Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:40:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska  (Przeczytany 24743 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #150 dnia: Stycznia 18, 2019, 16:49:21 pm »

Jasia nie można jeszcze zapytać ale mozna zapytać całkiem dużą zygote, czyli abp. Sławoja Leszka, co on sądzi o kompromisie w kontekscie zachęty do zabijania małych zygot podpisanej przez zmarłego i wszelkich tego konsekwencji.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #151 dnia: Stycznia 18, 2019, 17:39:43 pm »


Zarzut jest konkretny - podpisanie się pod projektem ustawy zezwalającym na dzieciobójstwo na życzenie. Gdzie tu jest Dzierżawski?

https://trojmiasto.onet.pl/zbieraja-podpisy-za-liberalizacja-prawa-aborcyjnego-wsparcia-udzielil-prezydent/dnhjsyk

Zbierają podpisy za liberalizacją prawa aborcyjnego. Wsparcia udzielił prezydent Gdańska

Prezydent Adamowicz, który w swych wypowiedziach często odwołuje się do chrześcijańskich wartości, zdecydował się podpisać pod projektem "Ratujmy Kobiety 2017". Dokument zakłada m.in. prawo do legalnego przerywania ciąży do końca 12 tygodnia. - Poparcie dla tej akcji nie jest poparciem dla jednego zapisu zawartego w projekcie ustawy – tłumaczy Onetowi włodarz Gdańska, który jak mówi ma dosyć działań rządu, wpychających nas w średniowiecze.

Dokument "Ratujmy Kobiety 2017" zakłada m.in. prawo do legalnego przerywania ciąży do końca 12 tygodnia. Mowa jest w nim także o wprowadzeniu edukacji seksualnej do szkół, łatwym i darmowym dostępie do antykoncepcji, a także o przywróceniu antykoncepcji awaryjnej bez recepty.

Jak informują nas przedstawiciele trójmiejskiej grupy Dziewuchy Dziewuchom, a także reprezentanci Inicjatywy Polskiej, w Trójmieście zebrano już ponad 10 tysięcy podpisów pod projektem. Niekiedy, o czym pisaliśmy już w Onecie, zdarzają się incydenty, gdzie wolontariusze są wyzywani, opluwani, słyszą groźby pod swoim adresem. Kilka spraw zostało zgłoszonych już na policję. Ostatnio, gdy odbywała się zbiórka podpisów w okolicy gdańskiego Neptuna, organizacje walczące o bezwzględny zakaz aborcji zorganizowały swoją kontrmanifestację. Zdaniem członków komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" była to kontrmanifestacja nielegalna, a sprawa ma niedługo trafić do gdańskiej prokuratury.

Jednak zbierający podpisy wolontariusze słyszą też wiele słów otuchy, a sygnatariusze proszą ich, by się nie poddawali i nadal walczyli o prawa kobiet. W ten weekend swojego wsparcia udzielił im także prezydent Paweł Adamowicz, który spacerując w Gdańsku, zdecydował się złożyć swój podpis pod projektem "Ratujmy Kobiety 2017".

Chrześcijańskie wartości i liberalizacja prawa aborcyjnego. Jak na to patrzy prezydent?

Niektórych taki gest może dziwić, bo prezydent Adamowicz nie ukrywa swoich konserwatywnych przekonań, a w swych wypowiedziach często odwołuje się do chrześcijańskich wartości. Czy włodarz Gdańska chce liberalizacji prawa aborcyjnego? - Poparcie dla tej akcji nie jest poparciem dla jednego zapisu zawartego w projekcie ustawy – mówi nam prezydent Adamowicz.

- Poparcie akcji to mój wyraz zniecierpliwienia z powodu braku poważnej debaty publicznej dotyczącej ograniczania praw polskich kobiet. Popieram inicjatywę jako wyraz oddolnej obywatelskiej akcji. To sprzeciw wobec działań rządu ograniczającego prawa kobiet, i pozbawiających rodziców dostępu do in vitro – przekonuje włodarz Gdańska, który na tym nie poprzestaje.

- To sprzeciw wobec utrudnionego dostępu do badań prenatalnych, likwidacji stanowiska pełnomocnika ds. równego traktowania, braku edukacji seksualnej i prognoz dla takowej w przyszłości, braku sprzeciwu wobec przemocy w rodzinie  i wielu innych działań wpychających nas w średniowiecze. Chciałbym, by rozpoczęła się prawdziwa, poparta argumentami debata publiczna i by rządzący rozmawiali z kobietami, a nie o kobietach i to bez ich udziału.


A co było dalej?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22880998,przez-tych-poslow-opozycji-przepadl-projekt-ratujmy-kobiety.html

Projekt liberalizujący przepisy dotyczące aborcji przepadł, a zaostrzający - trafił do dalszych prac. Zabrakło zaledwie dziewięciu głosów, by komisja zajęła się też tym pierwszym projektem. Wystarczyłoby, żeby w głosowaniu wzięło udział kilku posłów opozycji więcej. Niestety duża grupa wyjęła z maszynek karty do głosowania. Jednocześnie 58 posłów PiS, w tym Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz czy Krystyna Pawłowicz, było za dalszymi pracami w komisji.

