Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 02:33:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska  (Przeczytany 24801 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 15, 2019, 09:21:47 am »

+++
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 15, 2019, 11:25:39 am »

"Przez 10 lat, od kiedy tu jestem, bardzo dobrze się nam współpracowało, wspólnie uczestniczyliśmy w wielu uroczystościach religijnych, charytatywnych i patriotycznych - wspomina metropolita gdański. Przyznaje, że „Prezydent Adamowicz należał do ważnych ludzi Kościoła w Gdańsku, Kościoła czynnego i praktykującego, uczestniczył w życiu sakramentalnym a przed każdym posiłkiem czynił znak krzyża”
[/size]Abp. Slawoj Leszek
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 15, 2019, 12:07:16 pm »

Bardzo źle się stało. Nieszczęście. Wielka szkoda. Zginął człowiek. R.I.P. Potępienia godny czyn,  . . .ale za dużo upolitycznionego szumu medialnego w tej sprawie.

(Przy okazji; nie rozumiem używania określenia "prezydent" do naczelników miast. To po prostu burmistrz, tylko burmistrz. Prezydent jest jeden;  prezydent kraju.)


Taka tradycja. W krajach anglojezycznych szefowie duzych firm rowniez sa tytulowani 'prezydentami', wiec nie widze tu nic niezwyklego.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 15, 2019, 12:28:52 pm »

Ale . . . .

Mayor of London, Mayor of Manchester, Mayor of Paris etc.  Też taka tradycja.  :)
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 15, 2019, 14:25:23 pm »

"Prezydent", "kmieć", "karczmarz", czy "przekupka" na jedno wychodzi....królem ani księciem nie jest...;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 15, 2019, 14:53:32 pm »

Cytuj
- Ks. Jacek Dunin-Borkowski, który nie chciał pomodlić się za Pawła Adamowicza, zostanie ukarany - podała kuria warszawsko-praska komunikacie.


"Modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą, ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?" - napisał na Twitterze ks. Jacek Dunin-Borkowski po apelach o modlitwę za ugodzonego w niedzielę nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wpis został usunięty, choć sam kapłan temu zaprzecza., podkreslając dodatkowo, że bierze pełną odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.

nieczego nie skasowałem (pewnie Tt), za wszystkie wypowiedzi biorę pełną odpowiedzialność. Wrogowie Kościoła chcą nam dyktować, jacy mamy być dla nich (bez wzajemności), a romantyczni katolicy nie myślą.Chrześcijaństwo jest mądre. Nie jest zbiorem miłych banałów — JacekDunin-Borkowski (@DuninBorkowski) 14 stycznia 2019
W komunikacie, który jako pierwszy opublikował Onet, warszawsko-praska kuria odniosła się do wpisów ks. Dunin-Borkowskiego.

"Zarówno duchowni, jak i świeccy są oburzeni wpisem księdza Jacka Dunin-Borkowskiego na portalu społecznościowym. Nie po raz pierwszy kapłan ten w sposób niegodny zachowuje się w przestrzeni Internetu. Ksiądz Dunin-Borkowski dwukrotnie otrzymał już upomnienia kanoniczne. Ponieważ nie zastosował się do nich, władza diecezjalna nałoży na niego środki karne przewidziane prawem kościelnym" - napisano w opublikowanym na stronie kurii komunikacie.

Jak wymienia na swojej stronie Onet - przewidziane przez prawo kościelne kary dla kapłanów to m. in. suspensa, czyli zawieszenie w wykonywaniu czynności kapłańskich.

https://fakty.interia.pl/polska/news-ksiadz-ukarany-za-wpis-o-adamowiczu,nId,2784511

Znaczy kur.a warszawsko-praska płynie z prądem... Nie od dziś...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 15, 2019, 15:37:55 pm »

Nie broń tego durnia, on nie ma pojęcia o teologii, a uważa się za Bóg-wie-kogo. I nawet kwestii, w której jest blisko posiadania racji, nie potrafi tego zwięźle i sensownie przedstawić.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 15, 2019, 15:56:39 pm »

Nie było moim zamiarem bronienia kogokolwiek, ale ten xiądz ma rację. A po drugie to obnaża hipokryzję hierarchii kościelnej, która jak zdechłe ryby płynie z mainstreamowym szambem. I nie dotyczy to tylko kwestii Adamowicza.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 15, 2019, 16:34:25 pm »

Nie było moim zamiarem bronienia kogokolwiek, ale ten xiądz ma rację. A po drugie to obnaża hipokryzję hierarchii kościelnej, która jak zdechłe ryby płynie z mainstreamowym szambem. I nie dotyczy to tylko kwestii Adamowicza.

Od kilku lat widzę na fb i tt wpisy tego Dunin-Borkowskiego. Na fotkach ubrany po świecku, język knajacki, pełno wulgaryzmów, zupełny brak manier i kultury w dyskusjach internetowych. Zastanawiam się jaki jest jego status kanoniczny, bo na pewno nie pracuje jak normalny kapłan w parafii - bo w necie spędza cały dzień. Jego zachowanie, nie tylko w tej sprawie, po prostu nie przystoi kapłanowi. Więc skoro miał wcześniej już upomnienia za niestosowne wypowiedzi, to obecna kara jest jak najbardziej zasłużona.

Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Najmłodszy syn
bywalec
**
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 15, 2019, 16:37:13 pm »

Cytuj
"Modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą, ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?"
ten xiądz ma rację.
Nasz Zbawiciel modlił się nawet za swoich oprawców: "Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią" (Łk 23, 34a)

Zadając pytania jak ten absolwent technikum pogrzebowo-ślubnego o profilu "głoszenie kazań i zbieranie składki" nie bójmy się zadać kolejnych pytań: czy "Czy Jezus modlił się za chorych na raka?", "Czy Jezus modlił się za ofiary ataków terrorystycznych?" oraz "Czy Jezus modlił się za więźniów łagrów na Syberii?".
Pewnie oczekujecie odpowiedzi przeczącej, bo to logiczne, że skoro Scriptura milczy na ten temat to Pan Jezus się nie modlił za nich.

Jeśli Wielebny nie chciał się modlić za Adamowicza to nikt go nie zmuszał. Tak samo jak nikt go nie zmuszał do stukania swoich bredni w klawiaturę.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 15, 2019, 17:00:21 pm »

Ks. Jacek Dunin-Borkowski ...biedny pogubiony człowiek...żałosne...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
exfavilla
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #26 dnia: Stycznia 15, 2019, 17:00:35 pm »

Zawsze zdumiewała mnie ta szybkość i chęć mieszania kapłanów z błotem, na tym forum. Ma to swoje konsekwencje.
Zapisane
solid
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Stycznia 15, 2019, 17:42:50 pm »

(Przy okazji; nie rozumiem używania określenia "prezydent" do naczelników miast. To po prostu burmistrz, tylko burmistrz. Prezydent jest jeden;  prezydent kraju.)

To kwestia historyczna. W Polsce urząd prezydenta miasta wprowadzono już w 1791 roku na mocy Prawa o miastach, gdy Polska była monarchią. Natomiast urząd prezydenta Rzeczypospolitej powstał dopiero w roku 1921. Zresztą, jak zapewne Pan wie, słowo "prezydent" pochodzi od francuskiego président, dosłownie oznaczającego "przewodniczący", więc w różnych językach może przybierać różne znaczenia. Np. we Francji rzeczywiście zwierzchnik miasta to zawsze mer, ale tytuł président noszą, oprócz prezydenta republiki, również przewodniczący izb parlamentarnych, czyli odpowienicy naszych marszałków Sejmu i Senatu. Co kraj, to obyczaj.
Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Stycznia 15, 2019, 18:07:31 pm »

Zawsze zdumiewała mnie ta szybkość i chęć mieszania kapłanów z błotem, na tym forum. Ma to swoje konsekwencje.

Mnie też. Każdy wie, że w trukatolicyzmie kapłan jest lepszy od innych ludzi, ma moce różne, należy mu się inne traktowanie i strój, jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi. Tak jest we wszystkich religiach dawnych. Poza papieżem obecnym... on jest zły. Jest zły tak, jak obecny "kościół", oni nie używają nazwy kapłan, tylko prezbiter, bo słowo kapłan pochodzi od caper, kozioł, a wiadomo, że tylko wyświęcony w ryscie pre58 ma moc wypędzania szejtana, którego kozioł jest symbolem, co często słychać i widać w satanistycznej muzyce rockandrollowej, której wyznawcy nawet czasem noszą na sobie skóry dyjabła. raz widziałem takiego w kościele (chyba zwiedzał), oblałem wodą egzorcyzmowaną, te wtrędne kłaki długie, czarcie, coś tam wykrzykiwał, więc chyba zadziałało. 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2019, 18:23:42 pm wysłana przez sm » Zapisane
exfavilla
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #29 dnia: Stycznia 15, 2019, 18:18:52 pm »

Zawsze zdumiewała mnie ta szybkość i chęć mieszania kapłanów z błotem, na tym forum. Ma to swoje konsekwencje.

Mnie też. Każdy wie, że w trukatolicyzmie kapłan jest lepszy od innych ludzi, ma moce różne, należy mu się inne traktowanie i strój, jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi. Tak jest we wszystkich religiach dawnych. Poza papieżem obecnym... on jest zły. Tak, jak obecny "kościół", oni nie używają nazwy kapłan, tylko prezbiter, bo słowo kapłan pochodzi od ceper, kozioł, a wiadomo, że tylko wyświęcony w ryscie pre58, ma moc wypędzania szejtana, którego kozioł jest symbolem, co często słychać i widać w satanistycznej muzyce rockandrollowej, której wyznawcy nawet czasem noszą na sobie skóry dyjabła. raz widziałem takiego w kościele (chyba zwiedzał), oblałem wodą egzorcyzmowaną, te wtrędne kłaki długie, czarcie, coś tam wykrzykiwał, więc chyba zadziałało.

Aż tak głęboko nie wnikam, chociaż uśmiech na twarzy się pojawił. Chodzi mi o zwyczajny szacunek do kapłanów, którzy mimo popełnianych błędów, otwierają nam niebo poprzez sakramenty. Szanować sakramenty i pogardzać kapłanami? W takim myśleniu jest jakaś sprzeczność i fałsz.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!