mt 7,15).

W jaki sposób doprowadził do popełnienia zła?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #108 dnia: Stycznia 18, 2019, 08:34:03 am »

https://www.gosc.pl/doc/4872302.Zatrzymac-ideologie-gender-w-polskich-samorzadach-Zwlaszcza-w        https://www.youtube.com/watch?v=CtCmyshKUB8     https://tysol.pl/a20681-Adamowicz-chce-wprowadzic-gender-do-gdanskich-szkol       
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #109 dnia: Stycznia 18, 2019, 08:53:42 am »

Tak samo uważam. Jak każde powoływanie się na "niezależną".     Na co w takim razie wolno się powoływać?
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #110 dnia: Stycznia 18, 2019, 09:08:38 am »

To juz jest szczyt chamsta, wiesniactwa, kur..stwa, idiotyzmu, fanatycznego kretyznizmu, buractwa, oszolomstwa, braku rozumu, slepoty umyslowej, choroby psychicznej. To nie sa slowa i posty godne katolika.
Tak samo uważam. Jak każde powoływanie się na "niezależną".

Gdzie sa administratorzy?
Czy ten cytat powyżej podchodzi pod osławioną mowe nienawiści czy jest wyrazem głębokiej zadumy i żałoby po odniesionej stracie?
Zapisane
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #111 dnia: Stycznia 18, 2019, 09:39:43 am »

Odrobina uśmiechu związana ze śp. Prezydentem Adamowiczem...

https://www.youtube.com/watch?v=wR7hHQxlzKY

... będzie nam go w Gdańsku wszystkim brakowało. W ostatnich wyborach dostał 65% głosów w drugiej turze, ale myślę, że nawet wśród tych 35% którzy nie oddali na niego głosu większość szanowała Pawła Adamowicza (nawet jeżeli nie we wszystkim się z nim zgadzali). Chyba jeszcze nie do końca do nas wszystkich dotarło jaką ponieśliśmy stratę. :(
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #112 dnia: Stycznia 18, 2019, 09:47:08 am »

Panie Infirmus, powoływanie sie na dane statystyczne jest cokolwiek zawodne, a nawet niebezpieczne. Przypomne tylko, ze podczas głosowania niejaki Barabasz uzyskał 100% poparcia na niekorzysc Jezusa z Nazaretu.
Zapisane
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #113 dnia: Stycznia 18, 2019, 09:51:36 am »

Analogia cokolwiek nieprecyzyjna, Panie Sławku.

Niech Pan linkuje swoje rzeczy, a ja będę linkował swoje - tak dla równowagi w przyrodzie. :) Zdrowia życzę.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #114 dnia: Stycznia 18, 2019, 10:00:30 am »

Co jest nieprezyjne? Identyczna metodologia ustalania prawdy i sam Pan sie na nią powołuje. Pisze Pan, że ponieśliscie strate i ja Panu wierze. Straty nie tylko w sferze emocjonalnej ale moga to być straty jak najbardziej wymierne w sensie materialnym. Trudno w tej sytuacji dziwić się prawdziwym aktom publicznej desperacji wobec zaistniałej sytuacji. Jak to mówią Francuzi, utrata ojca tak nie boli jak utrata ojcowizny.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2019, 10:11:27 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #115 dnia: Stycznia 18, 2019, 10:13:56 am »

Jakiego "ustalania prawdy"? Proszę mi wskazać gdzie w moim wpisie z podlinkowanym filmem na YT próbowałem "ustalać prawdę" (i o jakiej prawdzie Pan mówi?).

Zaiste niezgłębione są tajniki funkcjonowania ludzkiego umysłu...

Napisałem tylko, że w drugiej turze wyborów Paweł Adamowicz dostał 65% głosów (fakt) oraz, że nawet wśród tych którzy oddali pozostałe 35% głosów jest większość takich, którzy go szanowali nawet jeżeli się z nim nie zgadzali--tutaj nie mam 100% pewności, więc nie podałem tego jako faktu, ale moją prywatną opinię (na to wskazują słowa "myślę, że"). Jak Pan się w tym dopatrzył ustalania prawdy(?) przy pomocy danych statystycznych pozostanie chyba tylko Pańską tajemnicą. :)

Pisze Pan, że ponieśliscie strate i ja Panu wierze. Straty nie tylko w sferze emocjonalnej ale moga to być straty jak najbardziej wymierne w sensie materialnym. Trudno w tej sytuacji dziwić się prawdziwym aktom publicznej desperacji wobec zaistniałej sytuacji. Jak to mówią Francuzi, utrata ojca tak nie boli jak utrata ojcowizny.

A to już jest obrzydliwe, co Pan napisał/zasugerował.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #116 dnia: Stycznia 18, 2019, 10:17:29 am »

Nic ludzi tak nie gorszy jak prawda
Zapisane
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #117 dnia: Stycznia 18, 2019, 10:23:12 am »

Nic ludzi tak nie gorszy jak prawda

...i nadal Pan w to brnie? Zdumiewające...

To co Pan napisał jest nie tylko obrzydliwe pod względem moralnym (zasugerowałbym, żeby powtórzył Pan swoje słowa tysiącom zwykłych gdańszczan, bez żadnych związków z władzami miasta, którzy opłakują swojego prezydenta), ale w zasadzie dyskwalifikuje Pana jako partnera do kulturalnej dyskusji (a niekulturalnej nie mam zamiaru ani ochoty prowadzić).
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #118 dnia: Stycznia 18, 2019, 10:28:49 am »

Uff!  Jeszcze tylko dwa dni! Da się wytrzymać. Na szczęście jest "Żołądkowa gorzka z miętą". Ta pogoda też dołuje. (Przepraszam, że przeszkadzam panom w dyskusji.)
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #119 dnia: Stycznia 18, 2019, 10:29:51 am »

zasugerowałbym, żeby powtórzył Pan swoje słowa tysiącom zwykłych gdańszczan, bez żadnych związków z władzami miasta, którzy opłakują swojego prezydenta....Chętnie, prosze tylko doradzić w jaki sposób miałbym to uczynić. Jeśli, to Panu pomoże, to tłumaczył bym to syndromem sztokholmskim.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!