Jakoś nie słyszałem, by najprawdziwsi obrońcy czynili ww. posłom zarzutów za to taktyczne głosowanie. Ale przyznam też, że wszystkich szurów nie śledzę.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #152 dnia: Stycznia 18, 2019, 18:26:24 pm »

No no... Nie czytałem forum przez parę dni, a tu taka piękna dyskusja.

Ten wątek należałoby przykleić i polecić do przeczytania nowym użytkownikom, aby się mogli szybko dowiedzieć, jakie naprawdę mają poglądy poszczególne dramatis personae na FK. Wychodzą prawdziwe kolory, jak w praniu...
Tak, wątek jest naprawdę ciekawy i pouczający: nie żeby czegoś tam nowego dowiedzieć się o zmarłym, ale żeby przekonać się, jakie to poglądy mogą być prezentowane albo suflowane przez poniektórych użyszkodników forum działającego pod szyldem "tradycyjnego katolicyzmu".
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #153 dnia: Stycznia 18, 2019, 18:32:41 pm »

No ale co Pan, Panie Krusejder chce udowodnić? Że u was biją murzynów? PiS odpowie za to i za inne sprawy już w najblizszych wyborach i to będzie to skuteczniejszy sprzeciw niż wołanie na pustyni. Przywoływanie czegewarysty Macierewicza czy narodowego socjalisty Kaczyńskiego w kontekscie praw Boskich jest chyba niezamierzoną ironią z Pana strony.
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #154 dnia: Stycznia 18, 2019, 20:21:41 pm »

Tak, drodzy forumowicze, podepnijcie ten temat i piętnujcie tam tych, którzy nie włączają się w polityczną nawalankę, modlą się szczególnie za dusze osób potrzebujących tej pomocy, a niekoniecznie w dniach bezpośrednio po ich zejściu chcą dokonywać ich rozliczenia. Jeszcze będzie czas.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #155 dnia: Stycznia 18, 2019, 20:40:39 pm »

Mam nadzieję, że to mój ostatni wpis na ten temat:
Niezależnie od tego, jak bardzo nie podobało mi się zachowanie p. Adamowicza w sprawie nachodźców, tęczowców czy aborcji, żaden człowiek przez niego nie zginął.

I wolę zmówić Ave Maria za jego duszę niż brać udział w hejcie rzekomo PRAWDZIWYCH katolików, za których z rozmaitych względów, nie dałbym przysłowiowych pięciu szekli.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #156 dnia: Stycznia 18, 2019, 20:46:45 pm »

Mam nadzieję, że to mój ostatni wpis na ten temat:
Niezależnie od tego, jak bardzo nie podobało mi się zachowanie p. Adamowicza w sprawie nachodźców, tęczowców czy aborcji, żaden człowiek przez niego nie zginął.

I wolę zmówić Ave Maria za jego duszę niż brać udział w hejcie rzekomo PRAWDZIWYCH katolików, za których z rozmaitych względów, nie dałbym przysłowiowych pięciu szekli.
Panie Krusejder, niepodobać to sie może kolor krawata albo szelek. Tutaj mamy do czynienia z kampanią tworzenia fałszywego kultu. Już szkoły są angazowane, dzieciaki w poniedziałek będą miały specjalne lekcje indoktrynacyjne. Powiadasz Pan, nikt nie zginął, typowy modernistyczny naturalizm, a o szkodach na duszach już nie warto wspominać, nie tak?
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #157 dnia: Stycznia 18, 2019, 21:54:58 pm »

Dziękuję Panie Sławku, ale to nie była mądrość, to było cwaniactwo dyplomatyczne podbudowane spokojem.

Cwaniactwa ciąg dalszy: zgadzam się z Panem Krusejderem w tym szczególe, że nie każde działania danej organizacji pro-life musi być słuszne. Były o tym dyskusje czy w każdym momencie stosowne jest postawienie wystawy czy czego innego - w pewnym momencie okazało się, że nie każdy jest za tą formą wcale nie będąc za aborcją. Co więcej, temat aborcji robi za taki "młotek", jak się ma do kogoś po prawej stronie (na prawo od PiS) zastrzeżenia, to niejednokrotnie wyskakuje z "a oni są za aborcją", niejako zawężając swój i cudzy katolicyzm do bioetyki. Jest ona ważna ale nie jedyna. Podobnym problemem bywa zawężenie tematu do "prawa do aborcji" z pominięciem rzeczywistego jej wykonywania (większość podobnież i tak jest nielegalna, aczkolwiek z tego co wiem przynajmniej część prolajferów i tutaj działała).

Co do kompromisu - trudno jednoznacznie się zgodzić ani nie zgodzić - nie jest doskonały, ale chyba był pewnym ewenementem naszej epoki, że w jakimś kraju udało się aborcję ograniczyć, podczas gdy zazwyczaj bywało odwrotnie. Z jednej strony się nie dziwię, że można się bać o stracenie nawet tego.

