Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:50:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Inwigilacja środowisk katolickich przez służby polskojęzyczne
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Inwigilacja środowisk katolickich przez służby polskojęzyczne  (Przeczytany 5757 razy)
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #30 dnia: Stycznia 13, 2019, 21:26:58 pm »

Hmm a to nie przypadkiem Marek Jurek między innymi pierwsze kontakty z FSSPX z Polski w latach dziewięćdziesiątych nawiązywał..? ;)

"To Marek Jurek w ramach spotkań duszpasterstwa akademickiego przy poznańskim kościele pw. Św. Stanisława Kostki opowiadał im o historii i bieżących wydarzeniach w ruchu Tradycji katolickiej w Europie, wyjaśniając genezę jego powstania i rolę, jaką odegrał w Kościele arcybiskup Marceli Lefebvre i inni duchowni przeciwstawiający się modernizmowi. Również w jego domu, a później przy ołtarzu św. Piusa X w poznańskim kościele farnym, odbywały się spotkania modlitewne, których uczestnicy rozważali tajemnice różańca świętego. To oni stali się z czasem zalążkiem późniejszej grupy wiernych, która wystąpiła do abp. Jerzego Stroby z prośbą o wydanie indultu na Msze św. sprawowane w rycie klasycznym. To również m.in. kontaktom Marka Jurka z tradycjonalistami z Europy Zachodniej poznańscy wierni zawdzięczali wizyty duchownych związanych z Bractwem Kapłańskim Św. Piusa X, takich jak ks. Jan Maria (Jean­‑Marie) Piotrowski czy ks. Paweł Crane SI, twórca miesięcznika „Christian Order”, a później księży Bractwa Św. Piotra – Franciszka Pozzetto, kapelana dorocznych pielgrzymek z Paryża do Chartres, Józefa Bisiga, ówczesnego przełożonego generalnego tego instytutu, czy Jana Emersona, wykładowcy historii Kościoła w seminarium w Wigratzbad. Podczas tych wizyt wielu poznańskich wiernych mogło po raz pierwszy uczestniczyć w „trydenckich” Mszach św., celebrowanych najpierw w mieszkaniach prywatnych, a później w poznańskich kościołach pw. Św. Stanisława Kostki na Winiarach oraz – przez dłuższy okres i za cichą zgodą ówczesnego rektora, ks. Adama Pawłowskiego – w kościele pw. Najświętszej Krwi Pana Jezusa na ul. Żydowskiej, gdzie w kwietniu 1993 r. odprawiono pierwsze tradycyjne rekolekcje wielkopostne4.

Był to jeszcze czas, gdy poznańscy tradycyjni katolicy, wszyscy bez wyjątku, mówili o księżach, którzy otrzymali sakrę z rąk abp. Lefebvre’a: „nasi czterej młodzi biskupi”. Niebawem jednak miało się to zmienić."

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1588
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #31 dnia: Stycznia 13, 2019, 22:38:56 pm »

Właśnie, myślę, że ta krótka acz jakże potrzebna informacja powinna nieco uspokoić wszelkich P.T. "Gorącogłowych" Forumowiczów..;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
kamilek
Gość
« Odpowiedz #32 dnia: Stycznia 13, 2019, 22:43:39 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2019, 23:04:33 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #33 dnia: Stycznia 13, 2019, 23:23:02 pm »

To się nie dzieje w powietrzu.

FSSPX przybyło do Polski raczej z Niemiec niż z Francji. Wiadomo, że wspierają je niemieccy rewizjoniści - dokładnie tak samo, jak polscy tradycjonaliści nie są grzecznymi chłopcami uznającymi wschodnią granicę swojego kraju za zadowalającą. Stąd służby od zawsze interesowały się tą grupką. Myślę, że Rafał miałby na ten temat sam coś do powiedzenia.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #34 dnia: Stycznia 13, 2019, 23:35:05 pm »

Neokonserwatyzm wywodzi się z żydowskich środowisk Partii Demokratycznej, którzy stali się w 1968 Republikanami, ponieważ 1) ZSRR stał się antysyjonistyczny 2) Demokraci stali się liberalni obyczajowo. Niejednokrotnie ci żydzi byli wcześniej trockistami albo innymi radykalnymi lewakami. Jak to się mówi, "neokonserwatysta to liberał, któremu rzeczywistość dała po mordzie" (tu liberał w znaczeniu amerykańskim, czyli lewicowiec). Stali się nagle antysowietami (niekoniecznie antykomunistami), bo im to zaczęło kolidować z żydowskością.
No to jak to lewicowi żydzi odeszli z PD po tym jak PD obrało kurs lewicowy??

Skąd żydzi w PD, skoro PD było od wojny domowej partją konserwatywnego południa?

Czemu PD przyjęła kurs liberalny obyczajowo?

Po dojściu Putina do władzy stali się oczywiście zażartymi rusofobami. Czołowi przedstawiciele tego nurtu pracowali w administracji Busha juniora, podżegali do ataku na Irak oraz oczywiście dbali o zabezpieczenie interesów Izraela. John McCain również był typowym neokonserwatystą. Neokonserwatyści są zwolennikami liberalnej triady demokracja-prawa człowieka-wolny rynek (która nie wiedzieć czemu jest uznawana za prawicową) i chcą narzucać te pseudowartości całemu światu:

Między pierestrojką a Putinem to blisko dekada mija. Izrael ma się świetnie, więc czemu neokoni są anty FR?

Raczej z tego co widziałem neokoni to po prostu militaryści, jastrzębie w tym systemie.


, endecji, bo bliżej im do bolszewii niż sanatorom,

Proszę wyjaśnić.

PS Był już wątek, dlaczego narodowcy i w ogóle nasza tzw. "prawiczka" jakoś dziwnie ciążą do Tridentiny. , A
A to dobre pytanie - jak pan sądzi?

Cytuj
lbo dlaczego pana posła M. Jurka kiedyś widywałem na Karolkowej, a teraz na Senatorskiej. Nigdy natomiast w Przeoracie. Ale tu już incompetens sum...
Pan marszałek jest jedną z person środowiska Christianitas, które jest głównym biurem propagandowym pozytywizmu prawnego dla tradycjonalistów w Polsce.




jak grupa powiązania z ruchem TFP spotykała się z jakąś inną grupą to potem przyjechali do tych drugich ludzie ze służb i ostrzegali, że tamci to są wrogowie republiki.

Bo TFP to agentura amerykańska, zaś Francja to poważny kraj i na działalność obcych mocarstw na swoim terenie nie pozwala.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #35 dnia: Stycznia 14, 2019, 00:04:46 am »


1. No to jak to lewicowi żydzi odeszli z PD po tym jak PD obrało kurs lewicowy??

2. Skąd żydzi w PD, skoro PD było od wojny domowej partją konserwatywnego południa?

3. Czemu PD przyjęła kurs liberalny obyczajowo?

4. Między pierestrojką a Putinem to blisko dekada mija. Izrael ma się świetnie, więc czemu neokoni są anty FR? Raczej z tego co widziałem neokoni to po prostu militaryści, jastrzębie w tym systemie.

1. Ale oni byli klasycznymi komunistami, a nie obyczajowymi liberałami. Gdy PD stała się pacyfistyczno-prosowiecka, czyli raczej proarabska niż proizraelska, oni przeszli do antysowieckich Republikanów. PD obrało kurs liberalizmu, goszyzmu, wolnej miłości i narkotyków, a to żydostwo było zdroworozsądkowo-zachowawcze w tych kwestiach. Republikanie stali się wtedy w kontrze do PD konserwatywni, antysowieccy.

2. PD była partią białych rasistów jedynie na Południu. Ogólnie była partią nie-WASP-ów, czyli na wschodzie i północy partią europejskich katolików z Włoch i Irlandii (stąd Kennedy), ale też żydów. Czyli grupowała wszystkich, którym nie podobał się jankeski północny kapitalizm.

3. Ja to sobie tłumaczę tak, że takiej wieloetnicznej mieszaninie łatwiej narzucić jakieś socjalistyczno-postępowe poglądy, niż bogatym purytańskim kapitaluchom.