Zgadzam się co do tego, że aborcja robi za temat zastępczy. Po prostu nadaje się do tego - jak się chce zagłuszyć jakąś rzecz to łatwo nagłośnić aborcję - czy to poprzez ruchy pro-life, czy to poprzez lewicę i feministki. Nie zmienia to jednak kwestii fundamentalnej, czyli tego, że aborcja jest zła...

Argumenty za kompromisem jakoby jego naruszenie miało spowodować efekt wahadła uważam za nietrafny. Raczej uważam za próbę "wymigania się" z czegoś co tłumaczę już prywatną teorię spiskową. Otóż wydaje się, że lobby aborcyjne jest na tyle silne, że politycy boją się coś tutaj ruszyć. I to nie tylko nasi politycy. Z tego co wiem pomimo wiary prawosławnej i jakiejś formy obyczajowego konserwatyzmu w Rosji ciągle sobie funkcjonuje leninowskie prawo aborcyjne. Dlaczego nikt tego nie rusza, oprócz kwestii moralnych i etycznych, pomimo problemu z przyrostem naturalnym? Czyżby lobby było na tyle silne, że boją się go utożsamiający się z chrześcijaństwem mesjasze polityczni? Zarówno polski jak i rosyjski? Tak mi się wydaje, nie mam dowodów. Jeśli tak jest to nikt tego nie przyzna...

Co do zmarłego prezydenta to z Panów postaw można wyciągnąć kompromis - z jednej strony nie hejtować (cokolwiek to znaczy, ale dlatego wcześniej pisałem o formie oprócz treści), z drugiej nie kanonizować (tudzież unikać słów/czynności "kanonizacjopodobnych").
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #158 dnia: Stycznia 18, 2019, 22:31:50 pm »

Kolejny bardzo przyjemny wpis Pana Aqeba, tym razem z cyklu można tak i można tak. Mnie interesuje ( i to własciwie jest przyczyną mojego zaangazowanie w ten spór), odpowiedz na jedno pytanie. Czy w/g szanownych Panów Ewangelia Chrystusowa jest do zastosowania w życiu?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #159 dnia: Stycznia 18, 2019, 22:58:07 pm »

Nie wiem, czy to wyższy poziom szur... radykalizmu chrześcijańskiego czy zwykła niewiedza, ale wszyscy na forum powinni wiedzieć, że użytkownik Aqeb jest wyświęconym kapłanem rzymskokatolickim
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #160 dnia: Stycznia 18, 2019, 23:06:26 pm »

A co to ma do rzeczy?
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #161 dnia: Stycznia 18, 2019, 23:12:57 pm »

A co to ma do rzeczy?
Żeby się jak pierwszy lepszy urban nie zwracać do Ojca per Pan!!!!


Ale, ale - Ordo Iuris też złe?

Noż ***** to Adamowicz jest OK a Ordo Iuris złe.
Chyba już naprawdę czas na mnie.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #162 dnia: Stycznia 18, 2019, 23:35:58 pm »

A co to ma do rzeczy?
Żeby się jak pierwszy lepszy urban nie zwracać do Ojca per Pan!!!!


Ale, ale - Ordo Iuris też złe?

Noż ***** to Adamowicz jest OK a Ordo Iuris złe.
Chyba już naprawdę czas na mnie.
Taaa, a biskup Pieronek tak sie własnie zwracał do ks. Karola i nikt na tym forum dyskomfortu nie odczuwał ani urbanami go nie częstował, choć ks Karol nie występował jako anonimowy użyszkodnik tylko jako kapłan odziany w kapłański strój. Swego czasu udzielał się tutaj ks. Konstantyn i nie skrywał się pod peesem ale oficjalnie przedstawiał sie jako ksiądz z imienia i nazwiska. Najwyrazniej nie odczuwa on skrępowania swoim stanem. Tej samej postawy życze księdzu Aqeb, choc absurdalnie to brzmi.
Zapisane
Najmłodszy syn
bywalec
**
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #163 dnia: Stycznia 19, 2019, 00:07:40 am »

Nie wiem, czy to wyższy poziom szur... radykalizmu chrześcijańskiego czy zwykła niewiedza, ale wszyscy na forum powinni wiedzieć, że użytkownik Aqeb jest wyświęconym kapłanem rzymskokatolickim
Czy Szanowna Administracja mogłaby w końcu utworzyć osobną rangę dla księży? Sam podpis pod nickiem wystarczy.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #164 dnia: Stycznia 19, 2019, 00:09:58 am »

tylko jako kapłan odziany w kapłański strój.

Raczej w wiszącej stule z nim nie rozmawiał, ma pan pewnie na myśli sutannę, a to jest strój księżowski, nie kapłański.


ks. Konstantyn ... Najwyrazniej nie odczuwa on skrępowania swoim stanem
Tak, x Najmowicz znany z tego, że się nie krępuje.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!