4. Militaryzm jest istotną częścią neokonserwatyzmu, ale z jednego konkretnego powodu - żeby wspierać Izrael i zwalczać państwa mu wrogie (Syria, Libia, Irak, Iran etc.) Natomiast Putin nie jest co prawda wrogiem Izraela, ale jest sojusznikiem i przyjacielem jego wrogów.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Stycznia 14, 2019, 00:08:05 am »

.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2019, 04:54:33 am wysłana przez kamilek » Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Stycznia 14, 2019, 00:18:33 am »

.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2019, 01:13:27 am wysłana przez kamilek » Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #38 dnia: Stycznia 14, 2019, 10:14:10 am »

1. Ale oni byli klasycznymi komunistami,
Trockistami raczej.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #39 dnia: Stycznia 14, 2019, 11:46:26 am »


Przypuszczam, że pani mecenas Modzelewska to czyta, a skoro rozmawia z Rafałem Mossakowskim to mają materiał na kolejną rozmowę. Warto porozmawiać o inwigilacji służb polskojęzycznych polskich środowisk katolickich.


Skoro tak, to powiem, że bardzo dobre programy powstają i dzięki temu wątkowi oglądam z zainteresowaniem dyskusje między Państwem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2019, 11:50:20 am wysłana przez Krusejder » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #40 dnia: Stycznia 14, 2019, 14:14:35 pm »

A cóż takiego Wrzodak nawywijał, że upadkiem jest nawiązywanie do niego?
Akurat zarówno z widomości z pierwszej ręki (Kolega pracował tam w tamtym czasie) jak i innych ówczesnych źródeł jednoznacznie wynika, że działający jako przewodniczący komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" w Ursusie swoją skrajnie roszczeniową i opartą na demagogii działalnością doprowadził do upadku Zakładu. Przybyło bezrobotnych, ciągniki sprowadzano z zagranicy dając pracę tamtejszym obywatelom a że Zakład był potrzebny, świadczy o tym, że powoli odbudowuje się w oparciu o filię lubelską. Tymczasem deweloperzy otrzymali ogrommny teren dobrze skomunikowany z centrum Warszawy. Czy to perfidia, czy głupota tego pana, nie wiem.

Wybór jeszcze dziś między natolińczykami i puławianami? Brr!!
Wyboru już nie ma, przecież zawarli strategiczny sojusz pod "okrągłym stołem" tworząc tzw. "elyty" --- ROAD, UD, UW, PO, .N czy teraz POKO wyrastają z tego pnia.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2019, 14:29:40 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #41 dnia: Stycznia 16, 2019, 21:19:22 pm »

Panie jwk, gdybym ja miał parenascie lat i kręcone włoski, to może ja bym kupił te brednie. Niestety, mam siwy łeb i zniszczoną trzustke ale pamięć mnie nie zawodzi. Pamiętam jak dzisiaj, gdy w 1991  ówczesny premier niejaki JK Bielecki wychodził wyraznie wstrząsnięty do kamer po gospodarskiej wizycie w Ursusie i powiada, ze stwierdził znamiona dywersji gospodarczej w zakresie zarzadzania firmą. Więc takie gadki panie jwk, nie ze mną, nie do mnie tak. Historycznymi przywódcami związkowymi Ursusa byli Bujak i Janas, a nie Wrzodak. Wrzodak wszedł na scene w połowie lat 90 tych, gdy AGCO chciało wykupic Ursusa.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #42 dnia: Stycznia 16, 2019, 21:50:17 pm »

Proszę wyjaśnić.  Panie Kefasz, Bolesław Piasecki, Giertychowie, politycznie prl był spełnieniem marzeń endecji...ziemie zachodnie i północne, jednolity narodowosciowo, pod ruskim carem...tak wspomina Kisiel swoją rozmowe z czołowym poznaniakiem w l. 50-tych. Podobnież był endecki wiceminister w rządzie tymczasowym, to na odpowiedzialnosc Kisiela pisze, nie mam Alfabetu pod ręką. Co by nie mówic o sanatorach, to  raczej nie szukali porozumienia z bolszewią...
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #43 dnia: Stycznia 16, 2019, 22:24:09 pm »

Niemożliwe jest zadość uczynić prośbie, bo ponieważ postawił pan całkiem błędną tezę, i to w sposób zamknięty.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #44 dnia: Stycznia 16, 2019, 22:31:32 pm »

Uuuuch, to uraziłem najdelikatniejsze uczucia, jak widze. Nie spotkałem w życiu cwierc piłsudczyka, który by powiedział, że Jaruzel to polski generał patriota, a od Jedrzeja Giertycha usłyszałem to na żywo.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Inwigilacja środowisk katolickich przez służby polskojęzyczne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!